Orientační nabídka


 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 5 6 7 8 -9- 10 11 12 13 ... 23  další stránka >
 
 • fotoV neděli vládli na mosteckém autodromu čeští jezdci (4.9.2016)
  Několik tisíc návštěvníků dorazilo na jednu z největších akcí automobilové sezony na mosteckém autodromu, Czech Truck Prix. Souboj největších závodních tahačů na světě patří na seznam Rodinného stříbra Ústeckého kraje, tedy mezi nejzajímavější tradiční akce v našem kraji. Nedělní finálové jízdy tahačů i závody Clio Cup CE a Octavia Cup patřili hlavně českým zástupcům. Nejen jim předával ceny hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou.

 • fotoŘSD otevřelo na den část zatím nedokončené dálnice D8, ministr slíbil otevření v prosinci (3.9.2016)
  Od Bílinky až před Dobkovičky a pak tunely v Radejčíně, části zatím ještě neotevřené dálnice, které si dnes přišlo prohlédnout více než deset tisíc návštěvníků. Na silnici vyrazili pěšky, na kole, bruslích i na koloběžkách. Ministr dopravy Dan Ťok dnes na dálnici hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi, krajskému radnímu pro dopravu Jaroslavu Komínkovi i všem návštěvníkům znovu slíbil, že bude D8 otevřena v polovině prosince.

 • webÚstecký kraj připravil dětem přivítání školního roku na koních (3.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  U příležitosti zahájení školního roku přivítal Ústecký kraj první zářijovou sobotu nejen děti školou povinné v Equiparku ve Svinčicích u Mostu, kde jízdu s koňským spřežením využil i hejtman kraje Oldřich Bubeníček s vnukem.

 • webLetošní Dočesná přivítala zástupce čtyř velvyslanectví (3.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zástupce velvyslanectví Izraele, Japonska, Jižní Koreje a Slovinka přivítala u příležitosti letošních již 59. Žateckých slavností chmele – Dočesné, které proběhly první zářijový pátek a sobotu, starostka pořádajícího Žatce Zdeňka Hamousová spolu s představiteli města i Ústeckého kraje.

 • kzKrajská zdravotní uspořádala Den otevřených dveří k výročí založení Centra robotické chirurgie (3.9.2016)
  Krajská zdravotní, a. s., uspořádala v atriu pavilonu A ústecké Masarykovy nemocnice v pátek 2. září 2016 Den otevřených dveří k 8. výročí založení Centra robotické chirurgie, zahájila také výstavu, která připomíná devět let od vzniku akciové společnosti sdružující páteřní nemocnice regionu. Prezentace se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a představitelé Krajské zdravotní.

 • webV Litvínově si připomněli tragédii na dole Pluto II (2.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Horníkům, kteří před 35 lety zahynuli při tragédii na dole Pluto II, se v pátek odpoledne poklonil také hejtman kraje Oldřich Bubeníček s členem zastupitelstva Radkem Belejem, primátorem města Most Janem Paparegou a řadou hostů z politického, podnikatelského, veřejného i kulturního života, kteří spolu se současnými horníky i pozůstalými přišli vzdát hold obětem neštěstí.

 • NáborÚstecký kraj podpoří i letos nábory malých fotbalistů (2.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Přivést děti ke sportování, to je hlavní cíl fotbalových náborů, které pořádá Fotbalová asociace ČR společně s Krajským fotbalovým svazem Ústeckého kraje. V prostorách fotbalového klubu Ústí nad Labem se konal v pátek 2. září tradiční Měsíc náborů. Podporu rozvoji fotbalu v regionu dal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • webFotosoutěž Ústeckého kraje už zná své vítěze (2.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Tři veřejností vybrané nejlepší fotografie z každé kategorie fotosoutěže Ústeckého kraje vyhlášené k 15 letům jeho vzniku a jedna hlavní, kterou zvolila odborná porota z téměř šesti set snímků, budou spolu s jejich autory prezentovány a slavnostně oceněny v pátek 9. září na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích u příležitosti Dne Ústeckého kraje.

 • 001Hejtman Bubeníček přivítal prvňáky, rozdal batůžky s reflexními prvky a promluvil o bezpečném přecházení silnice (1.9.2016)
  Přesně 9 377 prvňáků dnes usedlo poprvé do lavic základních škol. Zhruba čtyřicet z nich přišel na bílinskou základní školu v Lidické ulici osobně pozdravit a popřát v novém školním roce i mnoho úspěchů, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ústecký kraj se letos připojil do projektu Bezpečně do škol, na 2 550 žáků prvních tříd tak čekaly na lavici batůžky s výbavou do školy a s reflexními prvky. Projekt je zaměřen na bezpečnost v silničním provozu na začátku školního roku.

 • fotoDelegace Ústeckého kraje se seznámila s úspěšnou rekultivací krajiny v Sasku (1.9.2016)
  Představitelé Saska a Ústeckého kraje navázali na letošní dubnové jednání, které se uskutečnilo v Ústí nad Labem a Bílině. Saská delegace na jaře projednala řadu klíčových témat pro obě strany hranice a také se při své návštěvě měla možnost seznámit s historií hornictví našeho regionu, při této příležitosti přijal hejtman Oldřich Bubeníček pozvání do Saska na další setkání. To se uskutečnilo poslední prázdninový den u jezera Geierwalder See. Spolu s hejtmanem se jednání zúčastnil také ředitel krajského úřadu Milan Zemaník a zástupci jednotlivých odborů.

 • 001Chomutovský dopravní podnik ukázal návštěvníkům dílny a zázemí (1.9.2016)
  V chomutovském dopravním podniku otevřeli brány veřejnosti a představili návštěvníkům své kompletní zázemí. K vidění nebyly jen dílny nebo vozovna, ale také historické vozy, simulátory nárazu či ukázku techniky Policie ČR. Areál si prošel i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého provázel krajský radní pro dopravu a předseda představenstva Jaroslav Komínek. Na dětské návštěvníky čekal i skákací hrad a další soutěže.

 • 001Truckový šampionát na autodromu se poprvé představí v Rodinném stříbře Ústeckého kraje (30.8.2016)
  Mostecký autodrom přitahuje pozornost fanoušků nejen domácích, na motoristické akce se na sever Čech sjíždějí příznivci silných strojů a rychlých kol z celé Evropy i ze zemí ostatních kontinentů. Největší zájem je tradičně o evropský šampionát okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC), pod názvem Czech Truck Prix (CZTP) se v Mostě pojede o víkendu 2. až 4. září už po čtyřiadvacáté. Letos poprvé i pod hlavičkou programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. K největším favoritům na titul v letošním ročníku patří domácí Adam Lacko z týmu Buggyra Racing a Němec Jochen Hahn z týmu Reinert Adventure.

 • fotoPřijďte zahájit školní rok do Svinčic na akci Na koni do školy (30.8.2016)
  Nový školní rok nám začíná a při této příležitosti se v sobotu 3. září uskuteční zábavné odpoledne Na koni do školy. Od 13 do 17 hodin se o zábavu postará Standa Hložek, vystoupení medvědů, litvínovské divadlo, čeká vás jízda na koních i ponících a kdo přijde v maskách, může se těšit na odměnu. Přijďte v sobotu do Svinčic u Mostu.

 • FestivalPod kopcem Sukoslav se bude hrát i kuchtit (30.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V neděli 4. září pořádá XIX. župa sdružených obcí Baráčníků Teplice ve spolupráci s Obcí Kostomlaty pod Milešovkou 1. festival mladých dechových a lidových hudeb Ústeckého kraje s podtitulem „Hudba pod Sukoslavem“. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • fotoHejtman poděkoval za reprezentaci kraje taneční skupině Freedom (29.8.2016)
  Hejtman Oldřich Bubeníček dnes přivítal ve své kanceláři ústecké tanečnice ze skupiny Freedom, které úspěšně reprezentovaly na Mistrovství světa v Performing Arts v Kalifornii. Soutěže se zúčastnilo na tři tisíce účinkujících a k vidění bylo 186 vystoupení. Ústecké reprezentantky se mistrovství zúčastnily již potřetí. Pro letošní rok natrénovaly tři soutěžní choreografie a přivezly tři medaile.

 • webVítězem Velké letní ceny Ústeckého kraje se stal kůň Sapsiree (27.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ve znamení osmi dostihů a s podporou Ústeckého kraje se poslední prázdninovou sobotu nesl Dostihový den, který připravili organizátoři mosteckého Hipodromu nejen pro milovníky koní. Vítězem Velké letní ceny Ústeckého kraje, rovinového dostihu I. kategorie na 1 800 metrů, se stal kůň Sapsiree ze stáje Joly s žokejem Michalem Machem v sedle. Pohár vítězům předával hejtman kraje Oldřich Bubeníček společně s ředitelem Hipodromu Most Josefem Pouzarem.

 • 001Od 28. srpna se mění jízdní řády krajských zelených autobusů (26.8.2016)
  Letní změna jízdních řádů autobusů integrovaného systému Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) se letos dotkne více linek. Od 28. srpna dochází k časovým posunům spojů zejména na Ústecku. Aktualizované jízdní řády DÚK najdou cestující na webových stránkách www.dopravauk.cz, na zastávkách a v 19 informačních centrech dopravců DÚK po celém území Ústeckého kraje.

 • ccDelegace čínské provincie Anhui navštívila Ústecký kraj (26.8.2016)
  Na dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje přicestovala delegace z partnerské provincie Anhui vedená náměstkem guvernéra Xie Guangxiangem. Delegaci přijal hejtman Oldřich Bubeníček a po celou dobu ji doprovázela náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Předmětem jednání byly zejména oblasti školství, mládeže a sportu, zdravotnictví, lázeňství a rozvoje podnikání.

 • webÚstecký kraj se prezentuje na výstavě Země živitelka, kde přivítal i prezidenta republiky (26.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Regionální výrobce a značky spolu s lokálními potravinami a produkty prezentují zástupci Ústeckého kraje v rámci 43. ročníku zemědělské výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích, která probíhá ve dnech 25. – 30. srpna. Hned první den přivítali na stánku prezidenta České republiky Miloše Zemana, který si krátce prohlédl expozici a pozdravil se s přítomnými.

 • webVedoucí představitelé kraje jednali v Zakarpatské oblasti Ukrajiny (24.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Po letošní květnové návštěvě delegace Zakarpatské oblasti Ukrajiny v Ústeckém kraji přijali vedoucí představitelé severočeského regionu pozvání a v těchto dnech zavítali ke svým východním partnerům s cílem navázání kontaktů a spolupráce nejen obou regionálních zastupitelských orgánů.

 • ddDen s kamiony (a nejen s nimi) organizoval kraj pošesté (23.8.2016)
  V úterý 23. srpna se uskutečnil šestý ročník akce „Den pro kamiony“, který připravil Ústecký kraj společně s Ministerstvem dopravy – BESIP a dálničním oddělením Krajského ředitelství Policie ČR a za vydatné podpory německé policie, která se letos této akce zúčastnila podruhé. Na 78. kilometr D8, kde se Den pro kamiony odehrával, dorazil i krajský radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

 • 001Přijďte na Den otevřených dveří na dálnici D8 (23.8.2016)
  Už v sobotu 3. září budete mít jedinečnou možnost podívat se na ještě neotevřenou část dálnice D8 u Chotiměře na Litoměřicku. Od 10 do 17 hodin se otevře část již dokončené části dálnice, kde si budou moct návštěvníci prohlédnout stavební a silniční techniku nebo se zúčastnit komentovaných prohlídek tunelů. Zajištěna bude i bezplatná kyvadlová doprava z Lovosic. Připraven bude doprovodný program pro děti i dospělé.

 • webNa Klíši kouleli senioři i handicapovaní (18.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Bowling pro seniory a handicapované, kterého se v ústeckém bowling centru na Klíši zúčastnili zástupci z celého kraje, zorganizoval ve středu 17. srpna Výbor po sociální věci a zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje. „Smyslem akce nejsou jen sportovní výkony, ale především přátelská setkání obou skupin lidí,“ říká jménem poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje jeho předseda Pavel Csonka.

 • PomníkHejtman se poklonil u památníku osvoboditelům (17.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Hejtman Oldřich Bubeníček se společně s ředitelem Krajského úřadu Ústeckého kraje Milanem Zemaníkem poklonil u nově zrekonstruovaného památníku osvoboditelům na Kočkově, části Ústí nad Labem.

 • webOdstartovalo hlasování ve fotosoutěži Ústeckého kraje (16.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Až do středy 31. srpna mohou zájemci hlasovat pro fotografie přihlášené do fotosoutěže Ústeckého kraje vyhlášené k výročí 15 let jeho vzniku. Na web http://15letuk.kr-ustecky.cz/ vkládali amatérští i profesionální fotografové téměř dva měsíce své práce do tří kategorií, „Příroda“, „Architektura“ a „Život v kraji“.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 572 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 5 6 7 8 -9- 10 11 12 13 ... 23  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém