Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
7.10.2014Den otevřených dveří v Dětském domově předčil v návštěvnosti očekávání
V neděli 5. října proběhl v Dětském domově v Lipové u Šluknova, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, den otevřených dveří, který měl za úkol seznámit širokou veřejnost s životem dětí v nejseverněji položeném školském zařízení v ČR, jenž se věnuje výkonu ústavní výchovy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014Generální konzul pozval hejtmana na Dny česko-německé kultury
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal včera generálního konzula ČR v Drážďanech Jiřího Kudělu. Kromě pozvánky na letošní česko-německé dny tlumočil konzul hejtmanovi návrh na partnerství Ústeckého kraje pro 17. Dny česko-německé kultury v roce 2015.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014Asociace krajů bude nadále hájit společné zájmy krajů
Ředitel Kanceláře Asociace krajů ČR Radek Polma navštívil v pondělí 6. října hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Seznámil ho s aktivitami AK ČR v nejbližším období a se záměry na rok 2015, kdy bude příležitost připomenout si 15. výročí vzniku krajů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014V Chomutově křtili rysí mláďata
V rámci oslavy Dne zvířat v zooparku pokřtili režisér Juraj Jakubisko a jeho žena Deana Horváthová – Jakubisková mláďata rysů karpatských. Křtu se v chomutovském zooparku zúčastnila též náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014V pátek 10.10. bude uzavřena pokladna z důvodu stěhování
V pátek 10. října 2014 bude celý den uzavřena pokladna na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Důvodem je stěhování do nových prostor přímo na podatelně krajského úřadu. Cílem je integrovat veškeré služby pro příchozí občany na jednom snadno dostupném místě. Pokladna bude na novém místě – při vstupu do podatelny vlevo - v provozu od pondělí 13. října v běžných otevíracích hodinách.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.10.2014Josefínské slavnosti připomněly historii Terezína
V Terezíně, pevnostním městě, které založil císař Josef II., se konaly v sobotu 4. října Josefínské slavnosti. Atmosféru města před více než dvěma sty lety přiblížila návštěvníkům Terezína řada akcí. Slavností se zúčastnila i krajská radní pro oblast kultury Jitka Sachetová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2014Aktivní zálohy oslavily desáté narozeniny v Děčíně
Několik desítek příslušníků pěší roty Aktivních záloh Generála Antonína Sochora oslavilo v sobotu odpoledne v Děčíně desáté výročí vzniku aktivních záloh. Během přehlídky ocenil práci aktivních záloh také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a děčínský primátor František Pelant.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2014Radní Klika otevřel první poradenské centrum pro podporu zaměstnanosti
V sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje dnes radní Martin Klika a ředitel krajské pobočky Úřadu práce Radim Gabriel přestřihli pásku u prvního poradenského centra, která díky aktivitám Paktu zaměstnanosti vznikají v nejpostiženějších oblastech – v Ústí nad Labem, Mostě a Děčíně. Budou poskytovat kombinované poradenství v oblasti dotací a investic i lidských zdrojů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.10.2014Známe oceněné obce a města kraje v soutěži Skleněná popelnice
Již 9.ročník soutěže „Skleněná popelnice“ proběhl pod záštitou radního Arna Fišery. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – obce (do 500 a nad 500 obyvatel) a města (do 3500 a nad 3500 obyvatel). Zvláštní kategorií je Skokan roku. Vítězným městem je Krásná Lípa, mezi obcemi zvítězila Libčeves. Skokanem roku je Výškov.
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.10.2014Juniorský boxerský reprezentant získal české občanství, na příštím mistrovství Evropy nastoupí za Českou republiku
Několikanásobný mistr České republiky v boxu v několika kategoriích polský rodák Artur Sachbazian má od dnešního dne i české občanství. Dekret dnes převzal z rukou ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje Milana Zemaníka. I když mohl jako cizí státní příslušník reprezentovat svůj boxerský klub SKP Sever Ústí nad Labem na turnajích, za Českou republiku do ringu například na Mistrovství Evropy vstoupit nemohl, až nyní. K získání občanství poblahopřál juniorskému boxerovi i hejtman Oldřich Bubeníček.
Ing. Lucie Dosedělová
3.10.2014Mladí atleti z Ústeckého kraje uspěli na Mistrovství České republiky
Západočeská metropole hostila mimořádný šampionát kategorie do 15 let. Velký úspěch na něm slavili i atletičtí reprezentanti z Ústeckého kraje. Domů přivezli hned 16 medailí. Tři zástupci Ústeckého kraje - Tomáš Praský, Markéta Štolová a Kristýna Vrabcová stoupali na stupeň vítězů dokonce dvakrát.
Ing. Lucie Dosedělová
3.10.2014Výstava fotografií farmářských trhů zavítala i na chomutovskou radnici
V Rytířském sále chomutovské radnice je nově k vidění výstava fotografií farmářských trhů Ústeckého kraje. Přesunula se sem z výstavních prostor litoměřického hradu. Výstava bude pro návštěvníky otevřena každý všední den až do 10. října 2014. Výstava se koná v rámci projektu Central Markets - Revitalizace a propagace tradičních trhů ve střední Evropě.
Ing. Lucie Dosedělová
2.10.2014Chrám v Panenském Týnci na Lounsku je destinací roku
Dvě atraktivní lokality Dolního Poohří – nedostavěný chrám v Panenském Týnci a Chrám Chmele a Piva v Žatci – zabodovaly v soutěži DestinaCZE, vyhlášené letos podruhé agenturou Czechtourism. Absolutním vítězem a tedy destinací roku 2014 se s více než 22 tisíci hlasy stal Panenský Týnec, nejmagičtější místo Česka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.10.2014Rozloučení s turistickou sezonou pro cyklisty i pěší
Tuto sobotu se uskuteční společná akce Destinační agentury Krušné hory a Ústeckého kraje pod názvem „Rozloučení s turistickou sezonou“, kterou pro cyklisty i pěší pořádá 4. října. Start je v 10.00 hodin z parkoviště u restaurace Bukový háj v Litvínově.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.10.2014Hejtman ocenil nejlepší studenty s ekonomickými znalostmi
Nejen znalosti z výuky, ale všeobecný rozhled v ekonomické sféře museli předvést studenti obchodních akademií v krajském kole soutěže Ekonomický tým. Všech devět obchodních akademií v Ústeckém kraji vyslalo své zástupce do Ústí nad Labem, aby tady předvedli, co umí nejen v písemném testu ale hlavně v prezentaci na dané téma. Ceny vítězům předával hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, ten také nad krajským kolem soutěže převzal záštitu.
Ing. Lucie Dosedělová
1.10.2014Poděkování k Mezinárodnímu dni seniorů
Rada seniorů České republiky vyslovila poděkování hejtmanovi Ústeckého kraje za velmi vstřícný postoj k seniorům Ústeckého kraje a za spolupráci k Krajskou radou seniorů. Poděkování bylo hejtmanovi předáno u příležitosti dnešního Mezinárodního dne seniorů, svůj podpis na ně připojil předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes a předseda krajské rady Alois Malý.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.10.2014Ústecký kraj opět pořádal Veletrh komunitárních programů
Ústecký kraj na půdě Krajského úřadu uspořádal už poosmé veletrh komunitárních programů. Na worshopy se sjely desítky zástupců společností a organizací z Ústeckého kraje. Přednášky byly věnovány programům Evropské komise na období v letech 2014 až 2020. Organizátory veletrhu byly i letos Ústecký kraj a Eurocentrum Ústí nad Labem.
Ing. Lucie Dosedělová
1.10.2014Nový cykloturistický produkt míří do finále!
Krušné hory neustále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a je tak ideálním místem pro objevování zapomenutých koutů pro pěší a především cyklisty.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2014Ústecký kraj vydal katalog řemeslné výroby
Ústecký kraj podporuje rozvoj řemesel, místní ekonomiky a udržitelný cestovní ruch. Prvním krokem je vydání Katalogu řemeslné výroby.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2014Z mobilních buněk od ČEZ vyroste městečko pro zaměstnance
Zástupci Skupiny ČEZ v úterý v Chudeřicích předali sestavy mobilních buněk hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi. Z buněk vyroste zázemí pro dělníky i řidiče kamionů v průmyslové zóně Triangle na Žatecku. ČEZ je kraji nabídl za jedno procento pořizovací ceny.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.9.2014Ústecký kraj předal hasičům dary za více než pět milionů korun
Celkem 30 obcí a měst z Ústeckého kraje spolu s Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska obdržely dary v podobě stříkaček, třívrstvých obleků nebo hadic v hodnotě 5 218 500 korun. Ceny byly předány v rámci závěrečného kola soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, při kterých se hasiči z celého kraje utkali v požárním útoku. Hlavním partnerem soutěže Tohatsu Fire Cup je kromě Ústeckého kraje i společnost Tohatsu - ZHT group s.r.
Ing. Lucie Dosedělová
30.9.2014Zahajujeme hlasování v sedmém ročníku ankety Dopravce roku
Od středy 1. října mohou cestující hlasovat v anketě Dopravce roku, tentokrát za rok 2014. Vybírat lze z dvanácti nominovaných dopravců, kteří jezdí pod objednávkou Ústeckého kraje. Ani letos nebude kromě hlavní kategorie chybět cena odborné poroty a možnost vyjádřit se ke kvalitě dopravy ve vedlejších kategoriích. Občané mohou hlasovat do poloviny listopadu, deset vylosovaných dostane hodnotné ceny.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.9.2014Ústecký kraj slavil se seniory jejich mezinárodní den
V rámci oslav Mezinárodního dne seniorů pozval Ústecký kraj seniory na představení Růže z Argentiny v Severočeském divadle opery a baletu. Vlastnímu operetnímu kusu předcházelo vyhodnocení soutěže o nejaktivnější klub seniorů a poděkování vítězům výtvarné soutěže SeniorArt. Obě tyto soutěže vyhlásil Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou radou seniorů Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.9.2014Krajští záchranáři dostali nové sanitky, půjdou na sedm základen
Sedm nových sanitek dostali krajští záchranáři od Ústeckého kraje. Dnes ráno vozy od hejtmana Oldřicha Bubeníčka slavnostně převzal ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, příspěvkové organizace Ilja Deyl. Auta vedení záchranky rozdělí v nejbližších dnech na výjezdové základny v Žatci, Ústí nad Labem, Bílině, Mostě, Lounech, České Kamenici a v Rumburku. Za sanitky značky Volkswagen Transporter T5 zaplatil Ústecký kraj jako zřizovatel krajské záchranné služby téměř 14 milionů korun.
Ing. Lucie Dosedělová
26.9.2014Hejtman rozhodl, pro vyhlášení stavu nebezpečí nejsou zákonné důvody
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnes odeslal odpověď pověřené ředitelce Ředitelství silnic a dálnic ČR Soně Křítkové na žádost o vyhlášení stavu nebezpečí v oblasti sesuvu na stavbu dálnice D8 nad obcí Litochovice nad Labem. Hejtman se na základě důkladného posouzení podkladů rozhodl po konzultaci s Bezpečnostní radou Ústeckého kraje stav nebezpečí nevyhlásit, neboť nastalá situace nenaplňuje zákonné podmínky pro vyhlášení stavu nebezpečí dle krizového zákona.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém