Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.9.2014Představitelé partnerské čínské provincie navštívili krajské město
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal ve čtvrtek čínskou delegaci, v jejímž čele byl viceguvernér provincie Anhui Fang Chunming. Návštěva se uskutečnila na základě již dříve uzavřené deklarace o navázání přátelského vztahu z roku 2010 s cílem konkretizovat další spolupráci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.9.2014Ústecký kraj vydává magazín pro cestující veřejnost
Pro cestující veřejnost, tedy zejména ty, kteří využívají linkové autobusy a osobní vlaky k dopravě do škol, zaměstnání, ale také za zábavou a turistikou, připravil Ústecký kraj magazín, ve kterém informuje o všech podstatných změnách připravovaných od 1. ledna 2015.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.9.2014Kraj hostil konferenci pro zdravotníky a sociální pracovníky
Krajský úřad již počtvrté hostil Sociálně-zdravotní konferenci Ústeckého kraje, tedy odbornou vzdělávací akci pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách. Konferenci na téma Moderní a aktivní systém dlouhodobé integrované sociální a zdravotní péče zaštítil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, hosty vítal radní pro sociální věci Martin Klika.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.9.2014Laureáti převzali Ceny hejtmana za rok 2013
Laureáti Ceny hejtmana za rok 2013 převzali v rámci slavnostního večera v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka nejen pamětní list a srdečnou gratulaci, ale také symbolický šek na částku 50 tisíc korun, která se s udělením ceny pojí. O šestici vyznamenaných v pěti kategoriích rozhodlo zastupitelstvo kraje na základě nominací veřejnosti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
23.9.2014Jednala pracovní skupina pro sociálně vyloučené lokality
Pracovní skupina zaujala stanovisko ke společnému prohlášení primátorů statutárních měst kraje ze dne 2. září , kteří vyjádřili nespokojenost s postupem vlády v řešení sociálních problémů. Na programu byly i informace o bezpečností situaci v kraji a o přípravě přechodu financování sociálních služeb na kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.9.2014Kraj podpořil projekt společnosti Collegium Bohemicum
Ředitelka společnosti Collegium Bohemicum Blanka Mouralová předala hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi první výstupy projektu Rote Fahne. Projekt je součástí přípravy expozice městského muzea o česko-německých vztazích na území Ústecka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.9.2014Město Děčín a Ústecký kraj pracují společně na integraci
Ústecký kraj a Statutární město Děčín společně jednají o tom, jak co nejlépe propojit městskou hromadnou dopravu s linkovými autobusy pod objednávkou Ústeckého kraje. Cílem pracovních schůzek je zaintegrovat město tak, aby cestující mohli na jednu jízdenku využít dopravní prostředky obou objednatelů, města i kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.9.2014Festival „Hájský kohout“ se opět vydařil
Již druhou desítku započal 11. ročník festivalu tvořivosti Hájský kohout, který se konal v Háji u Duchcova dne 16. 9. 2014. Klienti z domovů sociální péče se přestavili na pódiu přímo v areálu domova ve velkých stanech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.9.2014Hejtman kraje jednal o podpoře srbského Jižního Banátu
Ústecký kraj již několik let aktivně spolupracuje s oblastí Jižního Banátu v Srbsku, zejména s partnerským městem Bela Crkva a městem Vršac. V letošním roce se aktivity zaměřují na zdravotnictví a výměnu studentů středních škol. Obě města navštívil v těchto dnech hejtman Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.9.2014Žatec se ohlédnul za festivalem Mental Power Prague Film Festival
Žatecký Chrám chmele a piva hostil již třetí ročník Ozvěn Mental Power Prague Film Festival. V rámci programu byly promítány vítězné snímky letošního ročníku MPPFF, Perný den Domova „Bez zámků“ Tuchořice (nejlepší film), Lásku hory přináší, natočený žateckým Kamarádem Lorm ve spolupráci s Domovem pod hradem Žampach (hlavní ženská role) a další.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.9.2014V Leštině bude zastavovat vláček
Během oblíbené jízdy historickým motorovým vláčkem z Ústí nad Labem do Zubrnic byla slavnostně znovuotevřena další zastávka na trati Zubrnické muzeální železnice, zastávka Leština. Jedná se již o druhou obnovenou stanici v úseku Velké Březno – Zubrnice. V rámci podpory turistické železniční dopravy se otevření na pozvání Radka Kubaly ze Zubrnické muzeální železnice, z.s. zúčastnil také radní pro dopravu Jaroslav Komínek.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.9.2014Setkání smluvních i draftovaných žáků s představiteli firmy Metrostav
Dne 19. září proběhlo další setkání zástupců smluvní firmy Metrostav s žáky Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem. Zúčastnili se ho žáci, kteří mají již s Metrostavem uzavřenou smlouvu i ti, kteří zrovna procházejí obdobím draftového řízení. Metrostav je nejsilnějším partnerem školy při vytváření pracovních příležitostí po ukončení studia.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.9.2014Putovní výstava fotografií farmářských trhů zavítala tentokrát na hrad do Litoměřic
Již popáté uspořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Okresní agrární komorou Mostě putovní výstavu fotografií farmářských trhů, tentokrát na hradě v Litoměřicích. Po městech Most, Louny, Teplice a Ústí nad Labem, jsou Litoměřice dalším městem, kde se výstava koná. Fotografie si mohou návštěvníci prohlédnout do 10. října, pak se výstava přesune do Chomutova a Děčína.
Ing. Lucie Dosedělová
19.9.2014V našem kraji soutěžili nejlepší dopravní policisté z celé země
Celostátní finále soutěže dopravních policistů"Regulovčík", které připravilo Policejní Prezidium POLICIE ČR a Krajské ředitelství POLICIE ČR Ústeckého kraje za účinné pomoci Ústeckého kraje a Ministerstva dopravy – BESIP proběhlo v letošním roce v Mostě. Ceny nejlepším předával radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.9.2014Volejbalový dorost se početně rozšiřuje díky krajské podpoře
V rámci Koncepce na podporu mládežnického sportu v Ústeckém kraji v letech 2013–2016 rozdělil kraj 15 milionů korun mezi osm sportovních klubů působících v nejvyšších republikových soutěžích. Mezi nimi je i SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, který zahájil intenzivní spolupráci se školami pod heslem Ústecký kraj – partner mladých sportovců.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.9.2014Den s kamiony na dálnici
Letos proběhl již čtvrtý ročník akce "Den pro kamiony", který připravil Ústecký kraj společně s Ministerstvem dopravy - BESIP a dálničním oddělením Krajského ředitelství POLICIE ČR. Policisté zastavovali zejména řidiče kamionů a autobusů, kteří nebyli připoutáni bezpečnostními pásy a nebo se dopustili jiného přestupku, nejčastěji telefonovali za jízdy.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.9.2014Polská delegace procestovala Ústecký kraj
Místostarostové polského okresu Ostróda přijali pozvání hejtmana Oldřicha Bubeníčka a během tří dní navštívili několik zajímavých míst v kraji. Setkali se nejen s představiteli kraje a samospráv, ale i středních škol a kulturních středisek. Zástupci pěti středních škol na konci října pojedou pro změnu do Polska, aby mohli osobně domluvit spolupráci s tamními školami.
Ing. Lucie Dosedělová
17.9.2014Studenti ze srbského Jižního Banátu navštívili Ústecký kraj
Ústecký kraj již několik let aktivně spolupracuje s oblastí Jižního Banátu v Srbsku, zejména s partnerským městem Bela Crkva a městem Vršac. V letošním roce se aktivity zaměřují na zdravotnictví a výměnu studentů středních škol. Právě proto také Ústecký kraj nedávno navštívili studenti Gymnázia a ekonomické školy z partnerského města v Srbsku.
Ing. Lucie Dosedělová
17.9.2014Zahraniční investoři chtějí dostatečně kvalifikované pracovníky
Sdružení pro zahraniční investice – AFI, Ústecký kraj a Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje za podpory agentury CzechInvest uspořádaly 16. září Kulatý stůl na téma Investice a rozvoj Ústeckého kraje. Záštitu nad akcí převzal vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cieńciała a úvodní slovo přednesl krajský radní Ladislav Drlý.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.9.2014První česko-německé cvičení ukázalo důležitost propojení elektroenergetických sítí a společného řešení krizových situací
Unikátní společné mezinárodní bezpečnostní cvičení DRILL 2014, které proběhlo 16. 9. 2014 v blízkosti státních hranic nedaleko Hory sv. Šebestiána, vyzkoušelo spolupráci více než 200 profesionálů z obou zemí. Společně se podíleli na náročné realizaci stavby náhradního přeshraničního elektrického vedení, které spojuje sítě společností ČEPS a 50Hertz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.9.2014Co přineslo fungování Poradního orgánu hejtmana ÚK
Cílem činnosti Poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené je zvýšení míry koordinace ustanovené platformy, kde se shromažďují a v rámci možností řeší potřeby seniorů a zdravotně postižených občanů a také podpora těchto cílových skupin při jednání s orgány státní správy a samosprávy v rámci ÚK.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.9.2014S Bránou do Čech až na stupně vítězů v Kazachstánu
Ze 17. mistrovství světa v radiovém orientačním běhu se vrátila česká výprava, která se zúčastnila měření sil nejlepších sportovců z téměř třiceti zemí celého světa v kazachstánském Burabayi. Z našeho kraje se i díky podpoře z Fondu Ústeckého kraje zúčastnil Jiří Suchý z Dubí ( oddíl AVZO Doubravka/Teplice ). Přivezl stříbrnou a bronzovou medaili ze dvou soutěží družstev, o které usilovalo v náročných podhorských zalesněných a skalnatých terénech při deštivém a až 4˚C chladném počasí nominovaných 30 závodníků v dané kategorii.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.9.2014Dobrovolní hasiči trénovali evakuaci, nouzové přežití i stavbu protipovodňových zábran
Dobrovolní hasiči z Ústeckého kraje si v autokempu v Chabařovicích oprášili své znalosti a dovednosti. Speciální kurz pro ně pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje. Jeho hlavním cílem byl výcvik a zkouška práce dobrovolných hasičů při simulacích nebezpečných situací, se kterými se hasiči setkávají nebo se jednou setkat mohou.
Ing. Lucie Dosedělová
15.9.2014Účastníci konference zjišťovali, jak zdokonalit ekologickou výchovu
Ústecký kraj uspořádal konferenci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro koordinátory, kteří pracují na školách a školských zařízeních v našem kraji. Kromě nich se konference zúčastnili i zástupci neziskových organizací působících v oblasti ekologické výchovy na území Ústeckého kraje. Na 90 účastníků si nenechalo ujít přednášky i praktické workshopy například v ústeckém domě dětí a mládeže.
Ing. Lucie Dosedělová
15.9.2014Sympozium řešilo budoucí péči o osoby s Alzheimerovou nemocí
V Krušnohorském divadle v Teplicích se uskutečnilo Mezinárodní sympozium příspěvkových organizací pečujících o osoby s Alzheimerovou chorobou. Téma sympozia – péče o osoby s Alzheimerovou chorobou je předmětem mnoha vědeckých diskuzí. A je bohužel z těch témat, kterým bychom měli věnovat pozornost všichni, nejen odborná, ale i laická veřejnost, mladí i staří. Může být totiž jen otázkou času, kdy a za jakých okolností se nás tato problematika začne osobně dotýkat.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém