Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 14 15 16 17 -18- 19 20 21 22 23  další stránka >
 
 • webHejtman předal dobrovolným hasičům dary Ústeckého kraje (17.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dary Ústeckého kraje v hodnotě téměř dvou milionů korun předal v sobotu osobně hejtman Oldřich Bubeníček zástupcům Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska při příležitosti návštěvy Shromáždění představitelů Okresních sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje ve Slavětíně.

 • Předání darůPáteřní školy dostaly od kraje techniku (15.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Pět páteřních škol Ústeckého kraje dostalo darem od Krajského úřadu k využívání výpočetní techniku, která byla používána v rámci zimní olympiády dětí a mládeže v Chomutově. Ředitelům škol ji předal vedoucí Odboru informatiky a organizačních věcí Jan Jelínek.

 • 001O oceněných regionálních potravinách Ústeckého kraje je už rozhodnuto (15.4.2016)
  Celkem devětadvacet výrobků z Ústeckého kraje ocenila odborná komise. O značky Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče se letos ucházel rekordní počet výrobců. Celkem se přihlásilo 190 výrobců s 501 produkty. O loga se soutěžilo hned ve čtrnácti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 66 výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas. Předání cen se uskuteční v září na Zahradě Čech v Litoměřicích.

 • fotoÚstecký kraj podporuje projekt Děti na startu (14.4.2016)
  Děti na startu a jejich trenérky konkrétně ze ZŠ Ostrovní 300, Štětí a MŠ Duha bilancují svůj první rok s projektem. Společně cvičí každé úterý a v duchu dnešního trendu ve školství posunují hranice nejen v přístupu dětí ke sportu, ale také potvrzují, že díky sportu lze zkombinovat důležité pilíře edukace malých dětí.

 • fotoNárodní rada osob se zdravotním postižením Ústeckého kraje zhodnotila svou činnost (12.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V pondělí 11. dubna se v budově krajského úřadu sešlo volební shromáždění Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Ústeckého kraje, aby zhodnotilo svou práci za čtyři uplynulé roky a stanovilo si nové cíle. Jednání se zúčastnil jako host předseda NRZP ČR pan Václav Krása. Z vystoupení hostů a delegátů zazněla chvála na prohlubující se spolupráci ústecké krajské rady NRZP s vedením ústeckého kraje, která bude díky spokojenosti obou stran pokračovat a rozvíjet se i do budoucna.

 • ccÚstecký kraj představil Krušnohorsko ve Štrasburku (13.4.2016)
  Ojedinělý projekt, přeshraniční spolupráce České republiky a Svobodného státu Sasko představuje od včerejška ve Štrasburku výstava „Sláva krušnohorského hornictví“. V budově Evropského parlamentu ji uspořádal europoslanec Jiří Maštálka ve spolupráci s dalšími poslanci EP Kateřinou Konečnou a europoslancem za Svobodný stát Sasko Hermannem Winklerem. Záštitu nad expozicí převzal a vernisáže se také zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • Bílina hokejBílinští hokejisté opanovali turnaj o pohár hejtmana (13.4.2016)
  Nádherné hokejové zápasy nabídl na zimním stadionu v Bílině turnaj starších dorostenců v rámci mezinárodního turnaje „O putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje a starosty města Bíliny".

 • webV Chomutově zahájila výstava 15 let Ústeckého kraje (13.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Vernisáží zahájila počátkem týdne v chomutovském Oblastním muzeu v pořadí druhá výstava k projektu „15 let Ústeckého kraje – 15 let práce pro Vás“.

 • webKrajská zdravotní hostila mezinárodní odborníky v péči o ženu, plod a novorozence (12.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V pořadí již XXXIII. celostátní konference perinatologie a fetomaternální medicíny proběhla počátkem dubna v prostorách Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem a sousedím Muzeu města Ústí nad Labem.

 • webZlatý kříž z rukou prezidenta převzali hasiči z Domova pro zdravotně a tělesně postižené ve Všebořicích (11.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Jeden ze Zlatých záchranářských křížů za výjimečné činy při záchraně lidských životů má už dnes své čestné místo v Domově pro zdravotně a tělesně postižené ve Všebořicích, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana jej na Pražském hradě v závěru minulého týdne převzali zástupci dobrovolných hasičů domova.

 • webZahajuje projekt Rodinné stříbro Ústeckého kraje (11.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Projektem Rodinné stříbro odstartoval v těchto dnech Ústecký kraj dlouhodobou podporu významných aktivit v regionu. Na seznamu nejvýznamnějších kulturních i sportovních činností je tak vytipováno 26 konkrétních akcí, s nimiž spojí kraj své jméno.

 • Prodavač roku 201611. ročník odborné celostátní soutěže Prodavač roku 2016 zná své vítěze (8.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Žáci odborných středních škol soutěžili na 11. ročníku celostátní soutěže Prodavač roku. Místem konání byla Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola Ústí nad Labem. Zúčastnilo se 46 žáků s celé republiky. Nejdále to na soutěž měli žáci z Petrovic u Karviné.

 • rrHejtman Bubeníček: Spolupráce kraje a regionální odborové rady je na velmi dobré úrovni (7.4.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček se ve čtvrtek 7. dubna zúčastnil zasedání Regionální rady odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje. Spolu s předsedou RROS Jiřím Cingrem zhodnotili spolupráci obou subjektů.

 • fotoProjekt e-Health zefektivní ošetření pacientů v Ústeckém kraji (7.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dnes byl v prostorách před Emergency Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem představen projekt e-Health umožňující v praxi elektronickou výměnu zdravotnické dokumentace mezi Zdravotnickou záchrannou službou Ústeckého kraje a nemocnicemi. Realizace projektu e-Health má zajistit zvýšení kvality a efektivity při zajišťování přednemocniční neodkladné péče a při řešení mimořádných událostí.

 • webV Mostě soutěží mladí matematici (7.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Slavnostního zahájení Mezinárodní matematické soutěže Adama Riese, která probíhá do čtvrtka 7. dubna v prostorách příspěvkové organizace Ústeckého kraje Podkrušnohorské gymnázium Most, se vedle zahraničních hostů z Německa zúčastnil také hejtman Oldřich Bubeníček.

 • fotoZahrada Čech odstartovala sezonu první jarní výstavou (6.4.2016)
  První dubnová středa se stala symbolem letošního začátku sezony na litoměřickém výstavišti. Při příležitosti první jarní výstavy Tržnice Zahrady Čech se uskutečnilo zahájení, kterého se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, organizátoři výstavy a další hosté.

 • BOBování 2016Výtěžek z turnaje pomůže dvěma malým chlapcům (6.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na zimním stadionu v Bílině se uskutečnil druhý ročník charitativního hokejového turnaj BOBování 2016. Výtěžek z akce putoval v podobě symbolického šeku do rukou rodičů nemocných kluků Kryštůfka a Martínka. Záštitu udělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • webNa fotografiích se do Terezína vrátili přeživší (6.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Slavnostní vernisáží, jíž se jako čestný host zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, zahájil ve výstavních prostorách Malé pevnosti Terezín fotoprojekt německého autora Stefana Hankeho s názvem Přežili koncentrační tábory.

 • jezDebata o jezech na Labi (5.4.2016)
  V pondělí 4. dubna proběhla v děčínském kulturním centru Střelnice debata o výsledném vlivu na životní (EIA) plánované stavby jezu na dolním Labi. Debaty se zúčastnili zástupci města, za Ústecký kraj přijel hejtman Oldřich Bubeníček, byl zde ministr dopravy Dan Ťok, zástupci rejdařů, plavců (říčních námořníků) a dalších.

 • kwSpolečnost Kiswire zahájila přípravné zemní práce v průmyslové zóně Triangle (5.4.2016)
  Společnost Kiswire zahájila přípravné zemní práce ve Strategické průmyslové zóně Triangle. V jihozápadní části zóny na ploše 20,16 ha vybuduje závod na výrobu ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky a automobilový průmysl. Spuštění zkušebního provozu se předpokládá na začátku roku 2017. Celková výše investice by měla činit až 2,5 mld. Kč s postupnou tvorbou 300 pracovních míst do konce roku 2020.

 • hmKnihu o rudném hornictví pokřtila flájská voda (5.4.2016)
  „Nikde na světě není region, který by měl takový přínos pro hornictví, hutnictví a související obory jako Krušné hory“, řekl RNDr. Michal Urban, CSc. během slavnostního představní knihy na litvínovském zámku Valdštejnů v pátek 1. dubna. Uvedl tak v rámci slavnostního představení knihy Horní města Krušných hor, která mapuje historii rudného dolování ve dvanácti historických městech Ústeckého kraje. Akci uspořádal Českojiřetínský spolek ve spolupráci s Montanregionem Krušnohoří a městem Litvínov. Křtu se zúčastnila radní pro oblast kultury a památkové péče Ústeckého kraje Jitka Sachetová.

 • dcZ dolu Centrum vyjel poslední vozík s uhlím (2.4.2016)
  Sborové „Zdař Bůh!“ zaznělo v pátek 1. dubna v prostorách hlubinného hnědouhelného dolu na Mostecku, kde se sešly stovky lidí, aby se symbolicky rozloučily s těžbou uhlí v tomto dole, když havíři vyvezli na povrch poslední vozík s uhlím. V České republice tak nadobro skončila hlubinná těžba hnědého uhlí. Pozvání na akt ukončení těžby přijal i hejtman Oldřich Bubeníček.

 • rRybářský svaz zahájil zajímavou výstavu na jimlínském zámku (1.4.2016)
  V pátek 1. dubna se na zámku Nový Hrad uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy Českého rybářského svazu (ČRS) o sportovním rybolovu v Ústeckém kraji. Výstavu podpořil Ústecký kraj a koná se pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Zahájení výstavy se zúčastnili představitelé kraje českého rybářského svazu. Výstava potrvá do 29. května a poslední dubnový den proběhne na zámku v rámci výstavy „Rybářský den na Novém Hradě“.

 • 001Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Ústeckém kraji už skončil (1.4.2016)
  Přesně 1 557 žádostí dorazilo na podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zaměstnanci úřadu nyní všechny došlé žádosti kontrolují a v nejbližších dnech budeme znát přesný počet žádostí, které je možné podpořit. Celkem je pro Ústecký kraj na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva alokováno 162 milionů korun. Již v tuto chvíli víme, že objem došlých žádostí tuto částku převyšuje.

 • 001Ústecký kraj představuje cykloturistickou nabídku na letňanském výstavišti (1.4.2016)
  Sedmý ročník cyklistického veletrhu For Bikes probíhá od 1. – 3. dubna 2016 na letňanském výstavišti PVA EXPO Praha. Veletrh představuje novinky v nadcházející sezoně v oblasti cykloturistických regionů a cykloturistických spotřebních výrobků.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 14 15 16 17 -18- 19 20 21 22 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém