Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 573 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
11.11.2010Jednání Evropské sítě zdravých regionů WHO v Genku
Ve dnech 8.-9. listopadu 2010 se za účasti delegace Ústeckého kraje v čele s náměstkem hejtmanky Pavlem Koudou konala v Belgii série zasedání se společným tématem regionální problematiky zdraví a zdravotnictví. Místem konání byl revitalizovaný hornický komplex C-Mine v belgickém Genku.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.11.2010Hejtmanka Ústeckého kraje vzdala hold válečným veteránům
11. listopad patří v České republice od roku 2001 k významným dnům, slaví se jako Den válečných veteránů. Při této příležitosti se odehrál v nově opravených Městských sadech v Ústí nad Labem u Pomníku obětem fašismu slavnostní pietní akt, při kterém nechyběla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
11.11.2010Nejlepší akcí desetiletí Ústeckého kraje se stala Labská cyklostezka
Ústecký kraj vyhodnotil výsledky hlasování veřejnosti v anketě Akce desetiletí Ústeckého kraje. Jako nejlepší projekt, který kraj realizoval na území Ústeckého kraje, lidé vybrali Labskou cyklostezku. Na druhém místě se umístila revitalizace hradu Jimlín a třetí příčku obsadil projekt Po stopách praotce Čecha. Krajský úřad Ústeckého kraje vyhlásil anketu u příležitosti 10. výročí od založení krajů. První volby do Zastupitelstva Ústeckého kraje se konaly 12. listopadu 2000.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.11.2010Český rozhlas Sever chce oživit vysílání
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová přijala ředitele Českého rozhlasu Sever Zdeňka Levého. Hlavním tématem setkání bylo projednání námětů, které by mohly vést ke zvýšení poslechovosti tohoto severočeského veřejnoprávního média.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.11.2010Sociální služby v kraji, tentokrát s tématem bezdomovectví
Bezdomovectví je velký sociální problém současné doby. Je nejvíc patrné v chudších a odlehlejších částech velkých měst a regionů a většinou je spolu s dalšími negativními faktory doprovázeno sociální izolovaností a psychickým strádáním. Proto se v Ústeckém kraji uskutečnila konference Sociální služby v Ústeckém kraji s tématem bezdomovectví. Spolupořadatelem se stalo občanské sdružení Naděje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.11.2010V Rumburku chtějí zachránit unikátní hudební nástroj
V rumburském muzeu se v pátek 12. 11. 2010 v 18.00 hod. koná benefiční koncert na záchranu cenného hudebního nástroje - klavichordu. V pořadí čtvrtý koncert upozorní na osud nástroje, který by se měl stát funkční ozdobou nové stálé expozice Muzea v Rumburku, které je pobočkou Oblastního muzea Děčín, zřizovaného Ústeckým krajem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.11.2010Zástupci mateřských center nejen z Ústeckého kraje se setkali v Bruselu
Evropský parlament v Bruselu hostil na konci října delegaci Sítě mateřských center, která se zúčastnila semináře „Matky v Evropské unii“. Mezi pozvanými nechyběli zástupci Ústeckého kraje - koordinátorka litoměřického SKP Klubíčko Zuzana Legnerová a krajská koordinátorka Sítě mateřských center pro Ústecký kraj Martina Smejkalová.
Mgr. Alena Tichá
10.11.2010Vznikla nová destinační agentura Krušné hory a další budou následovat
Ústecký kraj jde nadále turistům vstříc – do rejstříku obecně prospěšných společností byla zapsána „Destinační agentura Krušné hory“. Je tak po destinační agentuře České Švýcarsko už druhou společností tohoto charakteru na území Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.11.2010Ústecký kraj žádá po ministrech přijetí opatření na objízdných trasách D8
Ústecký kraj zaslal kompletní studii zdravotních rizik na objízdných trasách D8 ministrům dopravy, zdravotnictví a životního prostředí. V průvodním dopise je hejtmanka Jana Vaňhová zároveň vyzývá, aby urychleně přijali konkrétní opatření, která efektivně omezí prokázaná zdravotní rizika spojená s nadměrnou dopravou v obcích, kudy vedou objízdné trasy za nedokončenou dálnici D8. Studie objednaná Ústeckým krajem prokázala zvýšená zdravotní riziko pro občany, kteří jsou těmto vlivům vystaveni již řadu let. Závazný termín dokončení dálnice D8 stále nebyl stanoven. Přitom nejnovější návrh poradce ministerstva dopravy Miroslava Patrika zrušit stávající územní rozhodnutí a zahájit nové územní řízení posouvají tento termín do říše snů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.11.2010Krajská policejní pořádková jednotka slaví 10 let stejně jako Ústecký kraj
Ústecký kraj v letošním roce slaví výročí deset let od svého založení, stejně jako krajská pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Při této příležitosti byly vybranům příslušníkům jednotky udělené speciální medaile. Slavnostního předávání se zúčastnila také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
8.11.2010Ústecký kraj namíchal turistům jedinečný koktejl na novém webu
Ústecký kraj zasunul klíč do zámku a otevřel vám bránu k bezmála 700 turistickým cílům! Zbrusu nový web www.branadocech.cz na vás nemilosrdně chrlí tipy na výlet, turistické trasy a všemožné akce a je jen na vás, jestli dáte přednost přírodním zajímavostem, kultuře nebo sportu. Troufnete-li si, klidně zkuste všechno najednou.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.11.2010V Ústí nad Labem se opět tančilo
Město Ústí nad Labem je již více než čtyři desítky let hostitelem Mezinárodního tanečního festivalu. Tato akce má v Ústeckém kraji významné a bezkonkurenční postavení, protože se jedná o nejstarší taneční soutěž České republiky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.11.2010Sedmikilometrový úsek silnice I/28 kolem Rané
Téměř 7km úsek státní silnice první třídy č. 28 byl po předcházejícím zkušebním provozu dnes definitivně předán veřejnosti, a to mezi obcemi Dobroměřice a Odolice na trase Most - Louny (Praha). Rekonstrukce trvala osmnáct měsíců. Silnice je pěkná a hlavně: už žádné objízdné trasy!
Mgr. Zbyněk Šebesta
5.11.2010V Jiříkově pokračuje rozsáhlá rekonstrukce ústavu sociální péče
V roce 2009 Ústecký kraj zahájil rozsáhlou rekonstrukci budovy Ústavu sociální péče Jiříkov, díky kterému vznikne moderní areál s potřebnými prostory. Ústav patří mezi krajské příspěvkové organizace. Na aktuální stav všech stavebních prací se na začátku listopadu vydali podívat zástupci Ústeckého kraje, v čele s radní pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Janou Ryšánkovou.
Mgr. Alena Tichá
4.11.2010Krajské organizace se zapojily do odborného workshopu
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se odehrál další odborný workshop, tentokrát s názvem „Víme o sobě“, který se zabýval humanitární a psychosociální pomocí při mimořádných událostech a hromadných neštěstích. Kromě neziskových a humanitárních organizací a občanských sdružení se ho zúčastnili i zástupci z Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
4.11.2010Rozvoj cestovního ruchu: Instalace tzv. hnědých tabulí
Na snímku vedle je tzv. hnědá tabule hradu Tolštejna. Podobných, o rozměru 200 x 150 cm, bude už brzy po celém našem kraji téměř čtyři sta a budou směrovat návštěvníky kraje k 52 nejzajímavějším a nejkrásnějším turistickým cílům.
Mgr. Zbyněk Šebesta
4.11.2010Kraj přispěl na nové mikrobusy teplického sdružení Arkadie
Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené Arkádie v Teplicích letos oslavuje 20 let svého působení. Každoročně uděluje vybraným osobnostem ocenění, kterým tak dává najevo své poděkování za dlouhodobou pomoc. Letos jedno z nich převzala také radní pro kulturu, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
4.11.2010Česko-německé pohraničí nabité kulturou
V německém Sasku, Drážďanech, v Ústeckém kraji i Ústí nad Labem nabízejí hodnotné umělecké a kulturní zážitky Dny české a německé kultury. Začaly Prologem, hlavní část programů potrvá do 14. listopadu a DČNK zakončí akce Epilogu...
Mgr. Zbyněk Šebesta
3.11.2010Nové lákadlo pohraničí – Manufaktura snů
Nedaleko českých hranic v německém městě Annaberg-Buchholz byla na konci října slavnostně otevřená nová expozice - Manufaktura snů. Za Ústecký kraj se na novou výstavu v pohraničí přijel podívat radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
2.11.2010Na obnovu území: Finanční dary přes 7,6 milionu korun!
Spolu s penězi z rozpočtu kraje, dotacemi od českých ministerstev, financemi z komerčních pojišťoven, z rozpočtů měst a obcí a dalších subjektů bude na obnovu území postiženého především na Děčínsku povodněmi využito i finančních darů. Ty přicházely od nejrůznějších dárců na konto veřejné sbírky i přímo do rozpočtu kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.11.2010CENIA pořádá semináře ke způsobu ohlašování prostřednictvím ISPOP
Dne 10. listopadu 2010 pořádá CENIA, česká informační agentura životního prostředí, bezplatný seminář pro uživatele informačního systému plnění ohlašovacích povinností (ISPOP) ke způsobu ohlašování prostřednictvím ISPOP v roce 2011.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.11.2010Komparativní studie o Ústeckém kraji a Republice srbské
V těchto dnech Fakulta sociálně-ekonomická Univerzity Jana Evengelisty Purkyně v Ústí nad Labem (FSE UJEP) ukončila práci na komparativní socio-ekonomické studii Ústeckého kraje a Republiky srbské (Bosna a Hercegovina), jakožto dovršení reciproční spolupráce s Ústeckým krajem. Studie byla řešena v rámci interního grantu FSE UJEP od července do konce října 2010.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.11.2010Mladí klavíristé přijedou opět soutěžit do Ústí nad Labem
Základní umělecká škola Evy Randové v Ústí nad Labem, příspěvková organizace Ústeckého kraje, bude tradičně organizátorem 43. ročníku mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Dvoukolová soutěž se koná za podpory Ústeckého kraje, ředitelem soutěže je radní Radek Vonka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.11.2010Lounské divadlo slavilo své narozeniny
Město Louny v uplynulých dnech oslavilo významné výročí svého kulturního stánku. Vrchlického divadlo si připomnělo 60 let od svého založení. Slavnostního večera se za Ústecký kraj zúčastnila radní pro oblast kultury, památkovou péči a sociální věci Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
1.11.2010Grant Oranžové učebny míří do Lovosic
Jednou z jednadvaceti škol v České republice, která získala v letošním roce peníze z grantu Oranžová učebna na moderní vybavení učebny fyziky, chemie či výpočetní techniky je i Střední odborná škola technická a zahradnická v Lovosicích.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 573 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém