Orientační nabídka


 

Řešíme bezpečnost okolí krajského úřadu

Ústecký kraj v rámci aktivit vedoucích k rekonstrukci vnějšího opláštění hlavní budovy krajského úřadu v ulici Velká Hradební obdržel statický posudek aktuálního stavu. Vzhledem k jeho závěrům a po konzultaci s bezpečnostním technikem přistoupil kraj k takovému řešení, které omezí pohyb lidí v bezprostředním okolí budovy.
01
 

 
 

„V tuto chvíli nechceme riskovat ohrožení žádné osoby. Podle statického posudku je travertinový obklad nestabilní, proto jsme přistoupili k ochranným opatřením,“ sdělila mluvčí úřadu Magdalena Fraňková.

 

Závěrem posudku je mj. i doporučení demontovat původní konstrukci travertinových desek a roštu FEAL. Poté může být provedena nová konstrukce vnějšího pláště fasády.

 

Před samotnou rekonstrukcí je ale třeba spolehlivě stanovit autorství tohoto architektonického díla. Hlavní budova Krajského úřadu Ústeckého kraje byla postavena v polovině osmdesátých let minulého stolení a plná projektová dokumentace se nezachovala. Údaje o autorství projektu budovy, které jsou dostupně z veřejných zdrojů, plně nekorespondují se zachovanými částmi projektové dokumentace. Ústecký kraj tedy souběžně se zajištěním bezpečnosti a řešením statiky obkladů řeší i veškeré právní aspekty.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 8.7.2024 / 8.7.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém