Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 21  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
1.12.2014Ústecký kraj se bude prezentovat na EXPO Miláno 2015
Hejtman Oldřich Bubeníček podepsal spolu s generálním komisařem účasti České republiky na světové výstavě EXPO Miláno 2015 Jiřím Potužníkem smlouvu o spolupráci. Ta zajistí Ústeckému kraji prostor pro vlastní prezentaci na této výstavě během dvou týdnů v srpnu 2015. Téma expozice Ústeckého kraje je Láska a Příroda.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.12.2014Advent zahájila pomoc varhanám v ústeckém kostele
Světlo svíce na adventním věnci, vůně kadidla a ušlechtilé i radostné tóny vánoční hudby vytvářely neopakovatelnou, přátelskou i rozjímavou atmosféru během Slavnostního adventního koncertu, který v ústeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie odstartoval jedno z nejkrásnějších období v roce – advent. Koncert proběhl pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a litoměřického biskupa Jana Baxanta.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.11.2014Město Most převzalo titul Evropské město sportu 2015
Zástupci města Mostu převzali minulý týden v Bruselu oficiálně titul a prapor Evropského města sportu 2015 (EMS). Předal jim je prezident Asociace evropských měst sportu (ACES) při Evropské komisi Gian Francesco Lupatelli. Slavnostního večera v budově Evropského parlamentu v Bruselu se zúčastnily stovky hostů z celé Evropy.
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.11.2014Se změnami v autobusové dopravě se seznámí veřejnost také na informačních akcích
V souvislosti s chystanými změnami od 1. ledna 2015 v linkové autobusové dopravě objednávané Ústeckým krajem jsou pro veřejnost ve městech připraveny na prosinec informační a propagační akce. Na náměstích a frekventovaných místech tak budou postaveny nové zelené autobusy s logem Dopravy Ústeckého kraje a občané se zde budou moci zeptat na vše, co je v souvislosti se změnami zajímá.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.11.2014Radní Martin Klika seznámil zástupce mateřských center s plány Ústeckého kraje
V ústeckém mateřském centru Ovečka se uskutečnilo setkání ředitelů a sociálních pracovníků center z celého kraje. Spolu s nimi se setkání zúčastnil i radní Ústeckého kraje Martin Klika. Na programu bylo financování těchto center a aktivity, které centra pro rodiny s dětmi zajišťují. Účastníci si na setkání vzájemně vyměnili poznatky ze své praxe a domluvili se na další možné spolupráci do budoucna.
Ing. Lucie Dosedělová
26.11.2014Hejtman na mosteckém veletrhu vysokých škol připomněl nutnost podpory studentů v kraji
V Mostě se představují vysoké a vyšší odborné školy. Na veletrhu Sokrates, který právě probíhá v mosteckém divadle, středoškolákům, zaměstnancům i nezaměstnaným s výběrem vhodného studijního oboru. Budoucí vysokoškoláky a studenty vyšších odborných škol přivítal na osmém ročníku veletrhu i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který akci udělil záštitu. Na veletrh se můžete podívat ještě dnes.
Ing. Lucie Dosedělová
25.11.2014Chemické procesy se budou studenti učit při výrobě piva
Na Gymnáziu a Střední odborné škole Dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem otevřeli minipivovar. Studentům bude sloužit při výuce aplikované chemie, výroba nealkoholického piva má zatraktivnit výuku a přilákat nové studenty. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanosti Dagmar Waicová.
Ing. Lucie Dosedělová
24.11.2014Klimatické změny se dotknou každého z nás
Závěrečná konference ukončila projekt INTERKLIM, který byl realizován v rámci přeshraniční spolupráce. Německou stranu zastupoval Saský zemský úřad pro životní prostředí, zemědělství a geologii a za českou stranu Centrum výzkumu globální změny AV ČR v.v.i. Cílem projektu bylo analyzovat klimatické podmínky v regionu Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje a v Sasku a na základě klimatologických scénářů vyhodnotit prognózu vývoje klimatu na dalších 100 let. Na výsledky projektu navázaly studie zabývající se dopady změny klimatu na jednotlivé obory lidské činnosti. Závěrem každé studie je doporučení realizace adaptačních opatření. V rámci projektu byly na obou stranách hranic nainstalovány informační panely.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.11.2014Jedenáct milionů pro vybavení střední školy v Kadani
Kadaňské pracoviště Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov ve čtvrtek 20. listopadu slavnostně otevřelo nové dílny a zrekonstruované prostory. Projekt za 11 milionů korun byl financován eurodotací a na zahájení provozu pozval hejtmana Oldřicha Bubeníčka, jeho náměstkyni Janu Vaňhovou a krajského radního Ladislava Drlého ředitel školy Václav Sailer.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.11.2014Průmyslovka v Mostu má nová zařízení za deset milionů
Střední průmyslová škola a Střední odborná škola gastronomie a služeb Most zahájila ve čtvrtek 20. listopadu provoz nových školních zařízení v hodnotě 9,7 milionu korun. Ředitelka školy Hana Praženicová přivítala při slavnostním otevření 1. náměstka a zástupce hejtmana Stanislava Rybáka a náměstkyni hejtmana Janu Vaňhovou.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.11.2014Pomozte zachovat původní kostelní varhany, přijďte na adventní galakoncert
Ústecký kraj pořádá Slavnostní adventní galakoncert. Uskuteční se v neděli 30. listopadu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Začátek je naplánován na 17 hodin. Koncert plný vánoční hudby se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje a biskupa litoměřického. Část vstupného půjde na opravu varhan.
Ing. Lucie Dosedělová
21.11.2014K vybudování Labe arény Ústeckého kraje je zase o krok blíž
Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje se uskutečnilo jednání k vybudování Labe arény Ústeckého kraje ve Štětí, dalšího Národního olympijského centra vodních sportů. Představitelé spolku Labe aréna a Národního olympijského centra národních sportů představili náměstkyni hejtmana Janě Vaňhové a další zástupcům Krajského úřadu nejen návrhy provedení projektu, ale i rozpočtové plány a další nezbytné kroky pro vybudování centra.
Ing. Lucie Dosedělová
18.11.2014V ústecké průmyslovce se daří spolupráce se zaměstnavateli
Střední průmyslová škola Ústí nad Labem byla oceněna ve výrobním závodu JC Interiors v žatecké zóně Triangle značkou DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI. Byla vyhodnocena jako nejlepší škola Ústeckého kraje. Zaměstnavatelé tímto oceňují střední školy a vysoké školy nejlépe připravující na zaměstnání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.11.2014Hejtman otevřel nové dílny pro kováře, opraváře a instalatéry na podbořanské škole
Gymnázium a Střední odborná škola v Podbořanech, která je příspěvkovou školou Ústeckého kraje, má nové vybavení. Získala jej v rámci projektu Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje. Na nové vybavení dílen pro instalatéry, kováře i opraváře zemědělských strojů si přijel prohlédnout i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s náměstkem Stanislavem Rybákem, ředitelem Krajského úřadu Ústeckého kraje Milanem Zemaníkem a předsedkyní Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Dagmar Waicovou.
Ing. Lucie Dosedělová
14.11.2014Osmašedesát let od katastrofy na dole Kohinoor
Na hřbitovu v Lomu u Mostu, u pomníku obětí katastrofy z roku 1946 na tehdejším dole Kohinoor I, se dnes odpoledne konala pietní akce. Dvaapadesát obětí z noční směny dne 14. listopadu 1946 uctil vzpomínkou, mezi řadou účastníků pietního aktu a hostů, rovněž hejtman Oldřich Bubeníček, který tu položil kytici Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.11.2014Hejtman navázal kontakt s Běloruskem
Na pozvání gubernátora Mogilevské oblasti v Bělorusku a díky úzké spolupráci velvyslanců obou zemí navštívila delegace Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem Bělorusko. Cílem bylo zahájení spolupráce, ke které přistupují i ostatní kraje České republiky. Delegaci doprovázela také ředitelka Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje Martina Francírková kvůli navázání kontaktů na hospodářské úrovni.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.11.2014V Mostě rozdávali Dobré listy komory úspěšným absolventům vysokých škol
Okresní hospodářská komora v Mostě ocenila již po šesté výjimečné znalosti i uplatnění absolventů vysokých škol, Dobrým listem komory. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění v obřadní síni Magistrátu města Mostu 16 absolventů vysokých škol. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, Oldřicha Bubeníčka. Ceremoniálu se zúčastnila náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která oceněným předala dary Ústeckého kraje.
Ing. Lucie Dosedělová
13.11.2014Studenti z Teplic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku
Pět studentů Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy, Teplice se zapojilo do celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Do letošního druhého ročníku se celkem přihlásilo rekordních 112 studentů z 31 středních škol. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 2. prosince v Praze. Nejlepší soutěžící si rozdělí ceny v hodnotě 20 000 Kč.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.11.2014Pořad „Ano šéfe“ se natáčel na ústecké střední škole
Před pár týdny navštívil Střední školu, obchodu, řemesel, služeb a Základní školu Ústí nad Labem, známý odborník na gastronomii pan Zdeněk Pohlreich. V rámci natáčení známého kuchařského pořadu „Ano šéfe“ měli žáci naší školy možnost při debatách s Z. Pohlreichem poznat, že bez dalšího vzdělávání či sebevzdělávání je těžší se dobře uplatnit na trhu práce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.11.2014Meziregionální odborová rada Labe-Nisa získala prestižní Cenu za DIALOG 2014
Ve dnech 7. – 9. listopadu 2014 proběhl v Drážďanech 23. spolkový kongres německo–polských společností. U příležitosti 25. výročí mírových revolucí ve střední a východní Evropě byl rok 1989 významným tématem. K jednání v budově Saského zemského sněmu byla proto přizvána řada významných osobností.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.11.2014Kraj podpoří seniory i v roce 2015
Počátkem listopadu se uskutečnilo pracovní setkání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka s představiteli seniorů našeho kraje. Jednání se zúčastnili předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Alois Malý a nově zvolená předsedkyně Krajského svazu důchodců Soňa Prachveldová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2014Vzdělávání v sociálních službách v rámci CSP Litoměřice pokračuje dalším projektem
Ústecký kraj dbá na vzdělávání zaměstnanců příspěvkových organizací v sociálních službách. Nové metody práce a péče o klienty jsou jedním z pilířů koncepce sociálních služeb v Ústeckém kraji. Do projektu „Vzdělávejte se pro růst II v Ústeckém kraji“ se proto zapojilo také CSP Litoměřice. Po úspěšném odborném vzdělávacím kurzu pro zaměstnance pracující se seniory připravilo vedení CSP Litoměřice obdobný vzdělávací kurz také pro zaměstnance ve službách pro osoby se zdravotním postižením. O nových metodách práce s klienty se díky vzdělávacímu kurzu poučí 23 sociálních pracovníků.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.11.2014Žáci z celého kraje soutěžili v logické olympiádě
Na půdě ústecké univerzity J. E. Purkyně se uskutečnilo semifinále logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky. V soutěži, ve které se řeší logické úlohy se ve třech kategoriích mezi sebou utkali žáci prvního a druhého stupně základních škol a studenti středních škol z celého Ústeckého kraje. Soutěž zahájil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a za UJEP prorektor pro vnější vztahy Zdeněk Radvanovský.
Ing. Lucie Dosedělová
10.11.2014Další krok k zápisu do UNESCO – veletrh DENKMAL 2014
V souvislosti s nominací Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO se Ústecký kraj aktivně zúčastnil prestižního evropského veletrhu k problematice zachování a prezentace kulturního dědictví DENKMAL 2014 v saském Lipsku. České zastoupení na společném stánku s německými partnery propagovalo mimořádné montánní dědictví Krušných hor.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.11.2014Náměstek Rybák: Globální granty jsou pro lepší vzdělávání velmi důležité
Hned deset projektů podpořené z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost včera představili zástupci škol z Ústeckého kraje na Červeném hrádku u Jirkova. Konala se tady výroční konference těchto Globálních grantů Ústeckého kraje financovaných z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Přítomným zástupcům zapojených organizací v úvodu poděkoval za jejich práci první náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Konference se zúčastnila i náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Dagmar Waicová.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 518 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 21  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém