Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
21.11.2013Bubeníček: Podporu vlády s pokračováním těžby uhlí v Ústeckém kraji vítám
Zasedání předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK) v Mostě se dnes zúčastnil premiér Jiří Rusnok a ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciala. S názory premiéra na řešení problémů kraje vyjádřil souhlas i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.11.2013Umělecká škola v Lounech vydává dvě nové knihy pro děti
Herečka Markéta Hrubešová spolu se starostou města Louny Radoslavem Šabatou budou ve Vrchlického divadle v Lounech ve čtvrtek 28. listopadu od 17 hodin křtít hned dvě knihy: Děti dětem a Děti dětem – hrajeme si. Knihy vytvořené dětmi pro děti vydává Základní umělecká škola Louny. Projekt je spolufinancován Ústeckým krajem.
Mgr. Alena Tichá
19.11.2013Lovosičtí gymnazisté ovládli mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž
Jeden z týmů Gymnázia Lovosice vybojoval na matematicko-fyzikální soutěži s názvem „MF náboj“ první místo, a to z celkového počtu 272! Čtyřčlenná družstva tvořili buď žáci osmých a devátých tříd nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž se odehrála v Praze na Gymnáziu Christiana Dopplera.
Mgr. Alena Tichá
19.11.2013Ústecká Masarykova nemocnice otevřela novou ženskou kliniku
Gynekologicko-porodnická klinika vznikla v areálu Masarykovy nemocnice jako další výsledek spolupráce Krajské zdravotní a.s. a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, konkrétně s Fakultou zdravotnických studií. Slavnostní prezentace nového zařízení se zúčastnila řada významných hostů, za Ústecký kraj 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má oblast zdravotnictví na starosti.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2013I Žatec se chce dostat do UNESCO
Po umístění na Seznam světového dědictví UNESCO touží i Žatecko se svými památkami pěstování a zpracování chmele a výroby piva. Proto zástupci města, Ústeckého kraje, Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu, Chmelařského družstva Žatec a Chmelobrany Žatec podepsali společné memorandum o spolupráci při přípravě žádosti.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2013Do konce hlasování ankety Dopravce roku Ústeckého kraje zbývá už jen 14 dní!
Hlasování veřejnosti v anketě Dopravce roku 2013, kterou vyhlásil Ústecký kraj, bude ukončeno 30. listopadu 2013. Cestujícím zbývají už jen 2 týdny na to, aby vyjádřili svůj názor na veřejnou dopravu zajišťovanou krajem a ohodnotili kvalitu přepravy jednotlivých dopravců. Elektronicky zatím hlasovalo 821 cestujících. Vyhlášení výsledků ankety Dopravce roku Ústeckého kraje proběhne 10. prosince 2013.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.11.2013Společnost BIS Czech podporuje učňovské školství
Mostecká společnost Bilfinger Industrial Services Czech (BIS Czech) prezentovala na setkání s novináři profil své činnosti, představila se i jako významný partner učňovského školství a přihlásila se k Ústeckému Paktu zaměstnanosti. Tyto aktivity uvítal i hejtman Oldřich Bubeníček, který se společně se zástupci krajských struktur prezentace zúčastnil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.11.2013Kraj pomůže městu Lovosice řešit starou ekologickou zátěž
Hejtman Oldřich Bubeníček se opětovně ujal koordinační role při řešení lovosické staré ekologické zátěže, kterou městu v minulosti zanechala společnost Wowitra. Kraj je připraven pomoci městu za předpokladu, že lovosické zastupitelstvo záležitost nebezpečných odpadů projedná a schválí finanční spoluúčast města.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2013Senátorský výbor navštívil Ústecký kraj
Ve středu 13. listopadu navštívili senátoři, členové výboru pro záležitosti Evropské unie, Ústecký kraj. Hejtman Oldřich Bubeníček přijal členy výboru a diskutoval s nimi o záležitostech, které prioritně řeší Ústecký kraj. Těmi jsou zejména nezaměstnanost a sociálně vyloučené lokality.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2013Hornická kulturní krajina se prezentovala na mezinárodní konferenci v Národním technickém muzeu
Ústecký kraj, který dlouhodobě podporuje nominační proces pro zápis hornických památek Krušnohoří do UNESCO, uspořádal mezinárodní konferenci Hornická kulturní krajina Krušnohoří/Erzgebirge k nominaci na Seznam světového dědictví za podpory Ministerstva kultury ČR, Národního technického muzea a Národního památkového ústavu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.11.2013O peníze z EU je zájem, potvrdil to včerejší veletrh
Veletrh programů finanční pomoci EU 2013 je na krajském úřadě již tradiční akcí. Letos se konal posedmé a přilákal zhruba 120 účastníků, kteří se chtěli seznámit s možnostmi financování jejich záměrů v programovém období 2014 – 2020, získat praktické rady a setkat se s odborníky na tuto oblast.
Mgr. Alena Tichá
13.11.2013Krajský úřad hostil sympozium lékařů
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se v prostorách krajského úřadu o víkendu uskutečnilo 14. dermatologické sympozium v Ústí nad Labem. Zahájení celodenního programu se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má na starosti mimo jiné právě zdravotnictví.
Mgr. Alena Tichá
13.11.2013Mostecká speciální škola má za sebou speciální týden
Základní škola profesora Zdeňka Matějčka v Mostě, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se zapojila do projektu občanského sdružení Rytmus. Jeho smysl spočíval nejen v zapojení dětí se speciálními vzdělávacími potřebami mezi žáky běžných škol, ale také ve vzájemném poznávání.
Mgr. Alena Tichá
11.11.2013Mladé sportovce podpořil hejtman i Roman Šebrle
Téměř 180 dětí z 21 základních škol Ústeckého kraje se v pátek 8. listopadu sjelo na Podzimní pětiboj, tedy závody, které spadají do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), a to do Sportovní haly v Lounech. Závodníky přijeli podpořit hejtman Oldřich Bubeníček, jeho náměstek Stanislav Rybák a desetibojař Roman Šebrle.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2013Další autobus propaguje Dolní Poohří
Již druhý autobus, který jezdí na trase Žatec – Louny – Praha, se oblékl do nového kabátu ve stylu Destinační oblasti Dolní Poohří. Je to jeden ze způsobů, jak tuto lokalitu zviditelnit a zároveň přilákat návštěvníky. Po Ústeckém kraji jezdí i autobusy s logem Brány do Čech.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2013Projekt ADAPT2DC se zabývá otázkou úbytku lidí
PROJEKT ADAPT2DC neboli Inovativní řešení pro úspory infrastruktury na územích s úbytkem obyvatelstva, který je podpořen z Evropského fondu regionálního rozvoje, v rámci programu CENTRAL EUROPE, přichází opět s informacemi o svém průběhu.
Mgr. Alena Tichá
6.11.2013Dobrý list komory pro absolventy vysokých škol již popáté
Prestižní certifikát „Dobrý list“ Okresní hospodářské komory Most obdrželo tuto středu dalších šestnáct vysokoškoláků, kteří vzorně absolvovali studia v Ústeckém kraji. Ocenění na mosteckém magistrátu předával hejtman Oldřich Bubeníček, mostecký primátor Vlastimil Vozka a předseda OHK Most Rudolf Jung.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2013Pakty zaměstnanosti hledají nové cesty, jak dát lidem práci
Na krajském úřadě se dnes odehrává odborná konference, která je věnovaná Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje. Pozvánku na ní přijali i kolegové z Moravskoslezského kraje, kde pakt vzniknul v roce 2011. Ústecký byl založen v březnu letošního roku.
Mgr. Alena Tichá
5.11.2013Hejtmanské pondělí ve výběžku
V pondělí 4. 11. zavítal hejtman Ústeckého kraje na pozvání starostů do dvou měst ve Šluknovském výběžku. Program návštěvy Varnsdorfu a Krásné Lípy se skládal z pracovních jednání s představiteli obou měst, z prohlídek krajských zařízení působících ve městě Krásná Lípa a krátké návštěvy nedávno otevřeného Křinického pivovaru.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2013Dobrou školou Ústeckého kraje 2012/2013 je teplické gymnázium
Odbor školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu dnes slavnostně vyhlásil výsledky prvního ročníku soutěže Dobrá škola. Z poháru pro vítěze, nového titulu „Dobrá škola Ústeckého kraje“ a finanční odměny se raduje Gymnázium Teplice. Celkem bylo oceněno deset nejlepších škol. Ceny předávali náměstkyně hejtmana pro školství Jana Vaňhová a vedoucí odboru Štěpán Harašta.
Mgr. Alena Tichá
5.11.2013Úspěšná sezóna 2013 na Novém Hradě - 112% nárůst návštěvnosti
Od 31. března 2013, kdy byl zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun slavnostně otevřen veřejnosti v rámci velikonočních slavností, do 31. října 2013, kdy se brány zavřely, si nenechalo ujít prohlídku interiérů zámku 9187 návštěvníků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2013Medaile Ústeckého kraje ocenily záchranáře
Celkem 53 ocenění za mimořádné výkony předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček především členům složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, ale také starostům obcí, členům krizových štábů či úspěšnému seniorskému sportovci. Jednalo se o Záslužné medaile Ústeckého kraje a Medaile hejtmana. V závěru slavnostního aktu dostaly jednotky sborů dobrovolných hasičů 25 obcí od Ústeckého kraje vybavení v celkové hodnotě přes 2,3 milionu korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.11.2013Chomutovský zoopark navštívil 200 000. návštěvník
Jubilejního návštěvníka osobně přivítala ředitelka zooparku Iveta Rabasová v pondělí 4. listopadu půl hodiny po poledni. Maminka tříletého Jáchyma, Hana Malá, přišla do zooparku na procházku před odjezdem domů do Prahy.
Mgr. Alena Tichá
1.11.2013Krajský úřad Ústeckého kraje navázal spolupráci s Oblastní charitou Ústí nad Labem
Oblastní charita Ústí nad Labem a Ústecký kraj se stanou partnery při řešení krizových situací a mimořádných událostí, jakou byla například letošní červnová povodeň. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se na tom shodl s ředitelkou Oblastní charity Ústí nad Labem Michaelou Klapkovou Ozomovou při společném jednání 31. října 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.11.2013Sledujte regionální potraviny Ústeckého kraje v České televizi
Pořad o vaření „Kluci v akci“ přinese v sobotu 2. 11. 2013 od 18.25 hodin na programu ČT1 další kulinářskou výpravu za produkty oceněnými značkou Regionální potravina – tentokrát z Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém