Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
23.10.2012Informační mítink ROP Severozápad
Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad pořádá dne 24. října 2012 informační mítink pro příjemce dotací z Regionálního operačního programu Severozápad. Jeho obsah bude věnován aktuální situaci operačního programu, výstupům z realizovaných auditů a souvisejícím změnám v nastavení operačního programu. Akce se uskuteční v Ústeckém kraji 24.října od 10 hodin v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.10.2012Nejrychlejší hasič je z Ústeckého kraje
Ing. Jakub Pěkný, který slouží na Požární stanici v Mostě, slavil na Mistrovství světa v požárním sportu v turecké Antalyi obrovský úspěch. V disciplíně běh na sto metrů překážek byl nejrychlejší. Úsek zvládnul za 15,11 vteřin, čímž vytvořil nejen český rekord, ale zároveň se stal mistrem světa v této disciplíně. Celkově skončil tým českých hasičů na třetím místě.
Mgr. Alena Tichá
22.10.2012Ústecký kraj se prezentoval v Srbsku
Na konci září se Ústecký kraj zúčastnil mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITF Novi Sad. Svůj prostor měl v rámci stánku Národní turistické organizace Republiky srbské. Ústecký kraj zde zastupoval člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a předseda Výboru pro zahraniční vztahy ZÚK Jaroslav Foldyna.
Mgr. Alena Tichá
19.10.2012Ústecký kraj vyhlašuje již pátý ročník ankety DOPRAVCE ROKU
Od pondělí 22. října 2012 se už popáté může veřejnost zapojit do hlasování v anketě Dopravce roku 2012 Ústeckého kraje. Lidé mohou vybírat nejlepšího dopravce až do 30. listopadu 2012. Všichni účastníci hlasování budou zařazeni do slosování o tři tablety, dalších sedm obdrží hodnotné dárky od Ústeckého kraje. Výsledky ankety budou oznámeny v polovině prosince 2012. Partnery letošního ročníku jsou společnosti M-line a.s. a EMTEST, a.s.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.10.2012Závěrečná konference k projektu RENREN
Delegace Krajského úřadu Ústeckého kraje se tento týden zúčastnila závěrečné konference k projektu RENREN (Renewable Energy Regions Network), která se odehrála v Bruselu. Projekt se zaměřoval na využití obnovitelných energetických zdrojů. Ústecký kraj byl jedním z partnerů.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2012Na krajském úřadě o základním vzdělávání
I když má Ústecký kraj ve své správě především střední školy, uspořádal na krajském úřadě konferenci, která se zabývala základním vzděláváním. Odborné přednášky si nenechaly ujít desítky ředitelů základních škol z celého Ústeckého kraje. Hned na úvod promluvil vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚÚK Štěpán Harašta.
Mgr. Alena Tichá
17.10.2012Němečtí novináři projeli Labskou stezku v Ústeckém kraji
Na konci září uspořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism, zastoupením v Berlíně odbornou exkurzi pro novináře ze Spolkové republiky Německo na kolech po Labské stezce z německé hraniční obce Bad Schandau, přes Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice až po hranici se Středočeským krajem a dále do Prahy.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Soutěž o nejkrásnější fotografie z Krušných hor
Destinační agentura Krušné hory o.p.s. vyhlašuje fotosoutěž „O nejkrásnější fotografie z oblasti Krušných hor“. Soutěž probíhá od 3. října 2012 do 15. února 2013. Vyhlášení výsledků proběhne v posledním únorovém týdnu roku 2013.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Další česko-srbské setkání, tentokrát v Úštěku
Na začátku října se uskutečnilo v tomto roce již druhé setkání zástupců Ústeckého kraje a zástupců Jižního Banátu v Srbsku. Jednání proběhla ve dvou dnech v dopoledních hodinách v Úštěku a týkala se mimo jiné prezentace podnikatelského prostředí, zemědělství a ovocnářství v Ústeckém kraji a konkrétních možností spolupráce (např. při výměnných pobytech žáků středních škol mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem).
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Projekt „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji“
Od října letošního roku je Ústecký kraj realizátorem dalšího, v pořadí již třetího projektu zaměřeného na zajištění dostupnosti služeb sociální prevence. Jedná se o projekt Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji financovaný v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu.
Mgr. Alena Tichá
15.10.2012Seminář pro příjemce dotace z Fondu Ústeckého kraje
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se odehrál odborný seminář určený pro příjemce podpory z Fondu Ústeckého kraje v roce 2012. Jeho cílem bylo seznámit přítomné se správnými a efektivními postupy při realizaci projektu a zároveň vysvětlit, jakým způsobem připravit závěrečnou zprávu a vyúčtování dotace.
Mgr. Alena Tichá
13.10.2012Výsledky krajských voleb
Volby do zastupitelstva v Ústeckém kraji vyhrála KSČM s 25,26 procenta hlasů, která v zastupitelstvu obsadí 20 křesel. Do pětapadesátičlenného zastupitelstva se jako druhá dostala ČSSD, které 16,13 procenta hlasů zajistí 13 mandátů, následují Severočeši.cz s 12,02 procenta hlasů a devíti mandáty a dále ODS s 9,68 procenta hlasů a sedmi mandáty a hnutí PRO! kraj s 8,15 % hlasů a ziskem šesti mandátů. Žádná z dalších stran a hnutí nepřekonala pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do zastupitelstva. Vyplývá to z výsledků voleb, které zveřejnil Český statistický úřad (více na www.volby.cz). Protokol s podrobným výsledkem voleb do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje naleznete na hlavním webu kraje v sekci „Nepřehlédněte“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.10.2012Učitel teplické hotelovky míří na jedinečnou stáž
Učitel odborného výcviku na Hotelové škole Teplice Ladislav Pertl odjíždí na pracovní stáž do Prahy, kde bude získávat nové zkušenosti v restauraci hotelu Alcron. Šéfkuchařem tam je Roman Paulus, který jako první Čech získal pro tuto českou restauraci uznávanou Michelinskou hvězdičku.
Mgr. Alena Tichá
12.10.2012Rekordní měsíční sledovanost webové televize Ústeckého kraje
Webová televize Ústeckého kraje zaznamenala během měsíce září rekordní sledovanost. Novinky ze života kraje si nenechalo ujít přes 10 200 návštěvníků, kteří na webové stránce www.u-tv.cz zhlédli na 57 tisíc reportáží. Oproti předcházejícím měsícům, kdy se průměrná návštěvnost pohybovala kolem 5,5 tisíce diváků, se tak sledovanost zdvojnásobila.
Mgr. Alena Tichá
12.10.2012„Intr“ u Labe v Děčíně je jak nový
Dvaašedesát žáků (z více než osmi stovek) Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy strojní, stavební a dopravní v Děčíně, což je plný název příspěvkové organizace Ústeckého kraje, využívá domova mládeže, tedy ubytovacího zařízení školy. Včera dostali "nájemníci" oficiálně do užívání internát, který prošel náročnou rekonstrukcí. Investiční akce přišla Ústecký kraj na 42,626 milionů korun.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.10.2012Setkání aktérů cestovního ruchu v Dolním Poohří
Zhruba padesátka zájemců z řad představitelů obcí, majitelů a provozovatelů ubytovacích, restauračních a kulturních zařízení v oblasti Dolního Poohří si našla čas a přišla 9. října 2012 do Restaurantu U Orloje v Žatci seznámit se s novou destinační agenturou a s jejími záměry na podporu rozvoje cestovního ruchu v této oblasti.
Mgr. Alena Tichá
11.10.2012Prohlášení k dalšímu falešnému e-mailu
Dne 11. října 2012 ve 12:42 byla do médií rozeslána zpráva, kde jako odesílatel byla uvedena zaměstnankyně Krajského úřadu Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Obsah této zprávy není pravdivý a při jejím odeslání byla zneužita úřední e-mailová adresa pracovnice krajského úřadu. Email nebyl prokazatelně odeslán z poštovního serveru Krajského úřadu Ústeckého kraje. Krajský úřad se s podezřením na protiprávní jednání neznámého odesílatele obrátí na státní zastupitelství.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.10.2012Devatenáct milionů do rekonstrukce varnsdorfské VOŠ a SŠ
Jednou z největších středních škol v Ústeckém kraji je Vyšší odborná škola a Střední škola ve Varnsdorfu, příspěvková organizace Ústeckého kraje. Má asi 1300 žáků. Ve středu 10. října byla v ul. Karoliny Světlé (jinak sídlo školy je v Bratislavské ul.) oficiálně ukončena rekonstrukce zdejších tří objektů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
10.10.2012Aktuálně z Bruselu
V uplynulých dnech tohoto týdne se v Bruselu konaly další dvě významné akce. Kromě plenárního zasedání Výboru regionů se odehrály také Open Days 2012. Za Ústecký kraj se jednání zúčastnil v zastoupení hejtmanky Jany Vaňhové primátor Statutárního města Chomutov Jan Mareš.
Mgr. Alena Tichá
10.10.2012Nové reportáže na internetové televizi
Na stránky krajské webové televize www.u-tv.cz jsme vložili nové reportáže: Bezpečnostní konference policejních odborů; Nové a moderní vlaky a Ústecký kraj nejúspěšnějším regionem
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.10.2012Hejtmanka žádá policejního prezidenta o stanovisko k situaci na policejních služebnách v Ústeckém kraji
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová požádala dnes dopisem policejního prezidenta Martina Červíčka o stanovisko Policie ČR, a to jak k situaci na obvodních odděleních především v souvislosti se zachováním počtu tabulkových míst i aktuálního počtu sloužících policistů, tak i vzniku stálé pořádkové jednotky a jejím personálním naplňování. Na konferenci Unie bezpečnostních složek, která se uskutečnila minulý týden ve Šluknově, totiž zazněly znepokojivé informace o personálním oslabování obvodních oddělení Policie ČR v Ústeckém kraji na úkor v letošním roce vytvořené stálé pořádkové jednotky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.10.2012Jak využít moderní technologie v cestovním ruchu
Podpořit rozvoj cestovního ruchu pomocí IT technologií i ve venkovských oblastech má za cíl mezinárodní projekt e-Create, na němž se podílí také Ústecký kraj. Ten je hostitelem třídenního zasedání projektových partnerů na zámku Červený hrádek u Jirkova.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.10.2012Touha po zapsání Českosaského Švýcarska na Seznam UNESCO stále trvá
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se tento týden sešla pracovní skupina, která má za úkol provést další důležité kroky vedoucí k vytyčenému cíli – k zápisu Českosaského Švýcarska na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nyní je potřeba žádost zařadit na čekací listinu, ze které se následně realizují nominace.
Mgr. Alena Tichá
9.10.2012Ústecký kraj investoval do oprav škol více než dvě miliardy korun
Téměř 2,2 miliardy korun investoval Ústecký kraj v uplynulých čtyřech letech do oprav a rekonstrukcí škol, z toho 1,4 miliardy korun plynulo přímo z krajského rozpočtu. Vedle toho kraj vyplatil 41 milionů korun jako příspěvek na dojíždění a dalších zhruba 25 milionů na motivačních programech pro středoškoláky a vysokoškoláky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2012V Ústeckém kraji stoupnul podíl spokojených občanů
Většina obyvatel Ústeckého kraje (64 %) je ráda, že žije v Ústeckém kraji. Změna oproti roku 2011 (61 %) představuje nárůst o tři procenta. Výrazně přibylo spokojených v nejvyšší věkové kategorii (60 a více let) a mezi obyvateli obcí s počtem 1-2 tisíce obyvatel. Údaje vyplývají z nedávného průzkumu veřejného mínění agentury STEM/MARK, který má Ústecký kraj k dispozici. Mírné zlepšení životních podmínek registrují takřka všechny významné sociodemografické skupiny.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém