Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 8 9 10 11 -12- 13 14 15 16 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.6.2014U Žďárku vzniká nové technologické centrum
Společnost Nupharo slavnostně zahájila první etapu výstavby technologického a inovačního kampusu v Ústeckém kraji. Projekt by měl být nedaleko dálnice D8 u Žďárku otevřen v červnu příštího roku. Pokládání základního kamene stavby se zúčastnil i první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
3.6.2014Studenti z Loun postavili na Marsu „Školicí středisko“ z vlnité lepenky
Stavbu s názvem „Školicí středisko gen. Fr. Fajtla“ by na Marsu postavili studenti Obchodní akademie a Střední odborné školy gen. F. Fajtla, Louny Vojtěch Linhart a Petr Maliňák. Zatím ji vytvořili pouze z vlnité lepenky, ekologického obalového materiálu, a zapojili se tak do 8. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky, která je určená středním školám zaměřeným na stavebnictví z celé České republiky. Odborná porota vybere mezi 23 přihlášenými školami 6 finalistů. Ti postoupí do finálového kola konaného v Praze.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.6.2014Středoškolští studenti v sedmi krajích debatovali o evropské politice
Žáci středních škol ze sedmi krajů České republiky měli možnost vyzkoušet si, jaké je to stát se na jeden den evropskými politiky a rozhodovat o aktuálních evropských tématech. Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a sítí informačních středisek Europe Direct a Eurocentry uspořádala tři regionální simulace jednání evropských institucí „Staň se na den tvůrcem evropské politiky!“.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.6.2014Mladí atleti prokázali svou všestrannost
Prokázat svou všestrannost v sedmi sportovních disciplínách museli finalisté krajského kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Chomutově. Atletický přebor škol skončil týmovým úspěchem ZŠ Ak. Heyrovského, Chomutov. Vítězný tým a také vítězové ze všech věkových kategorií jednotlivců postupují na celostátní finále, které proběhne v září v Praze. Partnerem OVOV je Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.5.2014Webová televize Ústeckého kraje je od června nová a moderní
Webová televize Ústeckého kraje je teď dostupnější. Prošla úpravami a od pondělí 2. června je možné ji sledovat i na počítačích, tabletech a chytrých telefonech s operačními systémy Android a iOS. S novinkami ze života kraje se tak mohou všichni zájemci seznámit prakticky kdykoliv a z jakéhokoli zařízení.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.5.2014Komise rady kraje podpořila kandidaturu Mostu
Město Most se uchází o titul Evropské město sportu pro rok 2015. V posledním květnovém týdnu proběhlo jednání Komise pro sport a volný čas Rady Ústeckého kraje a komise přijala usnesení ohledně kandidatury Mostu. Kandidatura má plnou podporu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.5.2014Stovky seniorů sportovaly v Litvínově, déšť je neodradil
Sportovní hry seniorů již po sedmadvacáté ovládly Letní stadion Ivana Hlinky v Litvínově, jejichž konání podporuje Ústecký kraj. Na místě účastníky pozdravili hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro bezpečnost a sociální věci Martin Klika. Nejstaršímu závodníkovi bylo 92 let! Senioři porovnávali své dovednosti v celkem deseti disciplínách.
Mgr. Alena Tichá
29.5.2014Zaměstnavatel 2014 – soutěž nejen pro společensky odpovědné firmy
Pod záštitou radního Martina Kliky a za jeho přítomnosti proběhlo na oceňování zaměstnavatelů, kteří na pracovním trhu dávají stejnou šanci i lidem se znevýhodněním. V Ústeckém kraji probíhala soutěž ve spolupráci s Krajským úřadem a Krajskou hospodářskou komorou. Do krajského kola bylo přijato 82 nominací v kategorii Zaměstnavatel 2014. Soutěž pořádá Agentura Osmý den z Děčína.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.5.2014Patnáct milionů pro mladé sportovce - video z podpisu smluv
Mladí sportovci v Ústeckém kraji, jejichž kluby hrají nejvyšší soutěže, získali finanční na základě rozhodnutí zastupitelstva významnou podporu. Minulý týden zástupci osmi sportovních klubů podepsali s krajem smlouvu a v rámci Koncepce na podporu mládežnického sportu v Ústeckém kraji obdrželi 15 milionů korun. Prohlédněte si video.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.5.2014Vernisáž zahájila výstavu fotografií a obrázků, které podporují farmářské trhy v kraji
Na krajském úřadě se tento týden uskutečnila vernisáž k výstavě fotografií z farmářských trhů a obrázků dětí ze Základní umělecké školy Evy Randové z Ústí nad Labem, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Expozice v rámci projektu Central Markets – Revitalizace a propagace tradičních trhů ve Střední Evropě má za cíl propagovat farmářské trhy včetně podpory nákupu čerstvých potravin na farmářských trzích. V úvodu všechny přítomné přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
28.5.2014Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil Krušné hory
Pracovní výjezd ministra zemědělství Mariana Jurečky do Ústeckého kraje v úterý dne 27. května 2014 byl věnován problematice lesů. Při prohlídce oblasti Krušných hor ho doprovázela náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, krajský radní Arno Fišera a představitelé státního podniku Lesy ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.5.2014Rozhledna na Vlčí hoře oslavila narozeniny
Už 125 let zdobí Vlčí horu rozhledna, která se díky péči dobrovolníků a partnerů opět vrátila na výsluní. Významné jubileum si nedaleko Krásné Lípy, v srdci Národního parku České Švýcarsko, připomněli turisté včetně hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. PROHLÉDNĚTE SI VIDEO
Mgr. Alena Tichá
27.5.2014Mezinárodní úspěch našich matematiků
Mezinárodní matematická soutěž Adama Riese se dočkala svého finále ve městě Annaberg-Buchholz (SRN). Účastníky tohoto finálového kola byli žáci prim gymnázií Ústeckého kraje a pátých tříd gymnázií spolkových zemí Sasko, Bavorsko/Oberfranken a Duryňsko, kteří úspěšně absolvovali předcházející regionální kola soutěže. Naši studenti se v mezinárodní konkurenci neztratili.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.5.2014Do Lipové u Šluknova se sjely děti z dětských domovů
V sobotu 24.05. 2014 se uskutečnil ve sportovním areálu v Lipové u Šluknova již 15. ročník míčových her dětských domovů Ústeckého a Libereckého kraje. Tuto akci tradičně pořádal Dětský domov a Školní jídelna v Lipové, příspěvková organizace Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.5.2014Koncert pro seniory a zdravotně hendikepované
Již více než rok pracuje nový poradní orgán hejtmana Ústeckého kraje pro seniory a zdravotně postižené občany. Jako poděkování za práci všech zúčastěných organizací pozval hejtman Oldřich Bubeníček jejich členy na koncert.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2014Ústecký kraj pokračuje v podpoře nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
Oblastní muzeum v Mostě hostilo odborný workshop zabývající se problematikou zachování, obnovy a zpřístupňováním důlních děl a hornické krajiny, především v oblasti Krušných hor. Tato akce navázala na mezinárodní konferenci z minulého roku v Národním technickém muzeu v Praze, kde se celá nominace hornických památek Krušnohoří konfrontovala s podobnými projekty v zahraničí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.5.2014Malí fotbalisté bojovali o McDonald‘s Cup
Z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka, ale i teplických fotbalových hvězd, Nigerijce Eugene Salamiho a Kapverďana Nivalda, dostaly v pátek ceny nejlepší celky krajského finále 17. ročníku McDonald's Cupu. Vítězství ve starší kategorii vybojovala ZŠ Edisonova Teplice po finálovém triumfu 4:0 nad ZŠ Mírová Ústí a postoupila na Svátek fotbalu v Uherském Hradišti, což je celostátní finále.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.5.2014Mostecké házenkářky obhájily mistrovský titul, blahopřejeme
V sobotním pátém utkání finále play off házenkářky z Mostu otočily v hale Slavie v Praze nepříznivý vývoj zápasu a zvítězily nakonec 27:24. Hráčky Baníku Most (Černí andělé) tak dovršily finálový obrat z 0:2 na 3:2 na zápasy a patří jim prvenství v české interligy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.5.2014Velvyslankyně Chorvatska navštívila Ústecký kraj, zajímala se o zvládání povodní
Hejtman Oldřich Bubeníček se ve své kanceláři sešel s Ines Trohou Brdar, velvyslankyní Chorvatské republiky v ČR, která se zajímala nejen o Ústecký kraj, ale také komentovala aktuální situaci na Balkáně. Oblast Chorvatska, Srbska, Bosny a Hercegoviny momentálně bojuje s následky rozsáhlé povodně. Ústecký kraj se musel s podobnou událostí vyrovnat například v loňském roce. Hlavním tématem tedy byly rady týkající se zvládnutí velké vody.
Mgr. Alena Tichá
23.5.2014Dopravní jednání v Děčíně
Zatímco čeští hokejisté poráželi Američany 4:3 a venkovní teploty ždímaly z lidí poslední kapky tekutin, probíhala ve čtvrtek 22. 5. 2014 pod záštitou zastupitelky Šárky Zimové Dostálové v městské knihovně v Děčíně beseda o problémech s kamionovou dopravou a o dopravní politice kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.5.201415 milionů rozděleno na mladé sportovce
Ústecký kraj – partner mladých sportovců. Tato slova získala svůj význam po dnešním slavnostním podpisu smluv mezi Ústeckým krajem a osmi sportovními kluby, které hrají nejvyšší soutěže ve svých kategoriích. V rámci Koncepce na podporu mládežnického sportu v Ústeckém kraji v letech 2013 – 2016 rozdělil kraj 15 milionů korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
23.5.2014Kraj opět uzavřel smlouvu s významným partnerem – Vršanskou uhelnou
I v letech 2014 až 2016 se bude Vršanská uhelná a. s., člen skupiny Czech Coal, podílet na zlepšování života obyvatel Ústeckého kraje. Dohodli se na tom na společném jednání hejtman Oldřich Bubeníček a generální ředitel společnosti Vladimír Rouček, který informoval o tom, že Vršanská uhelná plánuje v následujících třech letech poskytnout na rozvoj regionu opět celkem patnáct milionů korun. Vše obě strany potvrdily podpisem smlouvy.
Mgr. Alena Tichá
22.5.201430 milionů na kotlíkovou dotaci vyčerpáno!
Pouhých devět dnů letos stačilo 584 zájemcům o dotaci, aby vyčerpali částku 30 milionů korun. Společný program na výměnu kotlů, který spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR 12. května, vzbudil mezi občany takový zájem, že uvolněná částka byla dnes dopoledne vyčerpána. Podatelna nicméně ještě bude žádosti přijímat do naplnění počtu 30 náhradníků.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.5.2014Třebívlický festival letos počtvrté
Pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka se o víkendu v Třebívlicích na Litoměřicku odehrál již počtvrté Mezinárodní folklórní festival České středohoří, na kterém Ústecký kraj reprezentovala radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová. I přes deštivé počasí si celodenní program nenechalo ujít několik stovek návštěvníků.
Mgr. Alena Tichá
21.5.2014Inovace a technologický transfer – výzva a příležitost pro Ústecký kraj
Krajský úřad Ústeckého kraje hostil ve svých prostorách závěrečnou konferenci, která zakončila tříletou přeshraniční spolupráci v rámci projektu Propojení vědy a výzkumu pro malé a střední podniky v sasko-českém příhraničí. Účastníky v úvodu přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Konference se zúčastnili zástupci výzkumné i podnikové sféry z České republiky a Saska.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 8 9 10 11 -12- 13 14 15 16 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém