Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 567 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
23.11.2010Proběhlo veřejné projednání návrhu Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje
V pondělí 22. listopadu se na Krajském úřadu Ústeckého kraje uskutečnilo veřejné projednání návrhu Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje (ZÚ ÚK). Za účasti představitelů samospráv, zástupců sousedících krajů a obcí, zástupců dotčených orgánů, dalších institucí a veřejnosti zahájil jednání náměstek hejtmanky Arno Fišera.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.11.2010Hejtmani vyzývají premiéra k urychlenému řešení situace ve zdravotnictví
Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se dnes obrátil jménem hejtmanů na premiéra Petra Nečase s žádostí o urgentní svolání pracovní schůzky k aktuální situaci ve zdravotnictví.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.11.2010Projekt LABEL je ve své polovině
Ve dnech 24.-26. listopadu se sejdou partneři projektu LABEL (Adaptace záplavových rizik v povodí řeky Labe) v maďarském městě Martfü v rámci konference, která byla naplánována na dobu, kdy se projekt LABEL bude nacházet v polovině doby své realizace.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.11.2010Charitativní akce NATO Charity Bazaar za účasti Ústeckého kraje
Velitelství Severoatlantické aliance v Bruselu hostilo v neděli 21. listopadu již 42. ročník charitativní akce NATO Charity Bazaar. Akci podpořil Ústecký kraj svými regionálními výrobky a představil zde i propagační materiály regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.11.2010UNESCO: nová šance pro Českosaské Švýcarsko
Jedna z nejcennějších přírodních dominant Evropy usiluje o zápis na seznam Světového dědictví UNESCO. Dne 18. listopadu 2010 jednali představitelé Českého i Saského Švýcarska na společné konferenci ohledně šancí na zápis tohoto jedinečného přeshraničního národního parku na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.11.2010Studenti VŠE si vyžádali přednášku od Ústeckého kraje
Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze si vybrali z celé České republiky Ústecký kraj, který je zaujal svou úspěšností při zpracovávání projektů pro čerpání finančních prostředků ze Strukturálních fondů Evropské unie. Se svou činností studenty seznámil Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
18.11.2010Ústecký kraj se představuje na vánočních trzích v Bruselu
Krušnohorské vánoční trhy ovládly na pět dní prostory Zastoupení Saska při EU v Bruselu. Mezi partnery této tradiční akce, která se letos koná již pošesté, patřil opět mimo jiné i Ústecký kraj. Zahájení trhů se zúčastnili hejtmanka Jana Vaňhová a její náměstek Arno Fišera.
Mgr. Alena Tichá
18.11.2010Ústecký kraj se představuje na vánočních trzích v BruseluMgr. Alena Tichá
18.11.2010Ústecký kraj se představuje na vánočních trzích v BruseluMgr. Alena Tichá
18.11.2010Projekt „ŘEMESLA“ zabodoval
Projekt „Propagace řemeslných a technických oborů – ŘEMESLA“ byl oceněn v šestém ročníku soutěže Dobrá rada nad zlato 2010. Projekt organizovala SOŠ a SOU Neklanova Roudnice nad Labem pod vedením ředitelky Heleny Všetečkové.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.11.2010Ústecký kraj zahájil v Bruselu výstavu o osudech židovských dětí
Ústecký kraj uspořádal ve spolupráci s dalšími partnery jedinečnou výstavu „Neztratit víru v člověka…Protektorát očima židovských dětí“, která návštěvníkům Evropského parlamentu v Bruselu představí osudy šesti židovských dětí od roku 1938 do roku 1945 s ohledem na tehdejší události. Slavnostní zahájení výstavy si nenechala ujít hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
16.11.2010Že klesá turistická návštěvnost? Ústecký kraj má eso v rukávu!
Před několika dny byly otištěny zprávy o klesající návštěvnosti Ústeckého kraje. Návštěvnost ovšem neklesá jen tady, tento trend byl zaznamenán i v dalších krajích. Svůj díl na statistikách nese hlavně nepříznivá ekonomická situace a ničivé povodně na mnoha místech v republice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.11.2010Zástupci kraje jednali o možné hospodářské spolupráci se zahraničím
Zástupci Výboru pro zahraniční vztahy Zastupitelstva Ústeckého kraje se sešli na pravidelné schůzce s reprezentanty Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje - Martinou Francírkovou, Janem Chábem a Jiřím Asterem na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2010Ústecký kraj se představí na Krušnohorských vánočních trzích v Bruselu
Krušnohorské vánoční trhy v Bruselu jsou již tradiční akcí organizovanou Zastoupením Saska při Evropské unii a jeho partnerskými regiony. Letos se vánoční trhy uskuteční v termínu 17. – 21. 11. 2010 v prostorách Zastoupení Saska při EU v Bruselu. K účasti na této akci Sasko přizvalo opět své partnerské regiony: Ústecký, Liberecký a Karlovarský kraj a Dolní Slezsko (PL). Ústecký kraj se této akce zúčastnil již v loňském roce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.11.2010Výstava „Neztratit víru v člověka...Protektorát očima židovských dětí“
Dne 16. listopadu se v Evropském parlamentu v Bruselu uskuteční vernisáž ojedinělé výstavy fotografií, která představuje osudy šesti židovských dětí od roku 1938 do roku 1945, respektive do současnosti, v kontextu historických událostí. Vernisáže se zúčastní hejtmanka Jana Vaňhová. Organizátorem výstavy je Ústecký kraj a následně se expozice přesune do Českého centra v Bruselu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.11.2010Ústecký kraj schválil rozdělení peněz na opravy po srpnových povodních
Zastupitelstvo Ústeckého kraje dnes na svém mimořádném 19. zasedání schválilo rozdělení přijatých finančních darů určených na odstranění následků povodní z letošního srpna. V rámci veřejné sbírky se vybraly téměř 3 miliony korun, přijaté finanční dary pak daly dohromady více než 3,5 milionu korun.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2010Muzeum spotřebičů slavnostně otevřeno v budově krajského úřadu
V hlavní budově Krajského úřadu Ústeckého kraje byla dnes zahájena jedinečná expozice historických elektrických zařízení – Muzeum spotřebičů. Více než stovku exponátů budou moci návštěvníci obdivovat až do 3. ledna příštího roku. Výstava probíhá pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2010Mezi Děčínem a Bad Schandau budou jezdit pravidelně vlaky Desiro
Na základě podmínek smlouvy s Ústeckým krajem nabídnou České dráhy od platnosti nového jízdního řádu od 12. prosince 2010 více vlaků mezi Děčínem a Bad Schandau. Všechny spoje zajistí nízkopodlažní jednotky Desiro, čímž se výrazně zvýší komfort cestování. Za přítomnosti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, náměstka generálního ředitele Českých drah Antonína Blažka, a dalších hostů se dnes uskutečnila prezentační jízda jednotkou Desiro na zmíněné trati.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.11.20101850 – 2010: 160 let zahradnické a zemědělské školy Děčín - Libverda
Přesně před 160 lety byla v Libverdě u Děčína zahájena výuka na první rolnické škole tehdejšího mocnářství a jejím prvním ředitelem byl Antonín Emanuel Komers. Jeho jméno dnes nese Střední škola zahradnická a zemědělská v Děčíně – Libverdě, příspěvková organizace Ústeckého kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.11.2010Muzeum spotřebičů mohou obdivovat i občané Ústeckého kraje
Cesta Muzea spotřebičů Českou republikou pokračuje! Výstava se přesunuje do Ústí nad Labem. Slavnostní vernisáž proběhne v pondělí 15. listopadu v 11 hodin za účasti zástupců Ústeckého kraje a dalších hostů. V 1. patře budovy Krajského úřadu se budou moci návštěvníci kochat expozicí až do 3. ledna příštího roku.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2010Kraj považuje převzetí ústeckého divadla za jednostranný nápad města
Záměr převedení ústeckého Severočeského divadla opery a baletu na Ústecký kraj, jak včera odhlasovalo Zastupitelstvo města Ústí nad Labem na svém ustavujícím zasedání, považuje kraj za nereálný.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2010Vodní dílo Janov prošlo rekonstrukcí
Rozsáhlá rekonstrukce vodního díla Janov na Litvínovsku byla slavnostně ukončena 10. listopadu za účasti generálního ředitele Povodí Ohře Jiřího Nedomy. Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se na místě seznámila s přípravou, průběhem a dokončením této vodohospodářské stavby.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2010Bude rozvoj turismu v Českém Švýcarsku s podporou Ústeckého kraje?
V Domě Českého Švýcarska se uskutečnilo jednání Poradního sboru Obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko (o.p.s.) pro cestovní ruch. Na programu byla aktualizace Koncepce rozvoje cestovního ruchu v Českém Švýcarsku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.11.2010Nové výjezdové stanoviště rumburské „záchranky“
Nákladem téměř 22 milionů korun bylo z rozpočtu Ústeckého kraje postaveno nové rumburské výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby. Slavnostního otevření byl ve čtvrtek 11. listopadu přítomen rovněž zástupce hejtmanky Pavel Kouda a další hosté.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.11.2010Jednání Evropské sítě zdravých regionů WHO v Genku
Ve dnech 8.-9. listopadu 2010 se za účasti delegace Ústeckého kraje v čele s náměstkem hejtmanky Pavlem Koudou konala v Belgii série zasedání se společným tématem regionální problematiky zdraví a zdravotnictví. Místem konání byl revitalizovaný hornický komplex C-Mine v belgickém Genku.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 567 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém