Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.10.2012Gymnazisté z Mostu bodovali na Slovensku
Smíšené družstvo Podkrušnohorského gymnázia Most se minulý týden zúčastnilo jako reprezentant Ústeckého kraje celoslovenského finále sportovně vědomostní soutěže „Župná kalokagatia“, která se konala pod záštitou předsedy Žilinského samosprávného kraje Juraja Blanára.
Mgr. Alena Tichá
7.10.2012Den přátel v ústecké zoo
Členové Rady Ústeckého kraje společně adoptovali v ZOO Ústí nad Labem irbise a zároveň se stali patrony slona indického. Proto i pro ně byl určen Den přátel zoo, kterého se za vedení kraje zúčastnil radní Petr Jakubec. Na přítomné návštěvníky čekal bohatý doprovodný program.
Mgr. Alena Tichá
6.10.2012Dětský domov na Střekově má nové auto
V rámci projektu „Sociální automobil“ získal Dětský domov na Střekově, jehož součástí je i zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Střekováček, nový vůz, který bude užívat ke své činnosti. Jedná se příspěvkovou organizaci Ústeckého kraje, proto se slavnostního předání klíčků zúčastnili i krajští představitelé.
Mgr. Alena Tichá
8.10.2012Krušnohorská magistrála se začne prodlužovat od příštího roku
Další z páteřních cyklotras v Ústeckém kraji se začne intenzivně rozvíjet. Tentokrát přišla řada na Krušnohorskou magistrálu, která získala podporu z přeshraničního programu Cíl 3. Ústecký kraj tak ponese pouze deset procent celkových nákladů, což je zhruba 6,7 milionu korun.
Mgr. Alena Tichá
5.10.2012Seminář o předškolním vzdělávání
Krajský úřad Ústeckého kraje dnes hostil odborný seminář, který se zabýval principy předškolního vzdělávání. Pozvání přijali pracovníci odborů školství, sociální péče i učitelé. Účastníky přivítal také krajský radí pro oblast školství Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
1.10.2012Dětský duatlon Děčín
Ve středu 26. září uspořádal triatlonový oddíl Triáde Děčín ve spolupráci s představitelem Nadačního fondu Albert Triatlon Tour Tomášem Slavatou na Mariánské louce závod v dětském terénním duatlonu. Do závodu odstartovalo nakonec 167 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do 8 kategorií. Sportovního zápolení se zúčastnily i děti z dětského domova v Krompachu. Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli i dětem, které nemají vlastní kolo, ho zdarma zapůjčit .
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.10.2012Konference bezpečnostních složek
Unie bezpečnostních složek Ministerstva vnitra ČR, odborová organizace sdružující zaměstnance integrovaného záchranného systému, uspořádala včera na zrekonstruovaném zámku ve Šluknově pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje konferenci na téma bezpečnosti a přeshraniční spolupráce v regionu Šluknovska a tzv. „trojmezí“ (příhraniční oblast ČR, SRN a Polska).
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.10.2012Krádež identity hejtmanky Vaňhové by měla být posuzována jako trestný čin
„Krádež identity hejtmanky Jany Vaňhové by mohla být posuzována jako trestný čin,“ uvedla v reakci na dnešní útok neznámého hackera vedoucí legislativně právního odboru Krajského úřadu Ústeckého kraje JUDr. Simona Hejnová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.10.2012Prohlášení hejtmanky Jany Vaňhové k podvrženému emailu
Dnes 4.10. obdržely redakce některých médií podvržený mail Oznámení o rezignaci z adresy krajského úřadu. Jako odesílatel byla uvedena hejtmanka Jana Vaňhová. Ta se proti takovému zneužití pracovní adresy a šíření nepravdivých informací důrazně ohrazuje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.10.2012VŠE Praha: Ústecký kraj si vede velmi dobře ve vývoji nezaměstnanosti
Podle Vysoké školy ekonomické v Praze zaznamenal Ústecký kraj za poslední čtyři roky druhý nejlepší výsledek ve vývoji nezaměstnanosti ze všech krajů České republiky. Prakticky to znamená, se rozdíl v míře nezaměstnanosti mezi Ústeckým krajem a ostatními regiony (s výjimkou Moravskoslezského kraje) se zmenšil. Zpráva v této souvislosti pozitivně hodností především zvýšení podílu vysokoškoláků zaměstnaných v regionu a zvyšující se podnikatelským zájmem o Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.10.2012Kniha s ilustracemi lounských dětí
Základní umělecká škola Louny, příspěvková organizace města, pokřtila minulou středu ve Vrchlického divadle v Lounech knihu, kterou vydala. Jmenuje se Pověsti a historické příběhy z Lounska a napsala ji Květa Marešová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
3.10.2012Ústecký kraj do oprav silnic investoval téměř pět miliard korun
Ústecký kraj od roku 2009 zrekonstruoval stovky kilometrů silnic za více než čtyři miliardy koruna a další necelou miliardu investoval do oprav po povodních. Vysokým objemem investic se Ústeckému kraji dařilo nejenom udržovat tolik potřebná pracovní místa, ale i vytvářet nová. Jednou z nejdůležitějších staveb byl most Generála Chábery a přivaděč k průmyslové zóně Prosmyky u Litoměřic. V dopravní obslužnosti se Ústecký kraj zaměřil především na kvalitu a kulturu cestování.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.10.2012Na tratích Ústeckého kraje začnou jezdit nové soupravy RegioPanter a RegioShark
Moderní železniční vozidla, elektrickou jednotku RegioPanter a motorovou jednotku RegioShark, dnes v Chomutově slavnostně pokřtili náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Antonín Blažek a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Motorová jednotka řady 844 RegioShark začne na podzim vozit cestující na společné lince s Karlovarským krajem Chomutov – Karlovy Vary. Elektrická jednotka řady 440 RegioPanter se v provozu s cestujícími objeví už ve středu 3. října 2012 na lince U1 Děčín – Most.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.10.2012V Ústeckém kraji je nová vysoká škola
Město Terezín se stalo sídlem Vysoké školy aplikované psychologie, která včera slavnostně zahájila akademický rok 2012/2013. Zatím nabízí jeden studijní obor, a to Personální a interkulturní management. Absolventi získají za tři roky titul bakalář.
Mgr. Alena Tichá
2.10.2012Regiment WIED uzavřel sezónu na Novém Hradu
Na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku skončila v sobotu 29. září letošní vydařená turistická sezóna. Symbolicky ji uzavřely výstřely členů Regimentu WIED 1762 a „spřízněných“ vojáků z dalších regimentů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.10.2012Venkovské farmářské trhy tentokrát v Údlicích
MAS Sdružení Západní Krušnohoří pořádá v sobotu 6. října ve spolupráci s obcí Údlice další z venkovských farmářských trhů, tentokrát právě v obci Údlice (prostranství u školy). Akce je součástí projektu „Původ a značka: náš region“, který je realizován jako projekt spolupráce mezi třemi místními akčními skupinami v ČR.
Mgr. Alena Tichá
2.10.2012Jana Vaňhová na jednání komise NAT v Bruselu
V Bruselu jednali v pondělí 1. října členové komise NAT, která se ve Výboru regionů Evropské unie zabývá přírodními zdroji. Její členkou je rovněž hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, která byla také u volby nového předsedy zmíněné komise.
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.10.2012Krajský úřad odebírá pravidelně vzorky ze skládky CELIO
Krajský úřad Ústeckého kraje zajistil dne 3. září 2012 opakovaný kontrolní odběr vzorků ze skládky CELIO, na kterou byly dovezeny neutralizované kaly za účelem skladování a jejich následného spálení v provozu Lafarge Cement, a.s. v Čížkovicích.
Mgr. Zbyněk Šebesta
1.10.2012Ústecký kraj připravil další „MANUÁL“ pro starosty
Ústecký kraj připravil pro starosty v pořadí již druhý manuál, tentokrát určený pro starosty obcí ohrožených sociálními nepokoji. Dokument bude v průběhu tohoto týdne zveřejněn na webových stránkách kraje a následně jej starostové obdrží i v tištěné formě. Cílem manuálu je poskytnout městům a obcím v kraji přehlednou a srozumitelnou formou návod jak postupovat nejenom v konkrétních rizikových situací spojených se sociálními nepokoji, ale také jak řešit některé problémy spojené se sociálně vyloučenými lokalitami.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2012Nespočet krás má jedno jméno
Ve středu 26. 9. 2012 se sešly v Litoměřicích na čtyři desítky účastníků poznávacího okruhu Českým středohořím. Celá akce byla zahájena v nádherném prostředí Gotického hradu v Litoměřicích. Všechny přítomné přivítali Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch, a Martina Soldatková, ředitelka Destinační agentury České středohoří.
Mgr. Alena Tichá
1.10.2012Ústečtí karatisté bodovali na evropském šampionátu
Shotokan Klub Rajchert, který působí v Ústí nad Labem, do své sbírky přidal další medaile. V sobotu 29. září vybojovali jeho svěřenci první, druhé a čtvrté místo na Mistrovství Evropy v karate, které se konalo v Rumunsku. Ústecký kraj činnost karatistického oddílu pravidelně podporuje. Vychovává celou řadu úspěšných sportovců.
Mgr. Alena Tichá
28.9.2012Kulatý stůl skupiny Unipetrol
Ve čtvrtek 27. září se hejtmanka Ústeckého kraje zúčastnila na pozvání generálního jednatele Unipetrolu RPA Artura Paździora jednání u kulatého stolu. Cílem bylo informovat o aktuálním dění ve skupině, o rozvojových projektech a dalších aktivitách Unipetrolu v rámci regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.9.2012Známe výsledky krajského kola soutěže Firma roku a Živnostník roku 2012
Pivovar Kocour Varnsdorf se stal Vodafone Firmou roku Ústeckého kraje. V kategorii Era Živnostník roku podruhé za sebou zvítězila provozovatelka cestovní kanceláře Marcela Schürgerová z Roudnice nad Labem. Vítězové sedmého ročníku obou soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
27.9.2012Bezpečnostní rada Ústeckého kraje končí funkční období
V minulém týdnu se uskutečnilo pravidelné jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK), které bylo dle plánovaných zasedání posledním setkáním v aktuálním III. volebním období kraje. Pro toto volební období byla BRÚK jmenována v prosinci 2008.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.9.2012Severočeská vědecká knihovna chystá „Týden knihoven“
Už pošestnácté vyhlásila Sekce veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky další ročník akce Týden knihoven. Bude také například v Ústí nad Labem.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém