Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 -30- 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
25.1.2011Záchranná stanice Falco přežije. Pomůže jí kraj.
Záchranná stanice pro handicapované volně žijící živočichy Falco v Dolním Týnci na Litoměřicku nezmizí z mapy Národní sítě záchranných stanic (NSZS). K vyřešení téměř osudového nedostatku financí, kdy už nebyly peníze ani na benzin, nakonec přispěl samotný Ústecký kraj. Ten podal záchranné stanici pomocnou ruku ve formě Smlouvy o spolupráci mezi odborem životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Ústeckého kraje a záchrannou stanicí.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.1.2011Kraj bude se Svazem pacientů ČR bojovat proti obezitě
Ústecký kraj dnes slavnostně podepsal Memorandum o spolupráci se Svazem pacientů České republiky. Významná dohoda otevírá dveře k mnohem užší koordinaci společných zájmů. Za Ústecký kraj smlouvu podepsala hejtmanka Jana Vaňhová, za Svaz pacientů ČR prezident Luboš Olejár. Podpisem obě strany slibují pravidelnou komunikaci, konzultace a prosazování společného úsilí v oblasti podpory zdraví a zdravého životního stylu jako součásti prevence.
Mgr. Alena Tichá
24.1.2011Ústecký kraj zve na ples do Děčína!
Ústecký kraj i v letošním roce připravil reprezentační ples, který se koná vždy v jednom z velkých měst našeho regionu. Letošní osmý ročník se odehraje v Děčíně, konkrétně ve Společenském domě Střelnice. Výtěžek z akce opět poputuje na charitativní účely a návštěvníci se mohou těšit na bohatý program.
Mgr. Alena Tichá
21.1.2011Obce a města mohou opět hlásit své weby do soutěže Zlatý erb
Ústecký kraj i v letošním roce vyhlašuje krajské kolo 13. ročníku soutěže Zlatý erb, která hodnotí webové stránky měst a obcí našeho regionu a také další dostupné elektronické služby úřadů a magistrátů, které usnadňují obyvatelům život. Zájemci se mohou do soutěže hlásit již nyní.
Mgr. Alena Tichá
21.1.2011Pomůže skutečně superkoncepce MD Ústeckému kraji?
Ministerstvo dopravy zveřejnilo tzv. superkoncepci, přehled staveb, které by měly být realizovány do roku 2025. Z Ústeckého kraje na seznamu figurují stavby patrně nejočekávanější a nejpotřebnější, tedy dostavba dálnice D8 přes České Středohoří a silnice R7 k napojení průmyslové zóny Triangle směrem do Německa.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.1.2011Řešení padajících skal a zprůjezdnění silnice ve Hřensku je na dohled
Dnes by měl z výběrového řízení vzejít dodavatel, firma, která se postará o odbourání části skalního bloku, kde je stav havarijní. Prostředky na to uvolní ministerstvo životního prostředí. Potom by nic nebránilo tomu, aby se opět otevřela silnice vedoucí ze Hřenska na státní hranici s Německem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.1.2011Ústecký kraj podpoří přeshraniční spolupráci v oblasti propagace
Ústecký kraj pokračuje v úspěšné přeshraniční spolupráci se sousedním německým Saskem v rámci Programu Cíl 3/Ziel 3 2007 - 2013. Proto Zastupitelstvo Ústeckého kraje dnes na svém zasedání schválilo poskytnutí finanční dotace na další projekt „Česko - sasko turistický region – NOVÁ KVALITA.“
Mgr. Alena Tichá
19.1.2011Litoměřicko zvolilo svého nejúspěšnějšího sportovce
Nejlepší sportovci a sportovní kluby byli slavnostně vyhlášení v sále Kulturního domu v Litoměřicích. Vítěze přišla podpořit i členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková, která má na starosti mimo jiné kulturu. Nejúspěšnějším sportovcem Litoměřicka roku 2010 byl zvolen házenkář extraligových Lovosic Jiří Motl.
Mgr. Alena Tichá
18.1.2011Brána do Čech je nejlepší turistický web, ten je součástí nové image Ústeckého kraje
Na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR v Brně, který se konal v polovině ledna 2011, získal Ústecký kraj prestižní ocenění - první místo v kategorii Nejlepší turistický portál Velká cena cestovního ruchu patří k doprovodným programům veletrhu REGIONTOUR. První tři místa se vyhlašují v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář a Nejlepší elektronický newsletter.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2011Znaky a erby z recyklovaných materiálů ozdobí prostory krajského úřadu
Budova Krajského úřadu Ústeckého kraje nabídne od zítřka novou unikátní výstavu, která se již dnes v jeho prostorách instaluje. Jedná se o expozici znaků a erbů měst a obcí Ústeckého kraje, které byly vyrobené výhradně z materiálů určených k recyklaci, například z plastu, papíru či kovu. Výstavu připravil Ústecký kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s.
Mgr. Alena Tichá
16.1.2011Povodně: Labe v Ústí ještě stále stoupá, prognóza je však příznivá
Ústí nad Labem, 16. 1. 2011, 11 hodin – Poté, co ustaly na většině území Čech srážky, je naděje, že se začne povodňová situace v Ústeckém kraji pomalu měnit k lepšímu. V tuto chvíli jsou v kraji vyhlášeny 3. stupně povodňové aktivity stále ještě na Ohři v Lounech, na Bílině v Trmicích a na Labi v Ústí a v Děčíně. V Ústí na střekovském nábřeží vyrostla protipovodňová stěna. Prohlédněte si fotografie. Aktuality na www.chmi.cz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.1.2011Triangle: Solar Turbines má už prvních čtrnáct zaměstnanců
Spolupráce Ústeckého kraje, vlastníka průmyslové zóny Triangle na Žatecku, a americké společnosti Solar Turbines, která je součástí koncernu Caterpillar Inc. a v dubnu příštího roku otevře v zóně nový závod, se rozvíjí zcela podle smlouvy. Potvrdili to shodně hejtmanka Jana Vaňhová a viceprezident Solar Turbines Turbomachinery Products pan Peter Taylor.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.1.2011Brána do Čech Ústeckého kraje získala na veletrhu REGIONTOUR prestižní ocenění
Hned první den se na veletrhu cestovního ruchu a turistiky REGIONTOUR 2011, který až do neděle ovládá brněnské výstaviště, vyhlašovali vítězové jednotlivých kategorií Velké ceny cestovního ruchu. Zúčastnil se jich i Ústecký kraj, který bodoval se svým unikátním projektem na podporu turismu Brána do Čech.
Mgr. Alena Tichá
14.1.2011Letní olympiáda v Londýně by mohla proniknout až do Ústeckého kraje
Hejtmance Janě Vaňhové dnes představili zástupci Českého olympijského výboru projekt kulturně vzdělávacího programu s názvem Žijeme Londýnem, jehož cílem je propagace a zapojení českých krajů do letní olympiády, která se v roce 2012 odehraje v Londýně. Setkání se zúčastnil také náměstek hejtmanky Arno Fišera.
Mgr. Alena Tichá
14.1.2011Nestabilní skály ve Hřensku se dočkají sanace
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová svolala na 14. ledna mimořádné jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje. Na programu bylo zejména projednání problematiky sesuvu skalního masivu v obci Hřensko a projednání současné situace ve výstavbě dálnice D8.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.1.2011Zasedala krajská povodňová komise
Povodňová komise Ústeckého kraje za předsednictví hejtmanky Jany Vaňhové se dopoledne 14. ledna seznámila s informacemi zástupců Povodí Labe s. p. a Povodí Ohře s. p. o aktuálních stavech na tocích a dosažených stupních povodňové aktivity na tocích, s informací o hydrometeorologické situaci, o předpokládaném vývoji další srážkové činnosti a o dalším předpokládaném vývoji vodních stavů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.1.2011Brána do Čech Ústeckého kraje se otevřela návštěvníkům veletrhu REGIONTOUR 2011
Dnešním dnem odstartoval na brněnském výstavišti jubilejní 20. ročník mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2011. Mezi vystavovateli nechybí Ústecký kraj, který svůj prezentační prostor připravil ve stylu unikátního turistického projektu Brána do Čech. Zavěšený model loga ve 3D provedení dominuje krajskému stánku. Zahájení veletrhu se za Ústecký kraj zúčastnili hejtmanka Jana Vaňhová a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Mgr. Alena Tichá
12.1.2011Hejtmanka stvrdila podpisem spolupráci se Žilinským krajem
V magický den 11. 1. 2011 podepsala hejtmanka Jana Vaňhová Dohodu o spolupráci s Žilinským samosprávným krajem, v jehož čele stojí předseda Juraj Blanár. Oba krajští představitelé se setkali na půdě žilinského krajského úřadu, kde neskrývali radost nad budoucí vzájemnou spoluprací. Podporovat se budou v nejrůznějších oblastech.
Mgr. Alena Tichá
11.1.2011Riziko povodní v Mikulově na Teplicku je díky Lesům ČR významně nižší
Lepší ochranu proti povodním, již při zvýšených průtocích vody v období jarního tání sněhu, má nyní díky Lesům ČR obec Mikulov v Krušných horách, v okrese Teplice, v Ústeckém kraji. Lesy ČR nedávno dokončily stavební úpravu bystřiny Mikulovský potok. Celkové náklady na realizaci akce převýšily částku 1,7 milionu korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.1.2011Ministerstva si pomoc občanům postižených nadměrnou dopravou za nedokončenou dálnici D8 přehazují jako horký brambor
Ústecký kraj si u Zdravotního Ústavu se sídlem v Ústí nad Labem objednal v obcích, kudy vedou objízdné trasy za nedokončený úsek dálnice D8, měření škodlivých látek spojených s nadměrnou dopravou. Výsledky přitom potvrdily související závažná zdravotní rizika. Ústecký kraj se proto obrátil na ministerstva dopravy, zdravotnictví a životního prostředí s žádostí, aby přijala taková opatření, která zdraví občanů ochrání. Občané se však od nich zatím žádné pomoci nedočkali.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.1.2011Ministerstvo vnitra potvrdilo rozhodnutí Ústeckého kraje v případě nevyhlášení stavu nebezpečí v Hřensku
Ústecký kraj požádal Ministerstvo vnitra ČR o stanovisko k situaci v Hřensku a možnosti vyhlášení stavu nebezpečí vzhledem k nestabilnímu skalnímu masivu. Ministerstvo vnitra souhlasí s postupem kraje a potvrdilo, že v současné době nejsou splněny zákonné podmínky, a proto kraj nemohl rozhodnout jiným způsobem. Řešení spočívající v sanaci uvolněných skalních bloků je v kompetenci Ministerstva životního prostředí ČR. Ústecký kraj i nadále pomáhá obci Hřensko a snaží se místní samosprávě nalézt rychlé řešení.
Mgr. Alena Tichá
10.1.2011Veletrhy cestovního ruchu odstartoval kraj v Chemnitz
Ve dnech 7. až 9. ledna 2011 probíhal v Chemnitz (Sasko) veletrh cestovního ruchu „Chemnitzer ReiseMarkt“. Ústecký kraj se prezentoval pod záštitou České centrály cestovního ruchu společně s městem Ústí nad Labem, Libereckým krajem, Destinační společností Východní Čechy a Léčebnými lázněmi Mariánské lázně a. s. Na veletrh se přišlo podívat více než 11 000 návštěvníků především z Německa.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.1.2011Kraj vyvíjí aktivity k obsazení SPZ Triangle
Za účasti hejtmanky Jany Vaňhové a dalších členů Rady Ústeckého kraje Arna Fišery a Jiřího Šulce se uskutečnilo pracovního jednání v záležitosti strategické průmyslové zóny Triangle a jejího dalšího vývoje. Zazněla rekapitulace aktivit posledního roku, kdy se podařilo oživit zájem zahraničních investorů o vstup do zóny.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.1.2011Doprava bez bariér v Ústeckém kraji
Ústecký kraj má uzavřenou dlouhodobou Smlouvu o závazku veřejné služby s dvanácti dopravci, z toho deset jich působí ve veřejné linkové autobusové dopravě. Ve Smlouvách jsou zakotveny přísné kvalitativní požadavky na objednávanou službu. Bezbariérovost, respektive u autobusů nízkopodlažnost, je jedním z nich.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.1.2011Zimní pohádka v Teplicích
Již VII. Mezinárodní hudební a taneční festival dětí a mládeže Zimní pohádka se uskutečnil v Domě kultury v Teplicích. Akce proběhla pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, europoslance Jaromíra Kohlíčka a teplického primátora Jaroslava Kubery.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 -30- 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém