Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 567 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
27.10.2010Nové územní řízení pro dálnici D8 podle návrhu Miroslava Patrika znamená definitivní konec pro její dokončení
Ústeckému kraji dochází trpělivost s Dětmi Země. Návrh jejich předsedy a poradce Ministerstva dopravy ČR Miroslava Patrika, aby pro celý nedokončený úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi bylo zahájeno nové územní řízení, kraj považuje za způsob, jak definitivně zablokovat dostavbu dálnice D8. Jediným řešením rychlé dostavby dálnice je stažení nesmyslných žalob ekologického sdružení Děti Země, v jehož čele stojí Miroslav Patrik.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.10.2010Pozvání na Dny české a německé kultury
Divadelní představení, hudební produkce, výstavy, literární večery a autorská čtení, politické diskuse nebo filmová promítání, to je malý pohled do programu dvanáctého ročníku Dnů české a německé kultury.
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.10.2010Ústecký kraj aktivně spolupracuje se zahraničím
Ústecký kraj v letošním roce realizuje projekt v rámci zahraniční rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Kraj se v projektu soustředil na spolupráci s Republikou Srbsko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.10.2010Pozvání na místní Info den projektu Clusters - Cord (10. 11.)
Dne 10. listopadu se uskuteční místní Info den mezinárodního kooperačního projektu Clusters – Cord. Zájemci naleznou v této zprávě informace o programu, ale také jak a kde se na akci přihlásit. (Klastry jsou místní koncentrace vzájemně propojených firem a institucí v konkrétním oboru.)
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.10.2010Ústeckému kraji nejsou demografické změny lhostejné
Ústecký kraj se proto zapojil do mezinárodního projektu YURA, jehož cílem je soustředit se na mladé obyvatele a zejména mladé kvalifikované obyvatele a snažit se je udržet v regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.10.2010Festivalu Nad oblaky se zúčastnili i handicapovaní umělci z Ústeckého kraje
Velké finále 1. ročníku celostátního pěveckého festivalu pro handicapované talenty "Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou" se uskutečnilo 22. října v Olomouci. Mezi třinácti finalisty z řad kapel, sborů i jednotlivců byli také čtyři zástupci Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.10.2010Krajský úřad bude 29. října uzavřen
V pátek 29. října 2010, den po státním svátku, bude budova Krajského úřadu Ústeckého kraje pro veřejnost uzavřena. Veškeré své záležitosti můžete na úřadě vyřídit opět v pondělí 1. listopadu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.10.2010Pozvánka na seminář
Pro střední odborné školy, střední odborná učiliště a konzervatoře Ústeckého kraje se 4. listopadu uskuteční seminář o etice ve vzdělávání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2010Miss zlatého moku ČR 2010 za podpory Ústeckého kraje
V odborné porotě zasedla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, senátor Marcel Chládek a žatecký starosta Erich Knoblauch, kteří převzali nad akcí záštitu, spolu s dvaceti zástupci dalších partnerů soutěže a sponzorů tohoto jedinečného projektu, který je realizován také s finanční podporou Ústeckého kraje. Pivní a chmelovou královnou je Aneta Sychrová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.10.2010Ocenění nejlepším vysokoškolákům v kraji
Ve čtvrtek 21. října v mosteckém muzeu převzalo 12 vysokoškolských absolventů z našeho kraje „Dobrý list komory“ jako zvláštní uznání za výsledky studia. Ocenění předával předseda Okresní hospodářské komory Most Rudolf Jung, pamětní list hejtmanky Ústeckého kraje předali absolventům člen Rady Ústeckého kraje Petr Jakubec a předseda Výboru ZÚK pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.10.2010Děčínská speciální škola je díky Ústeckému kraji v novém
Nové a modernější prostory má nyní k dispozici Speciální základní a mateřská škola v Děčíně, příspěvková organizace Ústeckého kraje, kde byla dnes slavnostně ukončená kompletní rekonstrukce. Symbolického přestřihnutí pásky se zúčastnil radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
21.10.2010Regionální výzvy pro zachování biodiverzity
Území Ústeckého kraje patří úrovní biodiverzity k nejbohatším regionům nejen v rámci České republiky, ale i v rámci celého evropského kontinentu. Proto se kraj ujal role hostitele při workshopu na toto téma v rámci akce Výboru regionů Open days 2010: Evropa v mém kraji.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.10.2010Ústecký kraj opět podpoří vysokoškoláky
I v letošním roce mohli studenti s trvalým pobytem v Ústeckém kraji žádat o vysokoškolské stipendium. Odbor školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu přijal k 5. říjnu celkem 90 žádostí. To je o 12 méně než loni. Za jeden akademický rok mohou studenti získat při splnění určených podmínek příspěvek 20 000 korun.
Mgr. Alena Tichá
21.10.2010Miss junior Ústeckého kraje je patronkou zdravého životního stylu
Nad 11. ročníkem soutěže Miss junior převzala záštitu mimo jiné také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Osobně se proto setkala s Gabrielou Brožíkovou, aby ji ošerpovala na Miss junior Ústeckého kraje a zároveň, aby ji podpořila jako finalistku letošního ročníku.
Mgr. Alena Tichá
20.10.2010Rychlejší průjezd městem Rumburkem
Kvalitní povrch, kruhové objezdy, upravené křižovatky, chodníky, přechody a ochranné ostrůvky pro chodce, světelná signalizace, protihluková opatření a další stavby se staly součástí rekonstruovaného silničního průtahu Rumburkem. Stavba přišla kraj a město na více než 42 milionů korun.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.10.2010Atletika pro děti reaguje na současné trendy
Nedávno provedlo občanské sdružení Happy Time rozsáhlý průzkum, ve kterém zjišťovalo pohybové dovednosti současných předškoláků. A děti nedopadly nejlépe. Sdružení proto pochválilo projekt Ústeckého kraje a Českého atletického svazu - Atletika pro děti, který se zaměřuje na podporu pravidelného pohybu ve volném čase.
Mgr. Alena Tichá
20.10.2010Pozvání na workshop věnovaný biodiverzitě
Ve čtvrtek dne 21. října se v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje uskuteční od 8.30 hodin workshop „Regionální výzvy pro zachování biodiverzity“, který se koná pod hlavičkou Open Days 2010 – Evropa v mém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.10.2010Dočká se Ústecký kraj dokončení dálnice D8?
Takový byl název diskusního setkání, které proběhlo pod záštitou Úřadu Vlády ČR v Ústí nad Labem. Beseda zpestřená několika živými „průzkumy veřejného mínění“, měla jasný závěr. Ústecký kraj, jeho obyvatelé a podnikatelé, kteří zde působí, dálnici potřebují a chtějí. Její dokončení potom většina očekává nejpozději v roce 2014.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.10.2010Krajský úřad hostil odbornou konferenci záchranářů
Desítky zdravotníků a záchranářů dnes obsadily konferenční sál krajského úřadu, kde pro ně Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje ve spolupráci s Ústeckým krajem připravila odbornou konferenci plnou zajímavých přednášek. Setkání zahájila radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
19.10.2010V Jirkově už skončila rekonstrukce kulturního domu
V Jirkově se slavnostně otevřel kulturní dům, který má za sebou generální rekonstrukci za více než 20 milionů korun. Na konečný výsledek ukončených stavebních prací se přijela podívat i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
15.10.2010Jana Vaňhová: Ústecký kraj předloží první návrh legislativních změn k extremismu do konce tohoto roku
Do 10. prosince 2010 bude mít Ústecký kraj zpracovanou první variantu návrhu legislativních změn, jejichž záměrem je eliminace extremismu na území celé České republiky. S tímto návrhem kraj osloví další zainteresovaná subjekty a po zapracování připomínek jej předloží Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.10.2010Plynovod Gazela bude mít předávací stanici v Brandově
K přepravním soustavám zemního plynu uprostřed Evropy přibude do dvou let plynovod Gazela a spolu se stávajícími plynovody i s plánovanou trasou Nabucco umožní zásobovat také Českou republiku alternativními cestami. Ve čtvrtek 14. října 2010 byla zahájena první stavba Gazely na českém území –předávací stanice v Brandově v Ústeckém kraji.
Mgr. Zbyněk Šebesta
15.10.2010Do konce hlasování o nejlepší akci Ústeckého kraje zbývá už jen 14 dní
Už jen dva týdny mohou lidé hlasovat pro nejlepší projekt v anketě Ústeckého kraje „Akce desetiletí“. Hlasy začne Ústecký kraj sčítat 30. října 2010 a výsledky se jmény výherců pěti balíčků regionálních výrobků zveřejní 12. listopadu 2010. Hlasovat lze prostřednictvím webových stránek kraje www.kr-ustecky.cz nebo zasláním anketního lístku poštou.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.10.2010Dubský koláč letos už podesáté
Domov důchodců v Dubí, který patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, uspořádal již 10. ročník seniorské soutěže Dubský koláč. Akci svou přítomností podpořila mimo jiné radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
14.10.2010Setkání podnikatelů s hejtmankou Ústeckého kraje
Ve středu 13. října v podvečer na Krajském úřadu Ústeckého kraje zorganizoval ekonomický týdeník Profit setkání podnikatelů ze segmentu malých a středních podniků s hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou. Hlavním tématem byla podpora podnikání v Ústeckém kraji. Setkání s podnikateli se rovněž zúčastnil Oldřich Bubeníček, předseda výboru ZÚK pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 567 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém