Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 23  další stránka >
 
 • aaMinistryně práce a sociálních věcí navštívila domovy důchodců v Ústeckém kraji (14.9.2016)
  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívila v doprovodu krajského radního Martina Kliky Domov důchodců v Milešově a Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí, příspěvkové organizace kraje. V Milešově diskutovala s radním Martinem Klikou a starostou obce Petrem Křivánkem o investičním záměru kraje vybudovat nové sociální zařízení na pozemcích, které kraji za symbolickou jednu korunu za metr čtvereční nabídla obec.

 • sSrbové se prezentovali na Barevné planetě (13.9.2016)
  Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Letos je jedním z cílů projektu prezentace tradičních národních pokrmů. Proto byl na festivalu Barevná planeta k ochutnání balkánský kajmak, ajvar, proja nebo baklava. Ve dnech 7. – 11. 9. 2016 navštívila početná srbská delegace Ústecký kraj.

 • webHejtmanův pohár byl předán do rukou nejlepších (13.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ocenění výhercům druhého ročníku soutěže o Hejtmanův pohár předala v pondělí v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Vítězem se stali žáci Gymnázia a Střední odborné škola, Klášterec nad Ohří, na druhém místě skončila Základní škola Aloise Klára Úštěk a pomyslné bronzové příčky dosáhli sportovci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy, Duchcov. Soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností, kde si žáci prověřují sportovní všestrannost. Hodnocení je řešeno bodovým systémem, největší šanci na výhru pak má nejaktivnější škola.

 • dDruhý ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze (13.9.2016)
  V pondělí 12. září převzali v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem ocenění vítězové druhého ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality ČR vyhlásili letos v květnu. Do druhého ročníku se přihlásilo celkem 27 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.

 • 001Ocenění Spokojený zákazník získalo hned dvanáct podnikatelů (12.9.2016)
  Několik odvětví, různé kouty našeho kraje, ale jedno společné má letos hned dvanáct podnikatelů - spokojené zákazníky. Sdružení českých spotřebitelů spolu s Ústeckým krajem rozdávalo ocenění Spokojený zákazník. Spotřebitelé oceňovali hlavně vstřícnost a příjemné jednání majitelů podniků i nabídku jejich prodejen či provozoven. Certifikáty rozdal spolu s předsedou Komise pro zemědělství a venkov Radkem Černým, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • jÚstecký kraj považuje dostavbu D7 za dopravní prioritu (12.9.2016)
  V pondělí 12. září se na městském úřadu v Lounech uskutečnilo další z pravidelných setkání starostů obcí kolem silnice D7, kterého se za Ústecký kraj zúčastnil radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Ústecký kraj chce, aby vláda zařadila silnici D7 mezi priority.

 • webVítězové fotosoutěže k 15 letům Ústeckého kraje převzali hodnotné ceny (12.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ocenění ve fotosoutěži pořádané Ústeckým krajem při příležitosti 15 let od jeho vzniku předal vítězům při zahájení výstavy Zahrada Čech vedoucí odboru kanceláře hejtmana Luboš Trojna. Od pátečního odpoledne tak známe i absolutního vítěze, který si převzal cenu poroty. Adolf Čejchan ji získal za snímek přihlášený v kategorii Život v kraji, který pojmenoval Mlhavé ráno.

 • aHSR-ÚK na svém sněmu přijala Ústecký kraj jako nového člena (12.9.2016)
  V pondělí 12. září se uskutečnil Sněm Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK). Jedním z bodů jednání sněmu bylo i přijetí nových členů. Těmi se stal Ústecký kraj, Českomoravská komora odborových svazů reprezentovaná regionální radu a Svaz průmyslu ČR.

 • fotoHana Maciuchová nadchla diváky Hudebního setkání na zámku Ploskovice (12.9.2016)
  Zámek Ploskovice hostil další koncert ze série 5. ročníku ústeckého hudebního festivalu klasické hudby Hudební setkání. Fantasie G. Ph. Telemanna a Šest metamorfóz Benjamina Brittena podle Ovidia pro sólový hoboj v podání Viléma Veverky prolnutý s recitací, kterou sestavila pro festivalový večer Hana Maciuchová, jednoznačně naplnilo myšlenku festivalu – vytvořit jedinečnou kombinaci krásného prostoru, hudby a osobnosti interpreta, které s publikem tvoří jeden celek.

 • Albim Cup 2016Věhlasný Liverpool opanoval fotbalový Albim Cup (12.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Druhý ročník fotbalového turnaje Albim Cup pro šestnáctileté fotbalisty zná své vítěze. Na Městském stadionu v Ústí nad Labem se sešla vynikající konkurence českých i zahraničních týmů. Nakonec se z triumfu radoval anglický Liverpool FC, který ve finále porazil příjemné překvapení turnaje ukrajinský Lvov 3:0.

 • Barevná planetaBarevná planeta: vedro, dobroty a skvělá muzika (12.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na dvou náměstích v Ústí nad Labem, Mírovém a Lidickém, se v sobotu 10. září uskutečnil 17. ročník multietnického festivalu Barevná planeta. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a jako tradičně šlo o přátelské setkání lidí z různých koutů světa.

 • 001FOTOGALERIE: Ocenění pro regionální výrobce i pavilon Ústeckého kraje v obležení. Odstartoval 40. ročník Zahrady Čech v Litoměřicích. (11.9.2016)
  Až do 17. září mohou návštěvníci zavítat na litoměřické výstaviště na tradiční Zahradu Čech. Kromě stánků s regionálními výrobky, květinami i dalšími potřebami pro dům a zahradu, mohou letos poprvé navštívit i nový pavilon s expozicí Ústeckého kraje. Hned při zahájením výstavy bylo letos také oceněno celkem devětadvacet výrobků, které se utkaly o značku Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče. Zahrada Čech je letos také zapojena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

 • fotoÚstecký kraj předal dary dobrovolným hasičům za několik milionů korun (10.9.2016)
  V Mostě ve Velebudicích se uskutečnil další ročník finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Při této příležitosti předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dary dobrovolným hasičům v hodnotě téměř 5 milionů korun. Další milion korun obdrželi hasiči od ČEZ Distribuce.

 • webNa počest horníků znělo Bílinou „Zdař Bůh“ (10.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Oslavnou hornického povolání, horníků i všech, kteří pracují v podzemí i v povrchových dolech, ožilo v sobotu Mírové náměstí se svým okolím v Bílině. Den horníků zahájil spolu s předsedou představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímkem také hejtman Ústeckého kraje a starosta města Oldřich Bubeníček.

 • vNa nové městské vinici zasadili první révu hejtman společně s ústeckou primátorkou (9.9.2016)
  Díky roudnickému vinaři a členu Cechu českých vinařů Janu Podrábskému a nápadu organizátora salonu Vinařské Litoměřice Pavla Kacerovského bude mít krajské město svou vinici. V pátek 9. září ve 14 hodin byla na Větruši slavnostně otevřena za účasti představitelů krajského města i kraje. Po konzultaci s Cechem českých vinařů byla pro vinici zvolena odrůda Cerason.

 • mStavebnice MERKUR putují do mosteckých základních škol (9.9.2016)
  Za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, generálního ředitele společnosti Vršanská uhelná Vladimíra Roučka a mosteckého primátora Jana Paparegy byly v pátek 9. září předány na 1. ZŠ v Mostě jedenácti základním školám sady legendárních stavebnic Merkur. Podle ředitelů škol, kteří dar převzali, to pomůže rozvoji technického vzdělávání.

 • ccTaktické cvičení: pád dopravního letadla u Modlan na Teplicku (8.9.2016)
  Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje zorganizoval spolu s dalšími složkami krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a v úzké spolupráci Ústeckým krajem dne 8. září 2016 společné taktické cvičení. Tématem byl pád letadla s větším počtem cestujících a záchrana osob. Cvičení pozoroval i hejtman Oldřich Bubeníček spolu s vedením krajských složek IZS.

 • fotoHejtman jednal s hospodářkou komorou o Energetickém fóru Ústeckého kraje 2016 (8.9.2016)
  V rámci pravidelného setkávání vedení kraje se zástupci hospodářských komor v Ústeckém kraji jednal hejtman Oldřich Bubeníček s předsedou Rudolfem Jungem a místopředsedy Okresní hospodářské komory Most.

 • BudovaHejtman předal Lobendavě krajskou budovu pro malotřídku (8.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Starostka obce Lobendava Lenka Hausdorfová převzala z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka pomyslný klíč od areálu budovy bývalého Ústavu sociální péče. Tímto aktem tak došlo k předání majetku Ústeckého kraje na majetek samotné obce. Ta už ví, jak s areálem naloží.

 • webMladí milovníci dechových a lidových hudeb se sešli pod Milešovkou (8.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  U příležitosti 1. Festivalu mladých dechových a lidových hudeb Ústeckého kraje, který se konal pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka, se v Kostomlatech pod Milešovkou o víkendu sešly mládežnické orchestry a skupiny z celého regionu. Úspěšnou premiéru akce pochválila nejen její ředitelka Jitka Dolejšová, ale také hejtman, který v neděli mezi mladé umělce zavítal osobně.

 • fotoMinistr zdravotnictví si prohlédl zmodernizované prostory chomutovské i mostecké nemocnice (7.9.2016)
  Ministr zdravotnictví České republiky Svatopluk Němeček navštívil za doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka zmodernizované prostory pracovišť Komplexního onkologického centra v chomutovské nemocnici. Ministrova středeční návštěva pokračovala prohlídkou rekonstruovaných pavilonů nemocnice v Mostě.

 • webLaureáti převzali Ceny hejtmana Ústeckého kraje (7.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Za účasti významných partnerů Ústeckého kraje předal slavnostně hejtman Oldřich Bubeníček v úterý večer pěti laureátům Ceny hejtmana Ústeckého kraje za rok 2015. V kategorii kultura byl oceněn Vladimír Šavel junior, v kategorii věda a výzkum Pavla Čapková, v kategorii regionální rozvoj Miroslav Hofman, v oblasti sociální a zdravotní Karel Sláma a v kategorii sport klub HC Verva Litvínov, který zastupoval jeho generální manažer Robert Kysela. Generálním partnerem akce byla společnost NET4GAS.

 • sdHejtman se seznámil s těžbou uhlí v dole Bílina a s plánem rekultivací (6.9.2016)
  Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnes na pozvání generálního ředitele společnosti Severočeské doly Ivo Pěgřímka navštívil povrchový lom Bílina. Seznámil se s technologií a postupem těžby po prolomení těžebních limitů, o kterém rozhodla vláda vloni na podzim. Hejtman se zajímal o celkovou rekultivaci území po ukončení těžby.

 • webÚstecký kraj upozorňuje na příspěvek pro podnikatele (5.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na nový projekt s názvem CzechDemo, díky kterému mají podnikatelé z Ústeckého kraje možnost zúčastnit se prestižních akcí pro začínající a inovativní podnikatele po celém světě, upozorňuje první náměstek hejtmana Stanislav Rybák. „Účast na takových akcích je pro podnikatele velmi přínosná. Naskýtá se jim možnost prezentovat své služby a produkty na zajímavých zahraničních akcích, kterých se účastní mnoho návštěvníků a mohou se také ucházet o zisk potenciálních investorů,“ říká náměstek Stanislav Rybák.

 • webV polovině září startuje 15. ročník Lípy Musicy (5.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Již za necelé dva týdny bude slavnostně zahájen jubilejní 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Od 14. září do 10. listopadu festival nabídne řadu 21 koncertů na 17 místech Libereckého, Ústeckého kraje, který akci zařadil do prestižního programu Rodinné stříbro, a v saském pohraničí. Připraveno je více jak 250 účinkujících z České republiky, Německa, Polska, Francie a Ruska a na 30 hodin klasické hudby, jazzu, šansonu i tance. Dva týdny před slavnostním zahájením, kterého se ujme jeden z našich nejúspěšnějších soudobých umělců, vynikající hornista Radek Baborák se svou Českou Sinfoniettou a německými hosty, zbývá na koncerty letošní Lípy Musicy poslední třetina vstupenek.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém