Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 23  další stránka >
 
 • ETEC 2016 soutěžV krajské metropoli začala Evropská soutěž dopravní výchovy pro děti ETEC 2016 (23.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Naplno se v pátek 23. září rozběhl 31. ročník mezinárodní Evropské soutěže dopravní výchovy ETEC 2016, na jejíž přípravě se dlouhodobě podílel Ústecký kraj (zejména odbor dopravy) či BESIP. Slavnostní zahájení se uskutečnilo ve sportovní hale UJEP v Ústí nad Labem, kde se shromáždilo 23 týmů z 22 zemí Evropy, mezi nimiž nechyběli ani účastníci z Norska, Litvy, Chorvatska či Monaca. Českou republiku reprezentovali žáci z Krnova.

 • webKrušnohorský Byznys Day má za sebou první ročník (23.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Za účasti prvního náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a krajského radního Ladislava Drlého, který nad akcí převzal záštitu, proběhl v týdnu v Chomutově první ročník veletrhu nových obchodních partnerství s názvem „Krušnohorský Byznys Day“. Jeho cílem bylo nabídnout, propojit a prohloubit spolupráci v rámci Ústeckého kraje s mnoha partnery nejen v podnikatelské sféře, ale i ve státní správě a samosprávě a vyvážit tím podpory, které stát i kraj poskytují novým investorům.

 • eeEnergetické fórum Ústeckého kraje: Jak dál s energetikou v regionu? (22.9.2016)
  Ve čtvrtek 22. září se v krajském městě konal 6. ročník odborné konference „Energetické fórum Ústeckého kraje 2016“. Letos se fórum zaměřilo na problematiku energetiky 21. století. Témata přednášek se zabývala budoucností evropského energetického trhu, současností a budoucností klasické energetiky v severozápadních Čechách a potenciálem energetiky pro další rozvoj Ústeckého kraje.

 • ETEC 2016Bývalý pilot Formule 1 zavítal v roli ambasadora dopravní soutěže do Ústí (22.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Dětská dopravní cyklo soutěž ETEC 2016 oficiálně začíná až v pátek, ale již dnes zavítal do krajské metropole její ambasador Rakušan Alexander Wurz, bývalý jezdec F1. Ten stihl před pátečním slavnostním zahájením mimo jiné i jízdu na trenažéru a také konferenci na téma Bezpečnost dětí.

 • 001OBRAZEM: Přípravy na finálové klání dopravní soutěže vrcholí (22.9.2016)
  Soutěžící z 23 zemí už zítra vyrazí na palubovku tělocvičny ústecké univerzity, aby změřili síly v znalostech dopravní výchovy. Celý organizační tým už několik dní chystá nejen soutěžní plochu, ale další místa spojená právě s konáním Evropského finále dětské dopravní soutěže. Dnes odpoledne do Ústí nad Labem zavítá i ambasador soutěže bývalý jezdec Formule 1 Alexandr Wurz.

 • webKadaňská stavební průmyslovka slaví 65. výročí vzniku (22.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Půlkulaté výročí od svého založení oslavila ve středu 21. září za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a člena krajské rady pro oblast bezpečnosti a sociálních věcí Martina Kliky Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani. Přesně před 65 lety začala nově založená průmyslovka, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, vychovávat první studenty se stavebním zaměřením.

 • HřištěŽáci dostali k novému školnímu roku hřiště (21.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Nové školní multifunkční hřiště bylo v pondělí 19. září slavnostně otevřeno při ZŠ a SŠ Most, a to za účasti Dagmar Waicové, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje, ředitelky školy Hany Slapničkové, žáků a jejich vyučujících.

 • kosmetický salonNa škole otevřeli zrekonstruovaný kadeřnický salon (21.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V pátek 16. září se uskutečnilo slavnostní otevření zrekonstruovaného kadeřnického salonu na Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu Varnsdorf.

 • fotoNové reportáže na YouTube kanálu Ústeckého kraje (20.9.2016)
  Zajímáte se o dění v našem kraji? Sledujte aktuality na YouTube kanálu Ústeckého kraje, kde můžete vidět jak reportáže krajské webové televize U-TV, tak další videa spjatá s naším regionem. A aby vám nic neuniklo, nastavte si odebírání novinek.

 • aaDelegace z Anhui se zajímala o ekonomická témata (20.9.2016)
  V minulých dnech jsme uvítali na Krajském úřadu Ústeckého kraje návštěvu z partnerské provincie Anhui (Čína), vedenou generálním ředitelem finančního odboru v Anhui panem Luo Jianguo. Jednalo se o pracovní setkání našich odborníků se členy čínské delegace, kterou tvořili ředitelé finančních úřadů a ekonomického odboru z měst v provincii Anhui. Delegaci přivítal předseda komise pro zahraniční vztahy Petr Brázda, krajský zastupitel.

 • ddStavba dalšího úseku dálnice D7 u Postoloprt byla zahájena (19.9.2016)
  Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pondělí 19. září za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu dálnice D7 Postoloprty - MÚK Bitozeves. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil i ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radí pro dopravu Jaroslav Komínek. Přibližně za jeden a půl roku by se mohl čtyřkilometrový úsek otevřít.

 • 001Ústecký kraj je republikovou špičkou v počtu dobíjecích stanic pro elektromobily (19.9.2016)
  Projekt Elektromobilita je zase o krok dál. V Ústeckém kraji přibyly další rychlodobíjecí stanice. Vozy na elektrický pohon tak mohou nyní řidiči rychleji doplňovat i na parkovišti u elektráren Ledvice a Prunéřov a v areálu Vysočan v Chomutově u dálnice D7. Ústecký kraj, jako jeden z významných partnerů tohoto projektu, využívá pro zaměstnance krajského úřadu hned dva elektromobily. Jedním z cílů projektu Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v naší republice.

 • ppVítěz Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem pokořil hodinovou hranici (18.9.2016)
  Lepší rozloučení s letošní RunCzech běžeckou ligou si organizátoři snad ani nemohli přát. Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem totiž viděl fantastické výkony, jako rozený šampion se v Ústí představil keňský vytrvalec Barselius Kipyego. Ústecký půlmaraton podpořil kraj a zařadil tento běžecký svátek do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Běžcům fandil a ceny vítězům předával i 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

 • fotoPeruc opět ožila Dožínkami a letos i Mistrovstvím republiky v orbě (17.9.2016)
  V Peruci na Lounsku už podeváté oslavili sklizeň úrody při konání tradičních krajských dožínek, které jsou velkolepou přehlídkou zemědělství, řemesel a výrobců z našeho kraje. Při této příležitosti hostil také kraj Přemysla Oráče 43. Mistrovství ČR v orbě, kde své síly změřilo 38 oráčů z celé republiky. Obě akce proběhly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 • bbBezpečnostní rada Ústeckého kraje zhodnotila své čtyřleté působení (17.9.2016)
  V pátek 16. září se uskutečnilo rozšířené zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) na závěr jejího funkčního období. Předseda BRÚK, hejtman Oldřich Bubeníček, poděkoval členům rady i přizvaným hostům za jejich práci při řešení krizových situací.

 • 001Nexen Tire Czech bude nejmodernějším závodem, který budujeme. Řekl nový prezident společnosti při návštěvě hejtmana (16.9.2016)
  Ústecký kraj navštívil nový prezident společnosti Nexen Tire Czech Eung – young Lee. Při své čtrnáctidenní cestě v České republice se setkal i s hejtmanem Ústeckého kraje a zástupci SPZ Triangle. Spolu s výkonným ředitelem projektu Nexen Tire v Ústeckém kraji Se-In Oh poděkovali za dosavadní spolupráci při vstupu tohoto investora do průmyslové zóny na Žatecku.

 • webHlavní město Ústeckého kraje hostí v sobotu Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2016 (16.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V plném proudu jsou v Ústí nad Labem poslední přípravy na šestý ročník půlmaratonového běhu, který startuje v sobotu 17. září přesně v 15 hodin na Mírovém náměstí. Spolu s ním zahajuje také štafetový 2Run běh. Oběma budou předcházet Český pohár v handbike se startem ve 12 hodin a ve 13.30 hodin pak začíná oblíbený rodinný běh. „Vyprodáno na všechny závody bylo již tři týdny před startem, na který se letos celkově postaví přes šest tisíc běžeckých nadšenců,“ říká se entuziasmem jemu vlastním šéf organizátorů Carlo Capalbo.

 • fotoProjekt Děti na startu přivedl k pohybu v Ústeckém kraji stovky dětí (16.9.2016)
  I v novém školním roce mohou rodiče své děti v mateřských či základních školách a ve sportovních klubech přihlásit do projektu všeobecné pohybové průpravy Děti na startu, který je oblíbený po celé České republice. O velkém úspěchu i v Ústeckém kraji svědčí to, že v současné době je tady na 30 zapojených míst, ve kterých cvičí téměř osm stovek dětí!

 • ssNový investor v průmyslové zóně u Přestanova zahájil výrobu (15.9.2016)
  Ve čtvrtek 15. září se uskutečnilo slavnostní otevření nového provozu americké společnosti SSI Technologies, která je světovým lídrem ve výrobě snímačů a senzorů pro automobilový průmysl. Jedná se o první evropskou pobočku této společnosti. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil v přestanovské průmyslové zóně 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajský radní Ladislav Drlý, který má kompetence pro oblast investic, majetku a ekonomiky.

 • webV Děčíně zahájila výstavba silnice, která městu dopravně ulehčí (15.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Výstavbu silnice I/62 Děčín – Vilsnice zahájili ve čtvrtek odpoledne slavnostním poklepáním na základní kámen vedoucí představitelé Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem, zástupci zhotovitele i financující instituce a čelnými představiteli Ústeckého kraje i města Děčín.

 • fotoVýbor pro národnostní menšiny se aktivně snaží zapojovat minority (15.9.2016)
  Na svém posledním jednání v tomto volebním období zhodnotil Výbor pro národnostní menšiny svou dosavadní činnost ve snaze zapojit příslušníky různých národnostních menšin do života většinové společnosti. Jednání se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • ooKrajská zdravotní otevřela oddělení sportovní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici (14.9.2016)
  Krajská zdravotní (KZ) otevřela nové Oddělení sportovní medicíny (OCM) v ústecké Masarykově nemocnici, které bude poskytovat komplexní zdravotní péči o rekreační i závodní sportovce všech věkových kategorii různé výkonnosti v Ústeckém kraji. Široká problematika sportu vedla KZ k užší spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), deklarované memorandem o spolupráci, uzavřeném mezi Ústeckým krajem, UJEP a KZ. Zdravotní péče daného rozměru bude poskytována v úzké spolupráci s ostatními interními i chirurgickými obory ústecké Masarykovy nemocnice. Otevření OCM se zúčastnil i Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana.

 • fotoKonference představila témata pro rozvoj ekologické výchovy a udržitelného rozvoje v kraji (14.9.2016)
  Zhruba 100 účastníků z řad školních koordinátorů EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) a zástupců neziskových organizací se sešlo na Krajské konferenci EVVO v Ústeckém kraji 2016. Konference proběhla ve dvou celcích – dopolední a odpolední blok a přinesla řadu přínosných témat v rámci rozvoje ekovýchovy v našem kraji.

 • fotoŽáci prvního ročníku ústecké průmyslovky se seznamovali v rámci adaptačního projektu (14.9.2016)
  Stejně jako každý rok tak i letos se žáci prvních ročníků Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem zúčastnili na začátku školního roku adaptačního projektu „Naučme se toleranci", který proběhl ve Starých Splavech ve dnech 5. až 9. září.

 • webKrajská hospodářská komora pomůže firmám s náborem pracovníků z Ukrajiny (14.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Žádat o zařazení do tzv. Režimu Ukrajina mohou podnikatelé a firmy z Ústeckého kraje při náboru středně a nízko kvalifikovaných pracovníků z uvedené země. „Při obsazování volných pracovních míst ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky mohou zaměstnavatelé využít také zájemce z Ukrajiny. A právě s procesem jejich náboru jim nyní výrazně pomáhá také Hospodářská komora,“ říká první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. V tzv. Režimu Ukrajina Hospodářská komora podnikatelům výrazně usnadní a zjednoduší administrativní proces spojený se zpracováním a vyřizováním žádostí. Rychlejší přijímání a vyřizování žádostí Ukrajinců o zaměstnanecké karty odsouhlasila vláda.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém