Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova

 

Rok v USA pro české středoškoláky zdarma: americké stipendium FLEX

 
Čeští středoškoláci mají letos na podzim opět možnost ucházet se o plně hrazené americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX). Deseti vybraným studentům a studentkám umožňuje strávit školní rok v USA zdarma. On-line přihláška na školní rok 2020–21 je dostupná do 17. října na odkaze https://ais.americancouncils.org/flex .
 

Odkazy


 
 

Na stipendium FLEX se mohou hlásit prváci a druháci nebo studenti odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. V příloze najdete materiály s podrobnostmi o programu FLEX, jako jsou například letošní kritéria pro uchazeče. 

 

Program FLEX financuje Ministerstvo zahraničí USA a za čtvrt století existence ho absolvovalo téměř 28 000 studentů z Evropy a Asie. FLEXu se původně mohli účastnit jen středoškoláci z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších států. V Evropské unii je v České republice, Polsku, Maďarsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Řecku, Rumunsku a na Slovensku. 

Od ostatních programů, které zajišťují roční studijní pobyty v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady a základní zdravotní pojištění, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční kapesné na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

 
Zodpovídá: Darina Mašková
Vytvořeno / změněno: 27.9.2019 / 27.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém