Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
19.11.2012FESTKLIP 2012 zná své vítěze
FESTKLIP už potřetí vyhlásil nejlepší videoklipy amatérských hudebních kapel. A nebyly to pouze kapely z Ústeckého kraje, ale letos premiérově také z Prahy, Tanvaldu, Plzně nebo z Brna. A poprvé i ze zahraničí, konkrétně ze Slovenska. Soutěž podpořil mimo jiné Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
20.11.2012Ústecký kraj má nové vedení
Dnes poprvé po volbách do krajských zastupitelstvech zasedlo 55 nových zastupitelů v Ústeckém kraji. Po složení slibu a převzetí osvědčení z rukou ředitele krajského úřadu Milana Zemaníka přistoupili k volbě nového hejtmana. Tím se podle očekávání stal Oldřich Bubeníček, když pro jeho zvolení hlasovalo 39 zastupitelů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.11.201215 let s Euroregionem Krušnohoří
Partneři, které spojuje patnáctileté výročí vzájemných vztahů při realizaci projektů – Střední odborná škola, Litvínov-Hamr, Euroregion Krušnohoří a škola SWA Weiterbildungsakademie Sachsen Chemnitz - si zvolili pro připomenutí uplynulých let vzájemné spolupráce důstojný způsob.
Mgr. Alena Tichá
17.11.2012Už 45 let je mladým virtuózům
V Severočeském divadle v Ústí nad Labem se od středy do pátku 14.-16. listopadu konal další ročník soutěže mladých klavíristů– Virtuosi per musica di pianoforte.Patří už po desetiletí k nejvýznamnějším uměleckým akcím na území Ústeckého kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
16.11.2012Do konce hlasování ankety Dopravce roku Ústeckého kraje zbývá už jen 14 dní!
Hlasování veřejnosti v anketě Dopravce roku 2012, kterou vyhlásil Ústecký kraj, bude ukončeno 30. listopadu 2012. Cestujícím zbývá už jen 14 dní na to, aby vyjádřili svůj názor na veřejnou dopravu zajišťovanou krajem a ohodnotili kvalitu přepravy jednotlivých dopravců. Vyhlášení výsledků ankety Dopravce roku Ústeckého kraje proběhne 13. prosince 2012.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.11.2012Ústecký kraj zasílá do měst a obcí „MANUÁL“ proti sociálním nepokojům
Celkem 354 měst a obcí v Ústecký kraj obdrží v těchto dnech nový „manuál“ proti sociálním nepokojům. Cílem manuálu je poskytnout přehlednou a srozumitelnou formou návod jak postupovat nejenom v konkrétních rizikových situací spojených se sociálními nepokoji, ale také jak řešit některé problémy spojené se sociálně vyloučenými lokalitami. Padesátistránková brožura vychází z konkrétních příkladů ověřených v praxi.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.11.2012Ředitelé krajských příspěvkových organizací se sešli na úřadě
Ústecký kraj plní roli zřizovatele pro 13 příspěvkových organizací v oblasti kultury. Instituce patří mezi nejvýznamnější kulturní subjekty v kraji a jejich činnost dalece přesahuje hranice regionu. Ředitelé těchto organizací se sešli na každoroční poradě se zástupci zřizovatele na krajském úřadě.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2012Zástupci Účetního dvora Evropské unie na inspekci v našem regionu
Jedním z nedávno ukončených projektů, realizovaných na území MAS Šluknovsko za pomoci dotace z Programu rozvoje venkova ČR – osy IV Leader prostřednictvím MAS Šluknovsko, je stavba stodoly na uskladnění krmiv v areálu zemědělské farmy Petra Dastycha v Krásné Lípě – Kamenné Horce.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2012Ústecký kraj dobyl pole cestovního ruchu díky Bráně do Čech
Ústecký kraj měl podle dat Českého statistického úřadu opět úspěšný rok. Hodnoty ukazatelů dokumentující vývoj cestovního ruchu v kraji nás drží poslední dva roky na prvních místech. Jedním z významných nástrojů, který ke skvělým výsledkům Ústeckého kraje pomáhá, je marketingový projekt Brána do Čech.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2012Pětačtyřicátý ročník soutěže mladých klavíristů
Pod názvem Virtuosi per musica di pianoforte se v Ústí nad Labem pořádá už 45 let soutěž mladých a talentovaných umělců. Letos se jí zúčastní 36 klavíristů ze 14 zemí. Mezi partnery hlavních organizátorů je také Ústecký kraj.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.11.2012Koaliční smlouva je podepsána
14. listopadu podepsali představitelé krajského vedení stran KSČM a ČSSD, které nejlépe obstály v krajských volbách na prvních dvou příčkách, koaliční smlouvu o spolupráci v nastávajícím volebním období. Smlouva stanoví i rozložení v obsazení postů v radě kraje a dalších krajských orgánech. O konkrétních jménech na dohodnutých postech bude hlasovat ustavující zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje dne 20. listopadu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2012Pracovní setkání k projektu ChemClust
Ústecký kraj, partner projektu ChemClust a Přírodovědecká fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem uspořádaly 4. pracovní setkání k možnostem regionální, meziregionální a mezinárodní spolupráce v chemickém průmyslu. Tentokrát byla tématem setkání, které se uskutečnilo 13. listopadu na krajském úřadu, popularizace chemie v Ústeckém regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2012Děčínské muzeum získalo vzácné dílo
Do sbírky Oblastního muzea v Děčíně, které je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, se zařadil další unikátní kousek. Jedná se o hlavní deskový obraz skalní výklenkové Johnovy kaple v obci Studený u České Kamenice s výjevem Panny Marie Pomocné od malíře Ernsta Vatera. O přemístění originálu na bezpečné místo rozhodl strach ze zlodějů.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2012Destinační agentura Krušné hory vydává mapu běžeckých tras
Vážení příznivci bílé stopy, na základě mylných informací, které se objevily v médiích, si dovolujeme uvést na pravou míru informace k Mapě upravovaných běžeckých tras v Krušných horách.
Mgr. Alena Tichá
12.11.2012Známe nejlepší absolventské práce
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se dnes odehrálo slavnostní vyhlášení soutěže Absolventská práce 2012, kterou již podruhé zorganizovala Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje pod záštitou Ústeckého kraje za podpory Asistenčního centra a.s. Most. Vítězové si odnesli finanční odměnu.
Mgr. Alena Tichá
11.11.2012Panasonic seznámil kraj se svými záměry
Ředitelka pro administrativu společnosti Panasonic Liquid Crystal Display Czech, s.r.o. Jana Hassmannová při dnešním jednání seznámila zástupce Krajského úřadu Ústeckého kraje s postupem ukončení působení firmy ve strategické průmyslové zóně Triangle u Žatce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2012Aktivity v zóně Triangle: Společnost Panattoni Europe dokončila projekt BTO pro Johnson Controls Interiors
V průmyslové zóně Triangle, jejímž vlastníkem je Ústecký kraj, úspěšně dokončila společnost Panattoni výstavbu objektů pro dokončení II. etapy rozšíření Johnson Controls Interiors. Investice přinese do regionu nová pracovní místa.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.11.2012V saském městě Sebnitz se jednalo o protipovodňových opatřeních
Náplní přeshraniční protipovodňové konference bylo vzájemné informování o řešení následků škod, které způsobily povodně v letech 2009 a 2010 v Sasku a ve Šluknovkém výběžku. Všichni přítomní se shodli, že je nutné pracovat na dostatečné ochraně proti velké vodě. Poprvé byla otevřená také otázka spolupráce v této oblasti.
Mgr. Alena Tichá
9.11.2012Váleční veteráni u pomníku obětí dvou válek
V Městských sadech v Ústí nad Labem se u pomníku postaveném obětem první a druhé světové války sešli váleční veteráni, členové Československé obce legionářské, vojáci Armády České republiky i zástupci kraje, města a dalších institucí. Společně oslavili Den válečných veteránů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.11.2012Hejtmanka v pořadu Máte slovo
Do včerejšího pořadu České televize Máte slovo byla jako host přizvána také dosavadní hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Hlavním tématem diskusního pořadu byla činnost Policie ČR. Proto byl hlavním hostem diskusní arény policejní prezident Martin Červíček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.11.2012Zastupitelé se poprvé sejdou 20. listopadu
Ustavující zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje ve 4. volebním období se bude konat 20. listopadu 2012 od 10 hodin v zasedacím sále krajského úřadu. Zasedání svolala hejtmanka Jana Vaňhová s ohledem na rozhodnutí soudu o třech stížnostech na průběh voleb.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.11.2012Lesy ČR otevírají u města Dubí na Teplicku novou vycházkovou trasu
Lesy ČR zítra, v pátek 9. listopadu, slavnostně otevřou u lázeňského města Dubí na Teplicku novou vycházkovou trasu nazvanou Paraplíčko. Ta navazuje na areál místních Tereziiných lázní Dubí. Návštěvníky provází nejen komplexem zdejších lesů, ale seznamuje je také se samotným městem a historií lázní.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2012Soutěž Nejlepší chemik míří v Ústeckém kraji do finále
V září letošního roku odstartoval první ročník vědomostní a dovednostní soutěže „Nejlepší chemik“, která je určená žákům 9. tříd základních škol. Jejím hlavním cílem je navrátit chemii popularitu a věhlas, jaké se jí dostávalo v minulosti, a zároveň připomenout, že po absolventech s chemickým vzděláním je nejen v Ústeckém kraji velká poptávka.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2012Poznejte všechny běžecké trasy Krušných hor díky nové mapě
Už se těšíte na zimu a nemůžete se dočkat, až budete moci kolo a brusle vyměnit za lyže? Pak pro vás máme dobrou zprávu – Destinační agentura Krušné hory o.p.s. pro letošní zimní sezonu vydala novou mapu běžeckých tras v Krušných horách.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2012Průzkum: v Ústeckém kraji se nejlépe podniká v Lovosicích
V ústeckém Clarion Congress Hotelu se v úterý 6. listopadu uzavřelo krajské kolo srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Už popáté jej pořádal týdeník Ekonom, v našem kraji nad akcí převzala záštitu hejtmanka Jana Vaňhová, vyhlášení výsledků byl přítomen radní Ústeckého kraje Radek Vonka.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém