Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.11.2011Litoměřické zastupitelstvo vyvolává nepřiměřené obavy
Krajský úřad Ústeckého kraje odmítá výzvu zastupitelů Litoměřic k zastavení navážení a spalování ostravských kalů v čížkovické cementárně Lafarge. Krajský úřad nevydával žádné rozhodnutí pro společnost Lafarge Cement, a.s. na spalování nebezpečného odpadu z ostravských lagun. V cementárně Lafarge Cement, a.s. je zařízení vybaveno pro spoluspalování odpadů a provozovatel má v příslušném integrovaném povolení povoleno spalovat více druhů odpadů, jedním z nich jsou také stabilizované kaly. Stanovený postup likvidace kalů z Ostravska je součástí projektu schváleného Vládou ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.11.2011Opatření, jak dál s ostravskými kaly
Úřady a orgány ochrany životního prostředí jednají o problemtice skladování a spalování stabilizovaných kalů z ostravských lagun. Účelem je předat veřejnosti úplné informace o celém procesu a uklidnit veřejné mínění živené poplašnými novinovými zprávami. Další schůzka se uskutečnila 8. listopadu v Litvínově.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.11.2011Veletrh komunitárních programů opět po roce
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se dnes odehrál 5. ročník Veletrhu komunitárních programů. Ten se tradičně zabýval zpracováním projektů a jejich předkládáním s cílem získat peníze z Evropské unie. Semináře se zúčastnili zástupci měst, neziskových organizací, občanských sdružení, škol a institucí z Ústeckého kraje. Hlavním účelem veletrhu je poradit s financováním mezinárodních projektů z fondů EU a předat si zkušenosti s čerpáním evropských peněz. Odborný seminář zahájil ředitel krajského úřadu Milan Zemaník.
Mgr. Alena Tichá
8.11.2011Ústecký kraj hostitelem mezinárodního setkání partnerů projektu EURUFU
Ve dnech 7.- 9. listopadu 2011 se v Loučné pod Klínovcem koná mezinárodní setkání partnerů projektu EURUFU (European Rural Futures). Zástupci šesti států se zde zabývají problémy venkova, přenosu zkušeností regionů ze střední Evropy do venkovských oblastí v Ústeckém kraji a zapojení venkovských oblastí Ústeckého kraje do projektu.
Mgr. Alena Tichá
8.11.2011Ústecký kraj vyslal studenty na seminář v německém Magdeburku
V neděli 6. listopadu 2011 odjeli tři studenti ze tří středních škol v Ústeckém kraji na seminář pro mládež Mezinárodního projektu YURA v Magdeburku, který se orientuje na mladé a kvalifikované obyvatele a snaží se je udržet v regionu. Do projektu jsou zapojeny regiony střední Evropy, které trápí podobné problémy.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2011Jak je to doopravdy s ostravskými kaly v Ústeckém kraji
Reakce na poplašné zprávy Deníku ohledně kalů z Ostravy

Problematiku ostravských lagun si už v roce 1996 vzala do své kompetence Vláda ČR. Ta je tedy zodpovědná za způsob jejich likvidace a ekologickou nezávadnost.
Posuzování vlivu likvidace lagun na životní prostředí zahájilo Ministerstvo životního prostředí v lednu 2006 a v únoru 2009 vydalo kladné stanovisko. V něm byly zároveň stanoveny podmínky likvidace, mimo jiné i transport po železnici a následné využití alternativního paliva u konečného odběratele.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.11.2011Ministerstvo životního prostředí by se mělo vyjádřit k ostravským kalům
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes dopisem požádala ministra životního prostředí Tomáše Chalupu, aby se ministerstvo vložilo do stále méně přehledné a vypjaté situace okolo skladování a spalování ostravských stabilizovaných odpadních kalů na území Ústeckého kraje. Ústecký kraj principiálně nesouhlasí s postupem, kdy se ekologické zátěže Moravskoslezského kraje řeší na úkor jiného, přičemž oba kraje patří z hlediska kvality ovzduší k nejvíce znečištěným. Ústecký kraj však vzhledem k současné legislativě neměl možnost skladování a spalování kalů na svém území zamezit.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.11.2011Nejhorší varianta pro Šluknovsko – politizace Ústeckého balíčku
Nejenom pro Šluknovsko, ale pro všechny slušné občany žijící poblíž vyloučených lokalit po celé České republice, je nyní jedinou skutečnou nadějí rychlé schválení Ústeckého balíčku a jeho uvedení do praxe. Naopak tou nejhorší variantou je stále zřetelnější snaha přenést diskusi z věcné na politickou úroveň a najít sebehloupější záminky, proč jej shodit ze stolu. Ústecký balíček se obdobně jako většina nových právních norem připravoval řadu měsíců, je zpracován po legislativně technické stránce zcela profesionálně a každý, kdo chtěl, tedy včetně vlády, měl možnost téměř tři čtvrtě roku vznést své připomínky. Například odbory tak učinily již v únoru 2011.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.11.2011Na krajském úřadě se vzdělávali pedagogové
Učitele mateřských, základních a středních škol přilákal metodický seminář z oblasti zdravé školy a výchovy ke zdraví „7 a 7 x o alergii a astmatu pro školu“. Iniciátorem a odborným garantem projektu, který má akreditaci MŠMT, je Česká iniciativa pro astma, o.p.s. Projekt probíhal ve spolupráci s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
4.11.2011Narozeniny slavila i ústecká univerzita
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vznikla v roce 1991 a je jedinou státní veřejnou univerzitou na území Ústeckého kraje. I proto má v regionu nezastupitelnou a významnou pozici. Podílí se na zvyšování vzdělanostní úrovně Ústeckého kraje. Oslavy 20. výročí založení univerzity v hotelu Clarion si nenechali ujít hejtmanka Jana Vaňhová, její náměstek Arno Fišera a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Mgr. Alena Tichá
4.11.2011Všechno nejlepší k 10. výročí, České Švýcarsko!
České Švýcarsko ops oslavila desáté výročí své existence, a to ve velkém stylu slavnostním večerem na Děčínském zámku. V řadách gratulantů nechyběli zástupci Ministerstva životního prostředí a saských partnerů, také zakladatelé – starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart, ředitel správy NP České Švýcarsko Pavel Benda, předseda správní rady Jan Eichler a také radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.11.2011Volby do orgánů Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje
V Chomutově se odehrály řádné volby do orgánů Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje (dále jen KHK ÚK). Voleni byli s účinností od 1. prosince 2011 členové a místopředsedové představenstva a členové dozorčí rady. Zvoleni byli také noví statutární zástupci organizace. Předsedou se stal František Jochman, předseda Okresní hospodářské komory Louny a současně předseda představenstva poradenské společnosti Asistenční centrum, a.s.
Mgr. Alena Tichá
4.11.2011Střední odborná škola a učiliště v Podbořanech ušetří za teplo
Na SOŠ a SOU Podbořany, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, byla slavnostně ukončena rekonstrukce, která trvala téměř dva roky. Stavební práce zahrnuly především zateplení všech objektů a modernizaci kotelny. Tím škola ušetří na výdajích za teplo. Veškeré náklady na rekonstrukci platil ze svého rozpočtu Ústecký kraj. Na ceremoniálu nechyběli krajští představitelé.
Mgr. Alena Tichá
3.11.2011Ústecký balíček mohou podpořit občané ČR na webu Ústeckého kraje
Vzhledem k silné a velmi pozitivní reakci, kterou nejenom mezi občany Ústeckého kraje vzbudila petice na podporu tzv. „Ústeckého balíčku“ (návrh legislativních změn proti narůstajícímu sociálnímu napětí ve vyloučených lokalitách), rozhodl se kraj rozšířit možnost jeho podpory i na zbývající kraje České republiky. Každý občan ČR mimo Ústecký kraj má možnost od pátku 4. listopadu 2011 až do 30. listopadu 2011 vyjádřit svoji podporu Ústeckému balíčku na webových stránkách kraje www.kr-ustecky.cz. Občané Ústeckého kraje mají stále možnost vyjádřit svoji podporu podpisem na městských a obecních úřadech, kde by měly být k dispozici podpisové archy. Na rozdíl od internetové podpory má podpis na petičním archu potřebnou právní váhu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.11.2011Odmítáme falešné avízo na tiskovou konferenci jako provokaci
Někteří ústečtí novináři dnes před polednem dorazili na krajský úřad s tím, že se zde má údajně konat tisková konference, která byla anoncována v databázi událostí ČTK. Ukázalo se však, že šlo o řízenou provokaci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.11.2011Na krajském úřadě se bude jednat o chemickém průmyslu
Česká technologická platforma pro udržitelnou chemii, SusChem ČR, ve spolupráci s Ústeckým krajem, partnerem mezinárodního projektu ChemClust, připravila na středu 9. listopadu 2. pracovní setkání k možnostem regionální, meziregionální a mezinárodní spolupráce v chemickém průmyslu.
Mgr. Alena Tichá
2.11.2011Učitelé získali osvědčení od společnosti EKO-KOM
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje převzalo celkem 34 pedagogů osvědčení o absolvování vzdělávacího programu „Intenzifikace tříděného sběru na území Ústeckého kraje“ společnosti EKO-KOM, a. s. Seminář byl pořádán v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
Mgr. Alena Tichá
2.11.2011Brána do Čech odměňuje za letní fotky!
Se zahájením turistické sezóny na jaře 2011 spustila Brána do Čech velkou fotosoutěž, která běží na internetové stránce http://soutez.branadocech.cz/. Registrovaní uživatelé turistického portálu Ústeckého kraje www.branadocech.cz mohou soutěžit o řadu zajímavých cen, od triček a Flashdisců až po luxusní pobyt v Lázních Teplice, a.s.
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.11.2011Ústecký kraj jednal v rámci ECRN
Krajský zastupitel a předseda Finančního výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje Petr Fiala, od května 2011 nový člen prezídia ECRN, reprezentoval náš region na zasedání výkonného výboru této organizace v německém městě Leuna. Hlavním cílem setkání všech členů bylo projednání dalších společných aktivit.
Mgr. Alena Tichá
2.11.2011Další investor do zóny Triangle
Společnost Panattoni Europe dnes slavnostně podepsala smlouvu o nájmu nemovitosti ve Strategické průmyslové zóně Žatec Triangle.
Mgr. Zbyněk Šebesta
31.10.2011Prohlídka na skládce CELIO a v cementárně Lafarge
V minulém týdnu proběhla prohlídka procesu výroby, ukládání a energetického využití výrobku GEOBAL 4 za účasti všech zástupců, kteří pravidelně kontrolují průběh sanace lagun a zájemců z řad jednotlivých úřadů, kteří si chtěli, celý proces prohlédnou.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.10.2011PETICE: Ústecký kraj vyzývá občany k podpoře „Ústeckého balíčku“ - více video
V reakci na neopodstatněné zamítnutí Ústeckého balíčku, tedy návrhu legislativní změn vedoucích ke zklidnění sociálního napětí ve vyloučených lokalitách, Vládou ČR se Ústecký kraj rozhodl podpořit tuto předlohu petiční akcí. Podpisové archy budou k dispozici na úřadech jednotlivých měst a obcí v Ústeckém kraji, a to od 1. listopadu až do 30. listopadu 2011. Legislativní iniciativa Ústeckého kraje má napomoci k dlouhodobému řešením neutěšeného stavu v sociálně vyloučených lokalitách kdekoli v České republice. Předložený balíček se týká problematiky sociálního bydlení, loterijního zákona a zpřísnění trestů za opakované přestupky a drobné krádeže.
Podívejte se na video (více viz www.u-tv.cz).
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.11.2011O zhoršeném ovzduší vždy informujeme
Tzv. smogovou situaci, tedy zhoršení kvality ovzduší zjišťuje a občanům oznamuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Krajský úřad obdrží tuto informaci a na jejím základě vyhlásí v souladu s krajským reguulačním řádem stupeň upozornění či regulace. O vyhlášení potom informuje média, obce s rozšířenou působností, inspekci a také všechny příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Každá obec potom zodpovídá za informování svých organizací, jako jsou školy a školky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.10.2011Sezóna farmářských trhů končí v listopadu
Severočeské farmářské trhy (dále SFT) se rozloučí s letošní farmářskou sezónou v listopadu na závěrečných trzích v jednotlivých městech, kde se pravidelně konají, a to stále ještě bohatou nabídkou zeleniny, ovoce, mléčných a masných výrobků, pečiva, medu, vajíček a dalšího potravinářského sortimentu běžného na našich trzích.
Mgr. Alena Tichá
27.10.2011Johnson Controls rozšiřuje svou investici v zóně Triangle
Zástupce společnosti JC Interiors Czechia s.r.o., která v průmyslové zóně Triangle staví závod na výrobu plastových částí do automobilů, Miloslav Šponer a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes podepsali smlouvu o nájmu a následné koupi pozemků ve Strategické průmyslové zóně Triangle. V kraji tak přibude více než 400 pracovních míst.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém