Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
14.11.2015Hejtman Bubeníček odsoudil teroristické útoky v Paříži
„Jménem Ústeckého kraje kategoricky odsuzuji teroristické útoky na civilní obyvatele Paříže a vyjadřuji rodinám a blízkým obětem soustrast. Moje kondolence bude směřovat i k velvyslanci Francie v ČR panu Jean-Pierre Asvazadourianovi,“ uvedl v prohlášení hejtman Oldřich Bubeníček. Současně vyjádřil plnou důvěru složkám integrovaného záchranného systému kraje, které mají v kompetenci zasahovat v případě mimořádných událostí a krizových situací.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.11.2015Zrekonstruované stáje jsou jedním z dárků k 165. výročí děčínské zemědělské školy
Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda, příspěvková organizace Ústeckého kraje, slaví v listopadu 165. výročí od svého vzniku. Škola je jedním ze základních kamenů zemědělského vzdělávání u nás. Slavnostního setkání se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, Dagmar Waicová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, primátorka Děčína Marie Blažková a další významní hosté.
Mgr. Markéta Voleníková
12.11.2015Krajská zdravotní ukončila rekonstrukci mostecké porodnice
Krajská zdravotní otevřela ve čtvrtek 12. listopadu 2015 gynekologicko-porodnické oddělení mostecké nemocnice, které prošlo rekonstrukcí díky daru Vršanské uhelné, sjednaného v rámci partnerství těžební společnosti s Ústeckým krajem. Darovací smlouvu ve výši 4,2 milionů korun podepsali zástupci Vršanské uhelné a Krajské zdravotní, pod kterou mostecká nemocnice spadá, 9. března 2015. Slavnostního otevření porodnice se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.11.2015Dny Ústeckého kraje v Bruselu
Uspořádání Dnů Ústeckého kraje v Bruselu iniciovala Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje s Ústeckým krajem. Jedním z cílů bylo získat podporu pro další kroky regionální reprezentace, která chce kraj dostat do podoby chytré a efektivní symbiózy tradičních průmyslových odvětví a nových oborů – regionální ekonomiky podporující vzdělanost, zaměstnanost a sociální inkluzi. Dny ÚK proběhly tento týden.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.11.2015Kraj i univerzita budou pomáhat sluchově postiženým
Dne 10. 11. 2015 se uskutečnilo společné jednání předsedy Poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje a předsedy Výboru pro zdravotnictví a sociální věci ZÚK Pavla Csonky, rektora Univerzity J. E. Purkyně Martinem Balejem, Petry Lafkové, vedoucí odboru sociálních věcí KÚÚK a ředitele centra pro sluchově postižené v Ústí nad Labem Petrem Novákem (CESPO, o.p.s.). Předmětem jednání bylo téma vzdělávání a možnosti aktivní spolupráce v oblasti sluchově postižených.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.11.2015V Městských sadech byla uctěna památka válečných veteránů
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dne válečných veteránů bylo vzpomenuto i v krajském městě Ústí nad Labem. V Městských sadech uspořádalo pietní akt Krajské vojenské velitelství a Československá obec legionářská. K pomníku položil věnec mimo jiné i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní Jaroslav Komínek.
Bc. Vít Hnízdil
11.11.2015Radní napsal dopravcům: Řešte situaci s protestujícími řidiči
Ústecký kraj sleduje s jistým znepokojením situaci u dopravců, jejichž řidiči na území celé České republiky hrozí stávkovou pohotovostí a popřípadě stávkou. Ústecký kraj u dopravců objednal provoz krajských linek na základě regulérní veřejné soutěže a sami dopravci si stanovili ceny dopravy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.11.2015Hračky putují do výslechových místností krajské policie
Speciální hračky předal radní pro oblast bezpečnosti a sociálních věcí Martin Klika krajskému řediteli policie Tomáši Landsfeldovi. Ty byly vyrobeny v rámci Programu prevence kriminality 2015. Celkem 1050 kusů hraček teď poputuje do výslechových místností policejních obvodů.
Mgr. Markéta Voleníková
9.11.201546. ročník Mezinárodního tanečního festivalu nabídl nádhernou podívanou
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Třídenní taneční maraton ve sportovním centru Sluneta je minulostí. V Ústí nad Labem skončil 46. ročník Mezinárodního tanečního festivalu 2015, který se konal pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a který tak už zná své vítěze ve všech kategoriích.
Bc. Vít Hnízdil
9.11.2015V Lovosicích se uskutečnil již třetí národní večer v duchu maďarské hudby
V pátek 6. listopadu uspořádal Svaz Maďarů žijících v Českých zemích v Kulturním středisku Lovoš v Lovosicích národní večer, který se nesl v duchu maďarské hudby, jídla a pití. Akce, kterou podpořil také Ústecký kraj, se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová, Pavel Vodseďálek, předseda Výboru pro národnostní menšiny, primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, starosta Lovosic Milan Dian a další hosté.
Mgr. Markéta Voleníková
9.11.2015Nejlepší knihovníci jsou z Kostomlat
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem, příspěvková organizace, slaví letos kulaté výročí 70 let. Spolu s organizacemi Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR za účasti zřizovatele, Ústeckého kraje, pořádala každoroční oceňování práce neprofesionálních pracovníků veřejných knihoven v kraji.
Bc. Vít Hnízdil
9.11.2015Úspěch střední školy z Ústí nad Labem v celostátní aranžerské soutěži
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Na konci října 2015 proběhla v Českých Budějovicích celostátní soutěž odborných dovedností žáků oboru Aranžér – AR JUNIOR 2015. Soutěže se zúčastnili soutěžící ze 17 škol z celé České republiky. Velkého úspěchu dosáhli žáci Střední školy obchodu, řemesel, služeb a Základní školy, p. o. se sídlem v Keplerově 7, Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Voleníková
9.11.2015Kvalitní catering při výjezdním zasedání vlády České republiky
Při říjnovém výjezdním zasedání vlády ČR na Krajském úřadě Ústeckého kraje připravili žáci a učitelé ze Střední školy obchodu, řemesel, služeb a Základní školy z Keplerovy ulice, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, chutné občerstvení pro členy vlády a jejich doprovod, krajské zastupitele, radní a další hosty.
Mgr. Markéta Voleníková
8.11.2015Dnes zahájil regionální veletrh středního vzdělávání SOKRATES 1
Ve sportovní hale v Mostě byl v neděli 8. listopadu zahájen 14. ročník regionálního veletrhu středního vzdělávání SOKRATES 1. Za účasti primátora Mostu Jana Paparegy, litvínovské místostarostky Eriky Sedláčkové a předsedy okresní hospodářské komory Most Rudolfa Junga veletrh zahájil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.11.2015Odvolání smogové situace
Smogová situace vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 byla pro území Ústeckého kraje ODVOLÁNA. Smogová situace skončila 8. 11. 2015 v 6:20 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015V Ústeckém kraji se testují zařízení na ochranu řidičů před zvěří
Krajský radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek společně s odborníky na bezpečnost dopravy představil novinářům nové zařízení, které slouží jako plašič divoké zvěře a které Ústecký kraj společně s myslivci instaloval u silnic, aby zabránil srážkám zvěře s automobily. Jedná se o unikátní testování v rámci celé České republiky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.11.2015Olympiáda prověřila schopnost samostatného logického uvažování žáků
V pátek 6. listopadu v Multifunkčním centru ústecké Univerzity J. E. Purkyně upořádala společnost Mensa České republiky krajské kolo Logické olympiády. Ta je určena žákům z mateřských škol, základních a středních škol. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček před soutěží předal ceny 15 nejúspěšnějším soutěžícím z předchozích let, kteří reprezentovali kraj v celostátním fijnále. Soutěž finančně podpořily Ústecký kraj i statutární město Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10
Na některých stanicích reprezentativních pro Ústecký kraj překročil 24hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový ve dvou po sobě následujících dnech. Smogová situace nastala v pátek 6. 11. 2015 v 16:43 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Odvolání smogové situace
SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací oxidu siřičitého byla pro území Ústeckého kraje ODVOLÁNA. Smogová situace skončila 6. 11. 2015 v 4:26 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015HSR-ÚK zvolila nového předsedu
Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK) dnes zvolila nového předsedu. Po odstupujícím Richardu Falbrovi, který tuto krajskou tripartitu založil před 15 lety, byla předsedkyní zvolena Gabriela Nekolová, dosavadní místopředsedkyně. Gabriela Nekolová současně z pověření vlády vykonává funkci zástupkyně zmocněnce vlády pro strukturálně postižené kraje Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015Vyhlášení smogové situace z důvodu vysokých koncentrací oxidu siřičitého
Na některých stanicích reprezentativních pro Ústecký kraj došlo ve třech po sobě následujících hodinách k překročení informativní prahové hodnoty - hodinové koncentrace oxidu siřičitého SO2 250 mikrogramů na metr krychlový. Smogová situace nastala 5. 11. 2015 v 14:23 hodin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.11.2015Vlajkonošem výpravy Ústeckého kraje bude Robert Reichel
Potvrzeno! Vlajkonošem Ústeckého kraje na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční v týdnu od 17. – 22. ledna 2016, se stal zlatý hoch z Nagana 1998 hokejista Robert Reichel.
Ing. Lucie Dosedělová
5.11.2015Pocta profesorce Jitce Švábové
Vzpomínkový koncert na prof. Jitku Švábovou (4. 11. 1911 - 30. 6. 2003), významnou osobnost Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem, legendární pedagožku, profesorku klasického sólového zpěvu, se konal ve středu 4. listopadu v Chrámu apoštola Pavla (Červený kostel) v Ústí nad Labem. Akce probíhala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.11.2015Špalíček výletů pro Ústecký kraj se objeví na knižních pultech
Představitelé nakladatelství Soukup & David předali hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi sadu prvních výtisků nové publikace „Malý špalíček výletů – Ústecký kraj“, která v těchto dnech obohatí předvánoční nabídku na knižním trhu a je určena všem, kteří se zajímají o náš region. Vydání publikace podpořil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.11.2015V Krupce bylo otevřeno nové hasičské muzeum
O víkendu proběhlo v Krupce na Teplicku slavnostní otevření hasičského muzea se stovkami exponátů mapujících více než stoletou historii regionálních hasičů. Otevření se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová a řada významných hostů. Muzeu požehnal litoměřický biskup Jan Baxant.
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 566 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém