Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
6.12.2013Kraj poděkoval myslivcům za pachové ohradníky, které chrání řidiče i zvěř
Pachové ohradníky pomáhají odrazovat divokou zvěř od vstupu na silnice, kde by mohla způsobit dopravní nehody. Podél komunikací v regionu je aplikují myslivci od roku 2008 a kraj jejich aktivity pravidelně finančně podporuje. Na společném setkání se mluvilo o plánech na rok 2014. Nápad, který se jako první realizoval v Ústeckém kraji, se postupně šíří po celé republice.
Mgr. Alena Tichá
6.12.2013Teplická hotelovka bude vařit s Pohlreichem
Žáci Hotelové školy Teplice, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se již zítra, v sobotu 7. prosince, objeví v přímém přenosu pořadu „Česko vaří s Pohlreichem“ na TV Prima. Po dvou návštěvách ve studiu, kdy žáci působili v roli diváků, se škola tentokrát aktivně zapojí do vaření s nejznámějším českým šéfkuchařem.
Mgr. Alena Tichá
5.12.2013Poslechněte si předvánoční rozhovor s hejtmanem [MP3, 3,4 MB]
Ústecký kraj se pravidelně každou středu v 17:50 prezentuje na rádiu Frekvence 1 prostřednictvím svého tříminutového magazínu, který přináší informace o aktuálním dění v regionu. Prosincové mimořádné vydání bylo věnováno rozhovoru s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Poslechnout si ho můžete zde.
Mgr. Alena Tichá
4.12.2013Dopravní projekt ELLA Regio dospěl do finále
Přeshraniční projekt ELLA Regio se zaměřením na propojení osobní dopravy mezi Ústeckým krajem a Saskem byl ukončen závěrečným workshopem v Děčíně. Nechyběl na něm ani radní pro dopravu Jaroslav Komínek.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.12.2013Krajští vojáci prohlubují spolupráci se Saskem
1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák dnes ve své kanceláři přijal ředitele Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem plk. gšt. Rostislava Domoráka a zemského vojenského velitele Saska v Drážďanech plk. Michaela Knopa, aby společně jednali o prohlubování spolupráce v oblasti krizového řízení.
Mgr. Alena Tichá
3.12.2013Soutěž o Nejlepšího mladého chemika klepe na dveře
Chemie je obor, který v minulosti ztratil na popularitě a zájem o povolání chemik opadl. Všeobecně se tradovalo, co je chemické, je i neekologické. Nebyla to pravda. Firmy postupem let investovaly miliardy korun do modernizace provozů a většina se chová ekologicky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.12.2013Možnosti spolupráce jsou v rámci EU pestré
Krajská delegace minulý týden absolvovala v Bruselu další sérii jednání za účelem navázání spolupráce s různými regiony. Konalo se také plenární zasedání Výboru regionů, ve kterém Ústecký kraj reprezentoval člen zastupitelstva a primátor Chomutova Jan Mareš.
Mgr. Alena Tichá
2.12.2013Klub Tygřík v Mostě myslí na děti s vývojovou poruchou
Základní škola profesora Zdeňka Matějčka v Mostě, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, připravila již druhé setkání speciálního klubu. Tygřík sdružuje rodiče a jejich děti trpící vývojovou pervazivní poruchou. Program byl opravdu pestrý.
Mgr. Alena Tichá
2.12.2013Primátoři podepsali memorandum, aglomerace může získat miliardy
Společné memorandum o spolupráci v programovacím období 2014+ podepsali primátoři čtyř severočeských měst - Chomutova, Mostu, Ústí nad Labem a Děčína. Představitelé měst se sešli s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, aby projednali společný postup při využití integrované územní investice jako nástroje čerpání prostředků z Evropské unie.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.12.2013Školy se na úřadě seznamovaly s Erasmem+
Dům zahraniční spolupráce a Ústecký kraj společně připravily seminář „Seznamte se, Erasmus+“, který volně navazuje na předchozí program. Erasmus + je nový program Evropské komise na období 2014 – 2020 a zástupci z jednotlivých škol Ústeckého kraje se s ním mohli na semináři podrobně seznámit.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2013Kraj opraví silnice za dalších 45 milionů ze SFDI
Ústecký kraj obdržel v tomto měsíci z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury částku 45,2 mil. Kč, kterou použije na souvislé opravy povrchů silnic II. a III. třídy. Jedná se tak o další posílení letošního rozpočtu na opravy na celkových 191 mil. Kč.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.11.2013Studentky zahradnické školy zabodovaly na Brněnské růži
V polovině listopadu se žákyně Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, Děčín - Libverda Iva Bouzková (2. ročník) a Veronika Linhartová (1. ročník) zúčastnily celostátní, prestižní floristické soutěže Brněnská růže. Celkově skončily žákyně na 2. a 3. místě!
Mgr. Alena Tichá
29.11.2013Krajská odborová rada spolupracuje s Ústeckým krajem
Ve čtvrtek 28. listopadu se uskutečnilo jednání Regionální rady odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje (RROS) v Multifunkčním centru Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se zasedání také zúčastnil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.11.2013Okresní agrární komora Most oslavila 20 let
Přes sto zemědělců, potravinářů, zpracovatelů a dalších spolupracujících organizací a příznivců se sešlo na Střední škole technické v Mostě – Velebudicích, aby společně oslavili dvacáté výročí od vzniku komory v roce 1993. Přítomné hosty pozdravili 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák a prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2013Starostové na Lounsku se zajímali především o záchranky
Hejtmanský den na Lounsku, tedy setkání hejtmana Oldřicha Bubeníčka se starosty z území okresu Louny, se týkal především obsazení posádek zdravotnické záchranné služby lékařem a dostavby rychlostní komunikace R7. Hejtmana doprovázel náměstek Stanislav Rybák.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.11.2013Chomutovský magistrát je Excelentní organizací v programu Národní ceny kvality
Chomutov získal ocenění pro svůj magistrát i město. Primátor města Jan Mareš společně s manažerkou kvality Jarmilou Mravcovou převzali z rukou ministra vnitra Martina Peciny ocenění a prestižní titul Excelentní organizace v programu Národní ceny kvality České republiky při slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.11.2013Úspěšné aranžérky z Ústí bodovaly na soutěži
Na aranžérské soutěži v Českých Budějovicích uspěly žákyně Střední odborné školy obchodu, řemesel a služeb a Základní školy Ústí nad Labem, Keplerova 7. V rámci škol Ústeckého kraje vybojovaly první místo.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.11.2013Nové regionální výrobky z Českosaského Švýcarska
V Krásné Lípě proběhlo již 6. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“ tak nyní nově patří: Sýry, máslo a tvaroh z varnsdorfské mlékárny, velké dřevěné kostky z Jiřetína pod Jedlovou, Přírodní kozí sýr z Dolní Poustevny, Vinuté perle a šperky z vinutých perlí z Vysoké Lípy, Jemná přírodní kosmetika z Krásné Lípy.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2013Konference „Situační prevence – ochrana majetku“
Dne 27. 11. 2013 proběhla na Krajském úřadě Ústeckého kraje konference na téma „Situační prevence – ochrana majetku“, kterou pořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra – odborem prevence kriminality. Konference se konala pod záštitou Martina Kliky, člena Rady Ústeckého kraje pro bezpečnost a sociální věci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2013Pracoviště vysokých škol nabídla své služby a znalosti komerční sféře
Ústecký kraj ve spolupráci s ČVUT pod záštitou 1. náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a s podporou Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje uspořádal 26. 11. akci k posílení partnerství výzkumných institucí s podnikatelskou sférou. Vysoké školy a další instituce tak chtěly nabídnout špičkové znalosti jako přidanou hodnotu k průmyslovým inovacím.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2013Setkání hejtmana se starosty na Chomutovsku patřilo dopravě
Hejtman Oldřich Bubeníček, radní pro dopravu Jaroslav Komínek a vedoucí odborů krajského úřadu se setkal na zámečku v Údlicích se starosty okresu Chomutov. Jednalo se o další z řady hejtmanských dní, letošní ročník uzavře ještě obdobná akce ve čtvrtek v Lounech. Jako obvykle se starostové zajímali nejvíce o opravy komunikací.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.11.2013Srbská delegace navštívila Ústecký kraj
V říjnu navštívila krajská delegace Srbsko a nyní delegace ze Srbska zavítala k nám. Konkrétně se jednalo o zástupce Nemocnice Vršac – ředitele Dr. Zorana Iliče a primářku interního oddělení Dr. Ljubinku Gligorič Barbirovič. V Ústí nad Labem se návštěvy ujal MUDr. Jan Lami, náměstek pro řízení zdravotních služeb Krajské zdravotní a.s. Poté je přijal hejtman Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Stanislav Rybák, který má zdravotnictví mimo jiné na starosti.
Mgr. Alena Tichá
26.11.2013Známe firmy, které získaly ocenění Spokojený zákazník 2013
Na krajském úřadě se již potřinácté rozdávaly ceny Spokojený zákazník 2013, které každoročně uděluje Sdružení českých spotřebitelů. Vybírá z navrhovaných podnikatelů a firem ty, kteří nabízejí nejen kvalitní služby, ale i příjemné jednání se svými zákazníky. Letos přijalo sdružení v Ústeckém kraji celkem 38 návrhů. Ocenění si odneslo 12 z nich.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2013Kadeřník z hamerské školy se zařadil mezi nejlepší v republice
Něžná elegance - tak znělo soutěžní téma na mistrovství republiky mladých kadeřníků, které se konalo v Českých Budějovicích 20. listopadu. V letošním roce Střední odbornou školu v Litvínově-Hamru reprezentoval Johan Aleksanjan, žák 2. ročníku oboru Kadeřník. Mezi 28 soutěžícími, nejen z České republiky, ale i z Německa, si vybojoval 5. místo.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2013Hornické putování začne v Krupce
Ústecký kraj spolu s projektovým partnerem společností Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH připravili přeshraniční putovní výstavu s názvem Sláva krušnohorského hornictví. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v hornickém městě Krupka ve čtvrtek 28. listopadu 2013 od 16 hodin.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém