Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 640 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.10.2014Výstava fotografií farmářských trhů zakončila svou pouť v Městské knihovně Děčín
Již posedmé a zároveň naposledy uspořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Okresní agrární komorou v Mostě putovní výstavu fotografií farmářských trhů Ústeckého kraje, tentokrát v Městské knihovně Děčín. Tato akce zakončila sérii putovních výstav farmářských trhů, které projektový tým uspořádal během letošního roku.
Ing. Lucie Dosedělová
16.10.2014Sponzoři předali dětem z Klokánku nové auto, dostali od nich ručně vyráběné dárky jako poděkování
Nový takzvaný sociální automobil se podařilo za podpory sponzorů, pořídit pro teplický Klokánek. Při včerejším slavnostním předání vozu byla spolu se zástupci firem, kteří na auto přispěli u předání i předsedkyně krajského zastupitelského výboru Dagmar Waicová a předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková. Automobil poslouží Klokánku jak k přepravě dětí, například k lékaři nebo do nemocnice, tak k drobnému zásobování.
Ing. Lucie Dosedělová
15.10.2014Šestadvacet medailí a poděkování policistům, hasičům a záchranářům
V úterý 14. října 2014 večer byli na děčínském zámku oceněni členové jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje Záslužnými medailemi Ústeckého kraje a za podíl na likvidaci loňských povodní i týmy a útvary složek IZS z jiných krajů. Medaile předával hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.10.2014Náměstkyně hejtmana byla prvním čestným strávníkem v nově zrekonstruované jídelně
Poprvé nahlédnout do nově zrekonstruované jídelny v budově speciální základní školy v Neštěmicích v Ústí nad Labem měla včera možnost náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Ta také přestřihla pásku. Škola během letních prázdnin zmodernizovala prostory jídelny a výdejnu obědů pro své žáky. Přestavbu jídelny za cca 1 a půl milionu korun zaplatil Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy. Oprav se dočkaly i některé chodby v budovy školy nebo třeba osvětlení.
Ing. Lucie Dosedělová
15.10.2014Ústecký kraj dále rozvíjí spolupráci se Saskem
Již potřetí se hejtman Oldřich Bubeníček sešel s vrcholnými představiteli Saského zemského ředitelství. Tentokrát ho v Drážďanech přivítali oba viceprezidenti, Carolin Schreck z pracoviště v Drážďanech a Christoph Carl z pracoviště v Chemnitz. Stálými body společných jednání se stal krizový management a přeshraniční spolupráce složek IZS.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.10.2014Zasaďte si vlastní strom
Lesy ČR pro veřejnost pravidelně pořádají celou řadu zajímavých osvětových a populárně naučných akcí. Mezi nejtypičtější a nejpopulárnější patří již od roku 2000 akce typu Den s Lesy ČR. Jedna velmi zajímavá akce proběhne v sobotu 18. října 2014 v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2014Firmy budou v Žatci nabízet zájemcům práci
Celkem 30 vystavovatelů z ČR i Německa a nabídka volných pracovních míst v automobilovém průmyslu, ve zdravotnictví, telekomunikacích nebo třeba pojišťovnictví. To vše bude připraveno pro návštěvníky burzy práce v Žatci (v Lidovém domě Panamera, Rooseveltova 625), kterou pořádá Úřad práce ČR (ÚP ČR) ve dnech 16. - 17. 10. 2014. Ústecký kraj tuto iniciativu uvítal a záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2014Komunální a senátní volby v Ústeckém kraji
Ve dnech 10. a 11. října 2014 se v celé ČR konaly komunální volby. Ve stejném termínu se uskutečnily volby do třetiny Senátu PČR. V Ústeckém kraji se volila zastupitelstva v 353 obcích, v krajském městě navíc do čtyř zastupitelstev městských obvodů. Celkem bylo v kraji 1046 volebních okrsků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014Peruánská velvyslankyně vyrazila i za svými kmotřenci do zoologické zahrady
Pozvání od hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka přijala velvyslankyně Peruánské republiky Maria Susana Landaveri Porturas. Velvyslankyně má k Ústeckému kraji velmi vřelý vztah, několik let úzce spolupracuje s gymnáziem v Teplicích. Velvyslankyni na návštěvě doprovázela i její matka. Po krátké přátelské návštěvě v kanceláři hejtmana se společně vydali do ústecké zoologické zahrady, kde navštívili dvě mláďata alpaky, které velvyslankyně před časem křtila a stala se jejich kmotrou.
Ing. Lucie Dosedělová
9.10.2014Zelená flotila autobusů se připravuje
Zástupci Ústeckého kraje v čele s radním pro dopravu Jaroslavem Komínkem zahájili kontrolní cesty k výrobcům autobusů pro dopravce Ústeckého kraje. První návštěva proběhla 8. 10. 2014 ve společnosti IVECO Vysoké Mýto a v SOR Libchavy. Následovat v příštích dnech budou Mercedes a Solaris.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014Jablečné slavnosti v Chomutově
Severočeské farmářské trhy v Chomutově, letos v pořadí šestnácté, máme úspěšně za sebou. Do konce sezony zbývají ještě čtyři pokračování. Trhy, které se uskutečnily v sobotu 4. října, opět prokázaly svou velkou oblibu mezi lidmi. Cestu na ně si v sobotním dopoledni našlo několik tisíc návštěvníků, kteří také byli svědky mírně netradičního pojetí. Organizátoři tentokrát dali celé akci přívlastek „Jablečné slavnosti".
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014Konference o společném česko-německém marketingu Labské stezky
Ve středu 8. října byla v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje zahájena 7. česko-německá konference o marketingu Labské stezky v Česku a Německu. Pod záštitou Ústeckého kraje a Unie hospodářských komor Labe-Odra, Nadace Partnerství, krajů, měst a podnikatelského sektoru podél Labe, si během dvou dnů vyměnili účastníci zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2014Ústecký kraj ocenil Společnosti přátelské rodině
V rámci konference sítě mateřských center v Ústeckém kraji došlo k ocenění a předání certifikátů pěti firmám a společnostem, které nejlépe naplnily poslání soutěže Společnost přátelská rodině. Ústecký kraj podporuje soutěž a činnost mateřských center systematicky a pravidelně. Konferenci zaštítil radní pro sociální oblast Martin Klika. Oceněným gratuloval předseda výboru pro sociální věci a zdravotnictví Pavel Csonka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.10.2014Cyklostezkami Ústeckého kraje křižují mraky lidí
Krásy Ústeckého kraje můžete obdivovat nejen pěšky, autem nebo z koňského hřbetu, krajem vedou desítky kilometrů cyklostezek, díky kterým můžete aktivně poznávat celý region. Že finanční prostředky použité na vybudování cyklotras jsou efektivně vynaložené peníze, ověřil Ústecký kraj zakoupením automatických sčítačů, které monitorují a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2014Pokračuje oprava objektů střední školy v Chomutově
Na postup prací při výměně oken a zateplování budovy Na Průhoně na Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole, Chomutov, příspěvkové organizaci, se přijela podívat náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Rekonstrukce probíhá za nezbytné finanční pomoci zřizovatele školy, kterým je Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014Hejtman středoškolským učitelům - v rekultivaci krajiny jsme světovou špičkou
Více než 30 středoškolských učitelů z celého kraje vyrazilo na exkurzi po Uhelném safari na Mostecku. Zájezd pro učitele byl nápadem hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Ve starých učebnicích, podle kterých totiž mnozí kantoři stále učí, se píše o Ústeckém kraji jako o zdevastované krajině. Cílem exkurze tak bylo učitelům ukázat, jak to reálně vypadá s krajinou po těžbě v rekultivovaném prostředí a kam mohou vzít své studenty na výlet.
Ing. Lucie Dosedělová
7.10.2014Krajské projekty prevence kriminality pro zvýšení bezpečnosti
V úterý 7. října proběhlo představení projektu „Bezpečné oddělení v Nemocnici Most“, na lůžkovém oddělení ORL. Projekt instalace bezpečných uzamykatelných skříněk byl podpořen v rámci prevence kriminality prostředky od Ústeckého kraje. Proto v nemocnici nechyběl ani krajský radní pro sociální věci a bezpečnost Martin Klika.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.10.2014Den otevřených dveří v Dětském domově předčil v návštěvnosti očekávání
V neděli 5. října proběhl v Dětském domově v Lipové u Šluknova, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, den otevřených dveří, který měl za úkol seznámit širokou veřejnost s životem dětí v nejseverněji položeném školském zařízení v ČR, jenž se věnuje výkonu ústavní výchovy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014Generální konzul pozval hejtmana na Dny česko-německé kultury
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal včera generálního konzula ČR v Drážďanech Jiřího Kudělu. Kromě pozvánky na letošní česko-německé dny tlumočil konzul hejtmanovi návrh na partnerství Ústeckého kraje pro 17. Dny česko-německé kultury v roce 2015.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014Asociace krajů bude nadále hájit společné zájmy krajů
Ředitel Kanceláře Asociace krajů ČR Radek Polma navštívil v pondělí 6. října hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Seznámil ho s aktivitami AK ČR v nejbližším období a se záměry na rok 2015, kdy bude příležitost připomenout si 15. výročí vzniku krajů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.10.2014V Chomutově křtili rysí mláďata
V rámci oslavy Dne zvířat v zooparku pokřtili režisér Juraj Jakubisko a jeho žena Deana Horváthová – Jakubisková mláďata rysů karpatských. Křtu se v chomutovském zooparku zúčastnila též náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.10.2014V pátek 10.10. bude uzavřena pokladna z důvodu stěhování
V pátek 10. října 2014 bude celý den uzavřena pokladna na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Důvodem je stěhování do nových prostor přímo na podatelně krajského úřadu. Cílem je integrovat veškeré služby pro příchozí občany na jednom snadno dostupném místě. Pokladna bude na novém místě – při vstupu do podatelny vlevo - v provozu od pondělí 13. října v běžných otevíracích hodinách.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.10.2014Josefínské slavnosti připomněly historii Terezína
V Terezíně, pevnostním městě, které založil císař Josef II., se konaly v sobotu 4. října Josefínské slavnosti. Atmosféru města před více než dvěma sty lety přiblížila návštěvníkům Terezína řada akcí. Slavností se zúčastnila i krajská radní pro oblast kultury Jitka Sachetová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2014Aktivní zálohy oslavily desáté narozeniny v Děčíně
Několik desítek příslušníků pěší roty Aktivních záloh Generála Antonína Sochora oslavilo v sobotu odpoledne v Děčíně desáté výročí vzniku aktivních záloh. Během přehlídky ocenil práci aktivních záloh také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a děčínský primátor František Pelant.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2014Radní Klika otevřel první poradenské centrum pro podporu zaměstnanosti
V sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje dnes radní Martin Klika a ředitel krajské pobočky Úřadu práce Radim Gabriel přestřihli pásku u prvního poradenského centra, která díky aktivitám Paktu zaměstnanosti vznikají v nejpostiženějších oblastech – v Ústí nad Labem, Mostě a Děčíně. Budou poskytovat kombinované poradenství v oblasti dotací a investic i lidských zdrojů.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 640 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém