Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 13  další stránka >
 
 • dlkÚspěšní studenti a absolventi škol dostali Dobré listy komory (10.11.2016)
  Dvacítka studentů vysokých a vyšších odborných škol obdržela ve středu 9. listopadu v obřadní síni mosteckého magistrátu Dobrý list komory, udělovaný Okresní hospodářskou komorou Most za vynikající výsledky ve studiu. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se ceremoniálu zúčastnil společně s předsedou OHK Most Rudolfem Jungem a primátorem města Most Janem Paparegou.

 • 01Ocenění pro top zaměstnavatele osob se zdravotním hendikepem míří do Varnsdorfu (10.11.2016)
  Agentura Osmý den ocenila i v letošním roce zaměstnavatele, kteří na pracovním trhu dávají stejnou šanci i lidem se znevýhodněním. Jde už o sedmý ročník soutěže, která probíhá v pěti krajích. Záštitu převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. V Ústeckém kraji probíhala soutěž pod záštitou radního Krajským úřadu Ústeckého kraje Martina Kliky a ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje.

 • 001Upozornění na možné výpadky webových stránek Ústeckého kraje (8.11.2016)
  Vzhledem ke změně stávajícího dodavatele internetového připojení může dojít v průběhu tohoto týdne k výpadkům webových stránek www.kr-ustecky.cz či e-mailové korespondence. Za případné komplikace se předem omlouváme.

 • fotoÚstecký kraj se prezentoval na 5. ročníku veletrhu Památky – muzea - řemesla v Praze (8.11.2016)
  Ústecký kraj se 4. až 5. listopadu zúčastnil mezioborového veletrhu obnovy, financování a využití s názvem Památky – muzea- řemesla 2016 v prostorách Průmyslového paláce na Výstaviště v Praze – Holešovicích. Ústecký kraj na veletrhu přispěl především k prezentaci dobrých příkladů obnovy kulturních památek s širokou nabídkou možných výletů v rámci regionu.

 • fotoMondi Štětí navázalo spolupráci s VOŠ a SŠ obalové techniky ve Štětí. Společně otevřou nový studijní obor (7.11.2016)
  V rámci regionální podpory vzdělávání a budoucího uplatnění absolventů otevře VOŠ a SŠ obalové techniky ve Štětí ve spolupráci s Mondi Štětí a.s. nový obor pro středoškolský studijní program. Smlouva o spolupráci byla podepsána v úterý 1. listopadu, studenti oboru usednou do lavic již ve školním roce 2017/2018.

 • fotoTitulem Dobrá škola se pyšní teplické gymnázium i ústecká průmyslovka (1.11.2016)
  Soutěž Dobrá škola zná své vítěze. Deset nejlépe umístěných škol bylo ohodnoceno finanční odměnou v celkové hodnotě 4 miliony korun. Šeky si převzali ředitelé vítězných škol při příležitosti pravidelné porady v budově krajského úřadu. Letos poprvé byla tato motivační soutěž rozdělena do dvou kategorií – gymnázia a střední odborné školy.

 • 001Kde budou ve svátek 28. října otevřeny lékárny? (27.10.2016)
  Nemocnice v Chomutově otevře v pátek 28. října svou nemocniční lékárnu v Kochově ulici. Důvodem otevření lékárny je nová zákonná úprava, omezující otevírací dobu během určených státních svátků v provozovnách s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních, kdy je omezen i provoz lékáren v těchto provozovnách.

 • fotoÚstecký kraj hostil konferenci Venkov 2016 (21.10.2016)
  Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.

 • skNejnovější kopie královské svatováclavské koruny navštíví Ústecký kraj (21.10.2016)
  Celokrajská výstava Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků v Jízdárně teplického zámku bude prodloužena do 13. listopadu 2016. Jedním z důvodů prodloužení termínu výstavy je mimořádná příležitost zhlédnout od 1. do 6. listopadu 2016 nejnovější repliku královské svatováclavské koruny, kterou dokončil v letošním létě šperkař Jiří Belda. Veřejnost měla v rámci výstavy možnost zhlédnout již repliku císařské koruny Svaté říše římské a 25. října 2016 se účastnit odborného kolokvia se zajímavými příspěvky k lucemburské době v severozápadních Čechách. Autorskému týmu se tak podařilo závěr výstavy obohatit dalším atraktivním počinem. Tímto patří velké poděkování všem zapůjčitelům exponátů výstavy, včetně Středočeského kraje, který je vlastníkem kopií obou klenotů.

 • fotoÚstecký kraj zabodoval s propagačním videem z milánského Expa (19.10.2016)
  Video uspělo v kategorii reklamní spot nad 3 minuty v cestovatelské soutěži TOURRegion Film. Jeho autorem je Marek Mendel. Cenu si na slavnostním galavečeru převzali pracovníci oddělení cestovního ruchu krajského úřadu, kteří jej také před rokem nechali vyrobit právě na Expo v Miláně, kde vystavoval i Ústecký kraj.

 • logo ÚKV nemocnicích Krajské zdravotní je nově téměř 300 bezpečnostních skříněk pro pacienty (18.10.2016)
  Úspěšný byl už pilotní projekt, při kterém byly v roce 2014 nainstalovány první skříňky na lůžkové oddělení ORL v mostecké nemocnici. Nyní byl projekt rozšířen do všech nemocnic Krajské zdravotní a.s. Celkem jich bylo předáno 299 do nemocnic v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově a to na 17 lůžkových oddělení. Jednotlivá oddělení navrhly přímo nemocnice. Skřínky slouží pacientům pro uložení jejich osobních věcí.

 • kdTřetina peněz na kotlíkové dotace je již vyplacena (17.10.2016)
  Ústecký kraj získal od Ministerstva životního prostředí z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) 2014 – 2020 v první výzvě 162 mil. Kč na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace) a zavázal se zajistit výměnu minimálně 1080 starých neekologických kotlů za nové moderní zařízení splňující 5. emisní třídu. Tyto finanční prostředky uvolňuje Státní fond životního prostředí na účet kraje průběžně podle stavu vyplácení dotace konečným příjemcům.

 • fotoÚstecký kraj se představil na veletrhu v Mnichově (17.10.2016)
  Mnichovské výstaviště Messe München hostilo největší mezinárodní investiční veletrh ve Střední Evropě, EXPO REAL 2016. Veletrh se těšil velkému zájmu jak návštěvníků, tak vystavovatelů. Účastnilo se 1798 vystavovatelů z 29 zemí. Veletrh navštívilo 39 tisíc návštěvníků ze 77 zemí.

 • hiDostihová sezóna na mosteckém hipodromu pokračuje (16.10.2016)
  V sobotu 15. října se na dostihovém závodišti v Mostě konala série sedmi dostihů s hlavním závodem Cena zimního favorita ČSOB Private Banking. V hledišti nechyběli ani hejtman Oldřich Bubeníček a mostecký primátor Jan Paparega. Letošní dostihový ročník na hipodromu podpořil Ústecký kraj a zařadil ho do programu nejprestižnějších kulturních, sportovních a společenských akcí regionu s názvem „Rodinné stříbro“. Hipodrom zakončí sezónu dostihovým odpolednem v sobotu 29. října.
  Prohlédněte si fotografie.

 • eoKrajské kolo Ekologické olympiády probíhá o víkendu v Kadani (15.10.2016)
  V pátek 14. října odpoledne bylo na gymnáziu v Kadani zahájeno krajské kolo 22. ročníku Ekologické olympiády, tradiční přírodovědné soutěže Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) pro středoškoláky. Tématem jsou tentokrát biokoridory a biobariéry. Za pořadatelskou základní organizaci ČSOP Tilia přivítal koordinátor krajského kola Jan Eichler při zahájení soutěže hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 • 001Čínští novináři brázdí zajímavé kouty Ústeckého kraje (13.10.2016)
  Speciální trasu pro čínské novináře připravilo České zastoupení agentury CzechTourism v Pekingu společně s Ústeckým krajem, aby měli možnost poznat to nejzajímavější , co náš kraj nabízí. Zamířili například do teplických lázní, Zámeckého vinařství v Třebívlicích, na děčínský zámek, přístaviště v Hřensku, do Litoměřic i Panenského Týnce. Zájem čínských turistů o Českou republiku stále stoupá, Ústecký kraj tak reaguje na současný trend, kdy je cílem zařadit kraj do pravidelných nabídek cestovních kanceláří v Číně a přilákat k nám i individuálně cestující Číňany.

 • ddNa kraji se uskutečnil workshop k teritoriálním paktům zaměstnanosti (11.10.2016)
  Moravskoslezský pakt zaměstnanosti ve spolupráci s Paktem zaměstnanosti Ústeckého kraje a Ústeckým krajem zorganizoval v prostorách krajského úřadu workshop se zástupci regionů ČR k teritoriálním paktům zaměstnanosti, který se uskutečnil dne 11. 10. 2016 v Ústí nad Labem za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové.

 • vvVýsledky krajských voleb 2016 (10.10.2016)
  Volby do zastupitelstva v Ústeckém kraji vyhrálo hnutí ANO 2011 s 23,24 procenta hlasů, které v zastupitelstvu obsadí 20 křesel. Do pětapadesátičlenného zastupitelstva se jako druhá dostala KSČM, které 15,82 procenta hlasů zajistí 13 mandátů, následuje ČSSD s 11,90 procenta hlasů a deseti mandáty a dále ODS s 9,54 procenta hlasů a sedmi mandáty a koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv občanů (SPO) s 6,07 % hlasů a ziskem pěti mandátů. Žádná z dalších stran a hnutí nepřekonala pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do zastupitelstva. Vyplývá to z výsledků voleb, které zveřejnil Český statistický úřad (více na www.volby.cz). Protokol s podrobným výsledkem voleb do krajského zastupitelstva kraje naleznete na titulní straně webu kraje v sekci „Aktuálně“.

 • mdHejtman připojil podpis k dohodám krajů s Ministerstvem dopravy (6.10.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček podepsal ve čtvrtek 6. října na základě mandátu Rady Ústeckého kraje dokumenty mezi kraji a Ministerstvem dopravy ČR. Jedná se o Memorandum o společném postupu zabezpečení zimní a běžné údržby silnic I. třídy a o Smlouvu o zajištění stabilního financování regionální železniční osobní dopravy.

 • lsDnes se otevřela další část Labské stezky v úseku Lounky-Nučnice (7.10.2016)
  Na Labské stezce v destinaci České středohoří a Podřipsko se dne 7. 10. 2016 otevřel další nově vystavěný úsek. Jedná se o část Labské stezky mezi Lounkami a Nučnicemi, na rozhraní Litoměřicka a Podřipska, která byla až do letošní rekonstrukce v nevyhovujícím stavu. Spolu se zástupci zhotovitele a destinační agentury České středohoří stezku slavnostně otevřel krajský radní pro cestovní ruch Jan Szántó.

 • fotoÚstecký kraj představí v Praze zimní nabídku Krušných hor a nové číslo magazínu Brána (6.10.2016)
  „Brána do Čech“ vás zve do expozice Ústeckého kraje s názvem „Krušné hory.. ideální zimní dovolená“, která bude umístěna v Obchodním centru Letňany v termínu od 7. – 9.10.2016 a v Metropoli Zličín od 14. – 16.10.2016 v běžné otevírací době.

 • dsOslava Dne seniorů v Lounech (6.10.2016)
  Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se na pozvání senior klubu Pomoc bližnímu Louny a Domova U Pramene Louny zúčastnil ve středu 5. října v lounském kulturním domě Zastávka společenského odpoledne k oslavě Dne seniorů. Seniory přišli pozdravit i představitelé města Louny, saského partnerského města Zschopau a další hosté.

 • ukKompenzace při propuštění dostanou i horníci na Mostecku (5.10.2016)
  Vláda dnes na svém zasedání schválila nařízení o příspěvku ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací nebo útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu. Návrh předkládal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Na kompenzace tak dosáhnou i propouštění horníci z Mostecka, a to v maximální výši 5 300 korun měsíčně.

 • ukPracoviště krizového řízení při krajských úřadech si předávali zkušenosti v Ústeckém kraji (5.10.2016)
  Ústecký kraj hostil ve dnech 29. a 30. září pracovní setkání zástupců krajů pro oblast krizového řízení. Setkání, které se uskutečnilo v Úštěku, se zúčastnili představitelé 12 krajských úřadů napříč celou republikou. Problematika krizového řízení a připravenost na mimořádné situace patří k prioritám všech krajů v ČR.

 • dukÚstecký kraj je připraven jednat s dopravci o mzdách řidičů (4.10.2016)
  Radní Ústeckého kraje pro oblast dopravy Jaroslav Komínek dnes jednal s předsedou Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska Stanislavem Grospičem. Tématem jejich schůzky byla problematika zvýšení platů řidičů autobusů a možnosti Ústeckého kraje podílet se na řešení stávající situace.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém