Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Rozhlednou roku 2018 je Růženka na Děčínsku. Ústecký kraj se pyšní hned dvěma tituly

 
foot
Rozhlednou roku 2018 se stala netradiční vyhlídka Růženka na Děčínsku. Druhé místo obsadila rozhledna Rubín u Podbořan. Ústecký kraj se tak pyšní dvěma tituly v anketě, kterou pořádá Klub přátel rozhleden.
Tisková zpráva ze dne 7. března 2019
 

 
 

Třetí místo putovalo do Olomouckého kraje, kde získala nejvíc hlasů rozhledna Kopaninka u obce Repechy na Prostějovsku. Veřejnost mohla poslat hlas jedné z rozhleden, které byly zpřístupněny v loňském roce. Klub přátel rozhleden anketu pořádal již popáté a letos se hlasování zúčastnil rekordní počet hlasujících. Z těch bylo vylosováno deset, kteří od klubu obdrželi hodnotné ceny.

 

Architektonicky zajímavá Růženka na Pastevním vrchu u Růžové na Děčínsku, která byla veřejnosti zpřístupněna v dubnu 2018. Obec Růžová vyhlásila na podporu výstavby rozhledny Růženka veřejnou sbírku, na jejímž kontě se sešlo zhruba 300 tisíc korun. Stavba rozhledny začala v roce 2017. Celkové náklady na výstavbu dosáhly 2,5 milionu korun. Betonová rozhledna netypického vzhledu je sice jen šest metrů vysoká, ale je z ní rozhled na Pravčickou bránu, Milešovku, Sněžník, Sokolí vrch i na saský Lilienstein.

 

Vyhlídka Rubín u Podbořan je téměř osm metrů vysoká, je z dubového dřeva – tvoří ji 500 dubových klád a vystavěna byla mezi Dolánkami a Pšovem ve stylu strážní věže a palisády starověkého opevnění. Město Podbořany dalo za rozhlednu s veškerými dalšími náklady přibližně 700 tisíc korun. Na přípravě její stavby pracovalo skoro dvacet let.

 

Výsledky ankety k nahlédnutí zde.  


fotto
                                                                                                                              Foto: obec Růžová

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2019 / 7.3.2019 | Zveřejnit od: 7.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém