Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Rodinné stříbro Ústeckého kraje v novém

 
01
Už od roku 2016 se 27 významných akcí může pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Od letošního roku Ústecký kraj má pro své stříbro i nové logo a grafiku. Nový vizuální styl byl inspirován heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“. Jen v loňském roce na všechny akce, které patří do rodinného stříbra, zavítalo zhruba 524 tisíc návštěvníků a do jejich přípravy se zapojilo téměř dva a půl tisíce lidí.
Tisková zpráva ze dne 22. března 2017
 

 
 


Rodinné stříbro Ústeckého kraje je od roku 2016 samostatným bodem v krajském rozpočtu. Pro letošní rok bylo mezi partnery akce rozděleno celkem 9 milionů korun. „Musím přiznat, že jsme velmi pečlivě vybírali, kdo všechno do projektu bude zařazen. Nakonec jsme zvolili právě těchto 27 partnerů. Nejde jen o akce, které se konají jednou do roka, máme tam i projekty, na kterých se pracuje po celý rok, například Krušnohorská bílá stopa nebo turistické značení u Klubu českých turistů.  Pro organizátory je to ovšem také i velký závazek. Každoročně musí dokazovat, že právě oni si zaslouží být zařazeni do našeho rodinného stříbra,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně také většiny akcí každoročně i s rodinou zúčastňuje. 

Nové logo Rodinného stříbra Ústeckého kraje, které symbolizuje jakousi srdcovou záležitost a koresponduje tak s heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“, je dílem grafického týmu Kamila Sopka z Chomutova. Jeho práci si Ústecký kraj již vyzkoušel při přípravě kompletní grafiky Olympiády dětí a mládeže, která se v našem kraji konala vloni. Logo ODM 2016 bylo také oceněno titulem Zlatý středník a Českým olympijským výborem zvolena jako jedno z nejúspěšnějších log v historii ODM.

Veřejnost se s novým logem již může setkat na webových stránkách Ústeckého kraje či samotných akcí, které do programu rodinného stříbra patří. Letošní partneři programu jej také již využívají na svých tiskovinách a dalších materiálech pro propagaci. Na jaře letošního roku je také připravena kampaň jejíž součástí budou nejen tradiční kanály v tištěných i elektronických médiích, ale také hlavně na sociální sítě. Tedy krajský facebook a nově také Instagram Ústeckého kraje.

               

                 

 

001
Představení nového loga za účasti hejtmana i několika organizátorů.
Zleva Jiří Vích - Tour de Feminin, Michal Kurfirst - Labe aréna Račice, Veronika Raková - Czech Truck Prix, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Alena Borlová - Hasičské slavnosti Litoměřice, Tomáš Coufal - 1/2Maraton Ústí nad Labem a Vlasta Dvořák - Memorial Air Show
.

001
Nové logo Rodinného stříbra Ústeckého kraje z dílny grafického týmu Kamila Sopka z Chomutova.

002

004

 

 

 

 

 


 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2017 / 22.3.2017 | Účinnost od: 22.3.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém