Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 31  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.10.2011Prezidentská návštěva kraje pokračuje ve středu, podívejte se na dnešní reportáž
Ve středu se prezidentský pár setká v Ústí s představiteli kraje a zavítá na univerzitu. Pak se vydá na Děčínsko.
Zatím se podívejte na video z dnešního dne.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.10.2011První den návštěvy prezidenta V. Klause v Ústeckém kraji
Dnes, v úterý 18. října, zahájil krátce po deváté hodině prezident České republiky Václav Klaus s chotí Livií třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Prezidentský pár pozvala hejtmanka Jana Vaňhová, která bude hlavu státu po kraji doprovázet.
Mgr. Zbyněk Šebesta
17.10.2011Diskuze o přeshraniční spolupráci v Českosaském Švýcarsku
V pátek 14. října 2011 se v saském Bad Schandau odehrálo diskusní setkání zástupců Saska a Ústeckého kraje nad tématy přeshraniční spolupráce, společných projektů a rozvoji cestovního ruchu. Ústecký kraj zastupoval radní Radek Vonka, do jehož kompetence spadá regionální rozvoj, cestovní ruch a evropské projekty. Za Svobodný stát Sasko byl přítomen poslanec Klaus Brähmig.
Mgr. Alena Tichá
17.10.2011Zítra začíná prezidentská návštěva v Ústeckém kraji
V úterý 18. října začíná třídenní návštěva prezidenta republika Václava Klause a paní Livie Klausové v Ústeckém kraji. Krátce po deváté hodině se očekává příjezd návštěvy v Roudnici nad Labem, prezidentský pár uvítá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.10.2011Putovní výstava s povodňovou tematikou představena v Ústeckém kraji
LABEL je zkratka mezinárodního projektu, jehož tématem je Adaptace na povodňové riziko v povodí Labe. Ústecký kraj je jedním z partnerů projektu, který je prezentován na putovní výstavě po České republice již od května letošního roku. Až do 28. října 2011 je tato výstava zpřístupněna veřejnosti ve foyer Krajského úřadu Ústeckého kraje v budově A, ve 2. patře před zasedacím sálem.
Mgr. Alena Tichá
17.10.2011Investice do kadaňské školy za 39 milionů korun
Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani se dočkala. Stavělo se tu od dubna 2009 do začátku školního roku 2011/2012. Rekonstruována byla historická budova, přibyla zázemí u tělocvičen a škola je nyní bezbariérová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
17.10.2011Ústecký kraj nenese odpovědnost za nedbalost jiných
Ústecký kraj v poslední době opakovaně čelí výrokům, které ho obviňují ze spoluzodpovědnosti na tragické události v Lubenci na Lounsku, kde na třináctiletého chlapce spadla stará nezabezpečená branka. Chlapec na místě vážným zraněním podlehl. Ústecký kraj vyjadřuje lítost nad nešťastnou nehodou, ovšem odmítá spekulace objevující se v souvislosti s projektem Bezpečná branka.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2011Návštěva prezidenta republiky Václava Klause a paní Livie Klausové v Ústeckém kraji
Od úterý 18. října až do čtvrtka 20. října bude Ústecký kraj hostit vzácnou návštěvu. Prezidenta České republiky Václava Klause a paní Livii Klausovou bude během jejich pobytu v kraji doprovázet hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Několikadenní návštěva našeho kraje se uskutečňuje přesně po čtyřech letech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.10.2011Vedení ÚK rozhodně odmítá řízenou provokaci proti radnímu
Na základě řady dotazů přinášíme reakci krajského vedení.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.10.2011Hejtmanka Jana Vaňhová důrazně odmítá smyšlenou kauzu
Jako reakci na četné dotazy přinášíme vyjádření k provokativnímu komentáři J. Paroubka ke smyšlené kauze proti radnímu P. Jakubcovi.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.10.2011Deset nových sanitek pro záchranáře po celém kraji
Z investičního fondu Zdravotnické záchranné služby bylo po schválení orgány Ústeckého kraje, který je jejím zřizovatelem, zakoupeno deset zbrusu nových sanitek pro několik výjezdových pracovišť po celém kraji.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.10.2011Onkologie chomutovské nemocnice obdrží výtěžek z akce Běh o život
Onkologické centrum Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., převezme výtěžek z akce „Běh o život“, pořádané již po čtvrté ve prospěch chomutovské onkologie sportovcem Miroslavem Kalinou. Výtěžek bude použit na rekonstrukci sociálního zařízení onkologického centra. Miroslav Kalina sám překonal rakovinu a snaží se tímto způsobem podpořit pacienty s onkologickým onemocněním v chomutovské nemocnici.
Mgr. Alena Tichá
14.10.2011Anketa Dopravce roku 2011 končí už za 14 dní
Hlasování v anketě Dopravce roku 2011 se uzavře o půlnoci 31. října 2011. To znamená, že cestující mají už jen asi 432 hodin na to, aby vybrali nejlepšího dopravce v kraji. Pro tři šťastné, kteří budou vylosování, jsou připraveny moderní notebooky na cesty a dalších sedm hlasujících získá balíček regionálních produktů. Do této chvíle již hlasovalo přes 1100 cestujících prostřednictvím internetových stránek www.dopravceroku.cz a poštou. Lidé mohou využít možnosti hlasování také prostřednictvím hlasovacích boxů u dopravců nebo na vybraných městských úřadech. Podle dosavadního zájmu o hlasování se dá očekávat zvýšený zájem o hlasování v letošním roce. Slavnostní předání trofeje pro nejlepšího dopravce proběhne už 15. listopadu 2011 v Ústí nad Labem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.10.2011Krajský úřad odebírá pravidelně vzorky ze skládky CELIO
Krajský úřad Ústeckého kraje příští týden provede opakovaný kontrolní odběr vzorků ze skládky CELIO, na kterou se tento měsíc začalo dovážet 110 tisíc tun neutralizovaných kalů za účelem skladování a jejich následného spálení v cementárně Lafarge Cement a.s. v Čížkovicích. Odebrané vzorky zašle krajský úřad k odborné analýze do akreditované laboratoře 20.10.2011. Výsledky analýz by měly být k dispozici dle předpokladů do 10 dnů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.10.2011Reakce k „Ústeckému balíčku“ legislativních změn
Ústecký kraj se ohrazuje proti dezinterpretaci redaktora MF Dnes Artura Janouška, který po dnešní tiskové konferenci k „Ústeckému balíčku“ legislativních změn použil na iDNES titulek „Ústecký kraj ustoupil v balíčku pro Šluknovsko od registru přestupků“. Z „balíčku“ nic nevypadlo, návrh kraje řeší evidenci přestupků svým způsobem, který umožňuje, aby opakované přestupky byly hodnoceny jako trestný čin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2011„Ústecký balíček“ legislativních změn čeká na schválení zákonodárci
Ústecký kraj představil balíček legislativních změn, které mají napomoci dlouhodobě řešit napjatou situaci nejen na severu Čech. Celý soubor předkládaných legislativních změn se týká celkem čtyř oblastí. Tři z nich byly již 19. září 2011 předloženy Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a poslední část o veřejně prospěšných službách právě nyní prochází připomínkovým řízením starostů Ústeckého kraje. „Ústecký balíček“ počítá se změnou zákona v otázkách sociálního bydlení, hazardních her a upravuje postupy proti narušování veřejného pořádku. Navrhované úpravy legislativy mají vyřešit rostoucí napětí zejména v sociálně vyloučených lokalitách, na které Ústecký kraj upozorňuje již více než dva roky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.10.2011Zemědělství: Mezinárodní konference ve Šluknově
Na šluknovském zámku a v jeho parku se v úterý 11. října sešli účastníci Mezinárodní konference chovatelů masného skotu. Uskutečnila se za podpory českého ministerstva zemědělství a Ústeckého kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.10.2011Hejtmanka slavnostně ocenila mladé olympioniky
Krajská delegace, kterou tvořilo celkem 334 mladých sportovců, reprezentovala Ústecký kraj na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Ta se v červnu konala v Olomouckém kraji. Naši reprezentanti tam vybojovali 11 zlatých medailí, 12 stříbrných a 22 bronzových. Celkově skončil Ústecký kraj 7. Za dosažené výsledky všem poděkovala hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
13.10.2011Odbor dopravy: jednáme o náhradě za autobusové nádraží v Ústí nad Labem
Na jednání s cílem vyřešit, kde a jak budou cestující nastupovat a vystupovat do linek regionální dopravy objednávané krajem v centru města po zrušení autobusového nádraží v Ústí nad Labem se dne 12. 10. 2011 sešli zástupci odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje, odboru dopravy magistrátu města Ústí nad Labem a Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. u náměstka ústeckého primátora Jana Řeřichy.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.10.2011Hejtmanka v Bruselu: Jednání na mnoha úrovních
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová během své pracovní cesty do Bruselu ve dnech 10. až 12. října absolvovala hned několik důležitých setkání: Výbor regionů, Open Days 2011, výjezdní zasedání Asociace krajů ČR a jednání hejtmanů s velvyslankyní ČR při EU Milenou Vicenovou. Mluvilo se o regionálních operačních programech i o budoucnosti Evropy.
Mgr. Alena Tichá
12.10.2011Jezdci soupeřili O pohár hejtmanky Ústeckého kraje
Poslední letošní parkurové závody pořádal Podkrušnohorský zoopark a Jezdecký klub PZOO v sobotu 8. října. Jako první se odehrála soutěž stupně „ZM“ určená pro starší jezdce a koně startující maximálně druhým rokem, s výškou překážek do 90 cm. O pohár hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové soupeřili jezdci v soutěži stupně „L“, s výškou překážek do 120 cm. Pohár vybojovala Darina Pálková s koněm Nela 2 z Jezdeckého klubu Velvary.
Mgr. Alena Tichá
12.10.2011Konference Teorie a praxe v odpadovém hospodářství
V úterý 11. října se na Krajském úřadě Ústeckého kraje uskutečnil již druhý ročník konference Teorie a praxe v odpadovém hospodářství. Jejím pořadatelem byl Ústecký kraj a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.10.2011Z Fondu hejtmanky chodníky i kulturní festival
Ústecký kraj nabízí pro zájemce možnost získat dotaci z řady rozvojových dotačních programů a fondů (je jich na dvě desítky), které pokrývají celou škálu činností a oblastí od ochrany přírody přes podporu kultury a památkové péče po stipendia a příspěvky na dojíždění pro studenty.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.10.2011Hejtmani se zúčastní OPEN DAYS 2011 v Bruselu
Ve dnech 10. až 12. října 2011 se uskuteční pracovní cesta hejtmanů v čele s předsedou Rady Asociace krajů ČR Michalem Haškem do Bruselu na OPEN DAYS 2011, kde se již tradičně otevřou dveře evropských institucí a uskuteční se cyklus seminářů, diskusních setkání a přednášek pod záštitou Výboru regionů a s podporou Evropské komise a Evropského parlamentu. Ústecký kraj bude reprezentovat hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
10.10.2011Ústecký kraj na 27. shromáždění saských zemských okresů v Görlitz
Město Görlitz (česky Zhořelec) se stalo hostitelem konference, která byla věnována tématu „Komunální Evropa – budoucnost kohezní politiky“. V pátek se na ní sešlo v nejvýchodnějším okrese Německa všech deset saských zemských okresů. Ústecký kraj zde zastupoval radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 758 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém