Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 640 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 26  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
30.12.2014Změny v provozu Krajského úřadu Ústeckého kraje
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Krajský úřad Ústeckého kraje upozorňuje občany, partnery a spolupracující úřady a instituce, že ve středu 31. prosince 2014 budou na jednotlivých pracovištích zkrácené úřední hodiny. V pátek 2. ledna 2015 bude úřad pro veřejnost zcela uzavřen z důvodu nařízené dovolené. Dalším úředním dnem tedy bude pondělí 5. ledna 2015.
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.12.2014Hejtman Oldřich Bubeníček: Přeji všem úspěšný rok 2015
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dámy a pánové, milí občané Ústeckého kraje, vážení přátelé, konec každého roku běží vždycky rychleji než jiná období. A bylo tomu tak i před letošními Vánocemi, během svátků a ani poslední dny roku 2014 už nezpomalí svůj úprk. Vše krásné, pohodové a radostné má na tomto světě přiděleno „z dosud vědecky neobjasněných důvodů“ kratší čas a uplyne rychleji, než jiné události. Važme si proto svátků, rodinné pohody a běhu života vůbec.
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.12.2014Osmnáct nových autobusů pro Šluknovsko
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
V mrazivém nedělním dopoledni se 28. prosince ve Varnsdorfu uskutečnila výjimečná dopravně-společenská událost, která má spojitost s celým Šluknovským výběžkem. Došlo k pokřtění osmnácti nových autobusů dopravce Autobusy Karlovy Vary, a.s., které budou tuto oblast od Nového roku obsluhovat.
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.12.2014Expozice pro partnera mladých sportovců
Ústecký kraj aktivně podporuje mládežnický sport, což stvrdil v květnu 2014 podpisem smlouvy o dotacích pro sportovní profesionální kluby v rámci Koncepce financování sportů s širokou mládežnickou základnou v Ústeckém kraji 2013-2016. Tento ojedinělý projekt nyní reprezentují siluety sportovců s dresy podpořených klubů vystavené v prostorách krajského úřadu.
Mgr. Markéta Voleníková
23.12.2014Doprava bude od ledna plná novinek, můžete se těšit na zelené autobusy
Pokud používáte autobusovou dopravu, pak na vás v novém roce čeká řada novinek. Nový systém se připravoval více než dva roky a změny přinesou zlepšení dopravy v kraji. Jedním z cílů nového systému je umožnit cestovat na jeden doklad po celém kraji i v městských dopravách a v budoucnu i na železnici.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.12.2014Zástupci ČOV a Ústeckého kraje podepsali smlouvu na pořádání ODM 2016
Za třináct měsíců se v Ústeckém kraji rozhoří olympijský oheň, zaplní se olympijská vesnice a budou se rozdávat olympijské medaile ve skikrosu, snowboardingu, hokeji a dalších sportech. To vše při Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže, které proběhnou v Ústeckém kraji od 17. do 22. ledna 2016. Podpisem smlouvy to v pátek 19. prosince stvrdili hejtman Ústeckého kraje Ondřich Bubeníček a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
Ing. Lucie Dosedělová
18.12.2014Hejtman poděkoval za spolupráci Hospodářské a sociální radě Ústeckého kraje
Ve čtvrtek 18. prosince se uskutečnilo společné jednání Předsednictva a Sněmu Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK), kterého se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček. Představitel HSR-ÚK Richard Falbr velmi ocenil spolupráci s reprezentací Ústeckého kraje a poděkoval za úzkou součinnost osobně hejtmanovi.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.12.2014Bilancování spolupráce s krajskou hospodářskou komorou
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal předsedu Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje Františka Jochmana a ředitelku KHK Martinu Francírkovou s cílem shrnout a zhodnotit stručně spolupráci kraje a hospodářské komory za rok 2014.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.12.2014Obyvatelé mohou detailně sledovat hospodaření kraje pomocí nové aplikace
Na webových stránkách www.kr-ustecky.cz najdete novou aplikaci, ve které se můžete detailně seznámit s rozpočtem Ústeckého kraje. Každý si tak může prohlédnout výsledky hospodaření kraje a to ve všech oblastech. Aplikace zatím funguje ve zkušebním provozu, od 1. ledna pak bude spuštěna naplno.
Ing. Lucie Dosedělová
17.12.2014Přes dvě stě milionů poputuje žadatelům o dotace
Zastupitelstvo kraje se sešlo na pondělním zasedání, kde projednalo a schválilo řadu důležitých bodů z navrženého programu. Mezi ně například patří rozpočet kraje na rok 2015 a výše dotačních programů. Schválený rozpočet a s ním dotační programy umožňují směřovat finanční prostředky do hlavních priorit kraje. Rozpočet byl schválen ve výši 12 115 403 000.
Mgr. Markéta Voleníková
17.12.2014Provoz krajského úřadu mezi svátky
Krajský úřad Ústeckého kraje bude ve dnech 22. 12. a 23. 12. otevřen beze změn. Zkrácené úřední hodiny budou pouze ve středu 31. prosince. V pátek 2. ledna 2015 pak bude úřad pro veřejnost uzavřen z důvodu nařízené dovolené. Dalším úředním dnem tedy bude pondělí 5. ledna.
Ing. Lucie Dosedělová
16.12.2014Hejtman přivezl dárky do Dětského domova v Mašťově
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
O předposlední adventní sobotě se na mnoha místech našeho regionu konaly akce s předvánoční tématikou, tedy s koledami, betlémy a dárky. Spousty jich přivezl do příspěvkové organizace Ústeckého kraje Dětský domov a Školní jídelna v Mašťově na Lounsku hejtman Oldřich Bubeníček. Byla mezi nimi i hodnotná sada hry domino pro výuku angličtiny
Mgr. Zbyněk Šebesta
15.12.2014Nový Hrad: Advent očima dětí
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové zorganizoval Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého setkání školáků, jejich rodičů a pedagogů na Novém Hradu u Jimlína. Na Lounsko přijely i stovky dalších návštěvníků na Advent očima dětí. Ty byly rozzářené jako v poledne rozsvícený stromeček. Jenom sníh všem ke štěstí chyběl…
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.12.2014Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila práci složek IZS
Desáté zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) se věnovalo vyhodnocení činnosti složek integrovaného záchranného systému (IZS) za tento rok a ročním plánům na další období. Na závěr jednání BRÚK předal hejtman Oldřich Bubeníček řediteli územního odboru PČR Ústí nad Labem Vladmíru Danylukovi speciální vozidlo pro skupinu kriminalistických techniků, které pořídil pro Policii ČR Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.12.2014Triangle nabízí perspektivní práci technicky vzdělaným lidem
Celková rozloha SPZ Triangle je 364 hektarů. Volná plocha pro příchod nových domácích a zahraničních investorů je 131,16 hektarů, z nichž je cca 43 hektarů v jednání s potenciálními investory. K 30. červnu 2014 pracovalo v průmyslové zóně 1768 osob a reálným předpokladem je do roku 2022 v SPZ Triangle zaměstnat 7678 osob.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.12.2014Podávejte přihlášky ke studiu na gymnáziu v Pirně
Přijímací zkoušky pro studium dvojnárodnostním Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně se budou pro žáky 6. tříd ZŠ nebo 1. ročníku osmiletých gymnázií konat 18. - 19. března 2015 v Gymnáziu Děčín. Předpokladem k přijetí je velmi dobrý prospěch v dosavadním studiu na české škole, velmi dobrá znalost německého nebo anglického jazyka, nejlépe zkušenost s výukou odborných předmětů v němčině či angličtině a schopnost rychlého přizpůsobení se studiu a životu v cizině.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.12.2014Vicemistři světa v Hip Hopu přivezli hejtmanovi ukázat medaile
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se setkal se zástupci litoměřické taneční skupiny Funky Dangers, aby jim pogratuloval k úspěchům na Mistrovství světa Hip Hop Unite. Tanečníci získali třetí místo v kategorii děti a v kategorii junioři. Reprezentantům a jejich trenérkám poděkovala i předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Dagmar Waicová.
Ing. Lucie Dosedělová
11.12.2014Ústecký kraj podpoří znevýhodněné na trhu práce
V prosinci odstartoval další projekt na podporu zaměstnanosti, a to „Program podpory zaměstnanosti v Ústeckém kraji“. Nositelem projektu je Ústecký kraj. Jedná se tak o další příležitost, kdy při řešení nezaměstnanosti spojí síly samospráva, státní správa, sdružení zaměstnavatelů, neziskový sektor a škola.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.12.2014V Ústí nad Labem hovořili zástupci vysokých škol, firem i státních institucí o kvalifikaci zaměstnanců
Podmínky pro rozvoj podnikání a pracovních příležitostí v našem kraji, to bylo hlavní téma setkání, které pořádala Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje. Jednání se zúčastnil například zmocněnec vlády pro Ústecký a Moravskoslezský kraj Jiří Cieńcala, zástupci Ústeckého kraje, Krajské hospodářské komory a vedení ústecké Univerzity J.E.Purkyně nebo ministerstev průmyslu a obchodu či práce a sociálních věcí.
Ing. Lucie Dosedělová
10.12.2014Hejtman navštívil moderní provoz varnsdorfské sýrárny
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Na pozvání Pavla Vybírala, generálního ředitele Polabských mlékáren, a.s. v Poděbradech, přijel do varnsdorfského provozu společnosti hejtman Oldřich Bubeníček. Byl také u slavnostního otevření nově zrekonstruované výrobny některých druhů sýrů. V bývalé mlékárně ve Varnsdorfu pracuje téměř padesát zaměstnanců.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.12.2014Statek Jezerka nabízí nákup rovnou ze dvora
Zájem lidí o čerstvé a kvalitní regionální potraviny se zvyšuje a díky tomu stoupá počet farmářských trhů pořádaných v Ústeckém kraji. Další možnost, jak se dostat k čerstvým potravinám, je nakupovat od farmářů a pěstitelů přímo „ze dvora“. Tuto možnost nabízí i kadaňský statek na Jezerce. Praxi zde získávají i žáci středních škol.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.2014Závěrečná konference projektu: Ultrajemný prach a zdraví
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se uskutečnila konference Ultrajemné částice a zdraví v německo-českém pohraničí (v Erzgebirgskreis a Ústeckém kraji). Projekt „UltraSchwarz“ je zaměřený na analýzu znečištění ovzduší a zdravotních následků. Cílem bylo zjistit působení škodlivin v ovzduší, zejména ultrajemných částic a sazí (tzv. PM1) na obyvatelstvo v Annaberg-Buchholz a v Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.2014Honorární konzul J. J. Jelinek u hejtmana
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Na krátkou pracovní návštěvu přijel včera do Ústeckého kraje honorární generální konzul České republiky v Calgary (kanadská provincie Alberta) Jerry J. Jelinek. S Oldřichem Bubeníčkem hovořil o rozšiřování především hospodářské spolupráce naší země a speciálně Ústeckého kraje s Kanadou.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.12.2014Náměstkyně se zúčastnila posledního plenárního zasedání Výboru regionů
Náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová se spolu s krajským zastupitelem a zároveň chomutovským primátorem Janem Marešem zúčastnila 109. plenárního zasedání Výboru regionů. To se tradičně konalo na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Šlo o poslední zasedání v tomto funkčním období.
Ing. Lucie Dosedělová
8.12.2014Podívejte se na nové reportáže na u-tv.cz
Televizní štáby krajské webové televize vyrazily do terénu, aby pro Vás natočily ty nejzajímavější akce Ústeckého kraje. Na webových stránkách www.u-tv.cz najdete nově například video z adventního galakoncertu na pomoc varhanám, který se uskutečnil v ústeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie nebo průběh příprav na zimní dětskou olympiádu, kterou bude Ústecký kraj pořádat v roce 2016. Najdete zde i reportáž z příprav zimních středisek na letošní sezonu. Věříme, že si z nabídky reportáží vyberete.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 640 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém