Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Resslovka nemá jen moderně vybavené dílny odborné praxe

 
Resslovka
Další zastávkou radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindry Zalabákové po páteřních školách v regionu byla Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem, Resslova 5. Tato škola je z hlediska přípravy absolventů do praxe hodnocena jako nejlepší doporučována zaměstnavateli v kraji.
Tisková zpráva ze dne 4. března 2021
 

 
 

Ředitel školy Jaroslav Mareš se svými zástupci seznámil radní s obory, vizí školy, přípravou junior kybercentra a dalšími aktivitami. Velkou devízou školy je spolupráce s firmami, podniky, institucemi a sociálními partnery. Motivační jsou rovněž stipendijní programy pro žáky. V průběhu prohlídky ředitel seznámil návštěvu s moderně vybavenými dílnami odborné praxe a odborného výcviku, specializovanými učebnami pro výuku maturitních a učebních oborů elektrotechniky, strojírenství, informačních technologií, logistiky a dopravy. Navštívili také prostory zrekonstruovaných tělocvičen.

Podnětná diskuze proběhla nad zpracovanými projekty a možnostmi investičních akcí financovaných krajem, které je nezbytně nutné realizovat na středisku Stříbrníky. Velmi zajímavá je vertikální a horizontální prostupnost oborů, díky které škola vytváří podmínky ve všech oborech, tak, aby žák získal odborné vzdělání a mohl se uplatnit jak na vysoké škole, tak v odborné praxi.

Novinkou školního roku je virtuální realita, která představuje jednu z perspektiv prezenčního i distančního vzdělávání. Škola již několik měsíců vyvíjí výukové moduly pro základní a střední školy v několika oborech.

01
Návštěva CNC centra

02
I v obrobně se byla podívat radní Jindra Zalabáková

 

03
Laboratoř elektroenergetiky

04
V truhlárně byla radní i s Dagmar Waicovou (druhá zprava), vedoucí odboru ŠMT

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.3.2021 / 4.3.2021 | Zveřejnit od: 4.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém