Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 22 23 24 25 26 -27- 28 29 30 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.3.2011Konference o Krušných horách
Krajský úřad Ústeckého kraje připravuje spolu se svými partnery konferenci na téma Montanregion Krušnohoří/ Erzgebirge - dědictví hor, která je určená pro všechny zájemce o montánní, neboli báňskou problematiku. Uskuteční se v prostorách konferenčního sálu krajského úřadu.
Mgr. Alena Tichá
2.3.2011Sakrální památky Ústeckého kraje mají svůj vlastní web
K bohatství Ústeckého kraje patří mimo jiné také významné sakrální stavby, které již od středověku pomáhají dotvářet tvář české krajiny. Kostel či kaplička se staly součástí téměř každé obce a vesnice. Na mnoha místech se mohou lidé setkat s různými křížky, sochami světců a božích muk. Nové webové stránky pomohou návštěvníkům zorientovat se v sakrálních stavbách a doporučí i tipy na výlet.
Mgr. Alena Tichá
2.3.2011Chemie, moje (ne)přítelkyně
Dne 23. 2. 2011 se v lovosickém kulturním středisku Lovoš v Lovosicích konalo slavnostní vyhlášení 1. ročníku soutěže Chemik Litoměřicka. Soutěž pořádala SOŠ technická a zahradnická Lovosice ve spolupráci a za podpory lovosických chemických závodů - Lovochemie, Glanzstoff, Preol a Flexfill, VŠCHT Praha a měst Lovosice a Litoměřice.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.3.2011Ovzduší se pročistilo, je odvolána regulace zdrojů znečištění
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu v 23.00 hodin dne 1. 3. 2011.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.3.2011Triptych výstav fotografií z Ústeckého kraje
Na půdě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem bude až do poloviny března vystavovat Jan Hodač. Mostecký rodák a ústecký patriot zde vystavuje triptych fotografií. Jde o soubory Krušné hory mystické, Fabrica Bohemica a Hory doly (v textu odkaz na video).
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.3.2011Ústecký kraj zprovoznil vlastní webovou televizi
Ústí nad Labem, 1. 3. 2011 – Krajský úřad Ústeckého kraje dnes spustil vlastní webovou televizi. Na adrese www.u-tv.cz je tak možné sledovat televizní spoty, které se týkají nejen samotného úřadu, ale také aktuálního dění v kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.2.2011V zóně Triangle se začne stavět
Společnost Solar Turbines EAME s.r.o. zahájí 1. března 2011 výstavbu průmyslového závodu v průmyslové zóně Triangle. Dodrží tak původně naplánovaný harmonogram, stavební povolení k výstavbě nabylo právní moci 19. února 2011.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.2.2011Společnosti, které podporují rodiny s dětmi, mohou získat ocenění
Ústecký kraj spolu se Sítí mateřských center vyhlašují další ročník kampaně Společnost přátelská rodině, která je určená pro organizace působící na území regionu. Jejím hlavním cílem je ocenění a zviditelnění těch, které svým působením ulehčují život rodinám s dětmi. Do nominování konkrétních společností se může zapojit každý.
Mgr. Alena Tichá
28.2.2011Smogová situace opět nastala, je vyhlášen signál regulace
Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 6,15 hodin dne 28.2.2011 do odvolání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2011Smogová situace se zlepšila, regulace znečišťovatelů odvolána
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu končí v 9,00 hodin dne 27.2.2011. Dříve vydaný signál upozornění zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.2.2011Čeští podnikatelé na Labské stezce hledají inspiraci v Sasku
Jak efektivně podnikat v atraktivním turistickém koridoru se dozvěděla dvacítka českých podnikatelů na německé části Labské stezky. V rámci česko-německého projektu Labská stezka bez hranic, podpořeného z Evropského fondu pro regionální rozvoj, pro ně Nadace Partnerství uspořádala seminář spojený s exkurzí do sousedního Saského Švýcarska.
Mgr. Alena Tichá
25.2.2011Smogová situace nastala, je vyhlášena regulace zdrojů znečištění
„Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 4,15 hodin dne 25.2.2011 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.2.2011Brána do Čech opět láká do Ústeckého kraje, tentokrát v Mnichově
Unikátní projekt Ústeckého kraje na podporu cestovního a turistického ruchu Brána do Čech se prezentuje na dalším mezinárodním veletrhu. Tentokrát tým krajského úřadu zamířil do německého Mnichova, kde stánek navštívili hejtmanka Jana Vaňhová, náměstek Arno Fišera a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Mgr. Alena Tichá
24.2.2011Seminář a instruktáž ke Sčítání 2011
V pátek 25. února se na Krajském úřadu Ústeckého kraje uskuteční seminář k problematice nastávajícího sčítání lidu v lokalitách silně zasažených sociálním vyloučením.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.2.2011Starostové se školili, jak jednat v krizi
V rámci ochrany před povodněmi a mimořádnými události připravil odbor kancelář hejtmana - krizové řízení ve spolupráci se složkami IZS a správci povodí odborné školení pro starosty obcí. První proběhlo 23. února v Litoměřicích, další se uskuteční do konce března.
Mgr. Magdalena Hanáčková
24.2.2011Vyhlášení signálu upozornění na možnost výskytu smogové situace
„Upozorňujeme, že v nejbližších hodinách je možnost výskytu smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 a vyhlášení signálu regulace. Vyhlašujeme signál upozornění pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 4,55 hodin dne 24.2.2011 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.2.2011Krizový tým zrušil krizový scénář, připravený v rámci akce „Děkujeme, odcházíme“
Krizový tým rozhodl o zrušení připraveného krizového scénáře, včetně útlumového programu jednotlivých oddělení nemocnic Krajské zdravotní, a. s.
Mgr. Magdalena Hanáčková
23.2.2011Ústecký kraj – ráj nejen pro golfisty
Ústecký kraj rozjíždí další spolupráci, jejímž cílem je podpořit turistický a cestovní ruch na jeho území. V loňském roce vznikl projekt Brána do Čech, který rozděluje region do čtyř destinačních oblastí: České Švýcarsko, Krušné hory, Dolní Poohří a České středohoří. Nově se budou pravidelně prezentovat v časopise Golf, který představí golfová hřiště v Ústeckém kraji spolu s jeho krásami a památkami.
Mgr. Alena Tichá
22.2.2011Zakázaná hudba opět v Terezíně
V letošním roce se odehraje již 5. ročník Festivalu zakázané hudby Terezín, jehož cílem je vzdát hold všem, jejichž talent byl umlčen v koncentračních táborech. Záštitu nad akcí kromě prezidenta České republiky Václava Klause převzala také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, která se dnes sešla s organizátorem festivalu Janem Páleníčkem.
Mgr. Alena Tichá
21.2.2011Bezpečnostní rada se zabývala situací v krajském zdravotnictví
Dnešní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) projednalo informace o zabezpečení poskytování akutní lékařské péče, zprávu o situaci v oblasti veřejného pořádku a dokumenty z oblasti hasičského záchranného sboru a požární ochrany. V rámci pravidelných informací se BRÚK seznámila s postupem dostavby dálnice D8.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.2.2011Signál upozornění byl odvolán
„Rušíme signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem končí v 8.04 hodin dne 20. 2. 2011.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.2.2011Uveřejňujeme informaci k upozornění na smog
Do médií Česká tisková kancelář (usti@mail.ctk.cz), ČRo Sever (zpravy@sever.rozhlas.cz), Česká televize redakce.usti@ceskatelevize.cz) a ČT24 (editorict24@ceskatelevize.cz) byla již dnes odeslána upozornění na možnost vzniku smogogové situace v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.2.2011Skupina ČEZ dnes seznámila představitele Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem s aktuální činností ČEZ v regionu i se záměry
Ředitel Divize výroba ČEZ Vladimír Hlavinka se dnes sešel s představiteli Ústeckého kraje. Po setkání s hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou se uskutečnilo i informativní setkání s primátorem města Ústí nad Labem Vítem Mandíkem. Cílem schůzek bylo informovat a představit současné aktivity a záměry Skupiny ČEZ v dlouhodobém horizontu v celém kraji i ve městě Ústí nad Labem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.2.2011Velemín: Setkání s občany k D8 se ministerstvo dopravy vyhnulo
Ve čtvrtek 17. února se ve Velemíně v pozdním odpoledni uskutečnilo setkání hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové s občany obcí na objízdných trasách, nahrazujících nedostavěný úsek dálnice D8 přes České středohoří. Pozváni byli i představitelé dotčených resortů. Židle za předsednickým stolem, které byly rezervovány pro ministra dopravy Víta Bártu a pro jeho poradce Miroslava Patrika, však zůstaly prázdné.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Ústecký kraj podpoří i letos projekt „Atletika pro děti“
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes přijala předsedu Českého atletického svazu (ČAS) Libora Varhaníka, aby společně projednali další postup krajského pilotního projektu „Atletika pro děti“. I pro letošní rok počítá Český atletický svaz s uspořádáním aktivit pro děti v našem kraji k popularizaci atletiky – královského olympijského sportu.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 22 23 24 25 26 -27- 28 29 30 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém