Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 -20- 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.2.2014Ředitel krajského vojenského velitelství navštívil hejtmana
V pondělí 3. února se uskutečnilo jedno z pravidelných jednání hejtmana Oldřicha Bubeníčka s ředitelem Krajského vojenského velitelství (KVV) v Ústí nad Labem Rostislavem Domorákem. Vzájemně se informovali o aktuálních tématech spolupráce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.2.2014Přijímací zkoušky v novém: Vše podstatné se koordinátoři dozví na semináři
Krajský úřad Ústeckého kraje ve spolupráci se společností Scio pořádá ve čtvrtek 13. února odborný seminář, který se bude podrobně zabývat průběhem letošních přijímacích zkoušek na čtyřleté maturitní obory. Nové pojetí se dotkne zhruba padesáti středních škol zřizovaných Ústeckým krajem.
Mgr. Alena Tichá
3.2.2014Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát na Lesné
Nejen o jarních prázdninách, ale i během celého února můžete zavítat do nového informačního centra na Lesné a zhlédnout putovní výstavu o hornické slávě Krušnohoří.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.2.2014Uctění památky zabitých dělníků u Duchcovského viaduktu
Je tomu již 83 let, co byli 4. února 1931 při demonstraci dělníků a nezaměstnaných u Duchcovského viaduktu zastřeleni čtyři mladí muži. K uctění jejich památky probíhá každoročně pietní akt u pomníku v Duchcově.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.1.2014Výbor regionů v Bruselu řešil vzdělávání i zdraví občanů
105. plenárního zasedání Výboru regionů při Evropské unii se v Bruselu zúčastnila krajská delegace, kterou tvoří náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a krajský zastupitel a primátor Chomutova Jan Mareš. Na programu byla například témata lesnictví, vzdělávání, přeprava odpadů a mnoho dalšího.
Mgr. Alena Tichá
30.1.2014Ústecký kraj poprvé nakoupil energie na komoditní burze, náklady klesly proti současným cenám o 25 milionů korun
Ústecký kraj nakoupil dodávky elektřiny a plynu na letošní 2. až 4. čtvrtletí a celý rok 2015 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Úspory u dodávek silové elektřiny u nízkého napětí představují 20 milionů a u vysokého napětí přes 11 a půl milionu korun. I po navýšení cen zemního plynu představuje celková úspora proti současným cenám 25 milionů korun, což reprezentuje celkový pokles nákladů na energie v letošním a příštím roce o 11,5 procenta.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.1.2014Ústecký kraj uzavřel další z desetiletých smluv s autobusovými dopravci
Ústecký kraj uzavřel pátou smlouvu na zajištění autobusové dopravy v jedné z oblastí kraje. Smlouvy jsou platné od roku 2015 na deset let a zajišťují občanům kraje veřejnou dopravu moderními nízkopodlažními autobusy. Oblast Vejprtsko vysoutěžila společnost BusLine a.s.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.1.2014Aranžérka z Hamru vybojovala na soutěži 1. místo
Ani letos nechyběla Střední odborná škola, Litvínov-Hamr na regionální soutěži oboru Aranžér konané již tradičně v Plzni. Sjeli se na ní zástupci škol z celé republiky a chtěli co nejlépe uspět se svými výtvory. Pro letošní rok zvolili organizátoři téma Svět plný barev. Žákyně prvního ročníku Ivana Štejnarová z Hamru obsadila ve své kategorii 1. místo.
Mgr. Alena Tichá
29.1.2014Teplická hotelovka jede podvacáté na Pražský hrad
Jubilejní dvacátý výjezd na Pražský hrad čeká zítra, ve čtvrtek 30. ledna, žáky teplické Hotelové školy, která je součástí Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy, Teplice, jedné z páteřních škol Ústeckého kraje. V rámci slavnostní večeře obslouží arménského prezidenta Serže Sarkisjana, který přijíždí do České republiky na pozvání prezidenta Miloše Zemana.
Mgr. Alena Tichá
28.1.2014UVNITŘ VIDEO: Krajský tým vybojoval na zimní olympiádě dětí 13 medailí
Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže hostil letos Kraj Vysočina. Náš region reprezentovalo celkem 75 mladých sportovců, kteří se zapojili do všech vyhlášených kategorií. Nejlépe se jim dařilo v alpském lyžování, snowboardingu a v lyžařském orientačním běhu. Celkově skončil Ústecký kraj na sedmém místě. Získal šest zlatých, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile.
Mgr. Alena Tichá
28.1.2014Ústecký kraj chce mít své inovační centrum
V rámci projektu z programu Cíl 3 „Propojení vědy a výzkumu pro malé a střední podniky v sasko-českém příhraničí“, který kraj realizuje společně se saskými partnery, byla na workshopu představena „Koncepce Inovačního centra Ústeckého kraje“. Setkání se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.1.2014Tisíce lidí projely v loňském roce Ústecký kraj po Labské stezce
Přes Ústecký kraj vede jeden z fenoménů šetrné dopravy a aktivní turistiky – Labská stezka. Aby kraj prokázal efektivní využití finančních prostředků při jejím budování, zakoupil v rámci projektu Turistika bez hranic tři automatické sčítače, které monitorují pohyb na stezce a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších. Díky získaným údajům lze konstatovat, že jen v sezóně 2013 stezku využilo více než 20 tisíc lidí.
Mgr. Alena Tichá
28.1.2014Gymnazisté ze Žatce jsou mistry republiky v plavání
Republikové finále Asociace školních sportovních klubů ČR se odehrálo v Táboře a postoupilo do něj celkem jedenáct týmů ze základních škol či víceletých gymnázií. Družstvo žateckého gymnázia ve složení Jakub Dvořák, Dominik Červenka, Radek Haišman, Ondřej Pohoriljak, Tomáš Urban a Stanislav Voráč vybojovalo první místo!
Mgr. Alena Tichá
27.1.2014Hejtman se zajímal o ekologickou investici ve Spolchemii
Hejtman Oldřich Bubeníček zavítal v pondělí 27. ledna do Spolchemie, aby se blíže seznámil s postupem modernizace klíčového provozu Elektrolýza. Zúčastnil se jednání s čínským dodavatelem tzv. membránové technologie.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.1.2014Kotlíková dotace 2013 spěje do závěrečné fáze
Podle ustanovení § 59 odst. 2 písm. a) zákona o krajích a na základě 2. Společné výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace z dotačního programu s názvem „Společný program na podporu výměny kotlů“ rozhodla Rada Ústeckého kraje usnesením č. 53/36R/2013 ze dne 4. 12. 2013 o poskytnutí účelových investičních dotací v rámci tohoto dotačního programu krajským úřadem administrovaným žadatelům, jejichž žádost byla registrována, tj. kladně posouzena z hlediska formální správnosti, úplnosti a souladu s podmínkami Příloh XIII Směrnice MŽP č. 6/2010 a s podmínkami 2. Společné výzvy a Zásad pro poskytování podpory z Fondu životního prostředí Ústeckého kraje v rámci Společného programu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.1.2014Izraelský velvyslanec navštívil Ústecký kraj
V pátek 24. ledna zavítal do Ústeckého kraje velvyslanec Státu Izrael Gary Koren. Po pietním aktu u památníku holocaustu v Teplicích u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu jednal s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.1.2014Na Kocoura teď i vlakem do zastávky Pivovar
Železnice v kraji má novou zastávku, první soukromou v síti českých železnic, kterou vybudoval na své náklady majitel varnsdorfského pivovaru Kocour. Novou zastávkou se podstatně zlepší dostupnost známého regionálního pivovaru, ke kterému pořádají výlety turisté i z většího okolí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
24.1.2014Projekt ADAPT2DC pokračuje ve své činnosti
A tento týden se uskutečnilo další setkání pracovní skupiny, na které dorazili všichni, kteří se na projektu doposud podíleli. Společně zhodnotili dosavadní výsledky a připravili se na závěrečnou fázi, která vyvrcholí prezentací projektu ADAPT2DC na konferenci v rámci podzimních Otevřených dnech v Bruselu.
Mgr. Alena Tichá
23.1.2014Vládní zmocněnec jednal s hejtmanem Ústeckého kraje
Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal se zmocněncem vlády ČR pro řešení problémů spojených s revitalizací Moravskoslezského a Ústeckého kraje Jiřím Cieńciałou. Projednali zejména záležitosti týkající se podpory zaměstnanosti v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.1.2014Finanční dar mamince třítýdenní Terezky
Hejtman Oldřich Bubeníček předal dnes krátce po třetí hodině odpolední v obřadní síni Městského úřadu v Roudnici n. L. šek na 15 tisíc korun. Obdarovanou byla paní Žaneta Kropáčková, která v tamní porodnici přivedla před třemi týdny na svět prvního občánka Ústeckého kraje v roce 2014 – Terezku.
Mgr. Zbyněk Šebesta
23.1.2014Upozornění na neoprávněné užívání doménového jména
Upozorňujeme na možné zneužití doménového jména Ústeckého kraje kr-ustecky.cz, jež tvoří oficiální internetové stránky kraje (www.kr-ustecky.cz) a rovněž nedílnou součást všech elektronických adres kompetentních osob působících v této veřejnoprávní korporaci používaných výlučně k oficiálním účelům.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.1.2014Představitelé krajských neziskovek se sešli na konferenci
Krajský úřad hostil konferenci nevládních neziskových organizací, která se konala pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Ten se sice akce zúčastnit nemohl, ale zastoupil ho předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek. Konferenci si nenechalo ujít více než padesát pracovníků v neziskové oblasti.
Mgr. Alena Tichá
22.1.2014Počet zaměstnaných zdravotně znevýhodněných občanů v kraji roste
I to zaznělo na konferenci s názvem „Normální je pracovat, moderní je zaměstnávat“, která se dnes konala na krajském úřadě a kterou připravil Odbor sociálních věcí v čele s vedoucí Petrou Lafkovou. Zahájení semináře se zúčastnil také předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka. Konferenci doprovázela výstava, na které sociálně terapeutické dílny představily své výrobky.
Mgr. Alena Tichá
22.1.2014Učebnice od lovosického gymnázia dorazily do Keni
Různé druhy učebnic anglického jazyka, na jejichž sbírce se podílelo lovosické gymnázium ve spolupráci s oblastním zastoupením občanského sdružení ShineBean, byly oficiálně předány základní škole Kandiege v západní Keni.
Mgr. Alena Tichá
21.1.2014Žáci z děčínské školy se předvedli na GASTRO JUNIOR 2014
GASTRO JUNIOR je mezinárodní odborná soutěž kuchařů, číšníků a cukrářů. Celostátního finále v Brně se o uplynulém víkendu zúčastnili tradičně i žáci Střední školy řemesel a služeb Děčín, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Cukrářka Denisa Antošová obsadila v rámci republiky celkové čtvrté místo ze čtyřiadvaceti soutěžících a stala se tak nejúspěšnější reprezentantkou našeho regionu.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 -20- 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém