Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 17  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
12.10.2015Setkání interních auditorů Ústeckého a Libereckého kraje při příležitosti 20 let působení v ČR
Ve čtvrtek 24. září 2015 pořádal Český institut interních auditorů (dále jen „ČIIA“) při příležitosti 20 let působení v České republice na Krajském úřadu Ústeckého kraje setkání interních auditorů Ústeckého a Libereckého kraje. Setkání se uskutečnilo pod záštitou ředitele krajského úřadu Milana Zemaníka.
Mgr. Markéta Voleníková
12.10.2015Kontraktační veletrh cestovního ruchu v Ostródě v Polsku přinesl řadu pobídek ke spolupráci
Třetí ročník veletrhu TEE Expo Arena v polské Ostródě v kraji Warmia – Mazury přinesl řadu pozitivních novinek ve způsobu zprostředkování evropské turistické nabídky. Přednost dostala obchodní jednání touroperátorů s hoteliéry a naopak. Ústecký kraj prezentoval svou nabídku turistických atraktivit za účasti zástupců hotelů z nejnavštěvovanějších míst v kraji.
Mgr. Markéta Voleníková
9.10.2015Litvínovská malířka motivovala seniory v Meziboří
Malířka Sylva Prchlíková přijala pozvání a v úterý 15. září přijela do Domova sociálních služeb v Meziboří, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Malířka zde nejdříve pohovořila o svém životě a o začátcích a vývoji své tvorby. Poté vyzvala uživatele, aby zkusili namalovat jakýkoliv obrázek.
Mgr. Markéta Voleníková
7.10.2015Ústecký kraj a UJEP konstruktivně spolupracují
Dne 6. 10. 2015 navštívil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Na pozvání rektora Martina Baleje jednal s vedením UJEP o současných prioritách univerzity a možnostech pomoci a spolupráce ze strany Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2015Městské divadlo Most oslavilo 30 let existence nové divadelní budovy
Ing. arch. Ivo Klimeš osobně zahájil svoji putovní výstavu Architektura a divadlo poslední den festivalu Young for Young. Unikátní fotodokumentaci a informace o stavbě divadla v Mostě odhalil v sobotu 3. října podvečer v Galerii foyer. Slavnostního večera se zúčastnila krajská radní pro oblast kultury Jitka Sachetová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2015Kraj investoval do rozsáhlé rekonstrukce kojeneckého ústavu v Mostě
Slavnostního ukončení investiční akce v Kojeneckém ústavu v Mostě, které navázalo na předchozí rozsáhlé rekonstrukce objektu, se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, poslankyně Hana Aulická Jírovcová a mostecký primátor Jan Paparega. Zateplení fasády vyšlo na téměř 8 milionů korun a bylo financováno v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Mgr. Markéta Voleníková
5.10.2015Hejtman se setkal se zástupci Kubánského institutu přátelství mezi národy
V pondělí 5. října hejtman Oldřich Bubeníček přijal konzula Kubánské republiky v ČR Angela Gustava Suareze Cordera a delegáty Kubánského institutu přátelství mezi národy (ICAP), kteří v těchto dnech cestují po Evropě. Jednání se zúčastnila Jitka Hanousková, členka Zastupitelstva Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.10.2015Oslava Dne seniorů v Mostě se uskutečnila letos poprvé a založila tradici
Oslava svátku seniorů v Mostě, v jednom z letošních osmi českých měst, která využila příležitost popřát našim starším spoluobčanům k Mezinárodnímu dni seniorů (slaví se 1. 10.), se uskutečnil tuto sobotu 3. října v centru statutárního města. To také celou oslavu spolu s Krajskou radou seniorů Ústeckého kraje a pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka zorganizovalo.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.10.2015Expertní mise po Krušnohoří
V minulých dnech proběhlo na území České republiky a Spolkové republiky Německo odborné zkoumání společné sasko-české sériové nominace Hornické kulturní krajiny Erzgebirge/Krušnohoří na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO. Dvoučlenná expertní mise Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS), do jejíž kompetence tato oblast spadá, navštívila všech 85 památek na české i saské straně, jež jsou součástí návrhu nominace.
Mgr. Markéta Voleníková
2.10.2015Společnost Nexen Tire oficiálně zahájila výstavbu továrny v SPZ Triangle u Žatce
Zástupci jihokorejské společnosti Nexen Tire spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou, hejtmanem Ústeckého kraje a dalšími vrcholnými představiteli České republiky a kraje slavnostně zahájili výstavbu závodu na výrobu pneumatik. Ten bude součástí průmyslové zóny Triangle nedaleko Žatce. Půjde o první výrobní linku Nexen Tire mimo Asii, která bude zásobovat celý evropský trh. Výroba pneumatik bude zahájena na jaře 2018 a továrna v regionu zaměstná až 1500 lidí.
Ing. Lucie Dosedělová
2.10.2015Do Krušných hor bez bariér
Destinační agentura Krušné hory pořádá víkendovou akci s programem napříč celou destinací pro hendikepované turisty. Celý program na www.krusne-hory.org, FB Krušné hory – volný čas a turistika.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.10.2015Označte svůj výrobek nebo produkt regionální značkou
Cítíte sounáležitost s Ústeckým krajem a jste výrobcem nebo producentem, který využívá místní zdroje nebo navazuje na tradice nebo je prostě jedinečný? Certifikujte svou práci regionální značkou, v Ústeckém kraji jsou hned čtyři. Certifikace probíhá pod hlavičkou Asociace regionálních značek.
Mgr. Markéta Voleníková
1.10.2015Žilinský samosprávný kraj ocenil spolupráci s Ústeckým krajem
Delegace z Ústeckého kraje navštívila ve dnech 28. - 29. září Žilinský samosprávný kraj. Cílem společného jednání bylo zhodnocení plnění Dohody o spolupráci mezi Žilinským samosprávným krajem (Slovenská republika) a Ústeckým krajem.
Mgr. Markéta Voleníková
30.9.2015Členové společenské organizace AVZO převzali Medaili hejtmana Ústeckého kraje
Při příležitosti 25. výročí vzniku Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností ČR (AVZO), pracující především s dětmi a mládeží, převzali na základě nominace čtyři členové Medaili hejtmana Ústeckého kraje za rozvoj a podporu sportovních a zájmových aktivit. Nejmladším oceněným je jedenáctiletý Matěj Vaněrka, který se ve svých 7 letech stal mistrem ČR v juniorské kategorii v lodním modelářství.
Mgr. Markéta Voleníková
30.9.2015Hněvice: Krizové cvičení složek IZS a Armády ČR
Před areálem ČEPRO v Hněvicích se 24. září uskutečnilo taktické cvičení složek IZS a Armády ČR. Cílem bylo procvičit součinnost jednotlivých složek při cvičném teroristickém útoku na strategické zásoby pohonných hmot. Z vedení Ústeckého kraje se akce zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Markéta Voleníková
29.9.2015Hejtman předal hasičům techniku za téměř pět milionů korun
V Krupce na Teplicku se v sobotu 26. září uskutečnilo finálové kolo hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Při této příležitosti předal hejtman Oldřich Bubeníček dary od Ústeckého kraje za téměř 5 milionů korun obcím pro jednotky požární ochrany. Došlo také k podpisu memoranda o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Mgr. Markéta Voleníková
25.9.2015Srbové ocenili spolupráci s Ústeckým krajem
Ústecký kraj pátým rokem aktivně spolupracuje s Jihobanátským okruhem v Srbsku, s partnerskými městy Bela Crkva a Vršac. V letošním roce se aktivity rozvojové spolupráce zaměřily přípravu, postupy a řešení mimořádných událostí a krizových situací a na proškolení srbských lékařů.
Mgr. Markéta Voleníková
23.9.2015Euroregiony připravují s podporou kraje nové projekty
V úterý 22. září se hejtman Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Stanislav Rybák setkali s představiteli Euroregionu Krušnohoří a Euroregionu Labe. Při této příležitosti zástupci obou institucí působících v Ústeckém kraji podepsali smlouvy o poskytnutí dotace, které byly schváleny v orgánech kraje. Letos představuje celková dotace kraje pro každou z českých částí euroregionů částku 500 tisíc korun. Tato pomoc zajistila kontinuitu v přípravě nových projektů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.9.2015Ústečtí studenti diskutovali s pamětníky a přeživšími holocaustu
V ústeckém kulturním domě se uskutečnila akce pro studenty pořádaná u příležitosti 70 let od osvobození koncentračních a vyhlazovacích táborů. Součástí programu bylo i promítání filmu Život je krásný a diskuze s přeživšími holocaustu. Celou akci zahájil ředitel ústeckého muzea Václav Houfek, spolu s prvním náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem, zástupcem izraelského velvyslanectví Evanem S. Yuvanem, ústeckou primátorkou Věrou Nechybovou a krajským zastupitelem Pavlem Vodseďálkem.
Ing. Lucie Dosedělová
22.9.2015Již 6. ročník turnaje v jihoafrické hře JUKSKEI měl skvělou atmosféru
Ve středu 16. září 2015 pořádal Domov U Trati Litoměřice, který je jedním ze zařízení CSP Litoměřice, již 6. ročník turnaje v JUKSKEI, a to v rámci Evropského týdne mobility s finanční podporou Zdravého města Litoměřice a Lékárny U Katovny Litoměřice.
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2015První podnikatelské fórum Ústeckého kraje přilákalo mnoho zajímavých hostů
V ústeckém hotelu Clarion odstartovalo v pondělí 21. září Podnikatelské fórum, významná dvoudenní akce, kterou uspořádal Ústecký kraj a Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje. Zúčastnila se ho řada významných domácích i zahraničních hostů, včetně čínské delegace ze Šanghaje a její nové a velice dynamicky se rozvíjející části Pudong. Čínskou delegaci ze Šanghaje na Podnikatelském fóru Ústeckého kraje vedla místostarostka Xie Yumin, kterou přivítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.9.2015Tělesná výchova jinak. Děti měly pohyb v přírodě
Na vaňovském fotbalovém hřišti u Ústí nad Labem se v úterý 22. září sešlo téměř tři sta dětí z ústeckých mateřských a základních škol. Vybrány byly do projektu Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Měsíc náborů, který pořádá společně s krajským a okresním fotbalovým svazem.
Bc. Vít Hnízdil
21.9.2015Hasičské slavnosti ovládly město Žatec
V sobotu 19. září se v centru města uskutečnily hasičské slavnosti k 50. výročí vzniku žateckého okresního veřejného požárního útvaru a 145. výročí vzniku žateckého hasičského dobrovolného sboru města. Při příležitosti výročí byla hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi udělena medaile a pamětní plaketa.
Mgr. Markéta Voleníková
21.9.2015Téměř tři stovky středoškoláků absolvovalo projekt „Naučme se toleranci“
Jako každý rok, tak i letos se žáci prvního ročníku ústecké Střední průmyslové školy zúčastnili na začátku školního roku adaptačního projektu „Naučme se toleranci“, který se uskutečnil ve Starých Splavech. Akce se zúčastnilo 275 žáků učebních i maturitních oborů z obou středisek školy.
Mgr. Markéta Voleníková
21.9.2015Slavnosti cibule v Račeticích přilákaly tisíce návštěvníků
V sobotu 19. září se uskutečnil již 5. ročník Slavností cibule, které pořádá Občanské sdružení přátelé Račetic. Do obce dorazil s rodinou také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, pod jehož záštitou se akce uskutečnila.
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém