Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 9 10 11 12 -13- 14 15 16 17 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
20.5.2014Významné instituce a partneři podporují snahu Mostu stát se Evropským městem sportu 2015
Podporu záměru města Mostu stát se Evropským městem sportu 2015 vyjadřují další osobnosti a instituce. Záměr vítají a snahu města o získání titulu vyjádřili v poslední době také europoslanec Richard Falbr, společnost Unipetrol, Okresní agrární komora a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.5.2014Krajská zdravotní pořádala regionální odbornou konferenci, která se zabývala porodnictvím
Ve dnech 15. a 16. května Perinatologická centra Krajské zdravotní, a. s. pod záštitou Stanislava Rybáka, 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje, připravila regionální odbornou konferenci - 13. Perinatologický den Ústeckého kraje. Hlavním tématem letošního setkání byly přirozený porod v porodnici a diverzifikace poskytované porodnické péče v ČR.
Mgr. Alena Tichá
19.5.2014Hejtman přijal velvyslankyni Bosny a Hercegoviny, mluvili mimo jiné o povodních
Oldřicha Bubeníčka dnes navštívila Danka Savić, velvyslankyně Bosny a Hercegoviny pro Českou a Slovenskou republiku. V průběhu jednání došlo i na téma povodní, které aktuálně trápí Balkánský poloostrov a se kterými se musel náš region potýkat loni v červnu. Hejtman velvyslankyni informoval, že se krajští radní chystají jednat o poskytnutí pomoci postiženým oblastem. V rámci mezinárodní spolupráce Ústecký kraj od roku 2009 spolupracuje s Republikou srbskou, která patří mezi dva regiony Bosny a Hercegoviny.
Mgr. Alena Tichá
19.5.2014Vrbické slavnosti k výročí obce
V sobotu 17. května se konaly slavnosti na počest 695. výročí založení obce Vrbice u Roudnice nad Labem a loňského 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Vrbice. Členové SDH Vrbice byli oceněni, a to zejména za pomoc při povodních. Vydařené oslavy, které trochu kazilo počasí, se uskutečnily pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.5.2014Ústecký kraj představil Bránu do Čech na veletrhu cestovního ruchu v Trenčíně
Slovenský Trenčín se již potřetí stal ve dnech 16. až 18. května 2014 hostitelským městem veletrhu cestovního ruchu Region Tour Expo. Ústecký kraj zde prezentoval svou turistickou nabídku. Veletrh se uskutečnil pod záštitou slovenského ministra dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Jána Počiatka a velvyslankyně České republiky na Slovensku Livie Klausové. Stánek kraje byl součástí České centrály cestovního ruchu Czech Tourism.
Mgr. Alena Tichá
19.5.2014Vládní zmocněnec má novou kancelář v Mostě
V Mostě začala fungovat Kancelář vládního zmocněnce pro Ústecký a Moravskoslezský kraj Jiřího Cieńciały. Kancelář oficiálně otevřel v pátek 16. května ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2014Novohradská pouť v Jimlíně tentokrát zmokla
Tradiční pouť na zámku Nový hrad v Jimlíně nabízela i letos pestrý program, ale deštivé a chladné počasí o víkendu odradilo mnohé návštěvníky. Přesto řada příchozích využila kromě pouťových atrakcí i nabídku prohlídky interiéru zámku, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2014Terezínská tryzna památce obětí nacismu
Tradičně o třetí květnové neděli se na Národním hřbitovu v Terezíně konala Terezínská tryzna, vzpomínková slavnost k uctění památky obětí hitlerovských zvěrstev a nacistické perzekuce v Evropě. Touto vzpomínkovou akcí vrcholí v našem kraji a v celé naší zemi každoročně oslavy ukončení 2. světové války v roce 1945.
Mgr. Zbyněk Šebesta
17.5.2014Vláda podpoří vstup nového investora do zóny Triangle
Příchod strategického investora do průmyslové zóny Triangle může urychlit dostavbu rychlostní silnice R7. Po jednání s představiteli Ústeckého kraje to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Zastupitelstvo Ústeckého kraje tento týden schválilo prodej pozemků v zóně společnosti, která zde chce v první fázi investovat 22,8 miliardy korun a zaměstnat 1000 lidí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.5.2014Kotlíková dotace: Za první týden rozděleno víc než 19 milionů
Téměř čtyři sta žadatelů již vyčerpalo 19 325 000 Kč v rámci tzv. Kotlíkové dotace, kterou spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR v pondělí 12. května. V průběhu jednoho týdne žádost odevzdalo 374 zájemců, kteří obdrží příspěvek na výměnu starého kotle za nový nízkoemisní typ. Ve fondu zbývá zhruba 10,5 milionu korun. Dotaci tak může ještě získat přibližně dvě stě žadatelů, kteří dokumenty předloží včas.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.5.2014Děčínská kotva 2014: Zámek opět zaplavily květiny
Děčínská kotva 2014 aneb 43. ročník Mistrovství floristů České republiky opět ovládla prostory děčínského zámku, kam se sjeli ti nejlepší, aby předvedli své dovednosti a talent při práci s květinami, aranžování a vytváření vazeb na zadaná témata ve čtyřech disciplínách. Ústřední téma letošního ročníku znělo V lůně přírody – soutěžící se tedy v rámci úkolů inspirovali jejími krásami a kouzlem. Výtvory obdivovali i představitelé Ústeckého kraje. Návštěvníci zámku si mohou všechny práce prohlédnout do neděle 18. května.
Mgr. Alena Tichá
15.5.2014Ministryně jednala o podpoře zaměstnanosti v Ústeckém kraji
Efektivnější vytváření nových pracovních míst v krajích nejvíce ohrožených nezaměstnaností a opatření, jak zabránit odlivu mladých perspektivních lidí z těchto regionů. To byly hlavní otázky, o kterých se 13. května diskutovalo na pracovním jednání u kulatého stolu k tématu Operační program Zaměstnanost 2014+.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.5.2014Lékaři ze Srbska se učí nové metody v Masarykově nemocnici
Ústecký kraj již několik let aktivně spolupracuje s oblastí Jižního Banátu v Srbsku, zejména s partnerským městem Bela Crkva a městem Vršac. V letošním roce se aktivity zaměřují na zdravotnictví a výměnu studentů středních škol. Proto se v těchto dnech deset lékařů a zdravotních sester z tamních nemocnic účastní odborné stáže v ústeckém zařízení Krajské zdravotní a. s.
Mgr. Alena Tichá
15.5.2014Pražský Vyšehrad opět láká na putovní výstavu Má vlast, podílí se na ní i náš kraj
Má vlast cestami proměn – to je název šestého ročníku národní výstavy, která každoročně cestuje po českých krajích a tradičně zavítá i do Ústeckého. Na Vyšehradě bude výstava k vidění do 25. června. Nabízí více než sto dvacet příkladů pozitivních proměn, které za sebou mají obce, města či krajiny. V rámci hlasování opět můžete rozhodnout, která je nejpovedenější. Ústecký kraj reprezentuje celkem sedmnáct míst.
Mgr. Alena Tichá
15.5.2014Zastupitelé rozhodli, nový investor do Trianglu může přijít
Zastupitelé Ústeckého kraje na svém zasedání v mimořádném termínu rozhodli o převodu nemovitostí – pozemků v krajské průmyslové zóně Triangle o celkové výměře cca 70 hektarů novému strategickému investorovi, korejskému výrobci pneumatik, za cenu 1 €/m2. Investice ve výší přesahující 20 miliard korun přinese Ústeckému kraji minimálně 1000 pracovních míst.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.5.2014Projekt VODAMIN končí, zabýval se čistotou vody v Podkrušnohoří
Krajský úřad hostil ve svých prostorách poslední workshop projektu VODAMIN, který se zabýval obnovou vodního režimu v Podkrušnohorské hnědouhelné pánvi a čistou vodou v regionech s důlní činností. Spolupráce několika partnerů byla podpořena ze společného přeshraničního programu České republiky a Svobodného státu Sasko – Cíl 3 / Ziel 3.
Mgr. Alena Tichá
14.5.2014Zahájení sezóny 2014 na Labské stezce již tuto sobotu!
V sobotu 17. května mohou všichni milovníci kol slavnostně zahájit letošní sezónu na oblíbené cyklostezce podél řeky Labe. Hlavním lákadlem je kompletně dokončený úsek mezi Ústím nad Labem a Děčínem a právě v těchto dvou městech na návštěvníky čeká celodenní doprovodný program. Od 11 do 18 hodin se můžete zastavit buď v Cyklokempu Loděnice v Brné na Ústecku nebo v novém Cyklokempu pod Novým mostem v Děčíně.
Mgr. Alena Tichá
14.5.2014VIDEO UVNITŘ: Závod míru juniorů končil v Terezíně, vyhrál cyklista z Dánska
Drama až do cílové pásky! Letošní 43. ročník Závodu míru juniorů nabídl mimořádně vyrovnaný souboj nejlepších mladých cyklistů světa, ale na jeho konci se ze žlutého trikotu radoval jen jediný jezdec – Magnus Klaris, který pro Dánsko získal čtvrté vítězství v řadě, čímž vyrovnal československý rekord z roku 1989. Cenu nejlepšímu předával hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který závěrečnou etapu závodu sledoval z doprovodného vozidla.
Mgr. Alena Tichá
13.5.2014Ministr vnitra slíbil zachování pošt v obcích
V úterý 13. května se v krajském městě setkal ministr vnitra Milan Chovanec spolu s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem s primátory a starosty některých měst a obcí Ústeckého kraje. Naznačil řadu kroků, které by měly z pohledu jeho ministerstva pomoci našemu kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.5.2014V Trianglu zahajuje výrobu Neturen Czech s.r.o.
Japonská společnost Neturen za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka slavnostně zahájila svůj provoz v strategické průmyslové zóně Triangle. Kromě přestřižení pásky a spuštění výrobního stroje nechyběl ani japonský zvyk zasazení sakury – národního stromu. Neturen Czech patří k menším investorům v zóně, cílem je zaměstnávat cca sedm desítek pracovníků do konce roku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.5.2014Most čeká další krok na cestě za titulem Evropské město sportu pro rok 2015
Evropští komisaři, kteří rozhodují o přidělení titulu Evropské město sportu, přijedou v červnu do Mostu. Informaci zveřejnili úředníci magistrátu na druhé schůzce s představiteli sportovních klubů. Ti budou společně s městem připravovat vše potřebné pro kandidaturu. Chystá se vydání speciální brožury a zřízení nového katalogu. Lidé už nyní mohou využívat kalendář sportovních akcí ve městě.
Mgr. Alena Tichá
13.5.2014Nový projekt v oblasti rozvoje lidských zdrojů
Hejtman Oldřich Bubeníček dnes přijal předsedu Regionální rady odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje Jiřího Cingra a ředitelku Krajské hospodářské komory ÚK Martinu Francírkovou. Ti hejtmana seznámili s realizací společného projektu Svazu průmyslu a dopravy, hospodářských komor a ČMKOS.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.5.2014Ministři na Šluknovsku
Ministr vnitra Milan Chovanec, ministr pro národnostní menšiny Jiří Dienstbier a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili v pondělí Šluknovsko. Obrátili se na ně starostové obcí, aby pomohli řešit problémy sociálně vyloučených lokalit a bydlení chudých. Setkání se zúčastnil i krajský radní Martin Klika a poslanec Jaroslav Foldyna.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.5.2014České Švýcarsko zve na první virtuální stezku
Již tuto sobotu 17. května začne turistům sloužit historicky první virtuální naučná stezka v Národním parku České Švýcarsko. Její název je „Příběh lesů Českého Švýcarska“. Zabývá se dějinami vývoje lesních společenstev na území parku, popisuje druhy stromů a změny ve složení lesa, ke kterým došlo kvůli zásahům člověka. Návštěvníci se tak dozví řadu zajímavostí nejen z historie, ale hlavně o přírodě Českého Švýcarska.
Mgr. Alena Tichá
12.5.2014Do krajského města se opět sjedou mladí pianisté
Letošní 47. ročník mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte se bude na podzim konat opět za podpory Ústeckého kraje. Ředitel ZUŠ Evy Randové Ústí nad Labem, příspěvkové organizace ÚK, Marek Korbélyi, který má se svým týmem organizaci na starosti, se to dozvěděl na dnešním jednání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 9 10 11 12 -13- 14 15 16 17 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém