Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 694 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
29.11.2013Úspěšné aranžérky z Ústí bodovaly na soutěži
Na aranžérské soutěži v Českých Budějovicích uspěly žákyně Střední odborné školy obchodu, řemesel a služeb a Základní školy Ústí nad Labem, Keplerova 7. V rámci škol Ústeckého kraje vybojovaly první místo.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.11.2013Nové regionální výrobky z Českosaského Švýcarska
V Krásné Lípě proběhlo již 6. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“ tak nyní nově patří: Sýry, máslo a tvaroh z varnsdorfské mlékárny, velké dřevěné kostky z Jiřetína pod Jedlovou, Přírodní kozí sýr z Dolní Poustevny, Vinuté perle a šperky z vinutých perlí z Vysoké Lípy, Jemná přírodní kosmetika z Krásné Lípy.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2013Konference „Situační prevence – ochrana majetku“
Dne 27. 11. 2013 proběhla na Krajském úřadě Ústeckého kraje konference na téma „Situační prevence – ochrana majetku“, kterou pořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra – odborem prevence kriminality. Konference se konala pod záštitou Martina Kliky, člena Rady Ústeckého kraje pro bezpečnost a sociální věci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2013Pracoviště vysokých škol nabídla své služby a znalosti komerční sféře
Ústecký kraj ve spolupráci s ČVUT pod záštitou 1. náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a s podporou Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje uspořádal 26. 11. akci k posílení partnerství výzkumných institucí s podnikatelskou sférou. Vysoké školy a další instituce tak chtěly nabídnout špičkové znalosti jako přidanou hodnotu k průmyslovým inovacím.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2013Setkání hejtmana se starosty na Chomutovsku patřilo dopravě
Hejtman Oldřich Bubeníček, radní pro dopravu Jaroslav Komínek a vedoucí odborů krajského úřadu se setkal na zámečku v Údlicích se starosty okresu Chomutov. Jednalo se o další z řady hejtmanských dní, letošní ročník uzavře ještě obdobná akce ve čtvrtek v Lounech. Jako obvykle se starostové zajímali nejvíce o opravy komunikací.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.11.2013Srbská delegace navštívila Ústecký kraj
V říjnu navštívila krajská delegace Srbsko a nyní delegace ze Srbska zavítala k nám. Konkrétně se jednalo o zástupce Nemocnice Vršac – ředitele Dr. Zorana Iliče a primářku interního oddělení Dr. Ljubinku Gligorič Barbirovič. V Ústí nad Labem se návštěvy ujal MUDr. Jan Lami, náměstek pro řízení zdravotních služeb Krajské zdravotní a.s. Poté je přijal hejtman Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Stanislav Rybák, který má zdravotnictví mimo jiné na starosti.
Mgr. Alena Tichá
26.11.2013Známe firmy, které získaly ocenění Spokojený zákazník 2013
Na krajském úřadě se již potřinácté rozdávaly ceny Spokojený zákazník 2013, které každoročně uděluje Sdružení českých spotřebitelů. Vybírá z navrhovaných podnikatelů a firem ty, kteří nabízejí nejen kvalitní služby, ale i příjemné jednání se svými zákazníky. Letos přijalo sdružení v Ústeckém kraji celkem 38 návrhů. Ocenění si odneslo 12 z nich.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2013Kraj začal s modernizací učeben v pěti školách
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Nové volnočasové kroužky i zajímavé exkurze čekají na žáky základních škol a středních škol přírodovědného a technického zaměření. Projekt „Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“ má za cíl nejen vybavení učeben dvanácti středních škol, ale také zvýšení zájmu žáků základních škol o tyto obory.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.11.2013Kadeřník z hamerské školy se zařadil mezi nejlepší v republice
Něžná elegance - tak znělo soutěžní téma na mistrovství republiky mladých kadeřníků, které se konalo v Českých Budějovicích 20. listopadu. V letošním roce Střední odbornou školu v Litvínově-Hamru reprezentoval Johan Aleksanjan, žák 2. ročníku oboru Kadeřník. Mezi 28 soutěžícími, nejen z České republiky, ale i z Německa, si vybojoval 5. místo.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2013Závěrečný koncert laureátů soutěže mladých klavíristů
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Páteční večer 22. listopadu patřil v ústeckém Severočeském divadlu závěru 46. ročníku mezinárodní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Absolutním vítězem letošního klání a také držitelem dalšího ocenění - Zvláštní ceny hejtmana Ústeckého kraje – se stal německý klavírní talent Friedrich Elias Projahn.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.11.2013Hornické putování začne v Krupce
Ústecký kraj spolu s projektovým partnerem společností Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH připravili přeshraniční putovní výstavu s názvem Sláva krušnohorského hornictví. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v hornickém městě Krupka ve čtvrtek 28. listopadu 2013 od 16 hodin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.11.2013Bubeníček: Podporu vlády s pokračováním těžby uhlí v Ústeckém kraji vítám
Zasedání předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK) v Mostě se dnes zúčastnil premiér Jiří Rusnok a ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciala. S názory premiéra na řešení problémů kraje vyjádřil souhlas i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.11.2013Mladí klavíristé dnes zahajují „Virtuosi“
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dnes, ve středu 20. listopadu, bude v 18 hodin na pódiu Severočeského divadla v Ústí nad Labem zahájen losováním pořadí účastníků a následným slavnostním koncertem 46. ročník mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Přihlášeno je 34 talentů ze 14 zemí tří kontinentů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.11.2013Umělecká škola v Lounech vydává dvě nové knihy pro děti
Herečka Markéta Hrubešová spolu se starostou města Louny Radoslavem Šabatou budou ve Vrchlického divadle v Lounech ve čtvrtek 28. listopadu od 17 hodin křtít hned dvě knihy: Děti dětem a Děti dětem – hrajeme si. Knihy vytvořené dětmi pro děti vydává Základní umělecká škola Louny. Projekt je spolufinancován Ústeckým krajem.
Mgr. Alena Tichá
19.11.2013Lovosičtí gymnazisté ovládli mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž
Jeden z týmů Gymnázia Lovosice vybojoval na matematicko-fyzikální soutěži s názvem „MF náboj“ první místo, a to z celkového počtu 272! Čtyřčlenná družstva tvořili buď žáci osmých a devátých tříd nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž se odehrála v Praze na Gymnáziu Christiana Dopplera.
Mgr. Alena Tichá
19.11.2013Ústecká Masarykova nemocnice otevřela novou ženskou kliniku
Gynekologicko-porodnická klinika vznikla v areálu Masarykovy nemocnice jako další výsledek spolupráce Krajské zdravotní a.s. a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, konkrétně s Fakultou zdravotnických studií. Slavnostní prezentace nového zařízení se zúčastnila řada významných hostů, za Ústecký kraj 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má oblast zdravotnictví na starosti.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2013Vietnamští hosté u hejtmana
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
V úterý 12. listopadu přijal hejtman Oldřich Bubeníček představitele velvyslanectví Vietnamské socialistické republice v Praze, pány Duong Viet Dunga, hlavního koordinátora spolupráce mezi provincií Kien Giang a Ústeckým krajem, Nguyen Thang Longa, obchodního radu a Tran Hiep Thuonga, obchodního atašé vietnamského velvyslanectví.
Mgr. Zbyněk Šebesta
15.11.2013I Žatec se chce dostat do UNESCO
Po umístění na Seznam světového dědictví UNESCO touží i Žatecko se svými památkami pěstování a zpracování chmele a výroby piva. Proto zástupci města, Ústeckého kraje, Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu, Chmelařského družstva Žatec a Chmelobrany Žatec podepsali společné memorandum o spolupráci při přípravě žádosti.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2013Do konce hlasování ankety Dopravce roku Ústeckého kraje zbývá už jen 14 dní!
Hlasování veřejnosti v anketě Dopravce roku 2013, kterou vyhlásil Ústecký kraj, bude ukončeno 30. listopadu 2013. Cestujícím zbývají už jen 2 týdny na to, aby vyjádřili svůj názor na veřejnou dopravu zajišťovanou krajem a ohodnotili kvalitu přepravy jednotlivých dopravců. Elektronicky zatím hlasovalo 821 cestujících. Vyhlášení výsledků ankety Dopravce roku Ústeckého kraje proběhne 10. prosince 2013.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.11.2013Společnost BIS Czech podporuje učňovské školství
Mostecká společnost Bilfinger Industrial Services Czech (BIS Czech) prezentovala na setkání s novináři profil své činnosti, představila se i jako významný partner učňovského školství a přihlásila se k Ústeckému Paktu zaměstnanosti. Tyto aktivity uvítal i hejtman Oldřich Bubeníček, který se společně se zástupci krajských struktur prezentace zúčastnil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.11.2013Kraj pomůže městu Lovosice řešit starou ekologickou zátěž
Hejtman Oldřich Bubeníček se opětovně ujal koordinační role při řešení lovosické staré ekologické zátěže, kterou městu v minulosti zanechala společnost Wowitra. Kraj je připraven pomoci městu za předpokladu, že lovosické zastupitelstvo záležitost nebezpečných odpadů projedná a schválí finanční spoluúčast města.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2013Senátorský výbor navštívil Ústecký kraj
Ve středu 13. listopadu navštívili senátoři, členové výboru pro záležitosti Evropské unie, Ústecký kraj. Hejtman Oldřich Bubeníček přijal členy výboru a diskutoval s nimi o záležitostech, které prioritně řeší Ústecký kraj. Těmi jsou zejména nezaměstnanost a sociálně vyloučené lokality.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2013Hornická kulturní krajina se prezentovala na mezinárodní konferenci v Národním technickém muzeu
Ústecký kraj, který dlouhodobě podporuje nominační proces pro zápis hornických památek Krušnohoří do UNESCO, uspořádal mezinárodní konferenci Hornická kulturní krajina Krušnohoří/Erzgebirge k nominaci na Seznam světového dědictví za podpory Ministerstva kultury ČR, Národního technického muzea a Národního památkového ústavu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.11.2013O peníze z EU je zájem, potvrdil to včerejší veletrh
Veletrh programů finanční pomoci EU 2013 je na krajském úřadě již tradiční akcí. Letos se konal posedmé a přilákal zhruba 120 účastníků, kteří se chtěli seznámit s možnostmi financování jejich záměrů v programovém období 2014 – 2020, získat praktické rady a setkat se s odborníky na tuto oblast.
Mgr. Alena Tichá
13.11.2013Krajský úřad hostil sympozium lékařů
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se v prostorách krajského úřadu o víkendu uskutečnilo 14. dermatologické sympozium v Ústí nad Labem. Zahájení celodenního programu se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má na starosti mimo jiné právě zdravotnictví.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 694 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém