Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 -17- 18 19 20 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.3.2014Podívejte se na nové reportáže na U-TV
Připravená jsou pro vás tato nová videa: z vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb, o aktuálních novinkách v železniční dopravě na Šluknovsku a o připravovaném Katalogu řemeslné výroby Ústeckého kraje. Podívat se na ně můžete zde a nebo na stránkách webové televize www.u-tv.cz.
Mgr. Alena Tichá
26.3.2014V Mostě proběhla prestižní soutěž škol ve svařování
Dne 25. března se na Střední škole technické v Mostě-Velebudicích konal 2. ročník soutěže ve svařování „Ozlatou kuklu společnosti SIAD“. Učně přijel podpořit i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Soutěže se zúčastnili nejlepší žáci – svářeči ze 33 škol z celé ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2014Hejtman k ředitelům škol: důležité jsou technické obory
Dne 25. března 2014 se na krajském úřadu kraje konala další pravidelná porada ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných Ústeckým krajem. Porady se zúčastnili rovněž hejtman kraje Oldřich Bubeníček a náměstkyně hejtmana s kompetencemi pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2014Nejlepší písař Ústeckého kraje je pro rok 2014 z Loun
Žáci Obchodní akademie a Střední odborné školy gen. F. Fajtla, která patří mezi příspěvkové organizace kraje, se zúčastnili krajského kola Mistrovství České republiky v grafických předmětech. Konalo se na Soukromé střední škole pro marketing a ekonomiku podnikání v Mostě. Účastníci soutěžili ve třech kategoriích (opis neznámého textu, korektura textu a wordprocessing). Ve všech lounská škola bodovala.
Mgr. Alena Tichá
25.3.2014Změna stanovení aktivní záplavové zóny v obcích na Ohři se odkládá
Krajský úřad Ústeckého kraje jako vodoprávní úřad vrátí Povodí Ohře s.p. jejich návrh na nové stanovení záplavového území řeky Ohře před soutokem s Labem a nebude se jím v tuto chvíli zabývat do doby nové závazné legislativní úpravy a koordinace návrhu s Povodím Labe s.p. To je závěr jednání příslušných úřadů a vedení Ústeckého kraje, které k této problematice svolal hejtman Oldřich Bubeníček.
Mgr. Magdalena Hanáčková
24.3.2014O farmářských trzích i povodni s francouzským velvyslancem
Na pozvání hejtmana Oldřicha Bubeníčka navštívil Ústecký kraj velvyslanec Francouzské republiky v České republice Jeho Excelence Jean-Pierre Asvazadourian. Při osobním setkání s hejtmanem diskutovali o problémech způsobených nedostavěnou dálnicí D8, dotkli se vzrůstajícího zájmu o kvalitní potravinářské lokální výrobky a zavzpomínali na loňskou povodeň.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.3.2014Den záchranářů Ústeckého kraje letos poprvé zažije Děčín
Jedním z bodů prvního letošního zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) byla organizace již šestého Dne záchranářů, který se bude letos konat v Děčíně na Smetanově nábřeží v sobotu 21. června. Odehrát se měl na tomto místě už loni, vše ale překazily povodně, které všechny složky Integrovaného záchranného systému povolaly do terénu. Mluvilo se ale i o dalších tématech.
Mgr. Alena Tichá
21.3.2014Vedení kraje svolává jednání k návrhu vyhlášení záplavových území
Hejtman Oldřich Bubeníček pozval na úterý 25. března 2014 ředitele státních podniků Povodí Ohře a Povodí Labe k projednání návrhů vyhlášení záplavových území řek v Ústeckém kraji. Jednání svolalo vedení kraje s ohledem na možný negativní dopad na rozvoj měst a obcí, zaměstnanost a podnikatelské prostředí a tím i život v regionu jako takový.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.3.201430 milionů korun pro Ústecký kraj: MŽP a kraj vyhlásí novou výzvu na tzv. kotlíkové dotace
Ministerstvo životního prostředí se dohodlo s Ústeckým krajem na vyhlášení nové výzvy pro předkládání žádostí o tzv. kotlíkové dotace. Na tuto již druhou výzvu bude alokováno 30 milionů korun s tím, že ministerstvo i kraj přispějí stejnou výší finančních prostředků, tedy 15 miliony.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.3.2014Recept na snížení nezaměstnanosti? Spolupráce a Pakt zaměstnanosti
Stát by měl pomoci Ústeckému kraji nejen v boji s dlouhodobě vysokou nezaměstnaností. Měl by také řešit sociální bydlení, pečlivě připravit přechod sociálních služeb na kraje od roku 2015, nezatěžovat zbytečnou byrokracií a rozumně připravovat nové programovací období tak, aby systém dobře fungoval a evropské dotace pomohly v potřebných oblastech. To jsou některá z témat Krajského setkání v Ústeckém kraji, které pořádal Svaz měst a obcí České republiky. Zúčastnilo se ho na sto starostů a dalších představitelů samosprávy i státu.
Mgr. Alena Tichá
19.3.2014Soutěž o nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje zná vítěze
Nadaní školáci zaplnili konferenční sál ústeckého krajského úřadu, kde proběhlo 12. března vyhlášení výsledků 2. ročníku soutěže Nejlepší mladý chemik Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.3.2014Hrady a zámky v Ústeckém kraji se připravují na novou sezónu
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal ve své kanceláři ředitele Územní památkové správy Praha Dušana Michelfeita. Jednání se zúčastnili také radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová a vedoucí odboru kultury a památkové péče krajského úřadu Radek Spála. Hlavním tématem jednání bylo seznámení se s činností správy a případná spolupráce.
Mgr. Alena Tichá
19.3.2014Zlatý erb za webovky získal Most, Tisá a Podbořany
Výsledky 11. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí byly dnes vyhlášeny na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Ceny předal a vítězům gratuloval hejtman Oldřich Bubeníček a předseda krajské poroty Jan Jelínek, vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí. Zmínil, že výrazná vyrovnanost je především v kategorii elektronických služeb, ve kterých se města a obce vyrovnávají a přicházejí s širokou a zajímavou nabídkou. Vítězové krajského kola postupují do celostátního finále.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.3.2014Podívejte se na nové reportáže na webové televizi
Na webové televizi Ústeckého kraje U-TV se nyní můžete podívat na reportáž z Domovů pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem, kam mířil letošní výtěžek z krajského plesu, a také pro vás máme video z jednání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, kterého se zúčastnili ministři dopravy a životního prostředí.
Mgr. Alena Tichá
18.3.2014Bowlingový turnaj Klubu bechtěreviků
V sobotu 15. března se v krajském městě uskutečnil celostátní bowlingový turnaj, který pořádal Klub bechtěreviků Ústí nad Labem. Tohoto klání se zúčastnili handicapovaní bez rozdílu zdravotního postižení.
Mgr. Zbyněk Šebesta
17.3.2014Krajská tripartita za podpory hejtmana požádala ministerstva o řešení priorit regionu
V závěru uplynulého týdne se rozšířeného zasedání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje v Lounech zúčastnili ministři dopravy a životního prostředí. Vedení HSR ÚK předložilo ministrům prioritní potřeby v působnosti jejich resortů. Tuto iniciativu podpořil i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2014Energetická komise Ústeckého kraje zasedala
Zasedání Energetické komise Ústeckého kraje proběhlo v Elektrárně Ledvice. Exkurze na tamním novém zdroji byla součástí programu. Mezi diskutovaná témata se kromě průběžného zhodnocení Rámcové smlouvy o spolupráci zařadila problematika zásobování Šluknovského výběžku elektrickou energií a plány Skupiny ČEZ do dalších let. Energetickou komisi tvoří vedení Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a představitelé společnosti ČEZ v čele s Ladislavem Štěpánkem, ředitelem Divize výroba.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.3.2014Na průzkumu dopravy se podíleli žáci ústecké průmyslovky
Studenti oboru Dopravní prostředky na Střední průmyslové škole Ústí nad Labem, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, pomáhali zjišťovat potřebné informace o linkách městské hromadné dopravy. Pozorování se věnovali minulý týden i o víkendu. Průzkumy si vyžádal Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
12.3.2014Labská stezka oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín
Již podesáté v řadě získala Labská stezka ocenění jako nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. Letos toto ocenění, pravidelně předávané u příležitosti vyhlášení výsledků barometru cyklistiky a cykloturistiky RadReiseAnalyse a studie německého cykloklub ADFC, na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín převzal i český zástupce Labské stezky, vicepresident Evropské cyklistické federace z Nadace Partnerství, Daniel Mourek. Labská stezka se umístila s velkým náskokem (13% respondentů) před Mohanskou stezkou (6,4%) a stezkou podél Baltu (6,3%) či německou částí Dunajské stezky a Rýnskou stezkou.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.3.2014Mladí kadeřníci z celé republiky se sjeli na soutěž do Děčína
Střední škola řemesel a služeb Děčín, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, pořádala třetí ročník kadeřnické soutěže Děčínská vlna 2014. Účastníci porovnávali své dovednosti ve dvou kategoriích. V obou obsadili zástupci kraje přední příčky.
Mgr. Alena Tichá
11.3.2014Ústecká průmyslovka má novou moderní učebnu
Páteřní škola Ústeckého kraje Střední průmyslová škola Ústí nad Labem se ve spolupráci s firmami snaží neustále zdokonalovat výuku a propojovat odborné znalosti s praxí a technickým výcvikem. Proto otevřela novou učebnu diagnostiky pohonů. Práce v této laboratoři je součástí dlouhodobého záměru školy kvalitně připravovat žáky na budoucí povolání i studium na vysokých školách.
Mgr. Alena Tichá
11.3.2014Lesy ČR zahajují odstraňování poškozeného porostu v místě sesuvu na D8
Lesy České republiky, s. p., a Ředitelství silnic a dálnic ČR, státní příspěvková organizace, podepsaly 7. března 2014 smlouvu upravující vzájemnou spolupráci při odstraňování sesuvu na budované dálnici D8 v katastrálním území Dobkovičky u obce Velemín v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.3.2014Děčín vyhlásil nejlepší dobrovolníky, ceny předali i zástupci kraje
Čtvrtého ročníku slavnostního vyhlášení Dobrovolníka roku města Děčína se na pozvání primátora Františka Pelanta, který je zároveň krajským radním, zúčastnili také další představitelé Ústeckého kraje – radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová a předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek.
Mgr. Alena Tichá
11.3.2014Krajská soutěž v počítačovém projektování 2014
Střední průmyslová škola Ústí nad Labem uspořádala druhý ročník krajské soutěže v počítačovém projektování AutoCAD a Inventor 2014 pod záštitou náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové, která má oblast školství na starosti. Zahájení soutěže se zúčastnily Gabriela Hubáčková, poslankyně Parlamentu ČR, a Dagmar Waicová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Mgr. Alena Tichá
11.3.2014Summit Výboru regionů se tentokrát konal v Aténách
Prostory v Bruselu vyměnilo plenární zasedání za řeckou metropoli, kam se sjelo na 1400 účastníků, mezi kterými nechyběli i zástupci Ústeckého kraje – náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a krajský zastupitel a primátor Chomutova Jan Mareš. Během dvoudenního programu byla hlavním tématem především budoucnost Evropy.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 -17- 18 19 20 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém