Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 573 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.12.2010NASTALA SMOGOVÁ SITUACE, JE VYHLÁŠEN SIGNÁL REGULACE
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Podle krajského regulačního řádu je vyhlášen signál REGULACE - nastala smogová situace vlivem znečištění ovzduší jemnými prachovými částicemi (PM10). O odvolání regulace budeme informovat.
„Nastala smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 18,10 hodin dne 3.12.2010 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.12.2010Hejtmanka se zúčastnila dalšího zasedání v Bruselu
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová měla v uplynulých dnech na programu další plenární zasedání Výboru regionů v Bruselu, kde se schvalovala stanoviska k předložení Evropské komisi. Týkala se legislativních návrhů v oblastech školství, zahraniční spolupráce EU, hospodářské a finanční politiky.
Mgr. Alena Tichá
3.12.2010Ústecký kraj slavnostně ukončil svou výstavu v Bruselu
Dnes v českém centru v Bruselu skončila jedinečná výstava, kterou organizoval Ústecký kraj, „Neztratit víru v člověka...Protektorát očima židovských dětí“. Přilákala stovky návštěvníků. Včera se odehrála slavnostní derniéra výstavy, které se zúčastnila radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
2.12.2010Křesadlo 2010 - cena pro dobrovolníky
Od pátku 3. 12. můžete na nominačních formulářích, které budou zpřístupněny na webových stránkách ústeckého Dobrovolnické centra (www.dcul.cz) navrhnout kandidáty na udělení ceny Křesadla. Na snímku vedle je záběr z udílení cen před dvěma roky…
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.12.2010Potvrzeno: Nejlevnější lyžařské středisko Evropy leží v Ústeckém kraji
Zimní sezóna se rozjíždí a lyžaři hledají nejlepší a nejvýhodnější střediska. Není nad čím dlouho přemýšlet. Podle serveru aktualne.cz jsou nejlevnějším lyžařským centrem Klíny v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.12.2010Na krajském úřadě se jednalo o odpadech
Krajský úřad Ústeckého kraje hostil konferenci „Odpadové hospodářství měst a obcí“ zabývající se zkvalitněním nakládání s odpady. Určená byla všem starostům, kteří chtějí zlepšit efektivitu v této oblasti. Konferenci zahájil náměstek hejtmanky Arno Fišera.
Mgr. Alena Tichá
1.12.2010Seznamte se s tradičními krušnohorskými hračkami v mosteckém muzeu
Oblastní muzeum v Mostě, které patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, slavnostně zahájilo další ze svých plánovaných výstav. Včerejší vernisáž expozice „Krušnohorská hračka ve světle lidového umění“ je součástí přeshraniční spolupráce Ústeckého kraje se sousedním Saskem v rámci Programu Cíl 3 – Centrum krušnohorského lidového umění. Zahájení navštívila také krajská radní Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2010Radní Ústeckého kraje navštívili Gymnázium v německé Pirně
Delegace tvořená radním pro cestovní ruch Radkem Vonkou a radním pro školství, mládež a sport Petrem Jakubcem přijala pozvání česko – německého gymnázia Friedricha Schillera v Pirně, aby se zde oba členové Rady Ústeckého kraje seznámili se vzdělávacím programem, které toto unikátní zařízení nabízí.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2010Ústecký kraj odvolal ředitele SOŠ Meziboří
Na základě usnesení Rady Ústeckého kraje byl dnes odvolán Ing. Jiří Tyšer z pracovního místa ředitele Střední odborné školy, Meziboří, nám. 8. května 400, příspěvková organizace.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.11.2010Akce „Daruj hračku“ proběhne letos v Ústí nad Labem od 1. do 8. prosince
Český rozhlas ve spolupráci se společností Tango Havlíčkův Brod pořádá již 12.ročník celorepublikové sbírky hraček pro dětí žijících v dětských domovech, ústavech sociální péče a stacionářích. V Ústí nad Labem se sbírka uskuteční v budově Českého rozhlasu Sever, ul. Na Schodech 10, od středy 1. prosince do středy 8. prosince 2010 vždy mezi 8.00 a 17.00 hodinou.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.11.2010Litoměřická galerie zve na pohádkovou výstavu
V Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, máte možnost navštívit novou výstavu s názvem „Kouzelný svět Karla Franty“. Záštitu nad ní převzala radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková, která se také zúčastnila slavnostní vernisáže.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2010Ocenění finalistů festivalu Nad oblaky z Ústeckého kraje
Ocenění finalisté 1. ročníku celostátního pěveckého festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou přijali pozvání hejtmanky Jany Vaňhové a navštívili krajský úřad. Zde je přijala také radní Ústeckého kraje pro sociální oblast a kulturu Jana Ryšánková.
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.12.2010Přijďte oslavit advent s Ústeckým krajem na Nový Hrad u Jimlína tuto sobotu
Na tuto sobotu připravil Ústecký kraj další kulturní a zábavnou akci na zámku Nový Hrad u Jimlína, která chce zpříjemnit všem návštěvníkům čas adventu, tedy čas předvánoční. Prostory zámku, který je v majetku Ústeckého kraje, nabídnou nejen atraktivní program, ale také rozsvícení vánočního stromu, ohňovou show a ohňostroj. Akce se zúčastní hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2010Oslavy 107. narozenin paní Marie Třešňákové
V domově pro seniory MÚSS Jirkov oslavuje v pondělí 29. listopadu své 107. narozeniny paní Marie Třešnáková, nejstarší mezi všemi muži a ženami žijícími v Ústeckém kraji. K vzácným narozeninám jí přijela blahopřát hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.11.2010Ústecký kraj řeší dopravní situaci na Štětsku
Radní Jiří Šulc svolal dnes na krajský úřad jednání se zástupci společnosti MONDI Štětí a.s. Schůzka se týkala především řešení dopravní situace mostu v Počeplicích, který byl na začátku října zcela uzavřen pro nákladní dopravu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.11.2010Filmový festival Ústeckého kraje v Bruselu graduje ve středu
V polovině listopadu zahájil Ústecký kraj jedinečnou výstavu „Neztratit víru v člověka... Protektorát očima židovských dětí“, která se zabývá židovskou otázkou během druhé světové války a která je k vidění v Českém domě Českého centra v Bruselu. Výstavu doprovází také filmový festival, který nabízí hned tři snímky se židovskou tematikou.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2010Mladí klavíristé zakončili soutěž koncertem vítězů
V ústeckém divadle byl v pátek slavnostně zakončen 43. ročník klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte (VpMdP) vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích a koncertem vítězů. Zvláštní ceny vítězům předával za Ústecký kraj rovněž náměstek hejtmanky Arno Fišera.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2010Setkání s novým ředitelem krajských hasičů
Dosavadní ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (HZS ÚK) plk. Ing. Jaroslav Novotný představil při schůzce na krajském úřadu hejtmance Janě Vaňhové svého nástupce, plk. Ing. Romana Vyskočila.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.11.2010Krásná Lípa: Mezinárodní konference o turismu
V centru Českého Švýcarska, v Krásné Lípě, se dnes a zítra koná mezinárodní konference Turistická destinace 2010. V Domě ČŠ ve čtvrtek rokuje po celý den více než stovka účastníků ze tří zemí Evropy – Česka, Německa a Itálie. Zítřek bude patřit postkonferenčním exkurzím.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.11.2010Hejtmanka pozvala do své kanceláře mistry světa v karate
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se setkala s úspěšnými mladými sportovci z Karate klubu v Ústí nad Labem, kteří na nedávném mistrovství světa slavili velké triumfy - vybojovali jednu zlatou a jednu bronzovou medaili. S Jaroslavem Hodinou a Monikou Smolařovou dorazil k hejtmance také jejich trenér Miloslav Kabeš.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2010Dvanáct firem získalo ocenění „Spokojený zákazník Ústeckého kraje“
Sdružení českých spotřebitelů spolu s Ústeckým krajem vyhlásilo v zasedací místnosti krajského úřadu nejlepší podnikatele, které do soutěžního klání nominovali sami spokojení zákazníci. Celkem 12 firem si na základě hodnocení odborné komise pro ochranu spotřebitelů odneslo cenu „Spokojený zákazník Ústeckého kraje 2010“. Předsedou této komise je krajský zastupitel Petr Husák. Vítězům osobně poblahopřála také hejtmanka Jana Vaňhová, která nad akcí převzala záštitu.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2010Pozvánka na seminář v Mostě.
Centrum uznávání a celoživotní učení Ústeckého kraje o.p.s. v rámci projektu Kurikulum S, zve na seminář pro střední odborné školy, střední odborná učiliště a konzervatoře v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.11.2010Mladí klavíristé ze tří kontinentů soutěží v krajském městě
Dva dny čeká mladé talenty ve třech věkových kategoriích vlastní soutěž. 43. ročník Virtuosi per musica di pianforte bude ukončen závěrečným koncertem v ústeckém divadle, a to v pátek 26. listopadu v 19.00 hodin.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.11.2010Záchrana kostela sv. Matouše v Prackovicích nad Labem
V kostele sv. Matouše v Prackovicích nad Labem se v pondělí 22. listopadu uskutečnilo setkání zástupců Purkyňovy nadace, Ústeckého kraje, Římskokatolické farnosti Prackovice a obce, díky nimž se podařilo tuto památku zachránit. Oprava kostela využívá dotace z Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje 2010. Práce na opravě zdevastovaného objektu probíhaly ve dvou etapách. Letos byla opravena fasáda, vitráže a restaurována byla okna a dveře. Kromě Ústeckého kraje se na opravě podílí Purkyňova nadace a Ministerstvo kultury ČR. Římskokatolická farnost Prackovice děkuje těmto institucím za podporu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.11.2010Na Červeném Hrádku se představily nové projekty Ústeckého kraje
Ústecký kraj je jeden z devíti partnerů, kteří jsou zapojeni do mezinárodního projektu „Listen to the Voice of Villages“ (Naslouchejme hlasu venkova), jehož nositelem je Autonomní provincie Trento z Itálie. Projekt je podpořen z programu Central Europe a jeho rozpočet ve výši 2,5 mil. eur je rozdělen mezi všech 9 zapojených subjektů. Ústecký kraj z této částky získal 264 tis. eur. Projekt byl zahájen v lednu 2009 a ukončen bude v prosinci roku 2011.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 573 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém