Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 

aa

Cesta: Titulní stránka > aa

 

Další zdroje

 
Už od roku 2016 se mohou významné akce a projekty v Ústeckém kraji pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje, jehož cílem je mimo jiné udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu.
V roce 2019 se celkem 27 akcí zúčastnilo více než půl miliónu návštěvníků. V roce 2020 se do programu opět vrátí tři stálé akce – Hasičské slavnosti Litoměřice (akce má tříletou periodu), FEDO 2020 a Mezinárodní folklorní festival Krásná Lípa (obě akce mají dvouletou periodu). Dále se mezi prestižní krajské akce zařadí nově v letošním roce: Bitva 1813 u Chlumce, Přestanova a Varvažova; Mostecká slavnost; Hudební setkání 2020 – Za tichem s Beethovenem; 70mm Weekend/Neisse Film Festival – Varnsdorf; Úštěcké jarmarky 2020; Vrcholy udržitelného turismu v Českém středohoří (Milešovka a Říp); Pravidelná nedělní odpoledne s Lounskou třináctkou.
Všechny projekty provází logo – SRDCE, jenž symbolizuje srdcovou záležitost a reprezentuje heslo „Vzácnost, kterou ochraňujeme“.
 

Aktuálně

 • Chcete mít přehledné informace denně ve svém e-mailu – přihlaste se do odběru novinek na webových stránkách Ústeckého kraje
  Jednoduše si vytvoříte prostřednictvím registrace profil a každý den ráno vám přijdou novinky přehledně přímo do vaší e-mailové schránky. Je to snadné a navíc si můžete zvolit výběr, jaké aktuality chcete e-mailem dostávat. (24.3.2020)

 • Na mezinárodní soutěži kraloval za klavírem talentovaný Polák
  Bartosz Frydel z Polska se stal hlavní postavou 52. ročníku mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte. Jeho Bachova Toccata G dur BWV 916 nadchla odbornou porotu i poté vzácné hosty a posluchače v Severočeském divadle opery a baletu, kde se konalo slavnostní vyhlášení výsledků a koncert vítězů. (25.11.2019)

 • Padesátý ročník Mezinárodního tanečního festivalu nadchl a bavil
  Sportovní hala Slunety v krajském městě byla dějištěm jubilejního 50. ročníku Mezinárodního tanečního festivalu, který je zapsán do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Ústecké publikum si podmanil stejně jako loni ruský taneční pár. (4.11.2019)

 • Jubileum oslaví tancem! 50. ročník Mezinárodní tanečního festivalu se blíží
  Sportcentrum Sluneta v Ústí nad Labem bude ve dnech 2. a 3. listopadu hostit jubilejní 50. ročník Mezinárodního tanečního festivalu 2019. Program akce, která je zapsána do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje, bude pestrý a diváci zhlédnou velmi kvalitní taneční soutěže. (15.10.2019)

 • Největší historická slavnost z období 18. století v Evropě – Josefínské slavnosti
  První říjnový víkend v Terezíně proběhly již pošestnácté tradiční Josefínské slavnosti, pořádané u příležitostí založení města a pevnosti Terezín. Oslavy patří mezi největší historické slavnosti vztahující se k 18. století v Evropě, a právem se tak pyšní titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. O zážitky ani návštěvníky, kterých bylo letos na šest tisíc, nebyla nouze. (14.10.2019)

 
 
 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém