Orientační nabídka


 

Rozhodnutím zastupitelstva o koridoru VRT práce nekončí

Po dvou a půl letech od zahájení procesu přijalo Zastupitelstvo Ústeckého kraje usnesení, kterým se aktualizují Zásady územního rozvoje a stanovuje se koridor pro vysokorychlostní železniční trať. Tím ale práce rozhodně nekončí.
01
 

 
 

V tuto chvíli je tedy jasno, kudy trať povede. Obcím, které mohly být dotčené stavbou při výběru jiné varianty, se tím uvolňují ruce při rozvojových aktivitách.


Ústecký kraj chce zachovat pracovní skupinu, ve které by starostové obcí, jejichž územím má trať v budoucnu procházet, formulovali své požadavky vůči státu. Cílem je získat maximální možné kompenzace za umístění této stavby. V tuto chvíli je určený koridor, ale ne zcela přesné umístění, které bude výsledkem dalších rozhodovacích a schvalovacích procesů. Je tedy ještě možnost do přípravy zasáhnout s oprávněnými požadavky, např. na minimalizaci hlukové zátěže apod.


„Vysokorychlostní trať vnímám jako rozvojovou příležitost pro celý region. Ještě rychlejší a komfortnější propojení s centrem republiky nebo s Německem je jednoznačným přínosem jak pro místní, tak z hlediska cestovního ruchu. Rozhodnutí zastupitelů vnímám jako výhru Ústeckého kraje a věřím, že budoucnost mi dá za pravdu. O to pozorněji se ale teď zaměříme na další jednání se státem, aby si dotčené obce vymohly takové náhrady, že i pro ně to bude výhodný projekt,“ řekl hejtman Jan Schiller.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 1.7.2024 / 1.7.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém