Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 23  další stránka >
 
 • ukKompenzace při propuštění dostanou i horníci na Mostecku (5.10.2016)
  Vláda dnes na svém zasedání schválila nařízení o příspěvku ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací nebo útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu. Návrh předkládal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Na kompenzace tak dosáhnou i propouštění horníci z Mostecka, a to v maximální výši 5 300 korun měsíčně.

 • ZdrávkaÚstecké zdravotnické škole bylo sedmdesát let (5.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dne 27. září 2016 uplynulo 70 let od začátku odborného vzdělávání středních zdravotnických pracovníků v Ústí nad Labem. Toto výročí si ve dnech 23. a 24. září připomněli současní i bývalí zaměstnanci a absolventi Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem.

 • webVýroční vědecká konference Krajské zdravotní ocenila nejlepší odborné práce (5.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Slavnostní udílení cen Vědecké rady Krajské zdravotní, a.s. proběhlo v úterý při příležitosti konání Výroční vědecké konference Krajské zdravotní v Ústí nad Labem za účasti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a jeho 1. náměstka Stanislava Rybáka, který nad akcí převzal také osobní záštitu. Konference se vedle vedoucích pracovníků Krajské zdravotní zúčastnila řada hostů z akademické, profesní i veřejné sféry.

 • ukPracoviště krizového řízení při krajských úřadech si předávali zkušenosti v Ústeckém kraji (5.10.2016)
  Ústecký kraj hostil ve dnech 29. a 30. září pracovní setkání zástupců krajů pro oblast krizového řízení. Setkání, které se uskutečnilo v Úštěku, se zúčastnili představitelé 12 krajských úřadů napříč celou republikou. Problematika krizového řízení a připravenost na mimořádné situace patří k prioritám všech krajů v ČR.

 • webVýstava Vaše nejcennější foto k záchraně životů (4.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Netradiční aktivitu podpory prevence rakoviny prsu prezentují spolu s výzvou pro zaměstnavatele v těchto dnech ve foyeru Krajského úřadu v Ústí nad Labem. Výstavu s názvem Vaše nejcennější foto zahájil spolu s organizátory a zástupci zdravotnické skupiny EUC 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který převzal nad akcí osobní záštitu.

 • CukrářCukrářka z Ústí získala prestižní cenu (4.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ve dnech 29. 9. až 2. 10. se v rámci veletrhu For Gastro&Hotel v Praze uskutečnila soutěž odborných dovedností žáků oboru Cukrář na téma „Atraktivní cukrářský výrobek“. Soutěž zorganizoval Svaz pekařů a cukrářů v České republice.

 • dukÚstecký kraj je připraven jednat s dopravci o mzdách řidičů (4.10.2016)
  Radní Ústeckého kraje pro oblast dopravy Jaroslav Komínek dnes jednal s předsedou Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska Stanislavem Grospičem. Tématem jejich schůzky byla problematika zvýšení platů řidičů autobusů a možnosti Ústeckého kraje podílet se na řešení stávající situace.

 • 001Filmová kancelář přilákala do Ústeckého kraje další filmaře (3.10.2016)
  Místa pro nejlepší filmové scenérie, lepší komunikace s místními úřady nebo pomoc s hledáním místních dodavatelů i komparzistů. To vše nabízí regionální filmová kancelář v Ústeckém kraji už téměř rok, teď chce představit novou spolupráci s Českou televizí, dalšími filmovými produkcemi a pomoci právě místním společnostem i radnicím s filmaři najít společnou řeč. Dnešní networkingové akce se zúčastnili i zástupci národní filmové kanceláře Czech Film Commission.

 • fotoUčni truhláři z Ústeckého kraje jsou Machři roku 2016 (3.10.2016)
  Hamerská Střední odborná škola v Litvínově, příspěvková organizace Ústeckého kraje, slaví další velký úspěch. Její žáci zabodovali na prestižní celorepublikové soutěži Machři roku 2016. V kategorii Truhlář získali první místo. Cílem soutěže Machři roku, která má svou tradici od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství. Žáci mají možnost poměřit své schopnosti a společně s pedagogy si během setkání vyměnit zkušenosti a nasbírat potřebné kontakty. Zároveň mohou širokou veřejnost přesvědčit o vysoké úrovni jednotlivých řemesel.

 • 01Na Zámku Nový Hrad v Jimlíně zahájili plesovou sezonu (3.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ples, který zahájil letošní plesovou sezonu na Lounsku a zřejmě i v celém kraji, se uskutečnil v sobotu 1. října v reprezentačních sálech s ranně barokní štukovou a malířskou výzdobou na Zámku Nový Hrad v Jimlíně. Přítomen byl i hejtman kraje Oldřich Bubeníček.

 • dkOcenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem ČČK 2. třídy (2.10.2016)
  V sobotu 1. října byly v Mostě na krajském slavnostním shromáždění předány 68 dárcům krve Zlaté kříže Českého červeného kříže 2. třídy jako ocenění za 120 a více bezpříspěvkových odběrů. Této události se zúčastnili zástupci oblastních spolků Českého červeného kříže (ČČK) Most a Teplice, představitelé Ústeckého kraje a společnosti Krajská zdravotní.

 • ddSenioři oslavili svůj svátek v Mostě (1.10.2016)
  Mezinárodní den seniorů se letos v sobotu 1. října slavil v Ústeckém kraji podruhé, tentokrát opět ve statutárním městě Most, podobně jako vloni. Bohatý odpolední program organizovala Krajská rada seniorů Ústeckého kraje a celou akci finančně podpořil Ústecký kraj i statutární město Most. Zaplněné 1. náměstí seniory a dalšími návštěvníky přišel v Mostě pozdravit hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda ústecké krajské rady seniorů Alois Malý.

 • webJosefínské slavnosti přivítaly historická vojska z celé Evropy (1.10.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Do bitev 18. století, mezi vojska a vše, co k nim patří, zavítali návštěvníci letošních Josefínských slavností, které proběhly v pátek a v sobotu v Terezíně, také za výrazné podpory Ústeckého kraje, jehož zastupitelé zařadili akci vzhledem k jejímu významu do programu Rodinného stříbra.

 • webSlámův den ORL letos ve znamení chirurgie nádorů (30.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V pořadí již 23. odbornou nadregionální konferenci s mezinárodní účastí s názvem „Slámův den ORL“ uspořádalo v závěru týdne v Ústí nad Labem Otorinolaryngologické oddělení Masarykovy nemocnice Krajské zdravotní se zaměřením na „Chirurgii nádorů orofaryngu“. Účastníky konference pozdravil také 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák, který rovněž převzal nad akcí osobní záštitu.

 • webTechnologie pro bezpečná města se představily v Bílině (29.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Starosty měst a obcí spolu se zástupci městských policií napříč Ústeckým krajem přivítal ve čtvrtek v Bílině hejtman kraje Oldřich Bubeníček při příležitosti konání konference s názvem Technologie pro bezpečná města, nad kterou rovněž převzal osobní záštitu.

 • fotoHejtman ocenil vítěze soutěží Senior Art 2016 a Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje (29.9.2016)
  Pro téměř pět set seniorů uspořádal Ústecký kraj v prostorách mosteckého divadla slavnostní ceremoniál při příležitosti vyhlášení třetího ročníku soutěže Senior Art 2016 a Nejaktivnějšího klubu seniorů. Ocenění si vítězové převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Pavla Csonky, předsedy poradního orgánu pro seniory a zdravotně postižené Ústeckého kraje a předsedy Krajské rady seniorů Aloise Malého.

 • ddCelosvětový den srdce přilákal na Kardiologickou kliniku desítky lidí (27.9.2016)
  Nechat si změřit cholesterol, krevní tlak, popovídat si s lékaři o prevenci kardiovaskulárních chorob, ale také si prohlédnout prostory Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., přišli v neděli 25. září desítky lidí. V Atriu ústecké nemocnice proběhl pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka druhý ročník Dne otevřených dveří, a to v rámci akce nazvané „Světový den srdce“.

 • nnV Krajské zdravotní se setkali nemocniční ombudsmani z celé České republiky (27.9.2016)
  V Krajské zdravotní, a. s., proběhlo II. pracovní setkání nemocničních ombudsmanů a zaměstnanců nemocnic zabývajících se agendou vyřizování podnětů zaměstnanců, pacientů a veřejnosti z celé České republiky. Akce se konala pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka.

 • Ekonomický týmTým z děčínské obchodky postoupil do celostátního kola soutěže Ekonomický tým (27.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Trojice studentů 4. ročníku Evropské obchodní akademie v Děčíně Filip Vait, Jaroslav Skopec a Ladislav Mrázik, se zúčastnili krajského kola soutěže Ekonomický tým 2016 v Chomutově. Soutěže se zúčastnilo devět týmů ze všech obchodních akademií v Ústeckém kraji. A právě tým z děčínské „obchodky“ zvítězil.

 • Osek koncertOseckým klášterem zněla hudba na počest Karla IV. (27.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V opatském chrámu cisterciáckého kláštera v Oseku se uskutečnil v neděli 25. září koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR k 700. výročí narození Karla IV. Světovou premiéru koncertu s názvem Korunovace českých králů si nenechal ujít ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s manželkou. V opatském chrámě Nanebevzetí Panny Marie se 27. 11. 2016 odehraje Adventní koncert Ústeckého kraje v provedení Collegia hortensis.

 • Regionální fotbalová akademieV Teplicích se naplno rozeběhla Regionální fotbalová akademie Ústeckého kraje (26.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zrekonstruované prostory Domova mládeže při Střední škole stavební Teplice se staly od nového školního roku domovem pěti desítek mladých sportovců Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje. Tento unikátní projekt, jediný v regionu, podpořilo kromě Ústeckého kraje také město Teplice a Fotbalová asociace ČR.

 • webV Moldavě se rozloučili s turistickou sezónou (26.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Z Litvínova, Teplic a Ústí nad Labem se vypravili v sobotu turisté zvláštním historickým motoráčkem do Moldavy v Krušných horách, aby se rozloučili s turistickou sezónou. Součástí rozloučení s turistickou sezónou, které připravily Českojiřetínský spolek – spolek pro obnovu Krušnohoří a Destinační agentura Krušné hory, bylo také promítání dokumentárního filmu o unikátní moldavské dráze. Akci podpořil Ústecký kraj, turisty na moldavském nádraží přivítal krajský radní Martin Klika.

 • webDelegace Ústeckého kraje představila v Srbsku českou kuchyni (26.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Partnerská města Vršac a Bela Crkva navštívila v polovině září v rámci probíhajícího projektu zahraniční spolupráce se Srbskem delegace Ústeckého kraje. Projekt s názvem „Příprava projektových manažerů na fondy EU a udržování tradičních prvků české a srbské kultury“, který v letošním roce kraj spolu s partnerskými institucemi realizuje, prezentoval u srbských partnerů tradiční česká jídla, představil kulturní zvyky i malou kuchařku tradičních českých a srbských pokrmů, která byla při této příležitosti vydána.

 • webOpravený kostel v Konojedech se představil veřejnosti (24.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Slavnostní zakončení projektu Revitalizace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech u Úštěku proběhlo v sobotu v prostorách zrekonstruovaného objektu za účasti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a řady významných zahraničních i tuzemských partnerů a hostů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci Norské ambasády a šlechtičtí potomci zakladatelů kostela i přilehlého kláštera, manželů Sweerts-Sporck.

 • 001Předávaly se další Záslužné medaile Ústeckého kraje (24.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Celkem 51 medailí převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Martina Koláře ze společnosti Net4Gas záchranáři, policisté a hasiči. Všichni ti, kteří svou práci v Integrovaném záchranném systému vykonávají opravdu s velkým nadšením a odhodláním a mají za sebou nějaký výjimečný čin. Řada medailí putovala hasičům, kteří zasahovali při požáru v areálu Unipetrolu.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém