Orientační nabídka


 

Rok 2016 - archiv dokumentů

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 266 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 11  další stránka >
 
 • webV Děčíně zahájila výstavba silnice, která městu dopravně ulehčí (15.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Výstavbu silnice I/62 Děčín – Vilsnice zahájili ve čtvrtek odpoledne slavnostním poklepáním na základní kámen vedoucí představitelé Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem, zástupci zhotovitele i financující instituce a čelnými představiteli Ústeckého kraje i města Děčín.

 • webKrajská hospodářská komora pomůže firmám s náborem pracovníků z Ukrajiny (14.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Žádat o zařazení do tzv. Režimu Ukrajina mohou podnikatelé a firmy z Ústeckého kraje při náboru středně a nízko kvalifikovaných pracovníků z uvedené země. „Při obsazování volných pracovních míst ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky mohou zaměstnavatelé využít také zájemce z Ukrajiny. A právě s procesem jejich náboru jim nyní výrazně pomáhá také Hospodářská komora,“ říká první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. V tzv. Režimu Ukrajina Hospodářská komora podnikatelům výrazně usnadní a zjednoduší administrativní proces spojený se zpracováním a vyřizováním žádostí. Rychlejší přijímání a vyřizování žádostí Ukrajinců o zaměstnanecké karty odsouhlasila vláda.

 • webHejtmanův pohár byl předán do rukou nejlepších (13.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ocenění výhercům druhého ročníku soutěže o Hejtmanův pohár předala v pondělí v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Vítězem se stali žáci Gymnázia a Střední odborné škola, Klášterec nad Ohří, na druhém místě skončila Základní škola Aloise Klára Úštěk a pomyslné bronzové příčky dosáhli sportovci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy, Duchcov. Soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností, kde si žáci prověřují sportovní všestrannost. Hodnocení je řešeno bodovým systémem, největší šanci na výhru pak má nejaktivnější škola.

 • webVítězové fotosoutěže k 15 letům Ústeckého kraje převzali hodnotné ceny (12.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ocenění ve fotosoutěži pořádané Ústeckým krajem při příležitosti 15 let od jeho vzniku předal vítězům při zahájení výstavy Zahrada Čech vedoucí odboru kanceláře hejtmana Luboš Trojna. Od pátečního odpoledne tak známe i absolutního vítěze, který si převzal cenu poroty. Adolf Čejchan ji získal za snímek přihlášený v kategorii Život v kraji, který pojmenoval Mlhavé ráno.

 • Albim Cup 2016Věhlasný Liverpool opanoval fotbalový Albim Cup (12.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Druhý ročník fotbalového turnaje Albim Cup pro šestnáctileté fotbalisty zná své vítěze. Na Městském stadionu v Ústí nad Labem se sešla vynikající konkurence českých i zahraničních týmů. Nakonec se z triumfu radoval anglický Liverpool FC, který ve finále porazil příjemné překvapení turnaje ukrajinský Lvov 3:0.

 • Barevná planetaBarevná planeta: vedro, dobroty a skvělá muzika (12.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na dvou náměstích v Ústí nad Labem, Mírovém a Lidickém, se v sobotu 10. září uskutečnil 17. ročník multietnického festivalu Barevná planeta. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a jako tradičně šlo o přátelské setkání lidí z různých koutů světa.

 • webNa počest horníků znělo Bílinou „Zdař Bůh“ (10.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Oslavnou hornického povolání, horníků i všech, kteří pracují v podzemí i v povrchových dolech, ožilo v sobotu Mírové náměstí se svým okolím v Bílině. Den horníků zahájil spolu s předsedou představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímkem také hejtman Ústeckého kraje a starosta města Oldřich Bubeníček.

 • BudovaHejtman předal Lobendavě krajskou budovu pro malotřídku (8.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Starostka obce Lobendava Lenka Hausdorfová převzala z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka pomyslný klíč od areálu budovy bývalého Ústavu sociální péče. Tímto aktem tak došlo k předání majetku Ústeckého kraje na majetek samotné obce. Ta už ví, jak s areálem naloží.

 • webMladí milovníci dechových a lidových hudeb se sešli pod Milešovkou (8.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  U příležitosti 1. Festivalu mladých dechových a lidových hudeb Ústeckého kraje, který se konal pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka, se v Kostomlatech pod Milešovkou o víkendu sešly mládežnické orchestry a skupiny z celého regionu. Úspěšnou premiéru akce pochválila nejen její ředitelka Jitka Dolejšová, ale také hejtman, který v neděli mezi mladé umělce zavítal osobně.

 • webLaureáti převzali Ceny hejtmana Ústeckého kraje (7.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Za účasti významných partnerů Ústeckého kraje předal slavnostně hejtman Oldřich Bubeníček v úterý večer pěti laureátům Ceny hejtmana Ústeckého kraje za rok 2015. V kategorii kultura byl oceněn Vladimír Šavel junior, v kategorii věda a výzkum Pavla Čapková, v kategorii regionální rozvoj Miroslav Hofman, v oblasti sociální a zdravotní Karel Sláma a v kategorii sport klub HC Verva Litvínov, který zastupoval jeho generální manažer Robert Kysela. Generálním partnerem akce byla společnost NET4GAS.

 • webÚstecký kraj upozorňuje na příspěvek pro podnikatele (5.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Na nový projekt s názvem CzechDemo, díky kterému mají podnikatelé z Ústeckého kraje možnost zúčastnit se prestižních akcí pro začínající a inovativní podnikatele po celém světě, upozorňuje první náměstek hejtmana Stanislav Rybák. „Účast na takových akcích je pro podnikatele velmi přínosná. Naskýtá se jim možnost prezentovat své služby a produkty na zajímavých zahraničních akcích, kterých se účastní mnoho návštěvníků a mohou se také ucházet o zisk potenciálních investorů,“ říká náměstek Stanislav Rybák.

 • webV polovině září startuje 15. ročník Lípy Musicy (5.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Již za necelé dva týdny bude slavnostně zahájen jubilejní 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Od 14. září do 10. listopadu festival nabídne řadu 21 koncertů na 17 místech Libereckého, Ústeckého kraje, který akci zařadil do prestižního programu Rodinné stříbro, a v saském pohraničí. Připraveno je více jak 250 účinkujících z České republiky, Německa, Polska, Francie a Ruska a na 30 hodin klasické hudby, jazzu, šansonu i tance. Dva týdny před slavnostním zahájením, kterého se ujme jeden z našich nejúspěšnějších soudobých umělců, vynikající hornista Radek Baborák se svou Českou Sinfoniettou a německými hosty, zbývá na koncerty letošní Lípy Musicy poslední třetina vstupenek.

 • webÚstecký kraj připravil dětem přivítání školního roku na koních (3.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  U příležitosti zahájení školního roku přivítal Ústecký kraj první zářijovou sobotu nejen děti školou povinné v Equiparku ve Svinčicích u Mostu, kde jízdu s koňským spřežením využil i hejtman kraje Oldřich Bubeníček s vnukem.

 • webLetošní Dočesná přivítala zástupce čtyř velvyslanectví (3.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Zástupce velvyslanectví Izraele, Japonska, Jižní Koreje a Slovinka přivítala u příležitosti letošních již 59. Žateckých slavností chmele – Dočesné, které proběhly první zářijový pátek a sobotu, starostka pořádajícího Žatce Zdeňka Hamousová spolu s představiteli města i Ústeckého kraje.

 • webV Litvínově si připomněli tragédii na dole Pluto II (2.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Horníkům, kteří před 35 lety zahynuli při tragédii na dole Pluto II, se v pátek odpoledne poklonil také hejtman kraje Oldřich Bubeníček s členem zastupitelstva Radkem Belejem, primátorem města Most Janem Paparegou a řadou hostů z politického, podnikatelského, veřejného i kulturního života, kteří spolu se současnými horníky i pozůstalými přišli vzdát hold obětem neštěstí.

 • NáborÚstecký kraj podpoří i letos nábory malých fotbalistů (2.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Přivést děti ke sportování, to je hlavní cíl fotbalových náborů, které pořádá Fotbalová asociace ČR společně s Krajským fotbalovým svazem Ústeckého kraje. V prostorách fotbalového klubu Ústí nad Labem se konal v pátek 2. září tradiční Měsíc náborů. Podporu rozvoji fotbalu v regionu dal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • webFotosoutěž Ústeckého kraje už zná své vítěze (2.9.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Tři veřejností vybrané nejlepší fotografie z každé kategorie fotosoutěže Ústeckého kraje vyhlášené k 15 letům jeho vzniku a jedna hlavní, kterou zvolila odborná porota z téměř šesti set snímků, budou spolu s jejich autory prezentovány a slavnostně oceněny v pátek 9. září na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích u příležitosti Dne Ústeckého kraje.

 • FestivalPod kopcem Sukoslav se bude hrát i kuchtit (30.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V neděli 4. září pořádá XIX. župa sdružených obcí Baráčníků Teplice ve spolupráci s Obcí Kostomlaty pod Milešovkou 1. festival mladých dechových a lidových hudeb Ústeckého kraje s podtitulem „Hudba pod Sukoslavem“. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 • webVítězem Velké letní ceny Ústeckého kraje se stal kůň Sapsiree (27.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Ve znamení osmi dostihů a s podporou Ústeckého kraje se poslední prázdninovou sobotu nesl Dostihový den, který připravili organizátoři mosteckého Hipodromu nejen pro milovníky koní. Vítězem Velké letní ceny Ústeckého kraje, rovinového dostihu I. kategorie na 1 800 metrů, se stal kůň Sapsiree ze stáje Joly s žokejem Michalem Machem v sedle. Pohár vítězům předával hejtman kraje Oldřich Bubeníček společně s ředitelem Hipodromu Most Josefem Pouzarem.

 • webÚstecký kraj se prezentuje na výstavě Země živitelka, kde přivítal i prezidenta republiky (26.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Regionální výrobce a značky spolu s lokálními potravinami a produkty prezentují zástupci Ústeckého kraje v rámci 43. ročníku zemědělské výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích, která probíhá ve dnech 25. – 30. srpna. Hned první den přivítali na stánku prezidenta České republiky Miloše Zemana, který si krátce prohlédl expozici a pozdravil se s přítomnými.

 • webVedoucí představitelé kraje jednali v Zakarpatské oblasti Ukrajiny (24.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Po letošní květnové návštěvě delegace Zakarpatské oblasti Ukrajiny v Ústeckém kraji přijali vedoucí představitelé severočeského regionu pozvání a v těchto dnech zavítali ke svým východním partnerům s cílem navázání kontaktů a spolupráce nejen obou regionálních zastupitelských orgánů.

 • webNa Klíši kouleli senioři i handicapovaní (18.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Bowling pro seniory a handicapované, kterého se v ústeckém bowling centru na Klíši zúčastnili zástupci z celého kraje, zorganizoval ve středu 17. srpna Výbor po sociální věci a zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje. „Smyslem akce nejsou jen sportovní výkony, ale především přátelská setkání obou skupin lidí,“ říká jménem poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje jeho předseda Pavel Csonka.

 • PomníkHejtman se poklonil u památníku osvoboditelům (17.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Hejtman Oldřich Bubeníček se společně s ředitelem Krajského úřadu Ústeckého kraje Milanem Zemaníkem poklonil u nově zrekonstruovaného památníku osvoboditelům na Kočkově, části Ústí nad Labem.

 • webOdstartovalo hlasování ve fotosoutěži Ústeckého kraje (16.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  Až do středy 31. srpna mohou zájemci hlasovat pro fotografie přihlášené do fotosoutěže Ústeckého kraje vyhlášené k výročí 15 let jeho vzniku. Na web http://15letuk.kr-ustecky.cz/ vkládali amatérští i profesionální fotografové téměř dva měsíce své práce do tří kategorií, „Příroda“, „Architektura“ a „Život v kraji“.

 • Podsedice 120 SDHPodsedice slavily 120 let od založení místního sboru dobrovolných hasičů (15.8.2016)
  K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
  V obci Podsedice se v sobotu 13. srpna slavilo 120 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Podsedice. A byla to oslava ve velkém stylu. Na akci, kterou podpořil i Ústecký kraj, se hasilo – tedy jen v rámci ukázek.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 266 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 11  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém