Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 -16- 17 18 19 20 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.4.2014Louny mají nové informační centrum
Infocentrum na nové adrese už slouží návštěvníkům i samotným obyvatelům města. Přestěhovalo se do přízemí rohového domu, kde se v Lounech protíná Mírové náměstí a ulice Pražská. Informační centrum poznáte podle výrazné zelené barvy. A co zde naleznete za služby?
Mgr. Alena Tichá
8.4.2014Na snídani s Besipem o bezpečnosti na silnicích v kraji
Pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka proběhla v Congress hotelu Clarion Snídaně s Besipem v Ústeckém kraji – tedy setkání odborníků na dopravní infrastrukturu a bezpečnost silničního provozu. Součástí bylo představení nejvíce nebezpečných míst v regionu. Ústecký kraj zastupoval radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Komínek.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.4.2014Ústecký kraj představil své krásy v Německu
Od začátku letošního roku hned na několika německých veletrzích cestovního ruchu mohli návštěvníci projít Bránou do Čech a blíže se tak seznámit s naším regionem. Celé severozápadní a západní příhraničí je pro Ústecký kraj zdrojem potenciálních turistů. Zejména na krátkodobé pobyty, například na slavnosti, trhy a kulturní akce, přijíždějí návštěvníci právě z německého příhraničí.
Mgr. Alena Tichá
7.4.2014Nové reportáže na U-TV: Další ročník Vesnice roku a Jaro v Ústeckém kraji
Na webové televizi Ústeckého kraje U-TV na vás čekají nové reportáže. Soutěž Vesnice roku vstupuje do svého dalšího ročníku a obce se mohou do konce dubna hlásit do krajského kola. Jak vypadá jaro v Ústeckém kraji, ukáže další video, které se zaměřilo na příchod nového ročního období.
Mgr. Alena Tichá
7.4.2014Den otevřených dveří na mostecké škole se zbarvil do modra
Základní škola a Střední škola Most, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, uspořádala minulý týden den otevřených dveří. A protože se konal 2. dubna, na který připadá Mezinárodní den porozumění autismu, program se připojil k celosvětové kampani na podporu lidí s autismem Rozsviťte si modře.
Mgr. Alena Tichá
7.4.2014Pakt zaměstnanosti ÚK úspěšně zajišťuje finanční zdroje
Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje se všemi partnery, zejména s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje a Krajskou hospodářskou komorou, byl výrazně zapojen do procesu vyjednávání podmínek dotačního titulu „Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje“, na nějž je vyčleněno pro Ústecký kraj 100 milionů korun. Program vyhlásila osobně ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.4.2014VIDEO UVNITŘ: Florbalisté z dětských domovů změřili své síly
Finále šestého ročníku celostátního florbalového turnaje dětských domovů se uskutečnilo v sobotu 5. dubna v univerzitní sportovní hale v Ústí nad Labem. Akce se konala pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Vítězem turnaje se stal dětský domov Dubá Deštná z Českolipska.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2014Hejtman poděkoval ministryni za vyhlášení dotačního programu
Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová vyhlásila dnes (4. dubna) v rámci výjezdu do Ústeckého kraje nový program pro poskytování dotací na podporu rozvoje pracovních příležitostí. O programu informovala hejtmana Oldřicha Bubeníčka na jednání předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR ÚK) v Litoměřicích.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2014Hejtman jednal s ministrem financí o daňových příjmech
Hejtmana Oldřicha Bubeníčka dnes přijal 1. místopředseda vlády ČR a ministr financí Andrej Babiš. Předmětem jednání byly oblasti související bezprostředně s hospodařením kraje. Jednání se uskutečnilo na žádost hejtmana.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2014Vernisáž výstavy HUMANITA v Terezíně
Za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka se ve čtvrtek 3. dubna konala v Terezíně vernisáž výstavy Humanita. Nositelem projektu směřujícím k uctění památky obětí 2. světové války je Střední škola obchodu a služeb v Teplicích, spolupořadatelem výstavy je Památník Terezín.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.4.2014Zahájení soutěže v poskytování nelékařské první pomoci
Hejtman Oldřich Bubeníček se ve středu 2. dubna zúčastnil na děčínské Střední zdravotnické škole zahájení mezinárodní soutěže, které se účastní partnerské školy z Dolného Kubína (Slovensko) a Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.4.2014Ústecký kraj vytvořil nová pracovní místa
Příspěvkové organizace Ústeckého kraje působící v oblasti sociálních služeb využívají možnosti aktivní politiky zaměstnanosti, které nabízí Úřad práce ČR. V letošním roce čtrnáct organizací zaměstnává v rámci veřejně prospěšné práce 21 lidí. Pro rok 2014 se má počet zaměstnanců v rámci veřejně prospěšné práce zvýšit až o polovinu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.4.2014Hejtmana navštívili dva velvyslanci – Vietnamu a Bulharska
Hejtman Oldřich Bubeníček ve své kanceláři dnes přijal postupně dva velvyslance a jejich doprovod. Jako první ho návštěvou poctil vietnamský velvyslanec Truong Manh Son, následoval velvyslanec Bulharské republiky Latchezar Petkov. Oba zástupci svých zemí v České republice vyjádřili během setkání zájem o spolupráci s Ústeckým krajem.
Mgr. Alena Tichá
1.4.2014Žáci získali díky spolupráci s firmou nové moderní vybavení
Ústecká průmyslovka spolupracuje s řadou firem, především v technické oblasti. Jednou z nich je FESTO, s. r. o., díky které se daří neustále zdokonalovat výuku žáků a vybavení školy a tím propojovat teoretické znalosti s praxí. Završením této spolupráce bylo slavnostní předání moderních technických pomůcek v hodnotě 650 tisíc korun.
Mgr. Alena Tichá
1.4.2014Pozvánka na přednášku v rámci výstavy Sláva krušnohorského hornictví
Srdečně vás zveme na přednášku Mgr. Michala Soukupa „Historické dobývání rud kovů na Osecku“, která se skuteční ve čtvrtek dne 3. dubna od 17:00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu v Oseku.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.3.2014Hejtman navštívil farmu Natural ve Slavošově
Hejtman Oldřich Bubeníček ocenil dobré výsledky chovatelů na farmě a poblahopřál k úspěchu jezdkyně Lucie Škábové k 1. místu v třídenním vytrvaleckém závodě East European Endurance Ride. Hejtmana doprovázel radní Arno Fišera.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.3.2014Nejlepší mechanik seřizovač pochází z chomutovské školy
Celostátní soutěž KOVO junior 2014 pro obor Mechanik seřizovač se letos uskutečnila na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov, která patří mezi příspěvkové organizace kraje. A právě domácí účastník obsadil první místo! Zdeněk Šesták převezme Zlatou plaketu České ručičky na červnovém galavečeru v Brně.
Mgr. Alena Tichá
31.3.2014Výbor zamířil do terénu, seznámil se s plány areálu v Račicích
Členové Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje se v rámci svého výjezdního zasedání podívali do veslařského areálu v Račicích. V čele delegace stála předsedkyně výboru Dagmar Waicová. Jednání se zúčastnila také náměstkyně hejtmana pro školství, mládež a sport Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
31.3.2014Žáci našeho kraje patří mezi nejlepší grafiky
Třináctého ročníku mezinárodní soutěže Práce s grafickými programy 2014 se v Českých Budějovicích zúčastnili i žáci ze škol Ústeckého kraje – ze Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie Kadaň a ze Střední školy stavební a technické Ústí nad Labem. Naši reprezentanti obsadili druhé a třetí místo.
Mgr. Alena Tichá
28.3.2014Den vody se na žatecké zemědělce slavil již po jedenácté, přišlo 900 dětí
Světový den vody připadá každoročně na 22. března. Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická v Žatci, která patří mezi příspěvkové organizace kraje, proto při této příležitosti opět připravila pro předškoláky a žáky základních škol atraktivní program zaměřený na vodní svět. Organizace se chopili studenti druhých a čtvrtých ročníků zemědělských oborů. Akci si nenechalo ujít rekordních devět set dětí!
Mgr. Alena Tichá
28.3.2014Arciděkan pozval hejtmana na koncert v šikmém kostele
Ústecký arciděkan Miroslav Šimáček informoval při své návštěvě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka o aktivitách některých farností a pozval hejtmana na akce spojené s nadcházejícími velikonočními svátky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.3.2014Nejúspěšnější sportovec roku 2013 v Ústeckém kraji
Pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka se ve čtvrtek 27. března uskutečnilo ocenění nejlepších sportovních výsledků a nejlepších sportovců Ústeckého kraje. V prestižní kategorii jednotlivců byla nejúspěšnější sportovkyní vyhlášena plavkyně Simona Baumertová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.3.2014Litvínovštví budou reprezentovat kraj ve finále stavební soutěže
Žáci Střední odborné školy Litvínov – Hamr se probojovali do republikového finále soutěže SUSO – přehlídky stavebních řemesel. V regionálním kole porazili Adam Klec a Karel Plöschner celkem čtrnáct týmů, čímž si zajistili svůj postup. Finále je čeká v září v Praze.
Mgr. Alena Tichá
28.3.2014Dnes je Den učitelů, připomněl si ho i Ústecký kraj
Na krajském úřadě se tento týden opět sešli ředitelé škol a školských zařízení, které zřizuje Ústecký kraj. Společné jednání si nenechali ujít ani hejtman Oldřich Bubeníček a jeho náměstkyně pro školství, mládež a sport Jana Vaňhová. Všem přítomným poděkovali za jejich činnost a zároveň popřáli ke Dni učitelů, který každoročně připadá na 28. března, tedy na den výročí narození učitele národa Jana Amose Komenského.
Mgr. Alena Tichá
27.3.2014Porcelánka v Dubí má výročí 150 let, kraj oslavy podpoří
O oslavách 150. výročí výroby porcelánu v Dubí informoval hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka generální ředitel a předseda představenstva společnosti Český porcelán Vladimír Feix. Společným zájmem je, aby slavnosti cibuláku byly nejen součástí městských oslav, ale měly i krajský rozměr.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 -16- 17 18 19 20 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém