Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ruský generální konzul jednal s hejtmanem o spolupráci s partnerskou Vladimirskou oblastí

 
01
Ve velmi přátelském duchu se uskutečnilo setkání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a generálního konzula Ruské federace Mikhaila Nikolaevicha Ledeneva na Moldavě. Hejtman spolu s ředitelem krajského úřadu Milanem Zemaníkem hovořili s konzulem mimo jiné o nedávné pracovní zahraniční cestě delegace Ústeckého kraje v partnerské oblasti Vladimir. Při této cestě se hejtman a jeho náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš setkali s vedením Vladimirské oblasti, s českým ředitelem tamních závodů Hame Foods či navštívili dětský letní tábor organizovaný městem Kiržač, které je partnerským městem Rumburku.
Tisková zpráva ze dne 13. srpna 2019
 

 
 

Generální konzul se tedy měl možnost prostřednictvím hejtmana seznámit s průběhem zahraniční cesty. Při ní se delegace kraje setkala hned na začátku s představiteli města Vladimir, kdy ředitel úřadu Andrej Šochin ocenil dlouhodobé partnerství města Vladimir s krajským městem Ústí nad Labem, které trvá již od poloviny minulého století. Následně se krajská delegace zúčastnila jednání s představiteli Vladimirské oblasti v čele s gubernátorem Vladimirem Sipyaginem, který vyjádřil svou podporu rozvoji hospodářských a kulturních vazeb mezi oběma regiony. V roce 2018 dosáhl obchod s Českou republikou dle slov gubernátora Vladimirské oblasti 17,3 milionu USD. Vedení obou oblastí tedy hovořilo i o možnosti pobídky pro české investory k rozvoji podnikání právě zde. Hejtman při této příležitosti vzpomněl, že se před dvěma roky osobně zúčastnil místního obchodního fóra a jeho další pořádání může být možností právě pro budoucí investory. Zástupci obou regionů také plánují do budoucna spolupráci v oblasti cestovního ruchu, kultury nebo sportu.

Česká společnost Hame Foods, kterou hejtman spolu s náměstkem Matoušem navštívili, působí ve Vladimirské oblasti již více než 10 let. S generálním ředitelem Petrem Šmídem hovořili například i o obchodním prostředí v Ruské federaci právě v souvislosti se zahraničními investory. Na závěr navštívili i dětský tábor v Kiržači a setkali se také s vedením města Kiržač, které již několik let spolupracuje s městem Rumburk. 

Na závěr setkání předal generální konzul pan Ledenev hejtmanovi kraje dopis od vedení Sverdlovské oblasti s pozváním do Jekatěrinburgu na oslavy „Světového dne měst“ (World Cities Day), vyhlášeným Valným shromážděním OSN, kdy se v rámci oslav (29. 10. – 1. 11. 2019) uskuteční 4. mezinárodní fórum – výstava výškového a unikátního stavebnictví „100+ Forum Russia“ (http://www.forum-100.ru) na téma „Město budoucnosti“. Pořadatelé by rádi pozvali zástupce měst a samospráv, kteří by chtěli představit nejúčinnější opatření pro vytvoření městského prostředí.

001
Hejtman Ústeckého kraje a generální konzul Ruské federace.

002
Setkání na Moldavě se uskutečnilo i za přítomnosti ředitele krajského úřad Milana Zemaníka (zcela vlevo).

003
Návštěva delegace Ústeckého kraje Vladimirské oblasti.

004

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 13.8.2019 / 13.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém