Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.12.2011Většina obyvatel Ústeckého kraje se domnívá, že se situace na Šluknovsku nezlepší
V souvislosti s odsunutím rozhodnutí o balíčku legislativních opatření, které navrhuje Ústecký kraj, lze předpokládat, že se situace na Šluknovsku může v nejbližších letech dále vyhrotit. Stejného názoru je i většina obyvatel, jak vyplynulo z průzkumu názorů obyvatel v Ústeckém kraji.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.12.2011Greenpeace si „stěžují“ na svou vlastní nečinnost
Sdružení Greenpeace, které je známo mnoha aktivitami na ochranu životního prostředí v zájmu planety Země, se najednou nechalo slyšet, že se výsostně zajímá o problematiku tzv. ostravských kalů. Kde aktivisté tohoto sdružení a dalších „ochranářů“ byli, když se rozhodovalo o projektu „Nápravná opatření – Laguny Ostramo“? Proč zaspali, když se v zákonných lhůtách rozhodovalo o možnostech likvidace kalů z Ostravska v Ústeckém kraji?
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2011Stanovisko Krajského úřadu Ústeckého kraje
Vyjádření k údajným podezřením ze soudního procesu s Petrem Kušnierzem
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.12.2011Krajský úřad odpověděl na petici k ostravským kalům
Krajský úřad Ústeckého kraje odpověděl na petici proti dovozu a spalování ostravských kalů v čížkovické cementárně. Úřad ve svém vyjádření opětovně zopakoval, že při vydávání všech svých rozhodnutí postupoval v souladu s legislativou České republiky. Neměl a nemá žádné zákonné nástroje k zastavení dovozu ostravských kalů na území Ústeckého kraje a jejich spalování v cementárně Lafarge Cement v Čížkovicích. Vydanou 20. změna integrovaného povolení pro skládku společnosti CELIO nyní posuzuje Ministerstvo životní prostředí ČR (MŽP). Krajský úřad Ústeckého kraje rovněž předal ministerstvu podnět k prošetření integrovaného povolení pro společnost Lafarge Cement.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.12.2011Balónky s přáníčky odletěly k Ježíškovi
Přijďte udělat radost sobě i svým dětem a pošlete svá přání na balóncích! Toto pozvání na Mírové náměstí přijaly v pátek odpoledne stovky Ústečanů. Akce se konala pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a rodiče s dětmi přišel pozdravit i předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Oldřich Bubeníček. Prohlédněte si video.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2011Vodní ragbisté z Ústí nad Labem bojovali na evropském šampionátu
A i když neskončili na medailových pozicích, poděkoval jim Ústecký kraj za vzornou reprezentaci nejen České republiky, ale i našeho regionu. Krajský zastupitel a předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Oldřich Bubeníček se slavnostně s mladými sportovci sešel v prostorách krajského úřadu.
Mgr. Alena Tichá
13.12.2011Ústecký kraj má krále a královnu chemie
Mezinárodní rok chemie, rok 2011, se pomalu chýlí ke konci. Při té příležitosti proběhla v regionu řada zajímavých akcí pro veřejnost k popularizaci chemie jako oboru vzdělávání a průmyslového odvětví. Ústecký kraj také ocenil deset nejlepších chemiků ze středních škol v kraji a zvolil mezi nimi krále a královnu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.12.2011Tradičně, netradičně – Oslava Adventu na hradě Střekov
Pokud jste nestihli zavítat na Advent na Jimlíně, máme pro vás tip na další akci, tentokrát na ústeckém hradě Střekov. Tam se oslavy adventu odehrají již tuto sobotu 17. prosince. Připravený bude atraktivní program na nádvoří a v prostorách hradní galerie pro děti i dospělé.
Mgr. Alena Tichá
12.12.2011Již potřetí lidé slavili advent na Jimlíně
Několik tisíc lidí v průběhu soboty navštívilo zámek Nový Hrad v Jimlíně, kde se odehrála již tradiční oslava adventu. Stánky s vánočním zbožím, pochoutky slané i sladké, svařené víno a medovina, vánoční zvyky, peklo s čerty, show Dády Patrasové, rozsvícení vánočního stromku a velkolepý ohňostroj – to vše a mnoho dalšího zahrnoval program v areálu zámku, kde příchozí přivítala i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2011Gratulanti u stoleté paní Marie Kloudové
V Domově pro seniory v Litvínově- Janově se v pátek 9. prosince dožila sta let paní Marie Kloudová. Mezi prvními předala kytici dnešní jubilantce hejtmanka Jana Vaňhová a pak spousta dalších gratulantů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.12.2011Rekordní sledovanost webové televize Ústeckého kraje
Více než 1 400 000 přehraných videí – takovou sledovanost zaznamenala webová televize Ústeckého kraje od svého spuštění. Vlastní televizi provozuje Krajský úřad Ústeckého kraje od 1. března 2011. Zájem o videa je z celé České republiky, ale také ze zahraničí. Měsíčně si diváci na internetové adrese www.u-tv.cz přehrají přes 150 tisíc videí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.2011Ústecké účetní vyhrály olympiádu
Vysoká škola ekonomická v Praze uspořádala poprvé Účetní olympiádu pro žáky středních odborných škol. S nadšením se do ní zapojily i studentky Obchodní akademie v Pařížské ulici v Ústí nad Labem Nikola Horáčková, Barbora Mrázová, Kateřina Satranová, Tuyet Anh Tran Thi a Andrea Ungerová, které podporovala učitelka Blanka Babická. Dívky si vybojovaly 1. místo!
Mgr. Alena Tichá
8.12.2011Den velvyslanců u hejtmanky Jany Vaňhové
Ústecký kraj navštívily významné osobnosti mezinárodní politiky. Jedná se o velvyslankyni Indonésie a velvyslance Indie. Obě delegace projevily zájem o úzkou spolupráci s naším regionem v různých oblastech. Hejtmanka Jana Vaňhová je otevřená každému jednání, které znamená nové možnosti pro Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
8.12.2011Sněmovna bude Ústecký balíček projednávat 13. prosince 2011
Ústecký balíček, návrh právních předpisů směřující ke zlepšení podmínek boje proti sociálnímu vyloučení, bude Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky projednávat v rámci 32. schůze v úterý 13. prosince 2011. Nejenom pro Šluknovsko, ale pro všechny slušné občany žijící poblíž vyloučených lokalit po celé České republice, je nyní jedinou skutečnou nadějí na zlepšení napjaté situace schválení Ústeckého balíčku a jeho rychlé uvedení do praxe.
Mgr. Alena Tichá
8.12.2011Krajský úřad se v souvislosti s ostravskými kaly obrátil na premiéra
Krajský úřad Ústeckého kraje zaslal předsedovi Vlády ČR Petru Nečasovi dopis v souvislosti s dovozem ostravských kalů do Ústeckého kraje a jejich plánovaným spalovánímj. Sdružení Čistá Ostrava převezla v minulých týdnech na skládku společnosti CELIO 110 tisíc tun tzv. ostravských kalů, které by měly být v následujících šesti letech spáleny v cementárně Lafarge Cement v Čížkovicích. Rada Ústeckého kraje tento záměr striktně odmítla. V souvislosti s touto zakázkou se rovněž objevily pochybnosti, zda její realizace probíhá v souladu se zadáním výběrového řízení.
Mgr. Alena Tichá
8.12.2011Vlakem za vánočními trhy v jiných časech
V souvislosti se změnami jízdní řádů od neděle 11.12.2011 se také mírně upravuje časová poloha „adventního“ vlaku Ústí nad Labem – Děčín – Dresden. Nově vlak pojede z Ústí nad Labem o 15 minut později (9:15) a zpět z Drážďan o 1 minutu dříve (15:53). Mírně se také upravují časy návazných vlaků linky S-Bahn S1 z Drážďan do Bad Schandau, kde navazují vlaky linky U23 do Děčína.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.12.2011Evropské peníze jsou určeny pro krajskou propagaci
Autorský text náměstka hejtmanky Paval Koudy k propagaci kraje a projektům na podporu cestovního ruchu
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.12.2011Lounský školní časopis sbíral zkušenosti na soutěži
Redakce školního časopisu Echo na Střední odborné škole v Lounech, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, byla pozvána na finále celorepublikové soutěže školních časopisů do Brna. Jednalo se o 5. ročník, který organizuje Asociace středoškolských klubů ČR ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a Syndikátem novinářů.
Mgr. Alena Tichá
7.12.2011Reakce hejtmanky Jany Vaňhové k prohlášení J. Paroubka v Ústeckém deníkuMgr. Magdalena Hanáčková
7.12.2011Zájemci o studium ve dvou jazycích na Gymnáziu v Pirně mají jedinečnou šanci
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Dům zahraničních služeb oznámily, že se uvolnila místa pro české žáky do 7., 8., 9. a 10. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaného na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně. Dodatečně přijatí žáci se zapojí do aktuálního školního roku 2011/2012.
Mgr. Alena Tichá
6.12.2011Balíček zákonů Ústeckého kraje má masivní podporu obyvatel
Opatření navrhovaná Ústeckým krajem pro řešení situace na Šluknovsku mají masivní podporu obyvatel
Celkově devět z deseti obyvatel kraje podporuje navrhovaná opatření, předložená hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou, která budou projednávána na dnes zahájené schůzi Poslanecké sněmovny.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.12.2011Zástupci obcí, nemocnic, pojišťoven a kraje se sešli u jednoho stolu kvůli zdravotnictví
Kvalitní a dostupná zdravotní péče, efektivně využívané finanční prostředky a odpovídající lékařská pomoc – to jsou jen některá vybraná témata, která zazněla na dnešním kulatém stole „Zdravotnictví na území Ústeckého kraje – optimalizace lůžkové péče“. Hlavním cílem setkání byla vzájemná komunikace obcí, nemocnic a pojišťoven, kterých se v následujících letech dotknou finanční škrty. Jednání zahájila hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2011Krajské adventní setkání v Jimlíně již tuto sobotu
Třetí ročník oslav adventu na zámku Nový Hrad v Jimlíně se koná tuto sobotu 10. prosince od 10 do 17 hodin. Letošní novinkou bude vánoční tržiště farmářů. Děti přijede pobavit Dáda Patrasová. Povívejte se na video.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.12.2011Ústecký balíček je výsledkem nečinnosti vlády
Ústecký balíček legislativních změn, který přináší řešení pro klíčové problémy v sociálně vyloučených lokalitách v celé České republice, připomínkovali a podpořili starostové Ústeckého kraje bez rozdílu politické příslušnosti. Navrhovaná legislativní opatření měla rovněž 100% podporu všech krajských zastupitelů, včetně zastupitelů ODS, přičemž někteří jsou zároveň i poslanci. Ústecký balíček je výsledkem nečinnosti vlády a apelem starostů na neřešené a eskalující problémy s nepřizpůsobivými občany.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.12.2011První zasedání pracovní skupiny pro zápis Česko-saského Švýcarska na Seznam světového dědictví UNESCO
Saská zemská vláda po letech odmítání změnila postoj k zápisu Česko-saského Švýcarska na Seznam světového dědictví UNESCO a podpořila návrh české strany. Kola soukolí se dala do pohybu, první výstupy ze zasedání pracovní skupiny a termínový kalendář dalších kroků jsou na světě.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém