Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Rychlá a účinná pomoc OSVČ od Ústeckého kraje

 
1
Ústecký kraj připravil jako rychlou pomoc pro zmírnění následků pandemie pro OSVČ 70 milionů korun do dotačního programu pro malé podnikatele. Program se spouští 11. května a 400 žadatelů z každého okresu, celkem tedy 2800, díky němu získá 25 tisíc korun.
Tisková zpráva z 28. dubna 2020
 

 
 

„Živnostníkům zasaženým zákazem provozování živnosti částečně pomůže ministerstvo financí, ale to řadě z nich třeba na nájem provozovny nebo na mzdy zaměstnanců nebude stačit. Proto jsme na zastupitelstvu schválili dotační program, který jim pomůže ještě o něco víc. Podmínkou je, že živnostník už dostal kompenzační bonus od Finanční správy, prošel tedy kontrolou, což je pro úřad potvrzením oprávněnosti žádosti,“ vysvětluje podmínky programu 1. náměstek Martin Klika.

 

K dalším podmínkám potom patří doložení kopie smlouvy o vedení bankovního účtu. Žádosti se budou přijímat elektronicky prostřednictvím vyplnění jednoduchého formuláře s následným doručením podepsané písemné verze s přílohami. Podání žádosti je omezeno datem 22. 5. 2020 nebo vyčerpáním alokované částky. Příjemce bude moci z dotace pokrýt své provozní náklady vzniklé v období od 12. 3. 2020 do konce roku.

 

 „Vlastní rozhodnutí o podání žádosti je zcela na každém podnikateli. Věřím, že si požádají ti, kteří pomoc nejvíce potřebují a dotace se tak dostane tam, kam má,“ doplnil náměstek Klika.

 

Dotační program na zmírnění dopadů koronaviru na malé podnikatele v Ústeckém kraji má za cíl zachovat podnikatelské aktivity a zabránit snížení hospodářské prosperity a sociální soudržnosti regionu. Více na webu Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz v sekci COVID 19 – Dotace a podpora.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 28.4.2020 / 28.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém