Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 -18- 19 20 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
10.3.2014Větrejte, radí hygienik veřejnosti při epidemii spalniček
Ředitel Krajské hygienické stanice MUDr. Josef Trmal informoval zástupce Krajského úřadu Ústeckého kraje, pracovníky krizového řízení a odboru zdravotnictví, o vývoji epidemiologické situace ve městě Ústí nad Labem. V současné době se jedná o cca 75 případů onemocnění spalničkami, což je sice výrazně více než v jiných letech, nejedná se však o dramatickou situaci. Zjištěné případy jsou lehčí a bez komplikací.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.3.2014Hejtman jednal s ministrem průmyslu a obchodu
Ministr Jan Mládek se při celodenní návštěvě Ústeckého kraje dne 7. března seznamoval zejména s problematikou pokračování těžby uhlí. Hejtman Oldřich Bubeníček při setkání s ministrem ocenil věcnou diskusi a otevřenost ministra názorům všech relevantních subjektů a osob v problematice těžebních limitů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.3.2014VIDEO UVNITŘ: Krajský ples se po deseti letech vrátil do Ústí nad Labem
11. reprezentační ples Ústeckého kraje v sobotu 8. března ovládl dům kultury v krajském městě. Tady se naposledy konal v roce 2004. Stovky lidí zakoupením vstupenky podpořily dobrou věc, protože výtěžek ze vstupného je každoročně věnován na dobročinné účely. Letos se vybralo 173 100 korun a peníze zamířily do Domovů pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
7.3.2014V Mostě je nový klub pro seniory
Bývalá prodejna kol a nábytku naproti mosteckému koupališti se proměnila v nové prostory, které od tohoto týdne slouží starším občanům. Klubovna bude sloužit jako místo setkávání a zároveň jako místo, kde se budou odehrávat volnočasové aktivity seniorů. Rekonstrukce objektu vyšla na čtyři a půl milionu korun.
Mgr. Alena Tichá
6.3.2014Oblíbené farmářky se přestěhovaly na Mírové náměstí
Už čtvrtý rok budou moci obyvatelé Ústí nakupovat na oblíbených Severočeských farmářských trzích. Změní se však jejich lokalita a den konání. Nově budou Severočeské farmářské trhy v úterý od devíti hodin na Mírovém náměstí. První trh se uskuteční v úterý 11. 3. (9- 17.30 hodin).
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.3.2014Čtvrtý ročník Ústeckého 1/2Maratonu bude plný novinek
Tři a půl tisíce závodníků v hlavním závodu, více než tisíc účastníků rodinného běhu a mezinárodní závod handbikerů, na to se letos mohou podle Carla Capalba, předsedy organizačního výboru, těšit Ústečané 14. září 2014. S novinkami letošního ročníku seznámil hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.3.2014Ústecký kraj podepsal smlouvy s Euroregiony Krušnohoří a Labe
Rada Ústeckého kraje schválila finanční příspěvek na podporu spolupráce se dvěma Euroregiony – Krušnohoří a Labe. Dnes dopoledne podepsal hejtman Oldřich Bubeníček se zástupci obou institucí působících na území Ústeckého kraje příslušné smlouvy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.3.2014Oslava Mezinárodního dne žen letos v Lounech
K Mezinárodnímu dni žen, který připadá na 8. března, včera ve Vrchlického divadle v Lounech popřáli představitelkám obcí, úřadů a dalších organizací hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho první náměstek Stanislav Rybák. Doplnil je i starosta hostujícího města Radovan Šabata. Vyslechnout přání z úst nejvyššího představitele kraje přišlo zhruba šedesát žen, na které čekal nejen kulturní program, ale také malá pozornost.
Mgr. Alena Tichá
5.3.2014Přeshraniční výstava dál putuje Krušnohořím
V pořadí již třetí slavnostní otevření výstavy Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát v Galerii Jirkov, zahájila radní Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová. Expozice se skládá z dvaceti panelů, které podrobně představují cestu Krušnohoří do UNESCO, historii hornictví a slávu tohoto řemesla.
Mgr. Alena Tichá
4.3.2014Lovosičtí gymnazisté mají počítače v malíčku
Dokazují to výsledky hodnotící zprávy mezinárodního šetření ICILS 2013 (International Computer and Information Literacy Study) v oblasti počítačové a informační gramotnosti, do kterého se zapojilo 170 českých škol, tedy zhruba tři tisíce žáků osmých tříd základních škol a tercií gymnázií. V rámci Ústeckého kraje dopadlo nejlépe Gymnázium Lovosice.
Mgr. Alena Tichá
4.3.2014Jazyková olympiáda pro odborné školy má téměř 10letou tradici
Na Obchodní akademii a Střední odborné škole gen. F. Fajtla v Lounech se v březnu uskuteční již 9. ročník Jazykové olympiády pro střední odborné školy. Jak tato netradiční soutěž vznikla?
Mgr. Alena Tichá
12.3.2014Magazínem Brána můžete nově listovat i na internetu
Letošní vydání magazínu Brána získáte v tištěné podobě opět na infocentrech po Ústeckém kraji, ale nově si ho můžete prohlédnout také elektronicky na internetu. Do online podoby byla navíc převedená i dvě předchozí čísla. Magazín vychází pravidelně před novou turistickou sezónou a informuje o novinkách a aktualitách z oblasti cestovního ruchu.
Mgr. Alena Tichá
3.3.2014Regionální řemeslníci se mohou prezentovat v nově vznikajícím katalogu
Ústecký kraj připravuje Katalog řemeslné výroby Ústeckého kraje. Má přispět k podpoře stávajících i začínajících drobných a malých podnikatelů, rozvoji místní ekonomiky a k udržitelnému cestovnímu ruchu. Do současné doby se přihlásilo několik desítek řemeslníků.
Mgr. Alena Tichá
28.2.2014Vývoj mezinárodního logistického cloudu vstupuje do další fáze
Do konce roku 2014 partneři projektu LOGICAL dokončí vývoj nadnárodního logistického cloudu. Tento cloud podpoří v budoucnu logistické společnosti ve využití jejich potenciálu ke společnému rozvoji podnikání. Deváté mezinárodní setkání partnerů projektu se v únoru uskutečnilo ve Wroclawi
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.2.2014Fond Ústeckého kraje přidělil první dotace v letošním roce
Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém 13. zasedání dne 26. února 2014 schválilo poskytnutí dotací na vybrané projekty, které nedosáhnou na finanční příspěvek z jiných vypisovaných titulů. Pro letošní rok je ve Fondu připraveno 15 milionů korun. Zájemci se mohou hlásit kdykoliv, hlavní je splnit předepsané podmínky.
Mgr. Alena Tichá
27.2.2014O víkendu nastane na krajském úřadu „elektronické ticho“
Upozorňujme veřejnost, že o nadcházejícím víkendu 1. a 2. března nebudou fungovat krajské internetové stránky, krajská emailová komunikace a ostatní interní ekonomické, spisové a další informační systémy krajského úřadu. Důvodem pro toto omezení je jejich zátěžové testování. Od podělí 3. března budou systémy opět plně funkční. Děkujeme za pochopení.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2014Nové reportáže na webové televizi
Na stránky krajské internetové televize jsme pro vás umístili nové reportáže: Kraj na veletrhu Holiday World, Křest publikací pro turisty a České Švýcarsko láká k návštěvě
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2014Turisté objevují krásy Ústeckého kraje, dokazují to nejnovější čísla
Podle čerstvé zprávy Českého statistického úřadu navštívilo Ústecký kraj v posledním čtvrtletí roku 2013 téměř o pětinu více turistů než v roce 2012. Navíc ubytovací zařízení v našem regionu zaznamenala o více než sedm procent navýšený počet přenocování. To jsou čísla, která dokazují, že aktivity kraje v oblasti cestovního ruchu a propagace mají smysl.
Mgr. Alena Tichá
26.2.2014Krušnohorská dopravní komise jednala v Brandově
Dopravní komise Euroregionu Krušnohoří připravila další jednání v Brandově na Mostecku, v obci u hranic se sousedním Saskem. Účastníci se seznámili s dosavadní realizací mezinárodního programu Cíl 3 a zabývali se náměty na dopravní projekty v novém období. Schůze se zúčastnili i zástupci kraje v čele s radním Jaroslavem Komínkem.
Mgr. Alena Tichá
25.2.2014Vítězstvím v krajském kole si žák z Varnsdorfu zajistil postup do finále
V průběhu února se žáci Vyšší odborné školy a střední školy Varnsdorf zúčastnili krajského kola soutěže Kovo Junior mechanik – seřizovač v programování CNC strojů. Aleš Sovák díky svému prvnímu místu postoupil do celostátního kola. David Nehyba pak skončil na čtvrté příčce.
Mgr. Alena Tichá
25.2.2014Hejtman se sešel s úspěšnými sportovci Ústeckého kraje
Pondělní odpoledne věnoval Oldřich Bubeníček mladým a nadějným sportovcům, kteří již nyní slaví úspěchy ve svých disciplínách a na špičkové úrovni tak reprezentují Ústecký kraj. Na programu bylo setkání s talentovanými sestrami Anežkou a Eliškou Drahotovými z Rumburku, které se vrcholově věnují chůzi, běhu a cyklistice. Poté následovala schůzka s kickboxery z Mostu a ze Žatce.
Mgr. Alena Tichá
24.2.2014Spolupráce kraje s Regionální radou odborových svazů se zlepšuje
Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal s předsedou Regionální rady odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje Jiřím Cingrem a místopředsedkyní RROS Lenkou Štěpánkovou ke zhodnocení spolupráce za uplynulé období.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.2.2014Příprava regionální inovační strategie jde do finále
Za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a radního Jana Szántó se uskutečnilo jednání k tématu Regionální inovační strategie (RIS). Tento dokument bude projednávat a schvalovat Zastupitelstvo Ústeckého kraje ve středu 26. února.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.2.2014Žák z Chomutova vyhrál krajské kolo a míří na finále KOVO JUNIOR do Brna
Střední škola stavební Teplice v únoru pořádala již čtvrtý ročník regionálního kola odborné soutěže ve zručnosti Kovo Junior 2014 – ZÁMEČNÍK. Vyhrál ho Daniel Král ze Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Chomutov a bude tak reprezentovat Ústecký kraj v celostátním kole, které se odehraje na začátku dubna v Brně.
Mgr. Alena Tichá
20.2.2014Čínská televizní stanice CNC odvysílala reportáž o kraji a zóně Triangle
Čínská televize CNC zveřejnila před několika dny rozhovor s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem o Ústeckém kraji a o možnostech investování v průmyslové zóně Triangle. V reportáži zazněly informace o regionu i o jeho historii a současnosti.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 -18- 19 20 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém