Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 11 12 13 14 -15- 16 17 18 19 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
17.4.2014Velvyslanec Kuby navštívil Ústecký kraj
Zhruba po roce přivítal hejtman Oldřich Bubeníček ve své kanceláři opět chargé d′affaires Kubánské republiky Fermina Gabriela Quinonesa Sancheze. Během jednání spolu mluvili o aktuální situaci v oblasti zdravotnictví, školství a dopravě a také společně zahájili výstavu na krajském úřadě, která je věnována kubánské fauně a flóře.
Mgr. Alena Tichá
17.4.2014Prvenství v republikové fotografické soutěži putuje do Ústí
Absolutní vítězkou soutěže v digitální fotografii žáků základních a středních škol ČR se stala Zuzana Hedbávná, studentka VOŠ a SŠ zdravotnické v Ústí nad Labem. Blahopřejeme k vítězství a oceňujeme skvělou reprezentaci školy a celého Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.4.2014Nové reportáže na U-TV: Zahájení turistické sezóny i Velikonoce očima dětí
Na webové televizi Ústeckého kraje U-TV na vás čekají nové reportáže. Seznamte se s novinkami pro novou turistickou sezónu v Ústeckém kraji, poznejte Velikonoce očima dětí, navštivte novou expozici v Podkrušnohorském technickém muzeu v Mostě a zjistěte, jak dopadlo florbalové finále v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
17.4.2014Mezinárodní matematická soutěž Adama Riese zná české úspěšné řešitele
Letošní ročník mezinárodní matematické soutěže Adama Riese se blíží do finále. Po školních kolech se konalo na Podkrušnohorském gymnáziu v Mostě národní kolo, kterého se zúčastnilo 31 studentů prim gymnázií Ústeckého kraje. Deset z nich, mezi nimi i Jakub Dobrovský z mosteckého gymnázia, postupuje do závěrečného kola, kde se utkají se studenty z Bavorska, Saska a Durynska. Vítězem se stal Nguyen Huu Quy z Gymnázia Rumburk, jako druhá se umístila Anna Kimlová z Ústí nad Labem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.4.2014VIDEO UVNITŘ: Školáci popřáli Ústečanům veselé Velikonoce
Muzeum města Ústí nad Labem bylo v úterý 15. dubna svědkem akce s názvem Velikonoce očima dětí. Do krajského města přijely stovky dětí z celého Ústeckého kraje. Akce se uskutečnila pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.4.20149. ročník celostátní soutěže Prodavač 2014
Střední škola obchodu, řemesel a služeb a Základní škola, Ústí nad Labem, p. o. uspořádala již 9. ročník celostátní odborné soutěže Prodavač 2014. V praktickým a teoretických dovednostech a znalostech zápolilo 49 žáků ze 14 škol z celé České republiky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.4.2014Hejtmanský den ve třech mikroregionech
Tři mikroregiony a svazky obcí za jeden den navštívil v rámci tzv. hejtmanského dne hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na Podbořansku, Radonicku a Nechranicku probral se starosty především zdravotnictví, školství, dotace pro obce a dopravu. Starostové ocenili, že se hejtman osobně zajímá i o okrajové části kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.4.2014Ministr Babiš: Nerostné bohatství musíme spravedlivě ohodnotit
Ministerstvo financí uveřejnilo zprávu, podle které existuje výrazný potenciál k získání dalších prostředků do rozpočtu v úhradách z vydobytých nerostů. O podobné problematice jednal počátkem dubna hejtman Oldřich Bubeníček s ministrem Financí Andrejem Babišem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.4.2014Připravuje se Regionální stálá konference Ústeckého kraje
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček svolal na pondělí 14. dubna jednání k přípravě ustavení Regionální stálé konference (RSK) Ústeckého kraje. Ta bude plnit plánovací, monitorovací a koordinační platformu v průběhu programového období EU 2014-2020.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.4.2014Žatecká škola přivítala malajskou delegaci
Dětský domov, Základní škola a Střední škola Žatec, příspěvková organizace Ústeckého kraje, má za sebou netradiční návštěvu. Ve svých prostorách přivítala zhruba padesát studentů Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kteří pocházejí až z Malajsie. Spolu s nimi přijeli i zástupci ambasády, v jejichž čele stála poradkyně pro výchovu, vzdělávání a kulturní záležitosti Aida Baizura Binti Mohd Nor.
Mgr. Alena Tichá
14.4.2014Další jednání Výboru regionů v Bruselu
106. plenárního zasedání Výboru regionů se v Bruselu zúčastnili také zástupci Ústeckého kraje – náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a primátor Chomutova Jan Mareš. V rámci jednání se hovořilo o zemědělství, přístupné energii, energetice a dalších tématech.
Mgr. Alena Tichá
14.4.2014Přijďte podpořit mladé běžce na Juniorský maraton
V úterý 15. dubna se při sedmém semifinálovém kole v Ústí nad Labem rozběhne 18. ročník Juniorského maratonu. Na trati dlouhé 42 km se spolu v desetičlenném štafetovém závodě utkají studenti z 11 středních škol z celého Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.4.2014Safety road pro zvýšení bezpečnosti na silnicích
Také v letošním roce připravil Ústecký kraj tzv. veletrh prevence pro mladé řidiče, tedy třídenní akci, v rámci které se široká veřejnost, ale především začínající řidiči z řad středoškoláků mohou hravou formou seznámit s riziky silničního provozu, vyzkoušet si jízdu na trenažérech i simulátory nehod. Snahou je eliminovat časté tragické nehody mladých řidičů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.4.2014Mladí obráběči z našeho kraje se radují z druhého místa
Celostátní soutěže KOVO junior 2014 v učebním oboru Obráběč kovů ve Žďáru nad Sázavou se zúčastnili i dva reprezentanti ze škol Ústeckého kraje - Jaroslav Blažek ze SŠT gastronomické a automobilní Chomutov a Tomáš Hegr ze SŠ stavební Teplice. Jako krajský tým skončili žáci na druhém místě!
Mgr. Alena Tichá
12.4.2014Libotenice na Roudnicku se staly centrem zdobení velikonočních kraslic
O tomto víkendu se koná osmá výstava kraslic pořádaná Asociací malířek a malířů kraslic ČR v Kulturním domě v Liboteniccích. Bylo zde vystaveno na 1500 kraslic. Předvelikonoční atmosféru sem přijel načerpat i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.4.2014Dnes končí dvanáctý ročník výstavy Vinařské Litoměřice
Letošní tradiční výstava a vinařská soutěž v Litoměřicích se konala pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a hejtmana ÚK Oldřich Bubeníčka. Bylo zde přes 90 vystavovatelů a celkem bylo uděleno 125 zlatých a 136 stříbrných medailí a další ocenění pro 829 hodnocených vzorků vín.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.4.2014Předseda Evropského parlamentu navštívil Terezín
V pátek 11. dubna zavítal na návštěvu Terezína během svého třídenního pobytu v ČR předseda Evropského parlamentu Martin Schulz spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Návštěvu přivítal hejtman Oldřich Bubeníček a představitelé města a Památníku Terezín.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.4.2014Hejtman diskutoval se starosty Litoměřicka
Pozvání na jednání klubu starostů Litoměřicka v Trnovanech přijal hejtman Oldřich Bubeníček, který starostkám a starostům z okresu představil plány krajské vlády před dubnovým zasedáním zastupitelstva. Starostové využili příležitosti s hejtmanem a pracovníky krajského úřadu diskutovat, především o dopravní obslužnosti, územním plánování a koordinaci krajských aktivit s obcemi.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.4.2014Gerontologické dny Severozápad 2014
V Městském domě kultury v Sokolově byl dnes zahájen devátý ročník odborného kongresu Gerontologické dny Severozápad, který od svého začátku pravidelně putuje po severozápadních Čechách.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.4.2014VIDEO UVNITŘ: Těšte se, turistická sezóna v Ústeckém kraji začíná!
Destinační agentury pracující na území Ústeckého kraje dnes představily své plány do turistické sezóny 2014 a pozvaly na nejbližší akce. Hlavní zahájení sezóny na Labské stezce se uskuteční 17. května 2014, jak připomněl Jan Szántó, radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.4.2014Regionální odborová rada je dalším členem Paktu zaměstnanosti
Českomoravská konfederace odborových svazů, zastoupená Regionální radou odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje se dnes stala dalším členem Paktu zaměstanosti Ústeckého kraje. Dohoda o partnerství a spolupráci byla dnes podepsána na jednání RROS, kterého se zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2014Velvyslanec Chile navštívil Teplice
Teplické gymnázium, příspěvková organizace Ústeckého kraje, přivítalo ve svých prostorách významnou návštěvu – velvyslance Chile v České republice Pabla Rodriga Gaetea Vidala, kterého doprovázel jeho tajemník Anders Alcayaga. Setkání se zúčastnil i primátor města Jaroslav Kubera, následovala nejen prohlídka školy, ale i města a lázeňského domu.
Mgr. Alena Tichá
9.4.2014GESTAMP Louny koupila pozemky v zóně Triangle
Kupní smlouvu mezi Ústeckým krajem a společností GESTAMP Louny slavnostně podepsal hejtman Oldřich Bubeníček a finanční ředitel společnosti Vladimír Manica. Společnost, která působí v Trianglu od roku 2011 na pronajatých pozemcích, je tak převzala do svého vlastnictví za cenu 35 milionů korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.4.2014Gratulace k pětadevadesátým narozeninám
Dnes, 9. dubna 2014, slaví své 95. narozeniny paní Jiřina Dvořáková. Do Podkrušnohorských domovů sociálních služeb v Teplicích ji přišel poblahopřát hodně zdraví a všechno nejlepší vedle celé řady dalších gratulantů i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.4.2014VIDEO UVNITŘ: Podkrušnohorské technické muzeum otevřelo novou expozici
V úterý 8. dubna otevřelo Podkrušnohorské technické muzeum novou expozici, která přibližuje historii technologie podzemního dobývání uhlí na Mostecku. Netradičního „střihání pásky“ se ujal hejtman Oldřich Bubeníček, přítomen byl primátor statutárního města Most Vlastimil Vozka.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 11 12 13 14 -15- 16 17 18 19 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém