Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 18 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 -21-  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
21.1.2014Divadlo z Děčínska zavítalo do Bruselu
V pátek a sobotu se v Bruselu odehrálo divadelní představení hry Hodinový hoteliér z pera Pavla Landovského v podání Kytlického ochotnického spolku a Divadla Na půdě z Děčínska. Tuto hru režírovala Helena Albertová. Ústecký kraj se na realizaci této hry finančně podílel.
Mgr. Alena Tichá
21.1.2014Společná žádost o zápis do UNESCO připravena k podání - vynikající příklad německo-české spolupráce
Český ministr kultury Jiří Balvín a jeho saský protějšek, saský ministr vnitra Markus Ulbig, podepsali po víceleté intenzivní práci na Saském ministerstvu vnitra v Drážďanech společnou nominační dokumentaci německo-české žádosti o zápis na Seznam světového dědictví "Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří". Podpisy obou ministrů byl učiněn poslední krok, který je nezbytný k předání společné žádosti o zápis na Seznam světového dědictví Výborem světového dědictví UNESCO.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.1.2014Krajský tým bojuje o medaile na zimní olympiádě dětí a mládeže
Slavnostního zahájení Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže na Vysočině se včera zúčastnili i představitelé Ústeckého kraje. Dnes začaly týmy všech krajů bojovat o medaile v jednotlivých disciplínách. Krajská delegace v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem si nenechala ujít hokejové utkání se Středočechy.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2014Konference: Normální je pracovat, moderní je zaměstnávat
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje si Vás dovoluje pozvat na konferenci, konanou v rámci realizace individuálního projektu Ústeckého kraje „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.1.2014Hejtman se sešel s novým vedením významného partnera kraje
Společnost NET4GAS dlouhodobě a úzce spolupracuje s Ústeckým krajem, podporuje jeho aktivity a přispívá na různé projekty, například na Atletiku pro děti či Cenu hejtmana. Nyní změnila majitele. Oldřich Bubeníček a krajští radní Martin Klika a Ladislav Drlý se s novým vedením společnosti sešli.
Mgr. Alena Tichá
16.1.2014Publikace o povodni 2013
V těchto dnech spatřila světlo světa stostránková publikace „Povodeň v Ústeckém kraji 2013“. Na téměř dvou stovkách fotografií zdokumentovali fotografové povodní nejvíce zasažená místa a obrazově je konfrontovali se stavem, kdy již voda dávno opadla a škody, které způsobila, byly zahlazeny.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.1.2014Jednání kvůli situaci na duchcovské střední škole
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se sešel s petičním výborem rodičů studentů gymnaziální části GSPŠ Duchcov a s několika studentkami. U jednání byly přítomni vedoucí pracovníci odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu. V zájmu všech je zklidnění situace na škole, tak aby nebyla ohrožena její budoucí existence.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.1.2014Ústecký kraj otevřel v Úštěku již 21. výjezdovou základnu pro záchranáře
V Úštěku na Litoměřicku v budově místní požární stanice od ledna sídlí výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje (ZZS ÚK). Dnešního slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Oldřich Bubeníček, jeho 1. náměstek Stanislav Rybák, starosta Úštěku Pavel Kundrát, ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl a mnoho dalších hostů. Nová základna zkrátí dojezdový čas v této lokalitě o deset minut.
Mgr. Alena Tichá
14.1.2014Žákům přírodovědných a technických oborů zlepší kraj podmínky studia
V pěti středních školách přírodovědného a technického zaměření začaly práce na modernizaci učeben a laboratoří. V rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje se celkem dvanáct škol dočká moderních strojů a přístrojů, se kterými se žáci naučí pracovat již při studiu a v praxi pak pro ně nebudou novinkou.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.1.2014Poslanci a vedení kraje budou postupovat společně
Hejtman Oldřich Bubeníček pozval na první společné jednání všechny poslance nově zvolené za Ústecký kraj. Napříč politickým spektrem byl deklarován zájem postupovat společně v zájmu Ústeckého kraje, a to zejména v klíčových tématech, jako je sociální vyloučení, nezaměstnanost, životní prostředí a návrat finančních prostředků získaných těžbou uhlí a energetikou zpět do regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.1.2014Ústecký kraj zavádí opatření pro rozvoj sociálních služeb
Strategie rozvoje sociálních služeb Ústeckého kraje vznikla jako dokument vypracovaný Pracovní skupinou rozvoje sociálních služeb v reakci na nedostatečné financování sociálních služeb ze strany státu a rostoucí finanční zátěže Ústeckého kraje jako zřizovatele. Závěry budou použity pro další kroky vedoucí k rozvoji sociálních služeb, jako je zavádění standardů či evaluace.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.1.2014Obce mohou žádat o dotace na svůj rozvoj
Dnes, 10. ledna, vyhlásil Ústecký kraj tradiční Program obnovy venkova pro rok 2014. Jeho cílem je podpořit obyvatele venkova a samosprávy k tomu, aby se vlastními silami snažili o harmonický rozvoj zdravého životního prostředí ve svých obcích, udržovali přírodní a kulturní hodnoty venkovské krajiny a rozvíjeli ekologicky nezávadné hospodářství. O dotaci se mohou obce ucházet v pěti oblastech podpory.
Mgr. Alena Tichá
9.1.2014Teplické gymnázium dostalo dotaci za své úspěchy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy tento týden zveřejnilo výsledky svého programu Excelence SŠ za rok 2013, v rámci kterého Gymnázium Teplice, příspěvková organizace Ústeckého kraje, získalo za výsledky žáků ve vybraných vědomostních soutěžích mimořádnou dotaci – 230 800 korun. A to je nejvíce v kraji.
Mgr. Alena Tichá
9.1.2014Zrestaurovaný Favorit bude propagovat školu
Střední škola stavební a technická v Ústí nad Labem dnes představila výsledek práce svých žáků, kterým je kompletní zrestaurování a celková úprava automobilu Škoda Favorit. Ten bude sloužit jako školní reklamní vozidlo.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.1.2014Ústecký kraj uzavřel další z desetiletých smluv s autobusovými dopravci
Ústecký kraj uzavřel čtvrtou smlouvu na zajištění autobusové dopravy v jedné z oblastí kraje. Smlouvy jsou platné od roku 2015 na deset let a zajišťují občanům kraje veřejnou dopravu moderními nízkopodlažními autobusy. Oblast Mostecká pánev vysoutěžila společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.1.2014V Sasku o přeshraniční spolupráci záchranných služeb
Přeshraniční spolupráce Ústeckého kraje a Svobodného státu Sasko v oblasti zdravotnické záchranné služby již získává konkrétnější obrysy. Přestože rámcová smlouva mezi oběma partnery již byla podepsaná v loňském roce, kvůli předčasným volbám v Česku ještě nevstoupila v platnost. Zástupci obou stran se na společném setkání zabývali otázkami, které je potřeba dořešit, aby spolupráce mohla plynule začít.
Mgr. Alena Tichá
7.1.2014Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje míří do 3. kola
Před koncem roku 2013 proběhlo v prostorách Střední odborné školy technické a zahradnické Lovosice a Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala Ústí nad Labem druhé kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje, z kterého je již známo 32 nejlepších žáků postupujících do třetího kola.
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.1.2014Rozhlasový magazín můžete poslouchat i v roce 2014
Rozhlasový magazín Ústeckého kraje vysílá každou středu v 17.50 rádio Frekvence 1. Nově ho můžete slyšet i v repríze, a to každou sobotu v 11.50. Již tradičně si magazín můžete pustit také na krajských webových stránkách v sekci Novinář, kde najdete archiv všech odvysílaných dílů. Magazín přináší každý týden aktuální informace o dění v Ústeckém kraji.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 18 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 -21-  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém