Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
7.11.2014Nové autobusy pro Dopravu Ústeckého kraje značky Mercedes Benz
Člen Rady Ústeckého kraje Jaroslav Komínek, který má v gesci dopravu, spolu se zástupci oddělení dopravní obslužnosti zakončil sérii kontrolních cest do provozů výrobců nových autobusů, které nasadí smluvní dopravci Ústeckého kraje od ledna 2015. Poslední čtvrtá návštěva proběhla ve společnosti Daimler Buses, EvoBus Bohemia s.r.o. v německém Mannheimu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.11.2014Sdružení předalo na krajský úřad petici
Představitelé Sdružení Mostečané Mostu, které bylo v komunálních volbách neúspěšné, předali dnes na podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje petici s téměř sedmi tisíci podpisy mosteckých občanů. Petice má za cíl dosáhnout převzetí mostecké nemocnice, která je integrální součástí Krajské zdravotní, a.s., do řízení a správy města Mostu. Tuto myšlenku mělo sdružení jako součást svého volebního programu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2014V Ústí se diskutovala Státní energetická koncepce i férové podnikání na trhu s palivy
V Ústí nad Labem ve čtvrtek 6. listopadu proběhl 4. ročník konference s názvem „Energetické fórum Ústeckého kraje 2014“. Akce se zaměřila na problematiku evropské politiky klimatických změn a energetiky a související úpravy Státní energetické koncepce České republiky. Na konferenci se hovořilo i o opatřeních potřebných pro zajištění fungování férového trhu s palivy a o podpoře lokálního růstu v Ústeckém kraji. Na konferenci dorazilo více než 100 hostů z řad zástupců lokální samosprávy, významných firem regionu, médií a politické reprezentace ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2014Cestující mohou hlasovat pro nejlepšího dopravce v kraji už jen 10 dní
Hlasování v anketě Dopravce roku 2014 končí o půlnoci 15. listopadu 2014. Cestující mají tedy už jen deset dní na to, aby vybrali nejlepšího dopravce v kraji. Deset vylosovaných výherců získá hodnotný dar, poukázku na nákup elektroniky nebo dárkový balíček Ústeckého kraje. Do této chvíle již hlasovaly stovky cestujících prostřednictvím internetových stránek www.dopravceroku.cz a poštou. Lidé mohou využít možnosti hlasování také prostřednictvím hlasovacích boxů u dopravců. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 1. prosince v Ústí nad Labem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.11.2014Sporný most u Bitozevsi by se nemusel stavět
Za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka proběhlo jednání mezi představiteli Ředitelství silnic a dálnic, obce Bitozeves, Loun a krajského úřadu o plánované výstavbě mostu u obce Bitozeves, který má být dle projektu a předchozího požadavku obce součástí výstavby nového úseku silnice R7. Jelikož obec dnes již most nepožaduje a představa, že by se o něj staral kraj, je nereálná, ŘSD učiní kroky k úpravě projektové dokumentace a navazujících povolení, tak aby k realizaci nedošlo.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.11.2014Ústecký kraj řeší bezdomovectví podporou sociálních služeb
V rámci individuálního projektu Ústeckého kraje „Poskytování sociálních služeb v Ústeckém kraji“ proběhla na krajském úřadě závěrečná konference zaměřená na služby poskytované azylovými domy a nízkoprahovými centry. Konkrétně se účastníci zabývali problémem bezdomovectví.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.11.2014Český svaz olympioniků představil hejtmanovi svůj Nadační fond a nabídl spolupráci při ocenění sportovců z našeho kraje
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se setkal s místopředsedou Českého klubu olympioniků Pavlem Bencem, aby společně pohovořili o možné spolupráci při každoročním setkání olympioniků z Ústeckého kraje. V rámci pravidelných setkání svaz i gratuluje jubilantům z řad sportovců. Letos oslaví kulaté narozeniny například několikanásobná mistryně republiky v atletice Bedřiška Kulhavá a Oldřiška Kaplanová – Roušavá reprezentantka kanoistiky, která startovala na olympiádě v Mnichově v roce 1972.
Ing. Lucie Dosedělová
4.11.2014Řidiči SÚS se připravili na zimu
Na polygonu v areálu mosteckého autodromu (Centrum bezpečné jízdy) se uskutečnilo letos již několikáté školení a praktický nácvik zvládání nebezpečných situací pro řidiče Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, kteří obsluhují těžkou techniku. Před zimním obdobím si tak řidiči vyzkoušeli jízdu na mokru, brzdění a smyky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.11.2014Krajská tatrovka si zahraje v televizi
Pro pořad Automotorevue natáčel štáb České televize situaci, kdy nákladní vozidlo vjede do tzv. retardéru, tedy pásu hrubých kamínků ve zvláštním pruhu. Ten slouží jako brzdný pás pro vozidla, kterým selhaly brzdy a nemají šanci bezpečně zastavit. Pořad byl natáčen na silnici nad městem Dubí, kde v minulosti havarovalo mnoho kamionů a bylo zachráněno několik životů. Celá akce proběhla za asistence Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, která rovněž poskytla vozidlo TATRA. To řídil jeden z nejzkušenějších jezdců RALLY DAKAR, spolujezdec, létající manažer a člen doprovodných týmů, legendární Josef Kalina.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.10.2014Do zóny Triangle míří další investor
V pátek 30. října se na Krajském úřadu Ústeckého kraje uskutečnil podpis rezervační smlouvy se španělským investorem Gonvarri Corporación Financiera, S. L. Společně s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem smlouvu za španělskou stranu podepsal představitel společnosti Carlos Monteagudo Tejedor. Firma Gonvarri, která se zabývá výrobou komponent pro automobilový průmysl, chce zkušební provoz spustit za rok a zaměstná 125 lidí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.10.2014Do konce hlasování ankety Dopravce roku Ústeckého kraje zbývá už jen 15 dní!
Hlasování veřejnosti v anketě Dopravce roku 2014, kterou vyhlásil Ústecký kraj, bude ukončeno 15. listopadu 2014. Cestujícím zbývají už jen 2 týdny na to, aby vyjádřili svůj názor na veřejnou dopravu zajišťovanou krajem a ohodnotili kvalitu přepravy jednotlivých dopravců. Elektronicky zatím hlasovalo asi 500 cestujících. Vyhlášení výsledků ankety Dopravce roku Ústeckého kraje proběhne 1. prosince 2014. Hlasující se mohou těšit na věcné ceny.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.10.2014Za inspirací a dobrou praxí v péči o seniory do Saska
Na výměnnou stáž do saského zařízení pečující o seniory, a to zejména s demencí a alzheimerovou chorobou, vyrazil předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka spolu s předsedou Krajské rady seniorů Aloisem Malým a vedoucími pracovníky sociálního odboru krajského úřadu Petrou Lafkovou a Karlem Giampaolim.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.10.2014Veletrh Tour salon 2014 v Poznani potvrdil zvýšený zájem polských turistů o Ústecký kraj
Ústecký kraj v letošním roce rozšířil účast na veletrzích cestovního ruchu o polskou Poznaň. Statistiky, ale i poznatky provozovatelů turistických atraktivit a hoteliérů Ústeckého kraje ukázaly, že i letošním roce stejně jako vloni si polští turisté oblíbili nové destinace České republiky. Na Tour salonu se naši sousedé z Polska seznámili se čtyřmi krajskými destinacemi, a to Českým Švýcarskem, Českým středohořím, Krušnými horami a Dolním Poohřím.
Ing. Lucie Dosedělová
29.10.2014VIDEOGALERIE: Podívejte se na nové reportáže na u-tv.cz
Televizní štáby krajské webové televize vyrazily do terénu, aby pro Vás natočily ty nejzajímavější akce Ústeckého kraje. Na webových stránkách www.u-tv.cz najdete nově například ohlédnutí za předáváním ocenění členům složek integrovaného záchranného systému a Záslužných medailí nebo letošního ročníku Jazz & Blues festivalu v Ústí nad Labem. Najdete zde i reportáž z ocenění dárců krve, které se letos uskutečnilo v Mostě, a nebo z kongresu Evropské sítě chemických regionů, které je Ústecký kraj členem. Věříme, že si z nabídky reportáží vyberete.
Ing. Lucie Dosedělová
27.10.2014Ústecký kraj a archeologie středověkého hornictví
Odborná konference s názvem „ArchaeoMontan 2014 – Výsledky a výhledy“ proběhla v Dippoldiswalde. Byla završením úspěšného projektu ArchaeoMontan. Hlavním českým partnerem tohoto projektu je Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě, v.v.i, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Na veletrhu PAMÁTKY 2014 se představil Ústecký kraj
Ústecký kraj se prezentoval na specializovaném veletrhu PAMÁTKY 2014 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní Jitka Sachetová, radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Za podpory kraje vybojoval DKH Baník Most postup do 3. kola evropského poháru
Napínavou odvetu v 2. kole evropského poháru házené žen odehrál DHK Baník Most na domácí půdě se švýcarským týmem LC Brühl Handball. I přes zdravotní problémy se týmu podařilo uhrát remízu a díky předchozí výhře postoupit do 3. kola evropského poháru. V mostecké hale nechyběl ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který vždy rád osobně družstvo podpoří.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.10.2014Největší festival česko – německého partnerství zahájila radní Sachetová
Jeden z nejuznávanějších a největších festivalů české kultury v zahraničí – Dny české a německé kultury, odstartovaly již tradičně v Drážďanech. Ten letošní už šestnáctý ročník za Ústecký kraj zahájila na slavnostním večeru krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. A zúčastnila se i zahájení festivalu v Ústí nad Labem následující den. Zahájení festivalu se zúčastnil i generální konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla.
Ing. Lucie Dosedělová
24.10.2014Hejtman se v Teplicích zúčastnil i školské rady
Na návštěvu Speciální základní školy a speciální mateřské školy v Teplicích zavítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Škola je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Hejtman se po prohlídce školy, při které ho doprovázela její ředitelka Vanda Korandová, zúčastnil i zasedání školské rady, kde se hovořilo například o preventivním programu či environmentálním vzdělávání.
Ing. Lucie Dosedělová
23.10.2014Nové autobusy pro Dopravu Ústeckého kraje se vyrábějí i v Polsku
Radní pro dopravu Jaroslav Komínek spolu se zástupci příslušného odboru pokračuje v kontrolních cestách do provozů výrobců nových autobusů, které nasadí krajští dopravci v rámci Dopravy Ústeckého kraje od ledna 2015. Třetí návštěva proběhla ve společnosti Solaris Bus & Coach S.A v polské Poznani.
Mgr. Magdalena Hanáčková
23.10.2014Krajské školy navázaly spolupráci v polském Okresu Ostroda
Zástupci páteřních středních škol Ústeckého kraje navštívili na základě Smlouvy o spolupráci mezi Okresem Ostroda v Polsku a Ústeckým krajem potencionální partnery pro výměnné pobyty studentů středních škol přímo v Ostrodě. Výsledkem třídenní návštěvy je jedna podepsaná smlouva o partnerství a dohoda mezi dalšími školami.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.10.2014Ústecký kraj chce řešit lepší bydlení pro seniory
Krajský radní Pavel Csonka se sešel s předsedou Sdružení nájemníků ČR Milanem Tarabou, zástupcem veřejného ochránce práv Miroslavem Přidalem, poslankyní Hanou Aulickou – Jírovcovou a se zástupci úřadu práce i krajské rady seniorů, aby společně projednali problematiku bydlení seniorů. Přišla řeč nejen na stávající možnosti, ale i na novelizaci zákonů, které mohou v bydlení starších lidí pomoci.
Ing. Lucie Dosedělová
22.10.2014Krajské město hostilo odborníky z chemických regionů Evropy
Ve středu 22. října se v Ústí nad Labem konal 12. kongres Evropské sítě chemických regionů (European Chemical Regions Network – ECRN), jejímž členem je rovněž Ústecký kraj. Zúčastnilo se ho na 70 delegátů z různých částí Evropy. Zahajovací proslov přednesl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.10.2014Dobrou školou je Gymnázium Jateční, kromě trofeje dostalo milion korun na lepší výuku
Ředitelé všech škol spravovaných Ústeckým kraje se sešli v budově krajského úřadu na své pravidelné poradě. Při příležitosti setkání všech ředitelů předala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová finanční šeky pro vítězné školy v soutěži Dobrá škola vyhlašované právě Ústeckým krajem. Soutěž letos vyhrálo Gymnázium Jateční, trofej a šek řediteli školy Alfrédu Dytrtovi předal spolu s náměstkyní i hejtman Oldřich Bubeníček.
Ing. Lucie Dosedělová
21.10.2014Ústí nad Labem má veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily
Elektromobilita si úspěšně razí cestu do severočeského regionu. Po Chomutovu má svou veřejnou dobíjecí stanici také krajská metropole Ústí nad Labem, kde mohou majitelé vozů na elektrický pohon doplnit energii v OC Forum. Jedním z cílů projektu Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR. Ústecký kraj je jedním z významných partnerů tohoto projektu.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém