Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Rozcestník informací k cestování do ostatních států

 
semafor
Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí průběžně aktualizujeme na webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů ČR. V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech.
Tisková zpráva ze dne 2. června 2020
 

 
 

Důvodem jsou rozsáhlé restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a výrazné komplikace v dopravě. 

Vláda na svém jednání 1. června 2020 schválila mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které stanovuje rozdělení států Evropské unie a EHP do tří kategorií. Podle dat Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) budou země označeny zelenou, oranžovou nebo červenou barvou dle rizika nákazy.

Do zemí s nízkým rizikem (zelená barva) bude možné od 15. června cestovat bez udání důvodu, tedy i na dovolenou, a to bez nutnosti karantény nebo předložení negativního testu po návratu.

Do zemí se středním rizikem (oranžová barva) budou platit pro české občany stejná pravidla jako pro cestování do států s nízkým rizikem, tedy cestování bez omezení; pro cizince bude při cestování do ČR platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit do karantény.

Do zemí s vysokým rizikem nákazy (červená barva) bude platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit karanténu při návratu do ČR jak pro české občany, tak pro cizince. Do této kategorie patří prozatím všechny země mimo EU a EHP.

Data ECDC bude ministerstvo zdravotnictví vyhodnocovat jednou týdně a na jejich základě se bude zařazení zemí dle vývoje tamní epidemiologické situace měnit na webu https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-evropskych-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/.

semafor
Semafor zemí EU a EHP

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 2.6.2020 / 2.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém