Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 14 15 16 17 18 -19- 20 21 22 23  další stránka >
 
 • fotoSledujte reportáže na YouTube kanálu Ústeckého kraje (1.4.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Aktuality sledujte na YouTube kanálu Ústeckého kraje.

 • Krása pomáhá dětemModelky nejen svou krásou potěšily malé pacienty Krajské zdravotní (1.4.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Přední české modelky zavítaly poslední březnový den už pojedenácté na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, aby předaly malým pacientům v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“ drobné dárky.

 • fotoKrálovské město Žatec hostí konferenci na téma Kulturní dědictví a regionální tradice (31.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zahájení konference Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS) na téma Kulturní dědictví a regionální tradice se uskutečnilo za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, náměstkyně člena vlády ministerstva kultury Anny Matouškové, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a řady významných hostů.

 • hsŽáci Hotelové školy Teplice mají za sebou těžkou zkoušku (31.3.2016)
  Jednu z nejnáročnějších zkoušek na Pražském hradě mají za sebou žáci a učitelé Hotelové školy Teplice, kteří v úterý 29. března 2016 večer zajišťovali obsluhu hostů u příležitosti slavnostní večeře, kterou pořádal prezident Miloš Zeman pro svého hosta, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

 • 001Kuchaři z Děčína porazili konkurenci na mezinárodní soutěži (31.3.2016)
  Studenti Střední školy řemesel a služeb z Děčína reprezentovali Ústecký kraj na gastronomické soutěži Gastro Kroměříž 2016. Domů přivezli stříbro a bronz. Soutěž se konala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, hejtmana Zlínského kraje a prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

 • fotoŽáci předvedli své hbité prsty v krajském kole soutěže MČR v psaní na klávesnici (31.3.2016)
  V úterý 22. března se konalo na OA a SOŠ gen. Fr. Fajtla v Lounech krajské kolo soutěže MČR žáků v opisu textu na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu. Soutěže se zúčastnilo 58 soutěžících z 15 škol celého Ústeckého kraje.

 • webOdstartovala putovní výstava 15 let Ústeckého kraje (30.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  S mottem „15 let práce pro Vás“ odstartovala prezentace patnáctiletého fungování Ústeckého kraje vernisáží putovní výstavy v prostorách Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem.

 • All-StarsHvězdy českého basketbalu se sešly na ústecké palubovce (29.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V ústecké sportovní hale Sluneta se na Velikonoční pondělí konala za podpory Ústeckého kraje největší basketbalová událost v republice All-Stars Game 2016. V průběhu sportovního odpoledne, kdy se mezi sebou utkaly týmy Mladých pušek a Mazáků, došlo i na vložené dovednostní soutěže.

 • web2Střední zdravotnická škola Chomutov zvítězila v druhém ročníku regionální soutěže první pomoci (29.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Střední zdravotnická škola Chomutov zvítězila v druhém ročníku regionální soutěže první pomoci, kterou pořádala Střední zdravotnická škola v Děčíně ve spolupráci s tamním obchodním a nákupním centrem Pivovar. Na druhém místě skončili zástupci pořadatelů spolu se svojí partnerskou Střední zdravotnickou školou z Dolného Kubína, jejíž představitelé obsadili také třetí bodované místo.

 • jiNa Novém Hradě se slavily Velikonoce (28.3.2016)
  Krajský zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun se na velikonoční neděli zaplnil návštěvníky ze širokého okolí. Každý si mohl vyzkoušet pletení pomlázky či zdobení vajíček. Stánky řemeslníků na všech třech nádvořích nabízely množství rukodělných výrobků, ale i hodně dobrot. Pro zájemce byly připraveny prohlídky velikonočně vyzdobených interiérů zámku.

 • tlProvoz turistických linek na železnici a na Labi byl dnes zahájen (25.3.2016)
  Největší novinku roku 2016 připravila Doprava Ústeckého kraje pro turisty – od 25. března zahajuje víkendový a sváteční provoz nostalgických vlaků na pěti železničních linkách a osobní lodi na Labi. Na ústeckém hlavním nádraží se na zubrnickou lokálku přišel podívat hejtman Oldřich Bubeníček a svezl se lodní linkou do Libochovan, přestože páteční počasí výletům příliš nepřálo.

 • sesoProběhl Sněm Severočeského sdružení obcí (25.3.2016)
  Ve čtvrtek 24. března se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje konal Sněm Severočeského sdružení obcí (SESO). Delegáty Sněmu pozdravil v úvodu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a poděkoval za spolupráci měst a obcí. Součástí programu Sněmu byly též prezentace činnosti některých klíčových odborů krajského úřadu. Přítomni byli představitelé SESO, předseda Petr Medáček a výkonný ředitel Vladislav Raška. Sněm projednal mimo jiné zprávu o činnosti a hospodaření za rok 2015, provedl dovolbu členů Rady SESO a projednal program činnosti a návrh rozpočtu na rok 2016.

 • trZpřístupnění Staňkovického rozptylu pro menší investory bylo zahájeno (25.3.2016)
  V těchto dnech aktuálně běží ve strategické průmyslové zóně Trinagle na Žatecku stavební práce za účelem zpřístupnění tak zvaného Staňkovického rozptylu pro plošně méně náročné domácí a zahraniční investory. Jedná se o území v jihovýchodní části průmyslové zóny, které nabízí k prodeji plochy o velikosti cca 1 - 3 hektary.

 • kzKrajská zdravotní disponuje přístrojem pro roboticky asistovanou rehabilitaci chůze (25.3.2016)
  Rehabilitační oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (MNUL) uvádí do provozu přístroj pro roboticky asistovanou rehabilitaci chůze. Jedná se o nejmodernější variantu přístroje „Lokomat Pro“, který byl pořízen spolu s dalšími přístroji z projektu „Zdravotnické přístroje pro KZ, a. s. – 2015“, podpořeného z Regionálního operačního programu Severozápad. Pořízení přístroje „Lokomat Pro“ schválila na doporučení Ústeckého kraje Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví České republiky. Jeho pořizovací cena byla 11 876 150 Kč včetně DPH.

 • Policista rokuV Teplicích vyhlašovali Policistu roku Ústeckého kraje (25.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V Regionálním muzeu v Teplicích, v Rokokovém sále, byl slavnostně vyhlášen Policista Ústeckého kraje za rok 2015. Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Toho na udílení ocenění zastoupil Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana.

 • mÚstecký kraj na moskevském veletrhu cestovního ruchu (24.3.2016)
  Ve dnech 23.-26. března Ústecký kraj vystavuje na největším veletrhu cestovního ruchu v Rusku. Naši expozici zajišťuje odbor regionálního rozvoje a veletrhu se účastní krajští radní Jan Szántó a Jaroslav Komínek. Společně s Ústeckým krajem se v rámci expozice České republiky bude tradičně prezentovat společnost Lázně Teplice a.s.

 • zeHejtman ocenil vítěze soutěže Zlatý erb (24.3.2016)
  Ve středu 23. března předal hejtman Oldřich Bubeníček ceny zástupcům vítězných měst a obcí v soutěži Zlatý erb. O nejlepší webové stránky se města a obce Ústeckého kraje utkávají již od roku 2004, z celostátního pohledu se Zlatý erb koná již po osmnácté. V kategorii měst zvítězil již poněkolikáté Most a nejlepší webovou stránku obce mají Libochovany.

 • kvMinistryně Valachová navštívila Ústecký kraj (24.3.2016)
  Ve středu 23. března zavítala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová do Ústeckého kraje. Navštívila některé školy na Ústecku a setkala se s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Hlavním tématem diskuze byl další vývoj školství v kraji a projekt společné vzdělávání.

 • zdrávka zubyStředoškolští učitelé uspořádali na přání žáků soutěž v modelování zubů (23.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Úroveň vzdělávání profese zubních techniků na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické Ústí nad Labem posuzují odborní učitelé v celostátní soutěži Škola roku každoročně pořádané pod záštitou Komory zubních techniků. Některé z medailových umístění je zúročením náročné přípravy vyučujících i studentů.

 • webZlatá kukla zůstává v Mostě (23.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Vítěznou zlatou kuklu si ze stejnojmenné soutěže zručnosti ve svařování odnesl student pořádající Střední technické školy Most Martin Kocourek. V top desítce se pak umístili další tři domácí účastníci, na osmém místě i jediná dívka v soutěži Michaela Benešová.

 • webMattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2016 – Rodinné stříbro Ústeckého kraje (22.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem představili necelého půl roku před startovním výstřelem jeho organizátoři přímo v hlavním městě kraje za účasti vedoucích představitelů magistrátu i Ústeckého kraje.

 • cizí jazykyStudenti středních odborných škol soutěžili v cizích jazycích (22.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dne 15. března 2016 pořádala Obchodní akademie a Střední odborná škola generála Františka Fajtla v Lounech již jedenáctý ročník jazykové olympiády středních odborných škol.

 • ryHotelová škola připravovala rybí pochoutky (22.3.2016)
  Do soutěže „Rybí pochoutky Ústeckého kraje“, jejíž garantem a pořadatelem je odbor životního prostřední a zemědělství Krajského úřadu Ústeckého kraje, došlo do uzávěrky v polovině února 58 receptů. Z nich bylo vybráno deset, podle kterých dne 21. března 2016 připravila pro hodnocení pokrmy Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice.

 • Galerie RoudniceV roudnické galerii se poprvé hrály Janovy pašije (22.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na květnou neděli 20. března se odehrála v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem mimořádná kulturní událost. Poprvé se tu hrály Janovy Pašije Johanna Sebastiana Bacha v podání Pražských pěvců pod vedením Stanislava Mistra, který se zároveň ujal tenorové role a role Evangelisty. Sopránové role se zhostila Gražyna Biernot, altové Kateřina Falcníková a basové Jan Janda.

 • Sportovec ÚK 2015Ručinský králem sportovců Ústeckého kraje za rok 2015 (22.3.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Nejúspěšnějším sportovcem Ústeckého kraje pro rok 2015 se stal litvínovský hokejista Martin Ručinský. Ten je momentálně v zámoří, cenu pro vítěze si převzal jeho otec Andrej Ručinský. Slavnostní akce se uskutečnila v mosteckém divadle.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 14 15 16 17 18 -19- 20 21 22 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém