Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 13  další stránka >
 
 • 001Filmová kancelář přilákala do Ústeckého kraje další filmaře (3.10.2016)
  Místa pro nejlepší filmové scenérie, lepší komunikace s místními úřady nebo pomoc s hledáním místních dodavatelů i komparzistů. To vše nabízí regionální filmová kancelář v Ústeckém kraji už téměř rok, teď chce představit novou spolupráci s Českou televizí, dalšími filmovými produkcemi a pomoci právě místním společnostem i radnicím s filmaři najít společnou řeč. Dnešní networkingové akce se zúčastnili i zástupci národní filmové kanceláře Czech Film Commission.

 • fotoUčni truhláři z Ústeckého kraje jsou Machři roku 2016 (3.10.2016)
  Hamerská Střední odborná škola v Litvínově, příspěvková organizace Ústeckého kraje, slaví další velký úspěch. Její žáci zabodovali na prestižní celorepublikové soutěži Machři roku 2016. V kategorii Truhlář získali první místo. Cílem soutěže Machři roku, která má svou tradici od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství. Žáci mají možnost poměřit své schopnosti a společně s pedagogy si během setkání vyměnit zkušenosti a nasbírat potřebné kontakty. Zároveň mohou širokou veřejnost přesvědčit o vysoké úrovni jednotlivých řemesel.

 • dkOcenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem ČČK 2. třídy (2.10.2016)
  V sobotu 1. října byly v Mostě na krajském slavnostním shromáždění předány 68 dárcům krve Zlaté kříže Českého červeného kříže 2. třídy jako ocenění za 120 a více bezpříspěvkových odběrů. Této události se zúčastnili zástupci oblastních spolků Českého červeného kříže (ČČK) Most a Teplice, představitelé Ústeckého kraje a společnosti Krajská zdravotní.

 • ddSenioři oslavili svůj svátek v Mostě (1.10.2016)
  Mezinárodní den seniorů se letos v sobotu 1. října slavil v Ústeckém kraji podruhé, tentokrát opět ve statutárním městě Most, podobně jako vloni. Bohatý odpolední program organizovala Krajská rada seniorů Ústeckého kraje a celou akci finančně podpořil Ústecký kraj i statutární město Most. Zaplněné 1. náměstí seniory a dalšími návštěvníky přišel v Mostě pozdravit hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda ústecké krajské rady seniorů Alois Malý.

 • fotoHejtman ocenil vítěze soutěží Senior Art 2016 a Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje (29.9.2016)
  Pro téměř pět set seniorů uspořádal Ústecký kraj v prostorách mosteckého divadla slavnostní ceremoniál při příležitosti vyhlášení třetího ročníku soutěže Senior Art 2016 a Nejaktivnějšího klubu seniorů. Ocenění si vítězové převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Pavla Csonky, předsedy poradního orgánu pro seniory a zdravotně postižené Ústeckého kraje a předsedy Krajské rady seniorů Aloise Malého.

 • ddCelosvětový den srdce přilákal na Kardiologickou kliniku desítky lidí (27.9.2016)
  Nechat si změřit cholesterol, krevní tlak, popovídat si s lékaři o prevenci kardiovaskulárních chorob, ale také si prohlédnout prostory Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., přišli v neděli 25. září desítky lidí. V Atriu ústecké nemocnice proběhl pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka druhý ročník Dne otevřených dveří, a to v rámci akce nazvané „Světový den srdce“.

 • nnV Krajské zdravotní se setkali nemocniční ombudsmani z celé České republiky (27.9.2016)
  V Krajské zdravotní, a. s., proběhlo II. pracovní setkání nemocničních ombudsmanů a zaměstnanců nemocnic zabývajících se agendou vyřizování podnětů zaměstnanců, pacientů a veřejnosti z celé České republiky. Akce se konala pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka.

 • eeEnergetické fórum Ústeckého kraje: Jak dál s energetikou v regionu? (22.9.2016)
  Ve čtvrtek 22. září se v krajském městě konal 6. ročník odborné konference „Energetické fórum Ústeckého kraje 2016“. Letos se fórum zaměřilo na problematiku energetiky 21. století. Témata přednášek se zabývala budoucností evropského energetického trhu, současností a budoucností klasické energetiky v severozápadních Čechách a potenciálem energetiky pro další rozvoj Ústeckého kraje.

 • 001OBRAZEM: Přípravy na finálové klání dopravní soutěže vrcholí (22.9.2016)
  Soutěžící z 23 zemí už zítra vyrazí na palubovku tělocvičny ústecké univerzity, aby změřili síly v znalostech dopravní výchovy. Celý organizační tým už několik dní chystá nejen soutěžní plochu, ale další místa spojená právě s konáním Evropského finále dětské dopravní soutěže. Dnes odpoledne do Ústí nad Labem zavítá i ambasador soutěže bývalý jezdec Formule 1 Alexandr Wurz.

 • fotoNové reportáže na YouTube kanálu Ústeckého kraje (20.9.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Sledujte aktuality na YouTube kanálu Ústeckého kraje, kde můžete vidět jak reportáže krajské webové televize U-TV, tak další videa spjatá s naším regionem. A aby vám nic neuniklo, nastavte si odebírání novinek.

 • aaDelegace z Anhui se zajímala o ekonomická témata (20.9.2016)
  V minulých dnech jsme uvítali na Krajském úřadu Ústeckého kraje návštěvu z partnerské provincie Anhui (Čína), vedenou generálním ředitelem finančního odboru v Anhui panem Luo Jianguo. Jednalo se o pracovní setkání našich odborníků se členy čínské delegace, kterou tvořili ředitelé finančních úřadů a ekonomického odboru z měst v provincii Anhui. Delegaci přivítal předseda komise pro zahraniční vztahy Petr Brázda, krajský zastupitel.

 • ddStavba dalšího úseku dálnice D7 u Postoloprt byla zahájena (19.9.2016)
  Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pondělí 19. září za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu dálnice D7 Postoloprty - MÚK Bitozeves. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil i ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radí pro dopravu Jaroslav Komínek. Přibližně za jeden a půl roku by se mohl čtyřkilometrový úsek otevřít.

 • 001Ústecký kraj je republikovou špičkou v počtu dobíjecích stanic pro elektromobily (19.9.2016)
  Projekt Elektromobilita je zase o krok dál. V Ústeckém kraji přibyly další rychlodobíjecí stanice. Vozy na elektrický pohon tak mohou nyní řidiči rychleji doplňovat i na parkovišti u elektráren Ledvice a Prunéřov a v areálu Vysočan v Chomutově u dálnice D7. Ústecký kraj, jako jeden z významných partnerů tohoto projektu, využívá pro zaměstnance krajského úřadu hned dva elektromobily. Jedním z cílů projektu Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v naší republice.

 • ppVítěz Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem pokořil hodinovou hranici (18.9.2016)
  Lepší rozloučení s letošní RunCzech běžeckou ligou si organizátoři snad ani nemohli přát. Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem totiž viděl fantastické výkony, jako rozený šampion se v Ústí představil keňský vytrvalec Barselius Kipyego. Ústecký půlmaraton podpořil kraj a zařadil tento běžecký svátek do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Běžcům fandil a ceny vítězům předával i 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

 • fotoPeruc opět ožila Dožínkami a letos i Mistrovstvím republiky v orbě (17.9.2016)
  V Peruci na Lounsku už podeváté oslavili sklizeň úrody při konání tradičních krajských dožínek, které jsou velkolepou přehlídkou zemědělství, řemesel a výrobců z našeho kraje. Při této příležitosti hostil také kraj Přemysla Oráče 43. Mistrovství ČR v orbě, kde své síly změřilo 38 oráčů z celé republiky. Obě akce proběhly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 • bbBezpečnostní rada Ústeckého kraje zhodnotila své čtyřleté působení (17.9.2016)
  V pátek 16. září se uskutečnilo rozšířené zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) na závěr jejího funkčního období. Předseda BRÚK, hejtman Oldřich Bubeníček, poděkoval členům rady i přizvaným hostům za jejich práci při řešení krizových situací.

 • 001Nexen Tire Czech bude nejmodernějším závodem, který budujeme. Řekl nový prezident společnosti při návštěvě hejtmana (16.9.2016)
  Ústecký kraj navštívil nový prezident společnosti Nexen Tire Czech Eung – young Lee. Při své čtrnáctidenní cestě v České republice se setkal i s hejtmanem Ústeckého kraje a zástupci SPZ Triangle. Spolu s výkonným ředitelem projektu Nexen Tire v Ústeckém kraji Se-In Oh poděkovali za dosavadní spolupráci při vstupu tohoto investora do průmyslové zóny na Žatecku.

 • fotoProjekt Děti na startu přivedl k pohybu v Ústeckém kraji stovky dětí (16.9.2016)
  I v novém školním roce mohou rodiče své děti v mateřských či základních školách a ve sportovních klubech přihlásit do projektu všeobecné pohybové průpravy Děti na startu, který je oblíbený po celé České republice. O velkém úspěchu i v Ústeckém kraji svědčí to, že v současné době je tady na 30 zapojených míst, ve kterých cvičí téměř osm stovek dětí!

 • ssNový investor v průmyslové zóně u Přestanova zahájil výrobu (15.9.2016)
  Ve čtvrtek 15. září se uskutečnilo slavnostní otevření nového provozu americké společnosti SSI Technologies, která je světovým lídrem ve výrobě snímačů a senzorů pro automobilový průmysl. Jedná se o první evropskou pobočku této společnosti. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil v přestanovské průmyslové zóně 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajský radní Ladislav Drlý, který má kompetence pro oblast investic, majetku a ekonomiky.

 • fotoVýbor pro národnostní menšiny se aktivně snaží zapojovat minority (15.9.2016)
  Na svém posledním jednání v tomto volebním období zhodnotil Výbor pro národnostní menšiny svou dosavadní činnost ve snaze zapojit příslušníky různých národnostních menšin do života většinové společnosti. Jednání se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • ooKrajská zdravotní otevřela oddělení sportovní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici (14.9.2016)
  Krajská zdravotní (KZ) otevřela nové Oddělení sportovní medicíny (OCM) v ústecké Masarykově nemocnici, které bude poskytovat komplexní zdravotní péči o rekreační i závodní sportovce všech věkových kategorii různé výkonnosti v Ústeckém kraji. Široká problematika sportu vedla KZ k užší spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), deklarované memorandem o spolupráci, uzavřeném mezi Ústeckým krajem, UJEP a KZ. Zdravotní péče daného rozměru bude poskytována v úzké spolupráci s ostatními interními i chirurgickými obory ústecké Masarykovy nemocnice. Otevření OCM se zúčastnil i Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana.

 • fotoKonference představila témata pro rozvoj ekologické výchovy a udržitelného rozvoje v kraji (14.9.2016)
  Zhruba 100 účastníků z řad školních koordinátorů EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) a zástupců neziskových organizací se sešlo na Krajské konferenci EVVO v Ústeckém kraji 2016. Konference proběhla ve dvou celcích – dopolední a odpolední blok a přinesla řadu přínosných témat v rámci rozvoje ekovýchovy v našem kraji.

 • fotoŽáci prvního ročníku ústecké průmyslovky se seznamovali v rámci adaptačního projektu (14.9.2016)
  Stejně jako každý rok tak i letos se žáci prvních ročníků Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem zúčastnili na začátku školního roku adaptačního projektu „Naučme se toleranci", který proběhl ve Starých Splavech ve dnech 5. až 9. září.

 • aaMinistryně práce a sociálních věcí navštívila domovy důchodců v Ústeckém kraji (14.9.2016)
  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívila v doprovodu krajského radního Martina Kliky Domov důchodců v Milešově a Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí, příspěvkové organizace kraje. V Milešově diskutovala s radním Martinem Klikou a starostou obce Petrem Křivánkem o investičním záměru kraje vybudovat nové sociální zařízení na pozemcích, které kraji za symbolickou jednu korunu za metr čtvereční nabídla obec.

 • sSrbové se prezentovali na Barevné planetě (13.9.2016)
  Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Letos je jedním z cílů projektu prezentace tradičních národních pokrmů. Proto byl na festivalu Barevná planeta k ochutnání balkánský kajmak, ajvar, proja nebo baklava. Ve dnech 7. – 11. 9. 2016 navštívila početná srbská delegace Ústecký kraj.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 13  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém